تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینکما را مطلع کنید.
دسته:ورزشی()
کد خبر:17529759
۱۳۹۷/۰۴/۱۹ ۱۴:۵۶

بلاتکلیفی سوپرجام لیگ

برگزاری سوپرجام، به اولین چالش سازمان لیگ در فصل جدید تبدیل شده است. باشگاه استقلال مصرانه خواهان تعویق برگزاری این دیدار است و در طرف مقابل سازمان لیگ و پرسپولیس مجدانه در برگزاری این بازی در تاریخ مقرر پافشاری می‌کنند.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران» به نقل از 90، اولین دوره سوپرجام در اوسط دهه هشتاد بین فولاد خوزستان و صبا باطری برگزار شد.اما در برگزاری این بازی وقفه‌ای حدود ده ساله ایجاد شد.اما از سه فصل پیش سازمان لیگ اعلام کرد که هر سال بازی سوپرجام برگزار خواهد شد و این بازی بین استقلال خوزستان و ذوب‌آهن برگزار شد در فصل قبل نیز بازی سوپرجام بین پرسپولیس و نفت بود که برگزاری این دیدار بدون مشکل نبود و اسپانسر مشترک سرخابیها خواهان برگزاری دربی خارج از کشور در موعد برگزاری سوپرجام بود که این امر با مخالفت سازمان لیگ روبه رو شد. اما این بار وضعیت مشکل‌تر از فصل گذشته به نظر می‌رسد و یک طرف سوپرجام حاضر به بازی در تاریخ مذکور نیست.

 از اواسط فصل گذشته، که پرسپولیس مقتدرانه به سوی قهرمانی لیگ می‌رفت و استقلال نیز مسیر همواری در جام حذفی داشت اهالی فوتبال منتظر برگزاری دربی در سوپرجام فصل پیش رو بودند و با قهرمانی این دو تیم در دو جام این امر محقق شد.

در تاریخ ۱۳ فروردین، که هنوز قهرمانی پرسپولیس در لیگ مسجل نشده بود و فینال جام‌حذفی نیز برگزار نشده بود، سعید فتاحی رییس کمیته مسابقات سازمان لیگ، خبر از برگزاری سوپرجام در ۲۹ تیر سال ۹۷ و قبل از آغاز لیگ داد.یک ماه بعد، در تاریخ ۱۳ اردیبهشت، با مشخص شدن قهرمانان ایران، سعید فتاحی اعلام کرد دربی ۸۷ در قالب سوپرجام در ۲۹ تیر در ورزشگاه آزادی برگزار خواهد شد.در آن مقطع هیچ کدام از دو تیم، اعتراضی به این تاریخ نداشتند اما با توجه به اینکه بازی‌های تیم ملی در جام‌جهانی زودتر از چهارم تیر به اتمام نمی‌رسید و این دو تیم بیشترین تعداد ملی‌پوش را داشتند به نظر می‌رسید تاریخ اعلام شده کمی نامناسب باشد.

 آغاز یک فصل خوب با پیروزی در سوپرجام

فتح سوپرجام، علاوه بر اینکه یک جام معتبر را به تالار افتخارات دو باشگاه پرافتخار ایران اضافه می‌کند یک شروع خوب را برای تیم پیروز سوپرجام رقم خواهد زد و این تیم را از ابتدای فصل در موضع بالاتر از رقیب قرار می‌دهد.همین مساله اهمیت این بازی را بیش از پیش می‌کند.

برنامه‌ریزی تمرینات پیش فصل تیمهای لیگ ایران اصولا به گونه‌ای است که در آغاز لیگ در بهترین فرم ممکن نیستند و در طول فصل به بهترین حد آمادگی می‌رسند. اما با توجه به اهمیت بازی سوپرجام، سرخابیهای پایتخت باید به این درجه از آمادگی یک هفته قبل از آغاز لیگ و شروع سوپرجام برسند.

برانکو ایوانکوویچ تمرینات این فصل پرسپولیس را بر همین اساس برنامه‌ریزی کرد و آماده‌سازی قهرمان لیگ از ۲۶ خرداد آغاز شد.پرسپولیس که از نقل و انتقالات محروم است با جدایی چند بازیکن و در غیاب ملی‌پوشانش تمریناتش را آغاز کرد و اکنون در اردوی کرواسی به سر می‌برد.

اما استقلال ۱۰ روز تمرینات خود را دیرتر از رقیبش استارت زد.هر چند که آبی‌پوشان از نقل و انتقال بازیکن محروم نیستند ولی وضعیتشان چندان بهتر از پرسپولیس نیست. وضعیت ستاره‌های این تیم مثل تیام و جباروف و ابراهیمی مشخص نشده و از فصل قبل یک لشگر مصدوم به جا مانده که روزبه چشمی نیز در بازگشت به تیم ملی به این لیست اضافه شد و علاوه بر این برخی از بازیکنان جذب شده این تیم نیز مصدوم هستند.

دربی سوپرجام پَر

در تاریخ ۲۹ خرداد، رضا افتخاری مدیرعامل استقلال اعلام کرد وینفرد شفر سرمربی این تیم مخالف سوپرجام است این مربی اعتقاد دارد از آنجایی که هر دو تیم در آسیا هستند و باید کاری کرد که تیم‌ها آسیبی نبینند. برگزاری این بازی ممکن است تبعات داشته باشد و شاید استقلال  با تیم امید به میدان برود.

در روزهای بعد، وینفرد شفر در برنامه ۲۰۱۸ اظهار داشت که دربی سوپرجام برای او اهمیت زیادی دارد ولی موافق برگزاری بازی در تاریخ ۲۹ تیر نیست و در آن تاریخ استقلال در اردوی آماده‌سازی به سر می‌برد و نهایتا سرمربی استقلال به گفته خود عمل کرد و طبق برنامه ریزی استقلال در ۲۹ تیر در ترکیه خواهد بود.

از همین روی استقلال با ارسال نامه به سازمان لیگ خواهان برگزاری بازی سوپرجام در نیم فصل شد که این درخواست توسط سازمان لیگ رد شد. پرسپولیس نیز خواهان برگزاری بازی در همان تاریخ مقرر است با این وضعیت برگزاری سوپرجام پیچیده‌تر از قبل شود.حال باید دید استقلال چه گزینه‌هایی برای پشت سر گذاشتن سوپرجام دارد.

حضور در دربی با تیم اصلی

اگر استقلال بخواهد با تمام قوا در دربی شرکت کند باید اردوی ترکیه را نیمه کاره رها سازد و در شرایطی که هنوز در دوران بدن‌سازی به سر می‌برد پا به دیدار سوپرجام بگذارد. البته استقلال هنوز تیم کامل خود را در اختیار ندارد و احتمال وقوع آنچه شفر از آن هراس دارد یعنی بروز مصدومیت در آستانه لیگ قهرمانان آسیا زیاد است.

تعویق دربی به نیم فصل

خواسته اصلی استقلال، تعویق این بازی به تعطیلات نیم فصل دوم است و باید دید این خواسته تا چه حد شدنی است.برگزاری سوپرجام در نیم فصل هر چند غیرمتعارف است ولی بی‌سابقه نیست به عنوان مثال سوپرجام این فصل ایتالیا در تعطیلات نیم فصل و در کشور عربستان برگزار خواهد شد.

در تعطیلات نیم فصل لیگ هجدهم رقابت‌های جام ملت‌های آسیا برگزار می‌شود و با توجه به اردوی آماده سازی تیم ملی جهت حضور در این مسابقات، برگزاری سوپرجام قبل از جام ملتها میسر نیست و باید بعد از جام ملتها یعنی در بهمن ماه برگزار شود. این تاریخ برای پرسپولیس از آن جهت مناسب است که امکان استفاده از خریدهای جدید خود نظیر رفیعی و ترابی را دارد ولی این مقطع در آستانه فصل بعدی لیگ قهرمانان دارد و باز هم فشردگی رقابتها به تیم‌ها لطمه خواهد زد.

انصراف از سوپرجام

یکی از گزینه‌های پیش روی استقلال، عدم حضور در سوپرجام است که طبق اعلام سازمان لیگ، این اتفاق برای استقلال ۲ ملیارد تومان هزینه در پی خواهد داشت. با توجه به بدهی‌های استقلال و هزینه بالای این تیم، تحمیل ۲ ملیارد تومان هزینه اضافی چندان عقلانی به نطر نمی‌رسد

حضور در دربی با تیم امید

از همان روزی که خبر مخالفت استقلال با برگزاری سوپرجام در تاریخ مقرر به گوش رسید گزینه حضور با تیم امید مطرح شد.شاید حضور استقلال با تیم امید به همراه استفاده از چند بازیکن باتجربه با توجه به شرایط استقلال گزینه منطقی‌تر به نظر می‌رسد.

با حضور جوانان استقلال در این بازی، در صورت شکست، این تیم وارد بحران و حاشیه نخواهد شد ولی در فوتبال هیچ نتیجه‌ای قابل پیش‌بینی نخواهد بود و در صورتیکه پرسپولیسِ خسته از اردوی تدارکاتی مغلوب جوانان استقلال شود، تیم سرخپوش وارد بحران عجیبی خواهد شد.

به هرحال استقلال فرصت کمی دارد و باید هر چه زودتر تکلیف خود را جهت حضور در سوپرجام مشخص کند

#پرسپولیس #استقلال #سوپرجام #لیگ برتر #وینفرد شفر #برانکو ایوانکویچ
این خبر را به اشتراک بگذارید
related-image related-image


درویش: در انتظار جریمه و محرومیت استقلال و تراکتورسازی هستم احتکار کالا در گاوداری و مرغداری! گیاهانی برای درمان بیش فعالی مصر قانون نژادپرستانه رژیم صهیونیستی را محکوم کرد مرمت خانه تاریخی قصاب نژاد شوشتر شروع شد توصیه‌های طلایی برای درمان خشکی پوست توضیح کدخدایی درباره عکس بی‌ربط حاشیه مجمع رضا درویش، مدیر عامل سایپا: در انتظار جریمه و محرومیت استقلال و تراکتورسازی هستم یک تکنولوژی برای حفاظت از آثار تاریخی مقابل سرقت ترور امام جماعت مسجدی در جنوب یمن دختران شین‌آباد به آرزوی خود رسیدند عطرافشانی حرم لاله زهرایی با حضور خادمان امام مهربانی کشف 1200‌جسد در گورهای‌جمعی در الرقه تجدید بیعت مقامات‌وزارت‌خارجه با آرمان‌های‌امام (ره) پیش‌فروش خودروهای وارداتی غیرقانونی اعلام شد مصوبه مجمع تشخیص مصلحت یعنی بن‌بستی در جمهوری اسلامی وجود ندارد سفر رئیس جمهور چین به آفریقا برای بازدید از چهار کشور عناوین روزنامه‌های سیاسی 31 تیر 97/ معطل بسته اروپایی هم نمانید +تصاویر دشمن از باب اقتصادی و امنیتی دنبال ضربه زدن به نظام اسلامی است درخواست لاوروف از پمپئو: ماریا بوتینا را آزاد کنید رای دادگاه لاهه می‌تواند جلوی تحریم‌ها را بگیرد؟ اصغر فرهادی پشت صحنه یک سریال قدیمی +عکس درخواست لاوروف پمپئو: ماریا بوتینا را آزاد کنید قیمت خودروهای کره‌ای در بازار تهران تولید باتری سیال با فلز مایع باورهای نادرست درباره خاموشی‌ها سلفی علیرضا بیرانوند با بهاره افشاری +عکس روزنامه‌های اقتصادی یکشنبه 31 تیرماه 97 نگاهی به بازار قراضه شرق آسیا عکس/صفحه نخست روزنامه‌های یکشنبه 31 تیر در شرایط بحرانی ترکیه فردی مثل «اینجه» در سودای مقام است دیدگاه رهبر انقلاب درباره تفاوت نظام جمهوری اسلامی با دیگر نظام‌ها برنز علیاری در تورنمنت کشتی فرنگی ترکیه با شکست حسینی گریگوری دفرل در آستانه انتقال به سمپدوریا توضیح سخنگوی شورای نگهبان درباره جلسه شنبه مجمع تشخیص مصلحت نظام فاز جدید روابط نظامی ایران و پاکستان شهر هجین از کنترل داعش خارج شد دعوت afc از 3 بانوی ایرانی برای قضاوت در بازی‌های آسیایی رژیم صهیونیستی درصدد به چالش کشیدن جهان اسلام است دستگیری 2 ضارب اصلی درگیری نهاوند آتش زدن مزارع، تهدیدی برای جنگل‌های گلستان توضیح بطحایی درباره حجاب برخی دختران در المپیاد برگزاری جشن دهه کرامت در کراچی پاکستان توماس توخل: با این بازیکنان کم تجربه، مقابل بایرن مونیخ عالی بودیم؛ مهاجمان ما خارق العاده هستند وزیر و سازگاری با کم‌آبی پیامدهای نارضایتی فرهنگیان
جزئیات شهادت 11 نفر در مرز مریوان اسامی شهدای حمله تروریستی به پاسگاه مرزی سپاه درگیری خونبار «سپاه» با تروریست‌های پژاک در مریوان / 19 شهید و مجروح تصاویر/ تشییع پیکر شهید «محمدحسین فنایی» در مشهد فرهاد مجیدی در روز تلخ وداع با پدر/عکس تشییع پیکر شهدای پاسگاه روستای دری مریوان ساعت 14 امروز هویت 11 شهید حادثه تروریستی مریوان + جزئیات و اسامی درگیری در مرز مریوان، 11 شهید و 8 زخمی برجای گذاشت ویدیو| صحبت‌های جنجالی احسان علیخانی در برنامه حالا خورشید (تصاویر) مراسم خاکسپاری پدر فرهاد مجیدی در قاضی کلا حجاب دختران جنجالی المپیاد در تهران +عکس تشییع شهدای مریوان/تصاویر تروریست‌های پژاک عامل حمله به پایگاه بسیج روستایی از توابع مریوان هستند «14 مرداد گزارش‌های مربوط به حقوق شهروندی به مردم ارائه خواهد شد» کدام اعضای مجمع به بازگشت سپنتا رای دادند غریب آبادی: آژانس هیچ دسترسی فراتر از تعهدات کشور ندارد علت جمع‌آوری والزارتان تولیدی برخی شرکت‌ها از بازار دارویی کشور پول درآوردن با انتشار تصاویر (18+) +عکس واکنش afc به تولد هلی کوپتر فوتبال ایران فوری/ شهادت 11 بسیجی در درگیری با تروریست‌ها مهلت 30 روزه گمرک برای ثبت و اظهار تلفن همراه مسافری روی خط خبر حضور نهادهایی از جنس شورای نگهبان تنها به ایران پس از انقلاب ختم می‌شود؟ تغییر تیم اقتصادی دولت در 2 هفته آینده جدی است برنده جایزه بنیاد پرنتس چویس به ایران رسید رونمایی از کتاب جواهر و لئالی در تاریخ عمان شمالی خطر در کمین 176 هزار بیمار مبتلا به هپاتیت c/ وقتی مسئولان خواب‌اند فقط گوشی‌های کمتر از 300 دلار ارز 4200 تومانی می‌گیرند رای مجمع تشخیص به بازگشت سپنتا نیکنام به شورای شهر یزد/چه کسانی مخالف بودند؟ +تصاویر رای‌گیری قیمت امروز خودرو/ گرانی 900 هزار تومانی "پژو 405" رودخانه پسیخان رشت 2 جوان را بلعید گروگان‌گیری 9 کلاه‌سبز تیپ نوهد ارتش جدیدترین پوستر دنباله فیلم the predator ارسال 1150 اثر به دبیرخانه دومین جشنواره فیلم ایثار ترامپ: آماده‌ام که تعرفه‌ی کالاهای چین را به 500 میلیارد برسانم وقف یک وقف به ارز 400 میلیون تومانی در قشم ضرورت تغییر تیم اقتصادی که 60 تن طلا را هدر داد برانکو: شرایط پرسپولیس عالی است اخبار تعقیب قضایی عاملان شهادت 11 رزمنده سپاه شکایت از شوهر به اتهام قتل نوزاد 2 ماهه آیین 26 عیدماه در سوادکوه چرا وزارت صنعت رأساً با قاچاق 6 هزار خودرو برخورد نکرد؟! با روحیه انقلابی، روابط خارجی را گسترش دهید کاهش 20 درصدی تولید تخم مرغ هر مددکار اجتماعی در اصفهان 800 پرونده را بررسی می‌کند تکمیل مطالعات بالینی درباره داروهای شیمی درمانی تولید داخل افزایش قیمت 9 گروه کالایی حضور وزنه‌برداری در المپیک 2024 همچنان غیرقطعی افتضاح مدیریتی تا کجا ادامه خواهد داشت؟ اقدام جهانی طلا رو به پایین؛ قیمت سکه از مرز 3 میلیون تومان گذشت / حباب سکه به 700 هزار تومان رسید

تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینک ما را مطلع کنید.
message
near_me