تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینکما را مطلع کنید.
منبع:ورزش سه
دسته:ورزشی()
کد خبر:17550636
۱۳۹۷/۰۴/۲۰ ۱۲:۲۹

دوئل انگلیس منظم با پسران خسته دالیچ

نبرد ساوتگیت-دالیچ. آیا قطار کروات‌ها به ایستگاهی آخر می‌رسد؟ یا این ساوتگیت است که با عبور از کروات‌ها، به یک قدمی سرآلف رمزی می‌رسد؟

به گزارش "ورزش سه"، امشب در دومین دیدار ازمرحله نیمه نهایی جام جهانی 2018 روسیه، ورزشگاه مدرن لوژینکی شهر مسکو، میزبان دو تیم ملی کرواسی و انگلستان،برای راهیابی  به دیدار نهایی و مقابله با فرانسه خواهد بود.

انگلیس؛ منطقی و منظم

شاگردان گرت ساوتگیت پس از یک بازی ماراتن گونه وجنجالی، کلمبیا را با ضربات پنالتی از سر راه برداشتند تا پای به مرحله یک چهارم گذاشتند. آنها دراین مرحله در یک بازی تاکتیکی و حساب شده و بابرنامه و‌کور کردن نقاط قوت وایکینگ ها ،سوئد را نیز روانه استکهلم کردند تا برای رسیدن به دیدار نهایی باید به مصاف کراوت های یکدست اما خسته بروند. انگلیسی ها ازتیم جوان، انرژیک، با انگیزه و هماهنگی درکلیه خطوط تیمی برخوردارند. آنها با خط دفاعی سه نفره بخوبی ازعقب زمین کار بازیسازی را انجام می دهند. استونز که بین واکر و مگوایر دو مدافع میانی بازی می کند، در مواقعی از زمان های بازی، بعنوان سوئیپر پشت آنها را پوشش داده و بخوبی توازن و بالانس را بین آنها برقرار می کند.هر چقدر تریپیر بعنوان پیستون راست رونده است و همواره درحملات، فعالانه شرکت می کند اما اشلی یانگ که یک بازیکن راست پاست و درسمت چپ بعنوان پیستون بکار گرفته میشود، کمتر در طراحی حملات شرکت فعال دارد. او بیشتر به داخل زمین متمایل شده و به پوشش دادن فضا کناری مگوایر مشغول است.هندرسون باتجربه در مرکز خط میانی بعنوان محور اصلی تیم ،بخوبی تیم را در فاز دفاع وحمله به تعادل می رساند و تاکنون بدون نواسان، توانسته خط میانی فوق العاده انگلیس را اداره و کنترل کرده و به تیم شخصیت یک تیم برنده را داده است.

درکنار هندرسون که بنوعی نابی استایلز سال 1966 را بیاد می آورد، بازیکنان جوان وانرژیکی بازی می کنند که هر کدام می توانند، بابی چارلتون، فرانسیس لی و پیترز جدیدی در تیم ملی انگلستان را تداعی کنند که تنها جام جهانی انگلستان را درسال 1966 برای مردم جزیره، به ارمغان آوردند.

 

 

هری کین نیز می تواند یک جف هرست و حداقل یک گری لینه کر دیگری باشد که اگر بخوبی تغذیه شود،می تواند انگلیس را راهی فینال کند. او یک گلزن بالفطره است و درجای گیری درنقاط کور،کم نظیر است، بشرطی که زوج او استرلینگ در تصمیم گیری هایش، زمان را بخوبی دریابد. این مهاجم سرعتی و تکنیکی انگلیس، در سرعت تصمیم گیری با مشکل روبرو است وکمی عجولانه کار می کند، هرچند بخوبی خود را درموقعیت گلزنی قرار می دهد. انگلیس پس از مدت ها دروازبان مطمئنی بنام پیکفورد را درترکیبش دارد که سیوهای بی نقص او درمقابل سوئد، نوید بخش یک دروازبان آینده دار را برای فوتبال انگلیس می دهد. درمدل مدرن 2-5-3 ساوتگیت، تنوع وبلوغ تاکتیکی را بوضوح می توان مشاهده کرد. طراحی حملات ازکناره ها، بازی های ترکیبی چند نفره، زدن به عمق، استفاده از ضربات ایستگاهی، دفاع تیمی، میل به پیروزی و احساس مسئولیت و مهمتر، تاریخ سازی را می توان دراین تیم مشاهده  کرد. ساوتگیت بخوبی با بازیکنان تیمش، ارتباطی عاطفی برقرار کرده و به برخی از بازیکنان خود، آزادی عمل بسیاری داده که آلی و لینگارد از جمله ی آنها هستند. انگلیس با حوصله بازی می کند وکمتر دچار بازی احساسی شده است. منطق و انضباط در تیم ساوتگیت حرف اول را می زند. آنها درطول تورنمنت تاکنون تحت فشار بازی نکرده اند و بازی مقابل کرواسی می تواند عیار واقعی آنها را مشخص کند؛هرچند کرواسی تاکنون ازبین چهار تیم مرحله نیمه نهایی،بیشترین دقایق را دراین مرحله بازی کرده است.

 بازیکنان تیم ملی انگلستان با توجه انرژی بیشتر، می توانند کراوسی را در اواخر نیمه دوم به دردسر بندازند.ساوتگیت یک برنامه ریز قهاری است و تعاملش با مربیان جزیره، بخوبی درطول فصل، از شرایط و‌وضعیت فنی، بدنی و روانی بازیکنان تیم ملی، آگاه ومطلع بوده وهمین امر باعث شده که ساختار تیمی فوق العاده ای را بوجود آورده که تیم درقالب، همه برای یکی و یکی برای همه را سرلوحه کارشان قرار دادند. این مساله را در دهه های اخیر کمتر درتیم ملی انگلستان،دیده بودیم .در بازی امشب،ساوتگیت ازپیکفورد-استونز،واکر،مگوایر-تریپیر،اشلی یانگ،هندرسون،دله آلی ،جسی لینگارد-هری کین و رحیم استرلینگ درترکیب اولیه اش استفاده خواهد کرد.

 

کرواسی؛ جذاب های خسته!

درآن سوی زمین، شاگردان دالیچ قرار دارند که با ارائه بازی های زیبا، جذاب وچشم نواز، با عبور از مرحله گروهی درحالی که بیشترین امتیاز ممکن را کسب کرده بودند، گام به یک هشتم گذاشتند. آنها در یک بازی سرعتی و نفس گیر، دانمارک را با ضربات پنالتی شکست داده تا راهی مرحله یک چهارم شوند که دراین مرحله کروات ها مجددا دربرابر روسیه پس ازیک نیمه کسل کننده، درنیمه دوم ‌وقت های اضافی، شاهد یک بازی سراسر تهاجمی از سوی دوم بویژه کرواسی بودیم که بیشتر حملاتشان از کناره ها تدارک دیده شده بود آنها در وقت های اضافی تاحدودی از نظر بدنی کم آوردند که تجربه بازیکنانی چون، مودریچ، راکیتیچ، لاورن، ویداو سوباسیچ به مددشان آمد و باز هم دریک بازی ماراتن گونه، سریع و شاداب که‌ چند بازیکن مصدوم را روی دست دالیچ گذاشت، درضیافت پنالتی و‌هنرنمایی سوباشیچ، قدم به نیمه نهایی گذاشتند تا حریف تیمی شوند که نسبت به  آنها، انرژی کمتری مصرف کرده و ممکن است که یاران مودریچ را که می توان خستگی وفرسودگی در اواخر بازی مقابل روسیه درساق های آنها را دید، دچار مشکل شوند.‌

کاپیتان مودریچ نیروی محرکه ی کراوسی است؛ اوست که ضرباهنگ بازی را تنظیم می کند و ریتم آن را کنترل می کند؛ مودریچ به تیم قدرت مضاعف می دهد و حرکات پا به توپ  و زدن به عمق این نابغه و طراح مدرن ،چشم ها را می نوازد. او بی تردید لایق، رهبری و فرماندهی کروات هاست، هرگاه مودریچ به حرکت درآید، تمام نگاه کروات ها به ساق های او بسته است. راکتیچ نیز یکی دیگر از بازیکنان کلیدی کرواسی است که درکنار بروزوویچ و مودریچ، کمربند میانی کرواسی را محکمتر می کند؛ این بازیکن، بازی فیزیکی، درگیرانه و تخربب کننده را در میانه زمین انجام می دهد. پاس های بلند او فوق العاده است.

 

 

 

راکتیچ یک شوتزنی خارق العاده است که متاسفانه دراین رقابت ها برخلاف بازی هایش در بارسا،کمتر شاهد این تاکتیک غالبش بودیم، شاید وظایف دفاعیش و‌ دور بودن ازمحوطه جریمه حریف، مانع بکارگیری چنین مهارتی شود که می تواند درمواقع سخت ودشوار بازی ،راهگشای کروات ها باشد.خط میانی کرواسی نقطه قوت آنهاست،همانگونه که مدافعان کناری آنها، پاشنه آشیل آنهاست.بازی تدریجی و خط به خط کروات ها و‌‌نزدیکی فاصله خطوط تیمی و ازطرفی  جابجایی های مداوم ربیچ و مانژوکیچ، هرخط دفاعی را گیچ و سردرگم می کند،که هماهنگی این دومهاجم نیر یکی دیگر از نقاط قوت تیم دالیچ در فاز حمله بشمار می رود.شروع مجددهای کرواسی درخیلی از بازی ها ،آنها را از بن بست ها بیرون کشیده، بازی کردن برای غرور ملی نیز انگیزه کروات ها را دو چندان می کند و این عامل روانی ،همیشه آنها را در بازی ها، کمک ویاری داده است و عرق ملی ،بنوعی درخونشان جاریست.پریشیچ تاکنون نتوانسته که آنگونه که باید وشاید، توانایی های خود را بروز دهد و بازی امشب می تواند ،آخرین فرصت این وینگر سرعتی،تکنیکی، برای اثبات شایستگی هایش باشد.دالیچ با مدل پایه 1-3-2-4 بازی می کند و از سوباشیچ- ویدا،لاورن،کورلوکا،استرینیچ- راکتیچ،برزوویچ- مودریچ،پریشیچ،ربیچ- مانژوکیچ در ترکیب اولیه اش استفاده کند.البته هردو مربی ممکن است که درترکیب اولیه تغییراتی داشته باشند.

دوتیم‌ انگلستان و کرواسی تاکنون فقط یک بار به مصاف هم رفته اند که به یورو 2004 پرتغال بار می گردد که انگلیسی ها در مرحله گروهی  4-2 کروات ها را شکست دهند.امیدوارم‌ شاهد دیداری جذاب،دیدنی،تماشایی و زیبایی ، از هر دو طرف بازی امشب باشیم،تا از بار فنی وکلاس آموزشی آن بهره ها بگیریم.

امین یزدانی

#جام جهانی 2018 (روسیه) #تیم ملی کرواسی #تیم ملی انگلیس
این خبر را به اشتراک بگذارید
related-image related-image related-image


تحکیم خانواده مبتنی بر شاخصه ‌های اسلامی از اولویت های سال جاری است سماجت مشتری فرانسوی قدوس هشدار رئیس دادگاه انقلاب برای اخلالگران بازار ارز و سکه قطعی شدن نخستین مدال تکواندوی ایران در تورنمنت کره/ ملکوتی‌خواه فینالیست شد «پنج ستاره» به جدول پخش شبکه پنج بازگشت «آپاچی» با رضا شفیعی‌جم و سحر قریشی کلید خورد امیرحاتمی: نیروهای مسلح آمادگی پاسخ دندان‌شکن به هر متجاوزی را دارند قرارداد 2 بازیکن سپیدرود تمدید شد علیرضا فغانی ممنوع التصویر نیست سارق مسلح بانک ملی دستگیر شد اختیار برای توریست‌های خارجی را محترم بشمارید بازگشت نوری‌ها به سیاست شکایت به لاهه ترامپ را منفعل می‌کند الازهر: زیارت قبور و قرار دادن گیاه بر سر قبر سنت پیامبر است تصاویر | پلمپ 36 مرکز تهیه و توزیع موادمخدر در مشهد غول 2 میلیاردی آمریکایی در تهران (عکس) رهبر انصارالله: با نظارت سازمان ملل بر بندر الحدیده در صورت توقف حملات مخالفتی نداریم خبرگزاری روسی rbc،: نماینده پوتین برای مطلع کردن ایران از نتایج نشست «هلسینکی» عازم تهران می‌شود روزنامه الحیات اعلام کرد: تلاش مصر برای ایجاد تعادل میان خواسته‌های فتح و حماس بارش پراکنده در 6 استان/ وزش باد شدید در 9 استان ترامپ محاصره شد الاهرام: نتانیاهو نگران فردای پیروزی اسد و نفوذ ایران است؛ او به بازگشت به شرایط سال 2011 هم راضی است پرویز مظلومی: وضعیت استقلال نگران کننده نیست؛ کی روش قهرمانی در جام ملت را به ما بدهکار است گزارش afc از عملکرد ایران در جام جهانی 2018: نمایشی عالی در روسیه و آمادگی برای قهرمانی در جام ملت‌های آسیا عوامل اصلی نشر شایعه قتل دوقلوها در سیستان وبلوچستان دستگیر شدند بقعه متبرکه امامزاده فضل بن عباس (ع)، همچون نگینی در منوجان می‌درخشد+تصاویر چراغ کشتی شال و پهلوانی در روستاهای زنجان پرفروغ است هزاران فلسطینی علیه معامله قرن تظاهرات کردند جهیزیه 147 نوعروس در کردستان توسط سپاه تامین شد 31 درصد پروازهای مهرآباد خرداد ماه با تاخیر انجام شد سه کیلو و 800 گرم هرویین در قم کشف شد 2 مستند از لاهیجان به جشنواره تلویزیونی راه یافتند بازخوانی نامه رییس مجمع به آیت الله جنتی درباره لایحه پالرمو آب مورد نیاز کشت و صنعت دورود تامین می‌شود تحرکات لوجستیک و نظامی رژیم صهیونیستی در مرز با غزه؛ آیا جنگی در راه است؟ برگزاری نشست هماهنگی سرپرستان تیم‌های اعزامی به بازی‌های آسیایی بیش از 25 هزار معلول یزدی تحت پوشش سازمان بهزیستی قرار دارند کتاب «جنسیت و اخلاق» منتشر شد حکم اعدام انقلابی حسنعلی منصور را مرحوم خاموشی از آیت‌الله میلانی گرفت پنجشنبه؛ آخرین مهلت انتخاب رشته ارشد 97 دانشگاه آزاد وزیر دادگستری به عنوان عضو هیات رئیسه فدراسیون شنا منصوب شد جریمه یک میلیاردی برای یک نمایندگی خودرو به علت تقلب و گران فروشی در شیراز مه‌گرفتگی و باران در جاده‌های شمالی سارق مسلح بانک ملی نعمت‌آباد دستگیر شد کدام نمایندگان در یک ماه گذشته تاخیر داشتند؟ +اسامی وقت طلایی خرید طلا رسیده است! چمران: هیچ تغییر در افتتاح مجدد خط 7 متروصورت نگرفته ایران جزو کشورهای برتر دنیا در حوزه صنایع دفاعی است
فغانی داور فوتبال و همسرش عناوین روزنامه‌های ورزشی 27 تیر 97/ از قهرمانی پرسپولیس تا یک پایان باز! +تصاویر تشکیل شبکه ملی جامعه و دانشگاه در استان‌ها/ انتصاب رؤسای دانشگاه‌های بزرگ به عنوان مدیران شبکه‌های استانی واکنش عادل فردوسی‌پور به شایعه منتشرشده در فضای مجازی ایمن‌سازی تاور کج شده در محدوده چهارراه طالقانی کرج؛ ساختمان مجاور تخلیه شد مستمری و مابه التفاوت افزایش سه ماه مستمری مددجویان امشب پرداخت می‌شود واکنش کی‌روش به خداحافظی آزمون از تیم ملی تشییع مادر شهیدان ردانی پور فروش پیتزای 38 میلیون تومانی در میدان ونک پرسپولیس به عنوان قهرمان سوپر جام معرفی شد فرزند علم الهدی دستگیر شده است؟! /ماجرای شایعه ارتباط پسر علم الهدی با سلطان سکه مهران مدیری وام 3 میلیاردی از ثامن الحجج دریافت کرده است؟! جلسه شبانه شفر با جپاروف و تیام بیانیه سازمان پدافند غیرعامل کشور درباره اظهارات وزیر ارتباطات: سازمان پدافند غیرعامل از برگزاری شوهای رسانه‌ای تخریبی نمی‌هراسد/منافع ملی را پای اهداف سیاسی ذبح نکنیم وزیر نیرو عذرخواهی کرد برنامه مدیریت اضطراری برق شهرستان‌های آذربایجان غربی / 27 تیرماه شایعه تخلف مالی دو مجری مشهور تلویزیون پیشنهاد مضحک اروپایی‌ها برای خرید نفت از ایران احتمال قطعی آب تبریز ابراهیم فیاض: دورهمی کثیف‌ترین برنامه از لحاظ اخلاقی است/ مهران مدیری روابط جنسی خارج از خانواده را ترویج می‌کند/ او در حضور فردوسی پور تبلغ همجنس بازی کرد (+فیلم) برنامه قطعی برق امروز 27 تیر تهران اعلام شد حسام‌الدین آشنا: زمان آن است که با آمریکای ضدترامپ گفت‌وگو کنیم/ ترامپ به پوتین که می‌رسد پاهایش شل می‌شود راهکارهای گسترش و ترویج فر هنگ مطالعه و کتابخوانی و رفع مشکلات صنعت چاپ بررسی شد/ تاکید بر مشوق‌های مادی و معنوی و ایجاد فضای رقابتی و جذاب برای ترویج فرهنگ کتابخوانی استقلال انصراف داد، پرسپولیس برنده سوپرجام اعلام شد مستمری مددجویان کمیته امداد و بهزیستی امشب واریز می‌شود تشییع و خاکسپاری مادر شهید حجت الاسلام ردّانی پور استقلال: از سوپرجام انصراف نداده‌ایم +عکس آتش سوزی مجتمع کامپیوتر در خیابان ولیعصر (عج) / سوختگی دو تن در حادثه انتقام وحشتناک مردم اندونزی از کروکودیل‌ها فرزند علم الهدی چند شغل دارد؟ هفدهمین نمایشگاه بین المللی خودرو شیراز اسراییل برای جنگ جدید غزهآماده می‌شود رئیس کمیته امداد: مستمری مددجویان به همراه یارانه امشب واریز می‌شود خطر سقوط تاور جرثقیل در چهارراه طالقانی کرج سه کشته در سانحه رانندگی آزاد راه سلفچگان به ساوه+تصاویر نقل قول وزیر از رهبر انقلاب: تیم اقتصادی مانند تیم ملی فوتبال باشد خبر تجلیل از برترین‌های آزمون دستیاری جان کری: ترامپ کاملا از پوتین فریب خورد بازدید وزیر ورزش و جوانان از پروژه‌های ورزشی زاهدان و زابل حضور مهدی جهانگیری در همایش دولت با فعالان اقتصادی پرسپولیس 3 بر 0 برنده بازی مقابل استقلال و قهرمان سوپرجام شد رومینا را به انبار بردم؛ بهنام هم آمد، از کجا معلوم من این کار را کرده باشم! خطر سقوط جرثقیل در چهارراه طالقانی کرج/خیابان مسدود شد جزئیات قتل «مریم فرجی» فعال سیاسی دانشجویی / اعتراف قاتل چهارماه حقوق سال 97 کارگران عمران پرداخت شده است/ معوقات حقوق مربوط به سالهای گذشته است افزایش 14 درصدی دریافتی مددجویان وزارت اطلاعات: دروغ زاکانی بی شرمانه بود! مشکلات ساختار نظام بانکی بررسی شد استاندار تهران: آغاز ساعت کاری ادارات از اول مرداد؛ 6: 30 صبح

تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینک ما را مطلع کنید.
message
near_me