تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینکما را مطلع کنید.
منبع:شفقنا
دسته:دسته بندی نشده
کد خبر:17561430
۱۳۹۷/۰۴/۲۰ ۱۸:۵۷

امروز چه خبر بود؟ از واکنش‌ها به برنامه‌ی اعتراف گیری صدا و سیما تا تصمیمات ترامپ درمورد چگونگی ادامه‌ی همکاری با ناتو و اروپا

شفقنا- خبرهای امروز از واکنش ها به برنامه ی اعتراف گیری صدا و سیما از دختر کم سن و سال و اعتراض ها به تخلف غیر قانونی این سازمان تا سیاست های خارجی ترامپ و تصمیماتش درمورد چگونگی ادامه ی همکاری با ناتو و اروپا.

خلاصه اخبار امروز را در ادامه می خوانید:

مطهری: صدا و سیما مرتکب جرم شده است

شفقنا- نایب رییس مجلس شورای اسلامی پخش اعترافات یک دختر نوجوان در صداوسیما بدون دریافت حکم از دادگاه صالح و بدون اجازه متهم را مصداق ارتکاب جرم از سوی این سازمان عنوان کرد و گفت که باید با شکایت کسانی که در این ماجرا حق‌شان ضایع شده، فرصتی برای دفاع از آنها از سوی تلویزیون اختصاص یابد.

علی مطهری اظهار کرد: پخش اعترافات یک دختر نوجوان از فعالیت خلاف اخلاق اینستاگرامی او با حالت گریه و بی‌پناهی از صداوسیما، عواطف مردم را به نفع او تحریک کرد. باید نبض روانشناسی جامعه در دست مدیران صداوسیما باشد تا نقض غرض نکنند. مردم همیشه طرفدار مظلومند هر چند کار او را و راه و فکر او را درست ندانند.

وزیر ارتباطات: ماجرای دختر اینستاگرام بحثی انحرافی، طرح‌ریزی شده از سوی کسانیست که منافعشان در خطر است

شفقنا-وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات پیش کشیده شدن ماجرای دختر حاشیه‌ساز اینستاگرام را بحثی انحرافی طرح‌ریزی شده از سوی اتاقهای فکری دانست که منافعشان از مطالبه شفاف‌گرایی ارزی به خطر افتاده است.

محمد جواد آذری جهرمی در گفت‌وگویی تلفنی با یکی از برنامه‌های رادیویی امروز درباره بحث فیلترینگ اینستاگرام که زمزمه‌های آن مطرح شده است، اظهار کرد: همانطور که قبلا گفتم، این زمزمه‌ها مطلب جدیدی نیست و موضوع بستن شبکه‌های اجتماعی از سال ۹۲ شکل گرفت.

وزیر ارتباطات افزود: به نظرم این زمزمه‌های اخیر یک بحث انحرافی برای انحراف افکار عمومی از موضوع شفاف‌سازی بود و اتاق فکرهایی پشت آن قرار دارد.

قاضی‌زاده: شاکیان از برنامه‌های صداوسیما، می توانند به شورای نظارت بر صداوسیما شکایت کنند

شفقنا- یک عضو هیات نظارت بر صداوسیما با بیان اینکه قطعا این هیات موضوع پخش مستند بیراهه و اعترافات چند دختر جوان را بررسی خواهد کرد، گفت: لازم است صداوسیما اگر بنایی برای پخش کارهای سفارشی از سوی هر ارگان و نهادی دارد، استقلال رسانه‌ای خود را حفظ کرده و دقت نظر بیشتری را داشته باشد.

سیداحسان قاضی‌زاده در واکنش به پخش مستند بیراهه و اعترافات چند دختر جوان از رسانه ملی و به دنبال آن واکنش‌های گسترده به این موضوع، گفت: معتقدم همان‌طور که صداوسیما باید استقلال رسانه‌ای را در برابر آثار سفارشی حفظ کند باید دقت نظر بیشتری را هم داشته باشد یعنی حتی در برابر آثار سفارشی ضریب دقتش را بالا ببرد.

وی افزود: ممکن است هر اداره دولتی، هر ارگان و هر نهادی از مجلس، دولت و قوه قضاییه درخواست پخش برنامه‌هایی را داشته باشد که لازم است صداوسیما در این موارد دقت نظر کافی را به کار گیرد.

هشدار جدید بانک مرکزی به مردم: دو موسسه اعتباری غیرمجاز در حال فعالیت هستند

شفقنا-دو واحد اعتباری با نام های «شباهنگ و انقلاب» در شهرستان شهریار و حومه بدون اخذ مجوز از بانک مرکزی اقدام به عملیات بانکی (جذب سپرده از عموم مردم، ارایه تسهیلات و…) کرده‌اند.

به گزارش شفقنا، بانک مرکزی در اطلاعیه ای آورده است:

دو واحد اعتباری با نام های «شباهنگ و انقلاب» وابسته به شرکت های تعاونی روستایی با همین عناوین در شهرستان شهریار و حومه بدون اخذ مجوز از بانک مرکزی اقدام به عملیات بانکی (جذب سپرده از عموم مردم، ارایه تسهیلات و…) کرده‌اند.

از این رو ضروری است هموطنان عزیز به منظور جلوگیری از به مخاطره افتادن اموال خود، با در نظر داشتن غیرقانونی بودن انجام عملیات بانکی توسط دو واحد اعتباری مذکور، از سپردن دارایی های خود به آن خودداری کنند.

بلومبرگ: خطر جنگ در مرز اسراییل و سوریه بیشتر شده است

شفقنا- بلومبرگ در نوشتاری به احتمال وقوع جنگ در مرز اسراییل و سوریه پرداخته است.

به گزارش سرویس ترجمه شفقنا، بلومبرگ می‌نویسد: با وجود اینکه نزدیک به هفت سال است در سوریه جنگ داخلی برپا است، اما مرز این کشور با اسراییل به شدت آرام بوده؛ اما این آرامش درحال نابودی است. خطر جنگ میان اسراییل و سوریه (ایران) در جولان بیش از هر زمان دیگری از سال ۱۹۶۷ – اشغال جولان به دست ارتش اسراییل- احساس می‌شود. نیروهای ایرانی که چندین درگیری با اسراییل در ماه‌های گذشته داشته‌اند، آرام آرام حضور خود را در مرزهای جولان اشغالی تثبیت می‌کند؛ موضوعی که قطعاً باعث عصبانیت و احتمالاً واکنش اسراییل خواهد شد. به همین خاطر است که نتانیاهو راهی مسکو شده تا با پوتین در مورد اخراج ایران از سوریه صحبت کند؛ ایران هم تاکید کرده حضورش در سوریه به کسی ربطی ندارد.

بادامچیان: در مملکت اسلامی همه حق اظهار نظر دارند/ دیکتاتورها عاجزترین آدم های دنیا هستند

شفقنا- بادامچیان گفت: الآن کشور ما با یک تهاجم شدید استکبار روبه رو است. آنها تحریم می کنند، فشار می آورند و خلاف همه موازین حقوق بشری به شرکت های خارجی می گویند با ایرانی ها معامله نکنید و اگر معامله کردید ترامپ شما را مشمول تحریم ها قرار می دهد. این زورگویی آمریکا به کل دنیا است. اگر کسی می خواهد با ایران معامله کند آمریکا فورا به سراغ او می رود و سعی کند او را تطمیع و بعد تهدید کند. البته این نهایت ضعف آمریکا است. اگر از من بپرسید، این قدرت آمریکا نیست. زورگویی است و زورگویی علامت عجز است. یعنی دیکتاتورها عاجزترین آدم های دنیا هستند. دلیل محبوبیت امام این است که دیکتاتور نیست.

ولایتی: وجود یا عدم حضور نتانیاهو در روسیه هیچ تاثیری در ماموریت استراتژیک ما در مسکو ندارد

شفقنا- مشاور مقام معظم رهبری در امور بین الملل در مورد همزمانی سفر وی به مسکو با سفر نخست وزیر رژیم صهیونیستی گفت: وجود یا عدم حضور او در روسیه هیچ تاثیری در ماموریت استراتژیک ما در مسکو ندارد.

علی اکبر ولایتی که قرار است پیام مقام معظم رهبری و رئیس جمهور را به پوتین رئیس جمهور روسیه ابلاغ کند، در بدو ورود به مسکو اظهار کرد: رابطه ایران و جمهوری فدراتیو روسیه رابطه‌ای استراتژیک است و در طی سال‌های اخیر مجموعه روابط دو جانبه و منطقه‌ای رو به افزایش وارتقاء بوده وهمکاری‌هایی که در منطقه بین مجموعه جبهه مقاومت به محوریت ایران و روسیه در تقابل با تروریسم و بانیان آن صورت  گرفت در سوریه و سایر کشورهای منطقه یک الگوی مثال زدنی از همکاری‌های مثبت بین ایران و روسیه است که فقط  یک رابطه استراتژیک و بلند مدت می‌تواند چنین همکاری‌هایی را توجیه کند.

آنگلا مرکل هم جواب اتهامات ترامپ را داد

شفقنا- صدراعظم آلمان هم پاسخ اتهامات رییس جمهور آمریکا را داد.

به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از رویترز، پس از اینکه ترامپ در حاشیه دیدار سران ناتو در بروکسل، آلمان را اسیر دستان روسیه دانست، آنگلا مرکل صدراعظم آلمان ضمن انتقاد از مواضع ترامپ، کشورش را مستقل دانست.

مرکل در پاسخ به ترامپ با یادآوری دوران جوانی خود در آلمان شرقی گفت: آلمان همواره سیاست‌ها و مواضع آزادانه و مستقلی داشته است؛ باید بگویم که آلمان اکنون متحد است و به نام جمهوری فدرال آلمان شناخته می‌شود نه آلمان شرقی و یا غربی.

مرکل در ادامه پاسخ‌های خود به ترامپ گفت: ما جمهوری فدرال آلمان هستیم به این دلیل که خود تصمیمات و سیاست‌های خودمان را اتخاذ می‌کنیم؛ سیاست‌های ما کاملاً مستقل است و این برای همه آلمان بخصوص مردم ما در شرق بهترین چیز است.

ناتو مضطرب و نگران از سختگیری های آمریکا

شفقنا- اتحاد ناتو با شکوه هم‌آوایی سازهای بادی و پرواز جنگنده‌ها در ارتفاع پایین، نشست دو روزه خود را امروز، چهارشنبه آغاز می‌کند در حالی که از لحاظ نظامی قدرتمندتر از هر زمان دیگری پس از دوران جنگ سرد به نظر می‌رسد و برنامه‌هایی را برای محدودتر کردن قدرت روسیه در نظر دارد.

خبرگزاری رویترز در گزارشی با موضوع نشست دو روزه ناتو نوشت: با اینکه اتحاد ناتو به دلیل برگزاری نخستین نشست دوسالانه‌اش در مقر میلیارد دلاری جدید بروکسل باید احساس پیروزمندانه بیشتری داشته باشد، بسیاری از رهبران حاضر در این نشست به دلیلی رویارویی با دونالد ترامپ، رهبر فعلی این پیمان، ظاهرا مضطرب و نگران هستند؛ رهبری که اظهارات سختگیرانه‌ای را درخصوص هزینه‌های دفاعی با خود به این نشست خواهد آورد.

واشنگتن پست: به زودی انزوای آمریکا آشکار می شود

شفقنا- واشنگتن پست در گزارشی نوشت: رییس جمهور آمریکا با پیام واضحی وارد بروکسل پایتخت بلژیک شد: زمان آن است که آمریکا تامین بودجه نظامی اروپا را متوقف کند. انتقادات او برای رهبران اروپایی که بیش از یک سال است با حملات ترامپ علیه «سیستم تجاری دو سوی اطلس» مواجهند، موضوع تازه ای نیست اما این موضوع به تدریج ناراحت و ناراحت کننده تر می شود.

نشست ناتو که از امروز چهارشنبه آغاز خواهد شد، به طور کامل تحت تاثیر اظهارات تحریک آمیز ترامپ علیه این پیمان و عدم توانایی و یا عدم تمایل بسیاری از اعضای آن برای تنظیم بودجه نظامی این نهاد بر اساس ۲ درصد از تولید ناخالص داخلی خواهد بود. ترامپ پیش از ورودش به بروکسل بار دیگر انتقاداتش را تکرار کرد.

آلمان به سخنان ترامپ واکنش نشان داد: اسیر روسیه نیستیم!

شفقنا- ساعتی پس از اتهام زنی ترامپ به آلمان، برلین به سخنان رییس‌جمهور آمریکا پاسخ داد.

به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از رویترز؛ «اورسولا وان درلین» وزیر دفاع آلمان در واکنش به اظهارات ترامپ گفت: آلمان هرگز اسیر و یا زندانی روسیه نبوده است. ترامپ آلمان را متهم کرده بود در موضوع انرژی، کاملاً اسیر سیاست‌های روسیه است.

خانم درلین در حاشیه اجلاس ناتو گفت: بدون شک ما اختلافات بسیار عمیق و گسترده‌ای با روس‌ها داریم و هرگز اسیر و زندانی سیاست‌های این کشور نبوده‌ایم؛ با این حال تلاش کرده‌ایم کانال‌های ارتباطی خود را با دیگران حفظ کرده و با برخی دیگر از کشورها، اتحاد خود را حفظ کنیم.

سقوط جنگنده نیروی هوایی ارتش ایران در چابهار

شفقنا- یک جنگنده نیروی هوایی ارتش صبح امروز حین انجام ماموریت گشت‌زنی در آسمان چابهار سقوط کرد.

صبح امروز یک جنگنده F-4 متعلق به پایگاه دهم شکاری نیروی هوایی ارتش مستقر در کنارک استان سیستان و بلوچستان حین انجام ماموریت گشت‌زنی در ۸۰ کیلومتری این پایگاه دچار نقص فنی شد و سقوط کرد.

هر دو سرنشین این جنگنده پس از انجام خروج اضطراری(اجکت)، در سلامت به سر می‌برند.

غروی: دل مردم را خالی نکنید، الان وقت پرداختن به اختلاف سلیقه ها نیست

شفقنا- عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: دولت ها در رفع مشکلات مردم با هم متفاوت هستند و امکان دارد در سطوحی نقدهایی هم وارد باشد اما باید شرایط را درک کنیم.

حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمد غروی درباره توهین تندروهای اصولگرا به رئیس جمهور گفت: شرایط ما بسیار حساس است. برای آنکه بتوانیم مشکلات حاصل از فشارهای خارجی را حل یا تا اندازه ای کم کنیم، نیازمند وحدت و انسجام ملی هستیم بنابراین درک این مهم باید بین مردم، جناح ها و مسئولان و مردم وجود داشته باشد.

سازمان ملل: مردم کره‌شمالی به کمک‌های فوری نیاز دارند

شفقنا- سازمان ملل هشدار داد مردم کره‌شمالی به کمک‌های بسیار فوری نیاز دارند.

به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از رویترز، مارک لوکاک معاون دبیرکل سازمان ملل متحد در امورانساندوستانه هشدار داد: نشانه‌های بسیار روشن و واضحی از نیاز شدید و مبرم مردم کره‌شمالی به کمک غذایی و دارویی وجود دارد. لوکاک که به کره‌شمالی سفر کرده ویدئوهایی از وضعیت وخیم مردم در جنوب غرب این کشور منتشر کرده که در آن به وضوع نیاز مردم به کمک‌های انساندوستانه به چشم می‌خورد.

لوکاک هشدار داد نیمی از مردم در مناطق روستایی به آب آشامیدنی سالم و غذای کافی دسترسی ندارند.

عراقچی: تاکید اعضای باقیمانده در برجام بر ارتقای روابط گسترده‌تر اقتصادی با ایران

شفقنا- معاون سیاسی وزیر امور خارجه تاکید کرد: در جلسه روز جمعه در وین، برخی راهکارهای عملیاتی در حوزه بانکی و نفت مطرح شد که همه وزیران امور خارجه بر آن تاکید داشتند، از جمله این راهکارها، کنار گذاشتن دلار از معاملات ایران و شرکای اقتصادی خود است که باید هرچه سریع‌تر تدقیق و عملیاتی شود.

سیدعباس عراقچی نشست اخیر کمیسیون مشترک برجام را نمایش صریح انزوای آمریکا در عرصه بین‌‌‌الملل ارزیابی کرد و گفت: بیانیه این نشست حاوی نکات قابل توجهی است که موفقیت جمهوری اسلامی ایران در بیان و اعمال خواسته‌‌‌‌های خود را نشان می‌‌‌دهد.

ترامپ: پولی که اعضای ناتو می‌پردازند اصلاً کافی نیست

شفقنا- ترامپ بار دیگر به موضوع بودجه دفاعی کشورهای عضو ناتو پرداخت و از آن انتقاد کرد.

به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از رویترز، رییس جمهور ترامپ که برای شرکت در اجلاس سالیانه ناتو به بلژیک رفته با انتقاد از سهم اعضای این پیمان گفت: هرساله میلیاردها دلار از جیب مالیات‌دهندگان آمریکایی به ناتو اختصاص داده می‌شود درحالیکه بقیه کشورها سهم خود را درست نمی‌پردازند؛ آمریکا خیلی بیشتر از دیگر کشورها هزینه ناتو می‌کند و این عادلانه نیست؛ من به استولتنبرگ- دبیرکل ناتو- هم این مطلب را گفته‌ام و امیدوارم این مشکل حل شود.

ترامپ: آلمان اسیر روسیه است

شفقنا- دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا امروز(چهارشنبه) در سخنانی اندکی پیش از نشست ناتو، آلمان را اسیر روسیه برشمرد.

به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از اسکای نیوز عربی، ترامپ که در دیدار «ینس استولتنبرگ» دبیرکل پیمان آتلانتیک شمالی(ناتو) سخن می گفت، اظهار کرد: واشنگتن برای هزینه های دفاعی بیشتر هزینه می کند و این عادلانه نیست.

وی بیان کرد: مناسب نیست که ناتو از برلین حفاظت کند در حالی که در ازای انرژی، میلیاردها دلار به روسیه می پردازد.

اتحاد مسکو با پوپولیست های اروپا

شفقنا- علاقه ی شدید به جام جهانی باعث شده تخمین زده شود حدود یک میلیون هوادار فوتبال، که بسیاری از اروپا و آمریکا هستند، به مسکو و سایر شهر های روسیه، سفر کنند. این امر احتمالا باعث خواهد شد شکاف به وجود آمده بین روسیه و غرب تا حدی پوشیده شود. در واقع، روابط روسیه و اروپا امروزه صرفا کاری است؛ یعنی جنگ سرد جدیدی آغاز شده است.

آیا این امید که روسیه پس از شوروی “به غرب خواهد پیوست”، همیشه در حد یک توهم بوده است؟ برخی تاریخ روسیه را زیر رو کردند و از ظلم و ستم قوم تاتار تا نبود “عصر روشنگری” گفتند تا بر این نتیجه صحه بگذارند، برخی نیز معتقد هستند که غریبگی روسیه با غرب بر حسب اتفاق بوده است.

آمریکا تعرفه‌های بیشتر تجاری علیه چین وضع می‌کند

شفقنا- آمریکا تهدید کرد تعرفه‌های بیشتری روی کالاهای چینی وضع می‌کند.

به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از رویترز، درحالیکه جنگ تجاری میان آمریکا و دیگر کشورها به ویژه چین روز به روز درحال عمیق‌تر شدن است، دولت ترامپ تهدید کرد تعرفه‌های بیشتری علیه کالاهای چینی اعمال خواهد کرد. این تهدید شامل افزایش ۱۰ درصدی تعرفه روی کالاهای چینی – یعنی ۲۰۰ میلیارد دلار- می‌شود. چند روز پیش و با بالا گرفتن دعوای تجاری میان واشنگتن و پکن،ترامپ صحبت از اعمال تعرفه ۵۰۰ میلیاردی روی کالاهای چینی کرده بود.

شکایت عربستان از ایران به سازمان ملل

شفقنا- رژیم سعودی با این ادعا که کشتی‌ها و قایق‌های ایرانی قلمرو آبی عربستان را نقض کرده‌اند، از ایران به سازمان ملل شکایت کرد.

رژیم سعودی، یادداشت اعتراضی در مورد آن‌چه «نقض مکرر قایق‌ها و کشتی‌های ایران در  میدان‌های نفتی و تاسیسات عربستان در خلیج‌فارس» ادعا شده،  به سازمان ملل ارائه کرده است.

عربستان سعودی ادعا کرده است با وجود اعتراض‌های کتبی هیات نمایندگی این کشور در سازمان ملل به مقام‌های ایران و دبیر کل این سازمان، ایران همچنان با قایق‌ها و کشتی‌های خود قلمروی آبی عربستان را نقض می‌کند.

نقش ایران در کاهش قیمت نفت امروز

شفقنا- قیمت نفت صبح روز چهارشنبه در بازارهای جهانی در پی انتشار این خبر که آمریکا در حال بررسی درخواست چند کشور برای معاف شدن از تحریم نفت ایران است، کاهش پیدا کرد.

پایگاه خبری نزدک آمریکا اعلام کرد، اظهارات دیروز (سه شنبه) «مایک پمپئو» وزیر امور خارجه آمریکا مبنی بر اینکه واشنگتن درخواست چند کشور برای معاف شدن از تحریم نفت ایران را بررسی می کند به شکل گیری انتظار کاهش قیمت نفت در بازار منجر شد.
قرار است تحریم های آمریکا از ماه نوامبر (آبان-آذر) برضد ایران اجرایی شود و انتظار می رود جلوی صادرات نفت را بگیرد.

دستگیری یکی از مسئولان وزارت دفاع عربستان به اتهام رشوه‌خواری

شفقنا- دادستان کل عربستان از دستگیری یکی از مسئولان وزارت دفاع این کشور به اتهام دریافت بیش از ۲۵۰ هزار دلار رشوه خبر داد.

به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از بخش عربی خبرگزاری رویترز، خبرگزاری رسمی عربستان سعودی (واس) شامگاه سه شنبه بیانیه ای منتشر کرد که در آن اعلام شده یکی از مسئولان وزارت دفاع این کشور به اتهام دریافت یک میلیون ریال (۲۶۷ هزار دلار) رشوه و سوء استفاده از منصب خود دستگیر شده است.

در این بیانیه از «سعود بن عبدالله المعجب»، دادستان کل عربستان نقل شده که مسئول مذکور با سوء استفاده از نفوذ شغلی خود تلاش کرده اقدامات غیر قانونی برای پرداخت مبالغ مالی به یک شرکت را تسهیل کند.

لاریجانی: بازاریان با تدبیر عمل کرده‌اند/ بیمه قالیبافان مورد توجه ویژه تامین اجتماعی قرار گیرد

شفقنا- رییس مجلس شورای اسلامی گفت: بازاریان در مسایل و مقاطع مختلف آگاهانه و با تدبیر عمل کرده‌اند.

علی لاریجانی که به قم سفر کرده است، در دیدار با استاندار قم و اعضای هیات رئیسه اتاق اصناف مرکز قم پس از استماع گزارش رئیس اتاق اصناف مرکز استان قم و استاندار، اظهار داشت: مشکلات اصناف به خصوص نانوایان را بررسی کرده و نظر استانی را بیان کنید شاید مدل مناسبی برای حل مشکلات مشابه در کشور شود.

رییس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه از زحمات اتاق اصناف مرکز استان قم که در فراز و فرودها با بصیرت عمل کرده است، تشکر می‌کنم، بیان کرد: بازاریان در پیروزی انقلاب اسلامی نقش مثبتی داشتند و بازاریان تهران نیز همین گونه‌اند ولی عده‌ای دخالت کردند.

درخواست توسک از ترامپ: به هم‌پیمانان خود احترام بگذار

شفقنا- در آستانه نشست سران ناتو، رئیس شورای اروپا از رئیس جمهوری آمریکا درخواست کرد به انتقادهای خود از اعضای سازمان در رابطه با میزان هزینه های نظامی پایان دهد.

به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از بخش عربی خبرگزاری رویترز، «دونالد ترامپ»، رئیس جمهوری آمریکا در آخرین مورد از انتقادهای خود از دیگر کشورهای عضو سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (NATO) در رابطه با مسائل تاثیرگذار بر روابط کشورهای واقع در دو طرف اقیانوس اطلس، پیش از سفر به شهر بروکسل، پایتخت بلژیک برای شرکت در نشست سران این سازمان بار دیگر هم پیمانان کشورش در ناتو را به دلیل عدم مشارکت کافی در تامین هزینه های سازمان با وجود مازاد تراز تجاری خود در مبادلات با آمریکا توبیخ کرد.

وظیفه ذاتی رسانه ملی یا سقوط آزاد آن

شفقنا رسانه– اخیراً پخش مستندی با عنوان «بیراهه» از شبکه اول صداوسیما با همکاری معاونت اجتماعی نیروی انتظامی ،واکنش های زیادی را از فعالان سیاسی و روزنامه نگاران تا چهره های هنری و فرهنگی در برداشته است. پخش این مستند فارغ از هدف صدا وسیما و وظیفه ای که خود عنوان کرده این سوالات را برای هر مخاطبی ایجاد کرده که آیا واقعا این کار صداوسیما از منظر رسانه ای حرفه ای است؟آیا از نظر حقوقی این کلیپ باعث نقض حریم خصوصی افراد نمی شود؟در گزارش زیر برخی از واکنش چهره های سیاسی و رسانه ای را مرور می کنیم.

الجبیر: چین بزرگترین شریک تجاری ماست/ ایران حامی فرقه گرایی است/ قطر باید تغییر کند

شفقنا- عادل الجبیر وزیر امور خارجه عربستان در حاشیه هشتمین دوره اجلاس همکاری های اقتصادی کشورهایی عربی و چین گفت: روابط عربستان و چین، روابطی استراتژیک و تاریخی است. این روابط شامل جوانب امنیتی، نظامی، تجاری، سرمایه گذاری، انرژی، نفت و آموزش می شود.

به گزارش سرویس ترجمه شفقنا، الجبیر در گفتگو با روزنامه الشرق الاوسط گفت: عربستان بزرگترین بازار کالاهایی چینی در منطقه و چین نیز بزرگترین شریک تجاری عربستان محسوب می شود.

الاخبار: پاکستان با درخواست آمریکا و عربستان برای تشکیل اتاق عملیات نظامی علیه ایران مخالفت کرد

شفقنا- روزنامه الاخبار نوشت: دولت انتقالی پاکستان با درخواست آمریکا و عربستان برای احداث اتاق عملیاتی در بلوچستان پاکستان علیه ایران نظیر اتاق عملیات «الموک» در اردن را رد کرد.

به گزارش سرویس ترجمه شفقنا، الاخبار افزود: آمریکا و عربستان قصد داشتند اتاق عملیات مذکور را با همکاری مشترک آمریکا و اسرائیل و به هدف ایجاد تنش در ایران در بلوچستان پاکستان احداث کنند اما دولت انتقالی این کشور با احداث آن مخالفت کرده است.

واشنگتن: حل بحران خلیج فارس مانع فرار ایران از تحریم های آمریکا می شود/ تلاش برای جلوگیری از توسعه روابط دوحه و تهران

شفقنا- روزنامه الرای کویت به نقل از منابعی که منابع عالی رتبه آمریکایی خوانده نوشت: مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا تلاش می کند مسئولان کشورهای خلیج فارس را درباره لزوم تسریع  حل و فصل بحران این کشورها با قطر قانع کند زیرا – به زعم وی- حل این بحران مانع فرار ایران از تحریم های آمریکا می شود.

به گزارش سرویس ترجمه شفقنا، این منابع اعلام کرده اند که پمپئو در این راستا تلاش می کند با حل و فصل بحران با قطر، جلوی توسعه روزافزون روابط میان دوحه و تهران را بگیرد زیرا توسعه روابط میان دوحه و تهران، به ایران اجازه می دهد از تحریم های آمریکا که در ماه جاری و نوامبر آینده اجرایی می شوند، فرار کند.

 

 

www.fa.shafaqna.com/ انتهای پیام
این خبر را به اشتراک بگذارید
related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image


معنای زندگی، ضرورت و کارکرد نبوت نقش مناقشات سیاست خارجی در نوسانات اقتصادی چیست؟ پنج موضوع و پنج سناریو «بزدلانه و شرم آور» مؤلفه‌های تحقق احساس شادمانی در اسلام کره جنوبی، چین، مالزی و بزریل برای اشتغالزایی چه کردند؟ سارق بانک با دستان خودش گرفتار شد! اقدامات تلافی‌جویانه جدید اتحادیه اروپا علیه آمریکا خواص جگر مرغ نماینده مصری: جنبش فتح و حماس را آشتی دادیم دیده‌بان حقوق‌بشر حکم روزنامه‌نگار مراکشی را ظالمانه خواند واکنش فتحی به سرپرستی باشگاه استقلال مایکروویو هوشمند غذای کاربر را آماده می‌کند تصادف مرگبار اتوبوس و کامیونت خبرگزاری فرانسه: خروج محاصره شدگان فوعه و کفریا آغاز شد ورود 10 آمبولانس حامل مجروحان دو شهرک کفریا و الفوعه به حومه حلب چگونه نزدیکی آمریکا به روسیه، اروپا را تضعیف می‌کند؟ احتمال خانه تکانی در پاستور/برخورد ناموثر با بدحجابی/تیغ دو لبه مذاکره با آمریکا/تحریم فرصت نیست؛ اما … اشمایکل جایگزین کورتوآ در چلسی؟ ارائه مدل ارزیابی تکنولوژی پایدار در حوزه حمل‌ونقل شهری تهران منطق تصمیم گیری روسیه در سیاست خارجی عمو خسرو و شاه‌نقش‌های تلویزیونی +تصاویر مجارستان از توافق مهاجرت سازمان ملل خارج می‌شود شروط «سیاسی بودن» از نگاه رئیسی مرگ یک گردشگر آلمانی بخاطر رعد و برق +عکس هواپیمای مورد علاقه ترامپ همرنگ هواپیمای پوتین است ماجرای جمع آوری داروی کنترل فشارخون چیست؟ تزریق 800 تانک جدید به سازمان رزم ارتش و سپاه سران جهان به ترامپ و همسرش چه هدایایی داده‌اند؟ / عکس راهکار پیچیده مدیر عامل برق تهران برای کاهش مصرف! / عکس روش‌های آمریکایی‌ها برای شکنجه فرزندان مهاجران: از آزار جنسی تا آب‌های غیربهداشتی سامان جلیلی خواننده تیتراژ «وقتشه» +فیلم فاجعه‌بار بودن اعداد و ارقام مربوط به مصرف سوخت و تولید آلاینده‌های دوران بلوغ روابط‌عمومی‌هاست احتمال تعمیم جنگ تعرفه‌ای آمریکا به «اورانیوم» قوت گرفت عمو خسرو و شاه‌نقش‌های تلویزیونی +تصاویر زن و شوهر نوزاد مریض را به بیمارستان نبردند تا مُرد! +رتصاویر نیروهای مردمی یمن: خارجی‌ها عربستان را ترک کنند وخامت حال عمومی محمد عبادی دوبلور پیشکسوت سلبریتی‌های باسواد هم داریم/تصاویر جودوکاران اعزامی به بازی‌های آسیایی جاکارتا معرفی شدند این روزها چرخ تولید در بیرجند لنگ می‌زند صفحه اول روزنامه همشهری چهارشنبه 27 تیر اوقات شرعی بیست و هشتم تیر شیراز واکنش سناتورهای آمریکایی به عقب نشینی ترامپ از سخنانش درباره روسیه یکی به نعل، یکی به میخ! مجارستان از توافق مهاجرت سازمان ملل خارج می‌شود آرئولا گزینه اصلی رم برای جانشینی آلیسون؛ سیلسن، اولسن و کاسپر اشمایکل سایر گزینه‌ها هستند فراکسیون امید درباره اقتصاد با روحانی دیدار می‌کند ماجرای قرائت مفاتیح بدون نیاز به عینک در حرم امام رضا (ع)
مهران مدیری وام 3 میلیاردی از ثامن الحجج دریافت کرده است؟! شایعه تخلف مالی دو مجری مشهور تلویزیون همه چیز درباره خودروی جدید سایپا + عکس ● 4 طلا و یک برنز دیگر در انتظار فرنگی‌کاران جوان ایران رسمی؛ هری فورستر، بازیکن فصل پیش گلاسکورنجرز به تراکتورسازی پیوست رهام معرفی شد، محصول جدید سایپا با پلتفرم sp100 تاکید برتقویت امادگی بیمه‌ها برای مقابله با تحریم برنامه قطعی برق امروز 27 تیر تهران اعلام شد انتقادات تند دالیچ، از دولت کرواسی آیین تودیع و معارفه مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران برگزار شد ماجرای هشت بار درخواست ترامپ برای دیدار با روحانی فرزند علم الهدی چند شغل دارد؟ خواننده پاپ ایران به جرم تجاوز دستگیر شد! مهران مدیری متهم به دریافت 3 میلیارد وام از ثامن‌الحجج +فیلم آیت‌الله حسین حق‌شناس تنگستانی درگذشت 93 دختر مجرد، مادر شدند مهران مدیری وام 3 میلیاردی از ثامن الحجج دریافت کرده است؟! چرخش 180 درجه‌ای وزیر علوم و تائید بازرسی آژانس از دانشگاه‌ها/ حرکت قطار بازرسان به سوی دانشگاه شهید بهشتی اعلام اسامی قبول شدگان آزمون تخصصی پایه دهم هنرستان هنرهای زیبای دختران اولین نشست از سلسله نشست‌های "رسانه، افکار عمومی و بازنمایی رویداد با حضور صادق زیباکلام، شمس مستوفی و منصور مظفری برگزار خواهد شد اسم دو سلبریتی در لیست بدهکاران میلیاردی ثامن الحجج بازداشت علاءالدین بروجردی تکذیب شد گسست‌های دموکراسی آناتولی عناوین روزنامه‌های ورزشی 28 تیر 97/ سوپرجام به کمیته انضباطی رفت +تصاویر دریافت‌های میلیاردی دو مجری از موسسه ثامن الحجج بازداشت خواننده مطرح به جرم تجاوز پست جدید برای سردارسلامی در سپاه دریافت‌های میلیاردی دو مجری تلویزیون از موسسه ثامن الحجج دفتر «منوچهر متکی» دریافت وام چندین میلیاردی را تکذیب کرد رومینا را به انبار بردم؛ بهنام هم آمد، از کجا معلوم من این کار را کرده باشم! صالحی خبر داد؛ تکمیل کارخانه روتورسازی برای تحقق 190 هزار سو/ طرح پیشران هسته‌ای، جلوتر از زمان‌بندی در حال انجام است افشاگری نماینده مجلس: مافیای گندم بخشی از گندم را با «خاک» و «شن» مخلوط می‌کنند/این مافیا با خیس کردن گندم هزاران تن بر وزن گندمها اضافه می‌کنند مربیان بزرگ وقتی شرایط بازی تغییر می‌کند، ارنج تیم را تغییر می‌دهند/ نمی‌دانم چرا دولت نمی‌تواند برای مشکلات تصمیم‌گیری کند دریافت‌های میلیاردی مهران مدیری و احسان علیخانی دو مجری مشهور تلویزیون از موسسه ثامن الحجج! / واردات برنج و خرید و فروش بازیکن هندبال مربی ورزشی متجاوز در شیراز بازداشت شد سفر وزیر ارتباطات به بهبهان برنامه امروز قطع برق در تهران +فایل دانلود پیشرفته‌ترین دستگاه لیزر چشم دنیا در بیمارستان لبافی‌نژاد راه اندازی شد تسهیلات و هدیه میلیاردی موسسه ثامن الحجج به دو مجری نامدار تلویزیون تجاوز یک مربی ورزشی به یکی از نوآموزان در شیراز/متهم دستگیر شد مدیریت جهادی و انقلابی اولویت سازمان عقیدتی سیاسی ارتش است یادداشتی بر مجموعه مستند "غوغای بی هیاهو" مقابله با تهاجم رسانه‌ای ماموریت قرارگاه جنگ نرم سپاه /سردار آبرومند بر موضوعات جنگ نرم تسلط دارد ولایتی: یمن اگر بخواهد کمکش می‌کنیم هدیه و تسهیلات میلیاردی موسسه ثامن الحجج به دو مجری نامدار تلویزیون سردار سلامی با حفظ سمت «معاون هماهنگ‌کننده سپاه» شد احد جاودانی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی تهران شد ابلاغ برنامه محرومیت زدائی از سیستان به 18 دستگاه اجرایی/آغاز تدوین برنامه محرومیت زدائی بلوچستان اسماعیل کوثری: مشکلات کشور به دولت بر می‌گردد/ همه مسئولیت‌ها بر عهده قوه‌مجریه است / رئیس جمهور و وزرا باید به مسائل اقتصادی رسیدگی کنند افتخاری از استقلال کناره گیری کرد

تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینک ما را مطلع کنید.
message
near_me