تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینکما را مطلع کنید.
منبع:آفتاب
دسته:دسته بندی نشده
کد خبر:17532854
۱۳۹۷/۰۴/۱۹ ۱۶:۳۶

تحلیل پایداری‌ها از اوضاع کشور: دولت کفایت سیاسی ندارد! / انتخاب پوتین خوب بود نه یلستین و گورباچف

آفتاب‌‌نیوز :
جبهه پایداری انقلاب اسلامی با انتشار بیانیه‌ای در زمینه مشکلات اقتصادی جاری کشور عنوان کرد که برخی مدعیان اصلاحات خود را برای آلترناتیو حسن روحانی آماده کرده‌اند تا به خیال واهی خود، باقیمانده این راه -نابودی کشاندن نظام و انقلاب- را سرعت بخشند.

متن کامل این بیانیه به این شرح است:

هر چند برای رسیدن به حقیقت و یافتن راه درست،‌ در مواردی آزمون و خطا مناسب است ولی در مسایل مهم و کلان کشور که سرنوشت یک ملت - گاه چند نسل- به آن بستگی دارد مناسب نیست. زیرا گاهی ممکن است ملتی را تباه و نابود سازد و به سادگی نتوان آثار و تبعات آن را جمع کرد. به همین دلیل است که خدای متعال در قرآن و کتب آسمانی ملت‌ها را به درس گرفتن از سرنوشت دیگر اقوام و ملت‌ها دعوت می‌کند و در کتاب هدایتش مردم را به پند گرفتن از تاریخ پیشینیان فرا می‌خواند (فَسیرُوا فِی الْأَرْضِ فَانْظُروا کَیْفَ کانَ عاقِبَهُ الْمُکَذِّبینَ) و از سوی دیگر مردم را به اطاعت و تبعیت از تصمیم و فرمان معصومین علیهم السلام دعوت می‌کند. (یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا أَطِیعُوا اللَّهَ وَأَطِیعُوا الرَّسُولَ وَأُولِی الْأَمْرِ مِنْکُمْ) شخصیت‌هایی که از علم الهی برخوردارند و آغاز و پایان حوادث و اتفاقات را می‌دانند و می‌بینند و به دلیل داشتن ملکه عصمت از هرگونه خطا در امان بوده، خیرخواهانه ملت‌ها را به راه درست و تصمیمی که به نفع آنهاست رهنمون می‌سازند.

آن چه در عصر امام امیرالمومنین علیه السلام اتفاق افتاد از دو جهت برای ما درس‌آموز است؛ هم پیامدهای اعتماد به معاویه و حیله‌گری‌های دشمن پیش روی ماست و هم عواقب شوم بی‌توجهی به هشدارهای حکیمانه ولیّ خدا، درس تاریخ است؛آری چنانچه اگر اکثریت یاران علی(ع) در صفین به مدیریت آن حکیم گردن می‌نهادند اینگونه ذلیل و خوار نمی‌شدند و ده‌ها سال جریان شیطانی بنی‌امیه و آل‌مروان و حجاج بن یوسف ثقفی بر آنها مسلط نمی‌شد؛ بلکه تاریخ به گونه‌ی دیگری رقم می‌خورد و چهره دیگری از خود به یادگار می‌گذاشت.

داستان این روزهای کشور ما نیز معلول عدم توجه به همین دو عامل مهم است؛ ‌اگر از تجارب گذشتگان از صفین تا کودتای 28 مرداد و سرنوشت دیگر ملت‌ها مانند لیبی و شوروی سابق و... درس عبرت گرفته بودیم امروز نیازی به آزمون و خطا نبود که سرمایه عظیم ملتی را به قربانگاه ببریم تا برایمان روشن شود که آمریکا و غرب غیرقابل اعتمادند. اگر به هشدارهای رهبر حکیم و الهی که نیابت عامه امام معصوم علیه السلام را به عهده دارند و فرجام و اعتماد به دشمن را از همان آغاز مذاکرات برایمان تبیین کردند، توجه کرده بودیم امروز نه تنها در صنعت هسته‌ای به قله علمی دست یافته بودیم که در دیگر عرصه‌ها نیز به چند کشور پیشرفته دنیا نزدیک شده بودیم و در سایه مقاوم‌سازی اقتصاد توانسته بودیم تحریم‌ها را به فرصت تبدیل کنیم و در یک معادله معکوس،‌ بر دشمن فشار وارد کنیم و امتیاز بگیریم.

براستی آیا وقت آن نرسیده که دولت و مجلس و همه تصمیم‌گیران کلان کشور و همه آحاد ملت،‌ از آن چه اتفاق افتاد درس عبرت بگیرند و به جای آزمون و خطا،‌ به رهنمودهای حکیمانه ولیّ خدا توجه کنند؟

نیم نگاهی به بازار و افزایش بی‌رویه نرخ سکه و ارز و التهاب شدید بازار برای درک شرایط اقتصادی کافی است و نیازی به بسط سخن و تبیین در این بیانیه ندارد. آنچه مهم است و باید به تحلیل آن پرداخت بررسی چرایی وقوع چنین شرایط و یافتن راه‌های برون رفت از این مشکلات است.

1- بی تدبیری دولت و نداشتن کفایت سیاسی لازم
هر چند مقام معظم رهبری به مذاکره با دشمن خوش‌بین نبود، ولی در عین حال از ارایه رهنمود به دولت آقای روحانی دریغ نمی‌ورزید. یکی از نکات مهم و کلیدی که معظم‌له روی آن اصرار داشتند راهبرد نقد در برابر نقد و نسیه در برابر نسیه و گرفتن تضمین محکم در برابر وعده نسیه آنها بود. بی‌تردید چنانچه به این راهبرد توجه می‌شد، امروز تحریم‌ها برداشته شده بود و یا اینکه سرمایه عظیم هسته‌ای در اختیار بود. از دست رفتن سرمایه هسته‌ای با تشدید تحریم‌ها مرهون بی‌تدبیری‌های دولت جناب روحانی و تمسخر منتقدان دلسوز است که باید پاسخگوی آن باشد. متاسفانه باز هم برای این دولت درس عبرتی نشده و درصدد پذیرش کنوانسیون‌هایی است که می‌خواهند از کشور ما نقد بگیرند و در برابرش هیچ چیز نقدی ندهند. براستی اعتماد مجدد به دولتی که در برابر دوربین و نگاه ملت‌های جهان بر روی یک قرارداد بین‌المللی آب دهان می‌اندازد و یک طرفه از آن خارج می‌شود عاقلانه است؟!

2- غرب باوری به جای خودباوری
یکی از شاهکارهای انقلاب اسلامی، ‌تغییر نگرش ملت از «ما نمی توانیم» به «ما می توانیم» بود که این خودباوری توانست ملت ایران را به قله‌های پیشرفت و تعالی در همه عرصه‌های علمی، ‌سیاسی، ‌اقتصادی و منطقه‌ای نزدیک کند، مع الاسف حاکمیت تیم غرب‌گرای دولت

یازدهم و دوازدهم با نگرش «غرب باوری» به جای «خودباوری» همواره راه حل‌ها را در تغییر رویکرد 4 قدرت امریکا و اروپا دانسته و بر این اعتقادند که جز تکیه بر این قدرت‌ها، راهی برای پیشرفت وجود ندارد.

رییس جمهور محترم و برخی اعضای اصلی و کلیدی کابینه در نوشته‌ها و اظهاراتشان بر این نکته تصریح دارند که برای تغییر رویکرد غربی‌ها نسبت به ایران باید از هویت خود نیز دست کشید و با اکتفا به اسلام حداقلی اعتماد آنها را جلب کرد! بی‌تردید چنین رویکرد خطرناکی روز به روز کشور را به عقب رانده، مسوولان را از انجام کارهای مهم و حل معضلات باز می‌دارد. نتیجه چنین رویکردی واگذاری صنعت کلیدی نفت به توتال و شل،‌ محیط زیست کشور به جاسوس‌های اسراییل و زدن چوب حراج بر ماهی دریا تا آهوی بیابان و تعطیلی ده‌ها هزار کارخانه و بیکاری میلیون‌ها کارگر و کشاورز شده است.

افزایش سرسام آور نقدینگی به بیش از 1500 هزار میلیارد تومان در حالی اتفاق افتاده که رکود بی‌سابقه بر کشور حاکم شده و چرخ تولید نیز از حرکت باز ایستاده و می‌رود که شرایط کشور به مرحله هشدار برساند. روشن است که این‌گونه وقایع تلخ،‌ معلول سیاست‌های تحریمی دشمن نیست چرا که هنوز اقدامی عملی در دوران پس از خروج امریکا از برجام نیفتاده است. شاید به جرات بتوان گفت که امروز کمتر کسی است که به بی‌تدبیری و عدم وجود کفایت لازم دولت آقای روحانی واقف نشده باشد.

3- نقش مجلس شورای اسلامی
متاسفانه مجلس شورای اسلامی بویژه رییس و هیات رییسه آن نه تنها در این برهه حساس نقش نظارتی خویش را بر دولت ایفا نکردند، بلکه با تصویب برخی لوایح و طرح‌ها و اعتماد مجدد به وزرای استیضاح شده و جلوگیری از طرح سوال از رییس جمهور، در به وجود آمدن این شرایط سخت، نقش اساسی ایفا کرده‌اند.

تبدیل شدن مجلس منتقد به مجلس توجیه گر سیاست های دولت و حذف حق نظارت بر عملکرد قوه مجریه، وضعیت اقتصادی را به این جا کشانده که عده‌ای در داخل و خارج با استفاده از رانت‌های اطلاعاتی، اقتصاد کشور را به روز سیاه بنشانند و پروژه ایجاد شکاف میان ملت و انقلاب را کلید بزنند. جا دارد نمایندگان انقلابی و مستقل مجلس بدون توجه به سیاست‌های اعمالی از سوی رییس و هیات رییسه و بدون وابستگی‌های حزبی و سیاسی با یادآوری سوگندی که در برابر قرآن کریم خورده‌اند نسبت به وظایف خود در برابر ملت اقدام کنند و نظارت خود را بر دولت و سایر دستگاه‌های اجرایی افزایش داده،‌ با مشورت نخبگان دلسوز راهکارهای مقاوم‌سازی اقتصاد و خروج از وضعیت نابسامان اقتصادی را جستجو،‌و طی مصوباتی دولت را به اجرای آنها ملزم کنند.

4- نقش دستگاه قضایی کشور
بی‌تردید دستگاه قضایی نقش بسزایی در مبارزه با مفسدان سیاسی و اقتصادی و امنیتی دارد. سستی و ضعف در برخورد با مفسدان کلان و اخلال‌گران بازار ارز و سکه و کالاهای اساسی این وضعیت اسفناک را بدنبال داشته است. شکی نیست کسانی که سکه‌های طلا را دو تن دو تن خریداری می‌کنند، یا دلارهای کشور را از بازار جمع کرده و سیستم ارزی کشور را مختل می‌کنند عناصر خرده پا و مردم کوچه و بازار نیستند. آنها کسانی هستند که در قدرت سیاسی کشور دارای پایگاه و موقعیت هستند و از رانت‌های اطلاعاتی نیز برخوردارند. برادر فلان شخصیت بلندپایه اجرایی و بهمان مسوول اجرایی که با استفاده از موقعیت خود بازار را به هم ریخته است امروز نباید آزادانه در کوچه و خیابان رفت و آمد کند و در مراسم رسمی در کنار رییس جمهور عکس یادگاری بگیرند و به ریش ملتی که 40 سال است با خون خود پای این انقلاب اسلامی ایستاده است، لبخند تمسخرآمیز بزنند.

قاطعیت در برخورد با این عناصر و دستگیری این اوباش و اراذل اقتصادی، فوریت دستگاه قضایی است. از این رو پیشنهاد می‌شود در شرایطی که دشمن رسما جنگ اقتصادی، علیه انقلاب اسلامی آغاز کرده، با تشکیل دادگاه انقلاب اقتصادی و انتخاب قضات انقلابی، این عناصر فاسد را به دادگاه های صالحه بسپارند.

5- تعاون و همکاری آحاد ملت
در این شرایط حساس که اقشار مختلف ملت بویژه مردم ضعیف در زیر چرخ‌های تعدیل اقتصادی به سختی روزگار می‌گذرانند ثروتمندان و صاحبان مکنت و سرمایه، دستگیری از ضعفا را در اولویت قرار داده، ‌هر کس در هر جایگاهی هست در جهت حل مشکلات مردم که ضعف دستگاه اجرایی عامل آن است بکوشد. اقدامات قرارگاه خاتم الانبیاء سپاه، آستان قدس رضوی، ائمه جمعه مردمی و دیگر تشکل‌ها و فعالان جبهه انقلابی در حل مشکلات مردم مانند موضوع آب‌رسانی به مردم خوزستان و سرعت عمل در به بهره‌برداری از پالایشگاه بندرعباس، موجب خرسندی مردم و تشکر ویژه ولی امر مسلمین شده،‌ این الگو می‌تواند سرمشق همه مردم و مسوولان در سراسر کشور باشد.

6- مراقب یلتسین های سیاسی باشیم
نکته پایانی اینکه امریکایی‌ها که به براندازی نظام مقدس جمهوری اسلامی تصریح کرده و می‌کنند در برخی اظهاراتشان ‌از به کارگیری مدل فروپاشی ابر قدرت شوروی برای ایران اسلامی سخن می‌گویند. امریکایی‌ها پس از گورباچف،‌ مردم را بر سر انتخاب اصلاحات تندتر یا بازگشت به عقب قرار دادند و در نهایت با آوردن یلتسین به عنوان یک اصلاح‌طلب تندرو، ‌بر شیب اصلاحات آمریکایی افزودند و در نهایت با فروپاشی شوروی،‌ مردم این کشورها را به ورطه فقر و فساد کشاندند به طوری که دختران بی گناه این کشورها برای گذران زندگی خود با مهاجرت به اروپا به تن فروشی پرداختند.

برخی مدعیان اصلاح‌طلب نیز امروز دقیقا بر همان طبل می‌کوبند و می‌خواهند مردم را بر سر همان دو راهی وادارند. نامه نگاری‌های این جماعت برای مذاکره مستقیم و بدون قید و شرط با ترامپ و طرح استیضاح و عدم کفایت رییس جمهور و انتقادات تند این جماعت در مطبوعات و رسانه‌های خبری همه و همه از این راهبرد سیاسی خبر می‌دهد که آنها خود را برای آلترناتیو حسن روحانی آماده کرده‌اند تا به خیال واهی خود، باقیمانده این راه -نابودی کشاندن نظام و انقلاب- را سرعت بخشند.

ملت ما باید بدانند نه انتخاب گورباچف و نه یلتسین هیچ کدام نتوانست به سازندگی و سر و سامان دادن کشور شوروی کمکی کند، لیکن بازگشت به درون و تکیه بر اقتصاد علمی که به انتخاب پوتین انجامید توانست روسیه را مجددا بازسازی و به قدرتی بزرگ در برابر دیگر قدرت‌های غربی قرار دهد. امروز نباید بگذاریم پروژه یلتسین‌سازی در کشور ما تکرار شود؛ بلکه باید از هم‌اکنون ضمن بهره بردن از ظرفیت‌هایی که جریان معتقد به گفتمان انقلاب اسلامی در اختیار دارد، ضمن رفع مشکلات مردم و کمک برای تقویت کارآمدی نظام جمهوری اسلامی، کشور را در جهت عبور با کمترین هزینه از دوران حاکمیت غرب‌گرایان یاری نماییم.
منبع: ایسنا
#پوتین
این خبر را به اشتراک بگذارید


در سومین جشنواره ملی تولید کتاب رضوی نماینده ولی فقیه در استان چهار محال و بختیاری التزام به فرهنگ دینی تنها راه نجات جامعه را از آسیب‌های اجتماعی دانست انجمن طراحان لباس اسلامی بابل برگزار می‌کند اجرای تئاتر تست نهایی کاری از انجمن نمایش استان یزد در شهرستان خلیل آباد- اداره فرهنگ وارشاد اسلامی خلیل آباد تغییر ساعت کاری ادارات چقدر مصرف برق را کاهش داد؟ لوپتگی خواهان بازگشت خامس به مادرید شد افزایش کودکان بی سرپرست از معضلات مهم بهزیستی است قاضی عسگر: حج عامل وحدت جهان اسلام است مسیر ترشابه - مهران قبل از اربعین 97 بهسازی می‌شود تلفات جاده‌ای خمین 55 درصد کاهش یافت 30 صندوق تخصصی حمایت از بخش کشاورزی در کشور ایجاد می‌شود وضعیت تولید برق در نیروگاه‌های بیستون و اسلام آبادغرب فساد فرح پهلوی از زبان پسرخاله‌اش+فیلم آیا به روسیه می‌توان اعتماد کرد؟ پایان مرمت آب انبار روستای سیوجان بررسی آسیب‌های اجتماعی و پیشگیری از اعتیاد بخش خبری 23 سه شنبه 26 تیرماه 1397 یزد انصارالله: آمریکا مایل به پایان جنگ در یمن نیست موتور سواری خانم بازیگر پیشنهاد جدید اروپا برای برجام پنهان کاری پلیس لندن از ثبت هزاران جرم و جنایت وعده اینترنت بدون فیلتر برای دانشگاهیان و رسانه‌ها اعتراف به قتل زن مسافرکش در پارک چیتگر نتایح حالب یک نظرسنجی /مردم جنوب تهران راضی‌تر از شمال شهری ها/میل به مهاجرت از تهران فغانی: خداحافظی در کار نیست بازار ثانویه منجر به کاهش 2 هزارتومانی قیمت ارز شد/ 12 بسته اجرایی دولت برای مقابله با تحریم‌ها ارزش حمایت دارد اولین گروه از حاجیان ایرانی راهی مدینه شدند/ اعزام زائران تا 24 مردادماه شرط عبور از مشکلات فعلی چیست؟ شرط جپاروف و تیام؛ توفیقی نباشد! 46 درصد خودروهای سرویس مدارس "پراید" است/حذف خودروهای ناایمن 10 سال زمان می‌برد اروپا با قانون مسدودکننده تحریم‌ها نشان داد وعده‌هایش در حد شعار باقی نمانده است/ ایران با پیوستن به fatf شفافیت مالی خود را بیش‌تر کند خسرو تمری: استقبال خوبی از برنامه‌های اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی در ایام تابستان شده است 4 مولفه تاثیرگذار در ایجاد اعتراضات مردمی و ناآرامی‌های خیابانی اخیر در عراق بازگشت 17 هزار میلیارد تومان از اقساط مسکن مهر به حساب بانک مسکن خطر سقوط جرثقیل در چهارراه طالقانی کرج +عکس سینماها دو روز در هفته نیم بها می‌شوند سلامتی و امنیت حجاج دغدغه اصلی ماست جشن بزرگ «زیر سایه خورشید» در بندرعباس برگزار می‌شود روحیه بالای خانواده شهدا و جانبازان برای همه ما درس و نشان‌دهنده مسیر مستقیم است اجرای طرح قرآنی 1452 در 50 کانون فرهنگی و هنری کهگیلویه و بویراحمد آمادگی 250 گروه جهادی برای خدمت به نیازمندان قزوین پروتز مفصل کمیاب شد/تاثیر نرخ ارز بر گرانی تجهیزات پزشکی امتیازی به نام برادر معاون اول بودن! مدیران نجومی‌بگیر دولت به مناصب خود بازگشتند پشت پرده نامه به رییس دولت اصلاحات افشا شد مقامات نظامی ایران درباره طعنه‌های ترامپ چه گفتند؟ 7 روش طلایی برای پرپشت نشان دادن مو تصاویری باورنکردنی از ویرانی‌های سیل در ژاپن یک‌سوم مصرف برق کشور توسط سیستم‌های سرمایشی است ایران برای حضور در سوریه از هیچ کشوری کسب تکلیف نمی‌کند/ معامله بزرگ قرن عملی نمی‌شود شالوده افزایش بهره‌وری، تأکید بر روزآمدی نیروی انسانی در مؤلفه‌های ماموریتی است
فغانی داور فوتبال و همسرش اعتراف تکان دهنده قاتل مریم فرجی+جزئیات تشکیل شبکه ملی جامعه و دانشگاه در استان‌ها/ انتصاب رؤسای دانشگاه‌های بزرگ به عنوان مدیران شبکه‌های استانی واکنش عادل فردوسی‌پور به شایعه منتشرشده در فضای مجازی دستگیری اعضای باند کلاهبرداری در پوشش اعزام دانشجو به خارج از کشور در یاسوج واکنش کی‌روش به خداحافظی آزمون از تیم ملی ایمن‌سازی تاور کج شده در محدوده چهارراه طالقانی کرج؛ ساختمان مجاور تخلیه شد مستمری و مابه التفاوت افزایش سه ماه مستمری مددجویان امشب پرداخت می‌شود فروش پیتزای 38 میلیون تومانی در میدان ونک تشییع مادر شهیدان ردانی پور پرسپولیس به عنوان قهرمان سوپر جام معرفی شد فرزند علم الهدی دستگیر شده است؟! /ماجرای شایعه ارتباط پسر علم الهدی با سلطان سکه برگزیدگان آزمون دستیاری تقدیر شدند بیانیه سازمان پدافند غیرعامل کشور درباره اظهارات وزیر ارتباطات: سازمان پدافند غیرعامل از برگزاری شوهای رسانه‌ای تخریبی نمی‌هراسد/منافع ملی را پای اهداف سیاسی ذبح نکنیم برنامه مدیریت اضطراری برق شهرستان‌های آذربایجان غربی / 27 تیرماه وزیر نیرو عذرخواهی کرد پیشنهاد مضحک اروپایی‌ها برای خرید نفت از ایران ابراهیم فیاض: دورهمی کثیف‌ترین برنامه از لحاظ اخلاقی است/ مهران مدیری روابط جنسی خارج از خانواده را ترویج می‌کند/ او در حضور فردوسی پور تبلغ همجنس بازی کرد (+فیلم) عناوین روزنامه‌های ورزشی 27 تیر 97/ از قهرمانی پرسپولیس تا یک پایان باز! +تصاویر احتمال قطعی آب تبریز برنامه قطع برق تهران در 26 تیر اعلام شد فیلم: مردی که با چاقو جواب درخواست طلاق همسرش را داد! اعلام برنامه قطع احتمالی برق شهر تهران برای روز 26 تیرماه+جدول پوتین برنده دیدار با ترامپ بود؛ او یک توپ فوتبال هدیه داد و معلوم نیست چه هدیه بزرگتری گرفت که مدام لبخند می‌زد / ترامپ به قواعد پیش از دوران هیتلر بازگشته جلسه شبانه شفر با جپاروف و تیام برنامه قطعی برق امروز 26 تیرماه تهران اعلام شد+جدول عکس/ مار کبرا شعبده بازی ایرانی را گزید حسام‌الدین آشنا: زمان آن است که با آمریکای ضدترامپ گفت‌وگو کنیم/ ترامپ به پوتین که می‌رسد پاهایش شل می‌شود واکنش سازمان پدافند غیرعامل به اظهارات وزیر ارتباطات مستمری و یارانه مددجویان کمیته امداد به همراه افزایش 14 درصدی امشب واریز می‌شود واکنش رسول جعفریان به رزومه عجیب خالق ایده «تکه‌تکه کردن کره زمین» سلطانی‌فر: مقام معظم رهبری فرمودند تیم اقتصادی دولت مثل تیم ملی فوتبال تلاش کند/ برخی فکر می‌کردند در جام جهانی زنگ تفریح می‌شویم راهکارهای گسترش و ترویج فر هنگ مطالعه و کتابخوانی و رفع مشکلات صنعت چاپ بررسی شد/ تاکید بر مشوق‌های مادی و معنوی و ایجاد فضای رقابتی و جذاب برای ترویج فرهنگ کتابخوانی جزئیات قتل مریم فرجی دانشجوی بازداشتی حوادث دی ماه+ اعترافات نامزدش آتش سوزی مجتمع کامپیوتر در خیابان ولیعصر (عج) / سوختگی دو تن در حادثه مستمری مددجویان کمیته امداد و بهزیستی امشب واریز می‌شود تشییع و خاکسپاری مادر شهید حجت الاسلام ردّانی پور آخرین وضعیت تخصیص ارز مسافرتی تجلیل از برترین‌های آزمون دستیاری جان کری: ترامپ کاملا از پوتین فریب خورد اسراییل برای جنگ جدید غزهآماده می‌شود نقل قول وزیر از رهبر انقلاب: تیم اقتصادی مانند تیم ملی فوتبال باشد خبر استقلال انصراف داد، پرسپولیس برنده سوپرجام اعلام شد فیلم/ هکر صفحه اینستا گرام مریم رجوی و سلطنت طلبان از اهدافش می‌گوید فروریختن ورزشگاه میزبان جام جهانی 2018 به دلیل بارندگی + فیلم قیمت خودروهای داخلی در بازار امروز 26 تیر 97 + جدول زلزله 4.9 دهم ریشتری سنخواست را لرزاند/2 تیم فوریت‌های پزشکی برای ارزیابی به مناطق زلزله زده اعزام شدند/ برخی از خانه‌های روستایی خسارت دیدند پرسپولیس 3 بر 0 برنده بازی مقابل استقلال و قهرمان سوپرجام شد وزارت اطلاعات: دروغ زاکانی بی شرمانه بود!

تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینک ما را مطلع کنید.
message
near_me