تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینکما را مطلع کنید.
منبع:پانا
دسته:اجتماعی()
کد خبر:17532528
۱۳۹۷/۰۴/۱۹ ۱۶:۲۶

بطحایی: ساختار بدون اشکال و معتبر اعزام فرهنگیان به خارج ایجاد شود

تهران (پانا) - وزیر آموزش و پرورش بر ایجاد یک ساختار معتبر و بدون اشکال برای جذب و اعزام نیروهای شایسته و کارآمد برای خدمت در مدارس جمهوری اسلامی در خارج از کشور و افزایش کیفیت این مدارس تاکید کرد.

تهران (پانا) - وزیر آموزش و پرورش بر ایجاد یک ساختار معتبر و بدون اشکال برای جذب و اعزام نیروهای شایسته و کارآمد برای خدمت در مدارس جمهوری اسلامی در خارج از کشور و افزایش کیفیت این مدارس تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی مرکز امور بین‌الملل و مدارس خارج از کشور، سید‌محمد بطحایی در دیدار صمیمی با همکاران این مرکز گفت: «ایجاد بستر لازم برای استفاده از تجربه انباشته کارشناسی همکاران مرکز امور بین‌الملل ضرورری است.»

او با خرسندی از فرصت ایجاد شده برای دیدار با همکاران مرکز امور بین‌الملل و مدارس خارج از کشور برخی از تجربه‌های دوران خدمت خود را به واسطه تعاملات کاری با برخی از همکاران این مرکز توضیح داد.

بطحایی به شرایط پیش آمده برای کشورمان در عرصه بین‌المللی و عهد‌شکنی ناجوانمردانه آمریکا اشاره و بر نقش و اهمیت فعالیت‌های مرکز امور بین‌الملل و مدارس خارج از کشور و توجه به مبادلات بین‌المللی و تعاملات آموزشی با کشورهای دیگر تاکید کرد.

وزیر آموزش و پرورش گفت: «در ایامی که هر فرد از خارج وارد کشور ایران می‌شود و با دیدن آثار و نشانه‌های تمدن ایرانی اسلامی و تفاوت آن با آنچه که خارج از مرزها بیان می‌کنند، شگفت‌زده می‌شود، مدارس خارج از کشور به عنوان یک ظرفیت ارزشمند برای نشان دادن تمدن کهن و غنی جمهوری اسلامی در خارج از کشور مأموریت مهمی را در پیش رو دارد که متاسفانه تا‌کنون به خوبی از این ظرفیت به دلایل مختلف کمتر استفاده شده است.»

او به وجود برخی مسائل و مشکلات در همه سیستم‌های اداری اشاره و چاره برون‌رفت از این مشکلات را تدبیر و تعامل در همان سازمان دانست.

بطحایی بر نقش هم‌فکری همکاران در حل مسائل و مشکلات اشاره کرد و با تشکر از غلامرضا کریمی رئیس سازمان مدارس خارج از کشور در پیش‌بینی هیئت اندیشه‌ورز برای رصد تجارب بین‌المللی و تطبیقی، آن را الگوی مناسبی برای حل مشکلات احتمالی مرکز امور بین‌الملل و مدارس خارج از کشور دانست.

ضرورت تعامل برخط مسئولان مدارس خارج از کشور با وزیر آموزش‌وپرورش

وزیر آموزش و پرورش پیشرفت‌های حاصل در نحوه اداره مدارس خارج از کشور را متناسب با پیشرفت‌ها در عرصه بین‌الملل ندانست و بر عظم جدی در اصلاح امور متناسب با شرایط، نیازها و فناوری‌های موجود تاکید کرد.

بطحایی همچنین بر ضرورت توجه به رضایت دانش‌آموزان مدارس خارج از کشور و اولیا و معلمان آن‌ها تاکید کرد. او به تجربه همکاران بین‌المل و مدارس خارج از کشور اشاره و ایجاد بستر لازم برای استفاده از این تجربه انباشته کارشناسی را از رئیس سازمان مدارس خارج از کشور مطالبه کرد.

او گفت: «باید مقدمات این امر در قالب‌های گوناگون مانند هیات اندیشه‌ورز فراهم شود تا با رصد مشکلات مختلف و ارائه پیشنهادات عملیاتی و در راستای مقدورات و سیاست‌های کشور بستر برای حل آنها در سطوح مختلف ایجاد شود.»

وزیر آموزش و پرورش در ادامه به کاهش کیفیت آموزشی مدارس خارج از کشور اشاره کرد و گفت: «یکی از مهمترین دلایل این کاهش کیفیت، نیروی انسانی اعزامی به این مدارس است. ضمن ارج نهادن به شایستگی‌های معلمان عزیز داخل کشور، اما فعالیت در مدارس خارج از کشور همراه با حساسیت‌ها و اقتضائات خاص خود است و ایجاد یک ساختار معتبر و بدون اشکال برای جذب و اعزام نیروهای شایسته و کارآمد برای خدمت در مدارس جمهوری اسلامی در خارج از کشور لازم است تا کیفیت مدارس افزایش پیدا کند.»

بطحایی بر تعامل بیشتر مسئولان مرکز امور بین‌الملل و مدارس خارج از کشور با خود به صورت هفتگی و با استفاده از تکنولوژی ارتباطات برخط تاکید کرد و این روش را در ارتقای سطح مدیریت آنها موثر دانست.

او در پایان گفت: «همه ما عضو یک خانواده هستیم و همه در یک قایق نشسته‌ایم. در صورت بروز خطا و اشتباه در عملکرد، اعضای این خانواده به جای عنوان کردن آن در فضاهای مختلف به ویژه خارج از این خانواده، وظیفه داریم تا با حفظ آبروی هم در برطرف‌کردن نقاط ضعف یکدیگر بکوشیم.»

در ابتدای این دیدار غلامرضا کریمی رئیس مرکز امور بین‌الملل و مدارس خارج از کشور با خیر مقدم به وزیر آموزش و پرورش حضور او را نشان از توجه مقام عالی وزارت به اهمیت مبادلات و تعاملات بین‌الملل در عرصه آموزش و پرورش دانست.

در ادامه این جلسه هم تعدادی از همکاران سازمان مدارس خارج از کشور با خیر مقدم به سیدمحمد بطحایی نظرات خود برای بهتر شدن وضعیت فعالیت مرکز امور بین‌الملل و مدارس خارج از کشور ارائه کردند.

#بطحایی #وزارت آموزش و #وزیر آموزش و پرورش #سازمان مدارس خارج از کشور #غلامرضا کریمی
این خبر را به اشتراک بگذارید
related-image related-image


شهرصنعتی مرزی پرویزخان با مشارکت ایران ساخته می‌شود ووشوکار سیستان و بلوچستان با مدال جهانی به زاهدان بازگشت برنامه 5 میلیون دلاری کی‌روش تقدیر ویژه استاندار کهگیلویه و بویراحمد از مدیرعامل آب منطقه‌ای استان برگزاری جشنواره‌های فرهنگی در روستاهای اطراف تهران باعث همدلی شهروندان می‌شود بیماری‌هایی که ریشه در کودکی تان دارد مرکز آموزش عالی میراث فرهنگی بلاتکلیف است علائم شایع سرطان خونِ کودکان برتری تیم بانوان ایران مقابل روآندا/ امروز، جدال با ژاپن برای حفظ جایگاه نهم اکران مردمی فیلم «دلم میخواد» در پردیس ملت قتل عروس باردار و خواهر شوهرش در یک شب + عکس جسد عروس ماجرای جانبازی که نور بالا می‌زد/ از قول من به خواهرانم بگو حجاب‌شان را رعایت کنند دشمنان اسلام را مزاحم منافع نامشروع خود می‌دانند/لزوم پاسخگویی به شبهات با ادبیات صحیح پیگیری ارائه آموزش‌های لازم در زمینه پیشگیری از اعتیاد گمرک مانع ترخیص 155 دستگاه خودروی قاچاق شد آلیسون بکر، گران‌ترین دروازه بان دنیا شد مذاکرات رم با نمایندگان مالکوم آغاز شده است؛ جالوروسی آماده ارائه اولین پیشنهاد رسمی به بوردو راننده در اتاقک متلاشی شده دوو " سی ال او "گرفتار شد+عکس مطالبه از قوه قضائیه چه زمانی محقق می‌شود؟ / سران قوا جنگ دشمن را باور کنند/مطالبه اصلی مردم و کشور با انتقال 85 میلیون یورویی به لیورپول/ آلیسون بکر گران‌ترین دروازه بان دنیا شد بازداشت مرد دو زنه به اتهام قتل همسر تجلیل از برگزیدگان آزمون تفسیر سوره نور در دانشگاه آزاد اسلامی بوکان آلیسون: پیوستن به لیورپول گام بزرگی در زندگی من است؛ خوشحالم که دوباره کنار صلاح بازی می‌کنم در دیدار هیأت دولت با رهبر انقلاب چه گذشت؟ حضور پرشور نسل امروز در مساجد سبب ناامیدی بدخواهان نظام می‌شود حضور علی لاریجانی در کمیسیون اجتماعی برای بررسی نیازهای تقنینی کشور در حوزه آسیب‌های اجتماعی دکتر واعظی درگذشت پدر معاون امور ویژه دفتر مقام معظم رهبری را تسلیت گفت دبیر شورای عالی امنیت درباره بازدید نمایندگان آژانس از دانشگاه‌ها روشنگری کند پزشکیان: پیگیر مشکل ارزی تولیدکنندگان هستیم مدیریت اقتصاد حج نیازمند صداقت در عمل مسئولان است/ سر حجاج کلاه نگذاریم شیعیان در زیارت موضع سیاسی خود را مشخص می‌کنند عاقبت به خیری با اطاعت از، ولی فقیه حاصل می‌شود/سپاه و بسیج مکمل یکدیگر هستند عبور پروازهای بین المللی از آسمان بلژیک تا اطلاع‌ثانوی ممنوع شد هوش مصنوعی برای حل مشکلات لاینحل انسان‌ها آموزش می‌بیند آخرین گروه اتوبوس‌های ساکنان فوعه و کفریا به حومه حلب رسید مهار حریق در نیزارهای حاشیه رودخانه کارون مردم سیستان و بلوچستان از بوی بد و متعفن آب گلایه دارند دعوت ترامپ از پوتین برای سفر به آمریکا دانلود؛ تشکر باشگاه آاس رم از آلیسون بکر 794 اثر به دبیرخانه جشنواره مطبوعات قم ارسال شد وضعیت اقتصادی کشور مانعی برای تولید کننگان ایجاد نمی‌کند اختصاص وام به تنهایی منجر به اشتغالزایی نمی‌شود رسمی؛ «بکر» راهی لیورپول شد نسخه مردانه نظرسنجی جنجالی آمد پروانه سلحشوری: اگر نهادهای متفاوت با یک متهم همکاری نکنند، او نمی‌تواند بگریزد/ خاوری را نشان می‌دهند درحال خریدن گوشت درکانادا است! حضور کاروان زیرسایه خورشید در کردستان استفاده انگلیس از «کودکان جاسوس» در عملیات‌های محرمانه
خودروی جدید سایپا با نام "رهام" رونمایی شد/تصاویر من از ویکی شیعه خبر نداشتم/شبهه حالت تخریبی دارد خودروی جدید شرکت سایپا رونمایی شد رشد مصرف 8 درصدی برق در البرز؛ احتمال تعطیلی شنبه (30 تیر) خواننده پاپ به یک دختر تجاوز و از او اخاذی کرد سیگار، عمر را کوتاه می‌کند بیمارستان 350 تخت‌خوابی شهید مفتح ورامین افتتاح می‌شود. رسمی؛ آنتونیو استوکس، مهاجم ایرلندی به تراکتورسازی تبریز پیوست همراه اول تنها روابط عمومی 8 ستاره سرآمدی ایران نجات کودک 4 ساله پس از غرق شدگی از کام مرگ کشف بیش از 170 هزار نخ سیگار قاچاق در قزوین پایان 6 سال رابطه عاشقانه زوج معروف هالیوود استاندار خراسان شمالی در آیین اختتامیه سومین جشنواره موسیقی مقامی مطرح کرد: لزوم توجه وسعت در مفاهیم ارزشمند موسیقی مقامی خراسان شمالی آغاز طرح پیشگیری از معلولیت در خانواده‌های دارای دو فرزند معلول در میبد تماشاخانه هودی پر از خوابگرد شد ورود 10 دستگاه اتوبوس به حومه قنیطره برای انتقال تروریست‌های مسلح مشارکت و همکاری 25 هزار تشکل غیر دولتی با سازمان بهزیستی در سطح کشور پزشکان سرشناس تمایلی به بیمه‌شدن ویزیت ندارند روغن گران نمی‌شود همراه اول تنها روابط عمومی 8 ستاره سرآمدی ایران افتخارآفرینی بانوان فارس در مسابقات قهرمانی هندبال امیدهای کشور یک فروند هواپیمای f14 در پایگاه شهید بابایی بازآماد شد معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خبر داد: ضرورت برنامه ریزی برای شناساندن جایگاه موسیقی مقامی خراسان شمالی دمای هوای تهران 40 درجه می‌شود 5 مصدوم در پی تصادف 2 موتور سیکلت استقبال از 41 اتوبوس حامل شهروندان محاصره‌شده الفوعه و کفریا در حومه حلب/پهپادهای ایرانی مسئولیت حفاظت و تأمین امنیت اتوبوس‌ها را دارند+تصا درخواست 13 میلیاردی تیام از استقلال طی سه ماهه اول 97 پرداخت تسهیلات 200 میلیون ریالی اشتغال به مددجویان کمیته امداد تحصیل دانشجویان 85 کشور دنیا در دانشگاه‌های ایران تعریف جدیدی از اقتدار نود و سومین جلسه شورای فرهنگ عمومی استان زنجان/ سفر قریب الوقوع وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به استان زنجان سیاست موازنه مثبت یا منفی؟ سیل در «رمشک» 2 میلیارد تومان خسارت وارد کرده است تاکید نماینده سبزوار درمجلس و تکذیب مدیرعامل شرکت غله منطقه 5 کشور زندگی 7 هزار معلول تهرانی با مشکلات معیشتی/ وجود 2841 نفر مجهول‌الهویه برنامه قطع برق تهران در روزهای پنجشنبه و شنبه ‌برنامه امروز قطع برق تبریز در 5 منطقه منتشر شد +جدول قطعی حمله پهپادهای یمنی به نشست فرماندهان مزدوران سعودی در مارب واریز 1800 تومان از هر دلار دولتی در جیب عده‌ای خاص! بوئینگ 18 میلیارد دلار تیتانیوم از روسیه خریداری می‌کند برنده جایزه ادبی «آرتور سی. کلارک» معرفی شد بازگشت همه سفرای ایران به تهران واکنش م. م و ح. ص به وام گرفتن از ثامن الحجج با حضور 82/49 درصد سهامداران صورت‌های مالی بیمه آسیا به تصویب رسید جزئیات تازه از اقدامات «س. ح» / زورگیری، تعرض و اخاذی شاهکارهای آقای خواننده پاپ+تصاویر پای دلار 7500 تومانی به نیما باز شد فعالیت 9 کمپ ترک اعتیاد در اردبیل «ملک عبداللَّه» اولین پادشاه اردن هاشمی ترور شد جزئیات کشف 5 تن مواد افیونی در استان البرز

تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینک ما را مطلع کنید.
message
near_me