تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینکما را مطلع کنید.
دسته:دسته بندی نشده
کد خبر:17561897
۱۳۹۷/۰۴/۲۰ ۱۹:۲۸

نگرانی اعضای ناتو از هم پیمانی آمریکا و روسیه

نگرانی اعضای ناتو از هم پیمانی آمریکا و روسیه
منبع :تلگراف 
مترجم: صابر عزيزي
اشاره: نگراني هاي اعضاي ناتو در خصوص نزديکي روابط ايالات متحده و روسيه افزايش يافته است. اگرچه اين نگراني ها به صورت مستقيم از سوي مقامات اروپايي بيان نمي شود، اما در بسياري از رسانه هاي غربي اين مسئله مورد توجه قرار گرفته است. تحليل "تلگراف" از مناسبات آمريکا،ناتو و روسيه از نظرتان مي گذرد :
  ناتو اکنون نگران اين مسئله است که ممکن است در صورت عدم افزايش هزينه دفاعي توسط کشورهاي عضو اين مجموعه، دونالد ترامپ  نيروهاي خود را از اروپا بيرون ببرد. ترامپ پيش از اين بارها ناتو را يک سازمان «کهنه و منسوخ» خوانده بود.
به گزارش برخي منابع خبري، دونالد ترامپ رئيس‌جمهور آمريکا نامه شديداللحني را به رهبران برخي کشورهاي عضو سازمان پيمان آتلانتيک شمالي(ناتو) ارسال کرده‌است. در اين نامه‌ها که در آستانه نشست ناتو در بروکسل، براي رهبران کانادا، اسپانيا، هلند و آلمان ارسال شده‌، ترامپ تهديد نموده که اگر کشورهاي عضو اين سازمان متعهد نشوند که هزينه هاي 
دفاعي خود را افزايش دهند، وي نيروهاي آمريکايي را از اوکراين خارج مي کند و از شرکت در تمرينات مشترک ناتواجتناب خواهد ورزد. اين همان چيزي است که اعضاي ناتو به شدت از آن واهمه دارند.
مقامات ارشد درگير در آماده سازي نشست اين هفته ناتو نگران هستند که اگر رهبران کشورهاي اروپايي با خواسته ترامپ مخالفت کنند، رئيس جمهور ايالات متحده با ولاديمير پوتين درباره "بازترسيم چشم انداز امنيت" در سراسر اروپا وارد گفت‌وگو خواهد شد. 
چهره هاي نظامي و ديپلماتيک کشورهاي اروپايي در گفت‌وگو با تلگراف، از ترس خود در قبال پيشنهاد احتمالي  ترامپ به پوتين پرده بر داشته اند. قرار است روساي جمهور ايالات متحده و روسيه، در يک نشست برنامه ريزي شده بين دو رهبر در هلسينکي در 16 ژوئيه، يعني تنها چهار روز پس از نشست پنج شنبه در بروکسل، گفت‌وگو کنند.
توبياس الوود، وزير دفاع انگليس، به طور جداگانه به تلگراف گفت: "با توجه به رد پاي ايالات متحده در اروپا و اقدامات خصمانه اخير پوتين که ثبات قاره را از بين برده است، مسائل زيادي  به نتيجه دو نشست آينده ميان مقامات (اروپايي، روس و آمريکايي) بستگي دارد. و بريتانيا، به عنوان بزرگ‌ترين و توانمند ترين نيروي نظامي اروپا، نقش مهمي در تفکر ايالات متحده ايفا مي کند. "
اين سخنان در حالي ابراز شد که سفير بريتانيا در آمريكا به‌تازگي از روابط انگليس و ايالات متحده و دونالد ترامپ دفاع نموده و اصرار کرد كه روابط نظامي با وجود برخي اختلافات سياسي همچنان "قوي تر از هميشه" باقي بماند.
 کيم دارچ، پيش از سفر ترامپ به انگليس اذعان نمود که هر دو کشور بايد "صادقانه" در مورد مسائل مربوط به تعرفه هاي فولاد و آلومينيوم، و قرارداد هسته اي ايران صحبت کنند.
با اين حال او مي افزايد که اين تنها به دليل آن است که بريتانيا و آمريکا رابطه اي "بسيار نزديک و گشوده" با يکديگر دارند که مي توانند شکايات خود را با صداقت با هم مطرح کنند. 
در حال حاضر ايالات متحده حضور نظامي گسترده زميني و هوايي در کشورهاي متعدد اروپايي مانند اوکراين، لهستان، آلمان، ليتواني، لتوني و استوني دارد.
ايالات متحده پيشتر در حال کاهش نيروهاي خود در خاک اروپا بود، و اين روند تا سال 2014، يعني هنگام بالا گرفتن تنش‌ها ميان روسيه و کريمه، در زمان رئيس جمهوري باراک اوباما ادامه داشت. در سال 2014 و مقارن با درگيريهاي اوکراين، ايالات متحده نيروهاي خود را براي پشتيباني و آموزش نيروهاي مسلح  ناتو در مرزهاي روسيه مستقر کرد. 
يک منبع ديپلماتيک گفت که مقامات مي ترسند که  ترامپ از فرصت پيش آمده در  اجلاس اين هفته، براي از ميان برداشتن حمايت نظامي آمريکا از رديف هزينه ها استفاده کند. اين منبع گفت: "اوکراين واقعا در معرض خطر است."
يکي از مقامات رسمي فعال در آماده سازي مقدمات اين نشست گفت که ممکن است انگليس و ديگر کشورهاي عضو ناتو به زودي در شرايطي دشوار قرار بگيرند. شرايطي که  ميان ترامپ و پوتين، معامله اي بزرگ صورت گيرد که به نفع هر دو کشور (ايالات متحده و روسيه) باشد ، و  آنها سعي خواهند کرد که اين معامله به عنوان يک پيروزي سياسي در هر دو کشور به تصوير کشيده شود. در نتيجه اروپا در چنين زمان بحراني و درحالي‌که قاره سبز چنين بي ثبات است، در معرض آسيب بسيار بزرگي قرار خواهد گرفت. 
در حال حاضر تنها پنج کشور 2 درصد از توليد ناخالص داخلي) خود را براي دفاع هزينه مي کنند، که انگليس يکي از آنهاست. بنا بر تصميم اعضاي ناتو در سپتامبر ۲۰۱۴ ميلادي، کشورهاي عضو متعهد شده اند تا بودجه دفاعي خود را طي ۱۰ سال ، به تدريج تا  ۲ درصد از توليد ناخالص داخلي شان افزايش دهند. اما تا کنون تنها کشورهاي ايسلند، بريتانيا، لهستان و يونان به اين تعهد عمل کرده اند. در اين ميان اسپانيا 9/0 درصد، و آلمان 2/1 درصد از توليد ناخالص داخلي خود را صرف هزينه‌هاي دفاعي مي کنند.
به گزارش نيويورک تايمز، ترامپ در نامه اي خطاب به «آنگلا مرکل» صدراعظم آلمان نوشته است: در حالي‌که آلمان از رونق اقتصادي خوبي برخوردار است، اين قابل تحمل نيست که ايالات متحده هزينه دفاع از آن را بپردازد.
توبياس الوود در اين خصوص بيان کرد: "همانطور که انگليس هزينه هاي دفاعي را مي پردازد، متحدان ما در ناتو نيز بايد چنين کنند. جهان در حال تبديل شدن به مکاني خطرناک‌تر است، تهديدات پيچيده تر مي شوند و از جهات گوناگون افزايش مي يابند. لذا ايالات متحده از ديگر کشورهاي عضو ناتو مي خواهد تا وظيفه خود را در قبال پرداخت 2 درصد از درامد توليد ناخالص داخلي براي هزينه هاي دفاعي به انجام رسانند. رئيس جمهور ايالات متحده از "ترزا مي" نخست وزير انگليس خواسته تا هزينه هاي نظامي خود را  باز هم افزايش دهد. جيم ماتيس وزير آمريکا در نامه اي به همتاي انگليسي خود اعلام کرده که ايالات متحده نگران اين موضوع است که قدرت نظامي بريتانيا و نفوذ ديپلماتيک "در معرض خطر فرسايش" قرار دارند. طي هفته گذشته، ترامپ  مشغول بررسي شرايط براي بيرون بردن نيروهاي نظامي خود از آلمان بوده است. در حال حاضر ايالات متحده 35 هزار تن از نيروهاي نظامي خود را در آلمان مستقر کرده است. براي دهه ها، حضور نظامي آمريکا در خاک آلمان به‌مثابه مانعي براي حمله احتمالي روسيه به اروپا محسوب شده است که اين موضوع در پي مناقشات اخير در معرض تغيير جدي قرار گرفته است .
این خبر را به اشتراک بگذارید


معنای زندگی، ضرورت و کارکرد نبوت نقش مناقشات سیاست خارجی در نوسانات اقتصادی چیست؟ پنج موضوع و پنج سناریو «بزدلانه و شرم آور» مؤلفه‌های تحقق احساس شادمانی در اسلام کره جنوبی، چین، مالزی و بزریل برای اشتغالزایی چه کردند؟ سارق بانک با دستان خودش گرفتار شد! اقدامات تلافی‌جویانه جدید اتحادیه اروپا علیه آمریکا خواص جگر مرغ نماینده مصری: جنبش فتح و حماس را آشتی دادیم دیده‌بان حقوق‌بشر حکم روزنامه‌نگار مراکشی را ظالمانه خواند واکنش فتحی به سرپرستی باشگاه استقلال مایکروویو هوشمند غذای کاربر را آماده می‌کند تصادف مرگبار اتوبوس و کامیونت خبرگزاری فرانسه: خروج محاصره شدگان فوعه و کفریا آغاز شد ورود 10 آمبولانس حامل مجروحان دو شهرک کفریا و الفوعه به حومه حلب چگونه نزدیکی آمریکا به روسیه، اروپا را تضعیف می‌کند؟ احتمال خانه تکانی در پاستور/برخورد ناموثر با بدحجابی/تیغ دو لبه مذاکره با آمریکا/تحریم فرصت نیست؛ اما … اشمایکل جایگزین کورتوآ در چلسی؟ ارائه مدل ارزیابی تکنولوژی پایدار در حوزه حمل‌ونقل شهری تهران منطق تصمیم گیری روسیه در سیاست خارجی عمو خسرو و شاه‌نقش‌های تلویزیونی +تصاویر مجارستان از توافق مهاجرت سازمان ملل خارج می‌شود شروط «سیاسی بودن» از نگاه رئیسی مرگ یک گردشگر آلمانی بخاطر رعد و برق +عکس هواپیمای مورد علاقه ترامپ همرنگ هواپیمای پوتین است ماجرای جمع آوری داروی کنترل فشارخون چیست؟ تزریق 800 تانک جدید به سازمان رزم ارتش و سپاه سران جهان به ترامپ و همسرش چه هدایایی داده‌اند؟ / عکس راهکار پیچیده مدیر عامل برق تهران برای کاهش مصرف! / عکس روش‌های آمریکایی‌ها برای شکنجه فرزندان مهاجران: از آزار جنسی تا آب‌های غیربهداشتی سامان جلیلی خواننده تیتراژ «وقتشه» +فیلم فاجعه‌بار بودن اعداد و ارقام مربوط به مصرف سوخت و تولید آلاینده‌های دوران بلوغ روابط‌عمومی‌هاست احتمال تعمیم جنگ تعرفه‌ای آمریکا به «اورانیوم» قوت گرفت عمو خسرو و شاه‌نقش‌های تلویزیونی +تصاویر زن و شوهر نوزاد مریض را به بیمارستان نبردند تا مُرد! +رتصاویر نیروهای مردمی یمن: خارجی‌ها عربستان را ترک کنند وخامت حال عمومی محمد عبادی دوبلور پیشکسوت سلبریتی‌های باسواد هم داریم/تصاویر جودوکاران اعزامی به بازی‌های آسیایی جاکارتا معرفی شدند این روزها چرخ تولید در بیرجند لنگ می‌زند صفحه اول روزنامه همشهری چهارشنبه 27 تیر اوقات شرعی بیست و هشتم تیر شیراز واکنش سناتورهای آمریکایی به عقب نشینی ترامپ از سخنانش درباره روسیه یکی به نعل، یکی به میخ! مجارستان از توافق مهاجرت سازمان ملل خارج می‌شود آرئولا گزینه اصلی رم برای جانشینی آلیسون؛ سیلسن، اولسن و کاسپر اشمایکل سایر گزینه‌ها هستند فراکسیون امید درباره اقتصاد با روحانی دیدار می‌کند ماجرای قرائت مفاتیح بدون نیاز به عینک در حرم امام رضا (ع)
مهران مدیری وام 3 میلیاردی از ثامن الحجج دریافت کرده است؟! شایعه تخلف مالی دو مجری مشهور تلویزیون همه چیز درباره خودروی جدید سایپا + عکس ● 4 طلا و یک برنز دیگر در انتظار فرنگی‌کاران جوان ایران رسمی؛ هری فورستر، بازیکن فصل پیش گلاسکورنجرز به تراکتورسازی پیوست رهام معرفی شد، محصول جدید سایپا با پلتفرم sp100 تاکید برتقویت امادگی بیمه‌ها برای مقابله با تحریم برنامه قطعی برق امروز 27 تیر تهران اعلام شد انتقادات تند دالیچ، از دولت کرواسی آیین تودیع و معارفه مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران برگزار شد ماجرای هشت بار درخواست ترامپ برای دیدار با روحانی فرزند علم الهدی چند شغل دارد؟ خواننده پاپ ایران به جرم تجاوز دستگیر شد! مهران مدیری متهم به دریافت 3 میلیارد وام از ثامن‌الحجج +فیلم آیت‌الله حسین حق‌شناس تنگستانی درگذشت 93 دختر مجرد، مادر شدند مهران مدیری وام 3 میلیاردی از ثامن الحجج دریافت کرده است؟! چرخش 180 درجه‌ای وزیر علوم و تائید بازرسی آژانس از دانشگاه‌ها/ حرکت قطار بازرسان به سوی دانشگاه شهید بهشتی اعلام اسامی قبول شدگان آزمون تخصصی پایه دهم هنرستان هنرهای زیبای دختران اولین نشست از سلسله نشست‌های "رسانه، افکار عمومی و بازنمایی رویداد با حضور صادق زیباکلام، شمس مستوفی و منصور مظفری برگزار خواهد شد اسم دو سلبریتی در لیست بدهکاران میلیاردی ثامن الحجج بازداشت علاءالدین بروجردی تکذیب شد گسست‌های دموکراسی آناتولی عناوین روزنامه‌های ورزشی 28 تیر 97/ سوپرجام به کمیته انضباطی رفت +تصاویر دریافت‌های میلیاردی دو مجری از موسسه ثامن الحجج بازداشت خواننده مطرح به جرم تجاوز پست جدید برای سردارسلامی در سپاه دریافت‌های میلیاردی دو مجری تلویزیون از موسسه ثامن الحجج دفتر «منوچهر متکی» دریافت وام چندین میلیاردی را تکذیب کرد رومینا را به انبار بردم؛ بهنام هم آمد، از کجا معلوم من این کار را کرده باشم! صالحی خبر داد؛ تکمیل کارخانه روتورسازی برای تحقق 190 هزار سو/ طرح پیشران هسته‌ای، جلوتر از زمان‌بندی در حال انجام است افشاگری نماینده مجلس: مافیای گندم بخشی از گندم را با «خاک» و «شن» مخلوط می‌کنند/این مافیا با خیس کردن گندم هزاران تن بر وزن گندمها اضافه می‌کنند مربیان بزرگ وقتی شرایط بازی تغییر می‌کند، ارنج تیم را تغییر می‌دهند/ نمی‌دانم چرا دولت نمی‌تواند برای مشکلات تصمیم‌گیری کند دریافت‌های میلیاردی مهران مدیری و احسان علیخانی دو مجری مشهور تلویزیون از موسسه ثامن الحجج! / واردات برنج و خرید و فروش بازیکن هندبال مربی ورزشی متجاوز در شیراز بازداشت شد سفر وزیر ارتباطات به بهبهان برنامه امروز قطع برق در تهران +فایل دانلود پیشرفته‌ترین دستگاه لیزر چشم دنیا در بیمارستان لبافی‌نژاد راه اندازی شد تسهیلات و هدیه میلیاردی موسسه ثامن الحجج به دو مجری نامدار تلویزیون تجاوز یک مربی ورزشی به یکی از نوآموزان در شیراز/متهم دستگیر شد مدیریت جهادی و انقلابی اولویت سازمان عقیدتی سیاسی ارتش است یادداشتی بر مجموعه مستند "غوغای بی هیاهو" مقابله با تهاجم رسانه‌ای ماموریت قرارگاه جنگ نرم سپاه /سردار آبرومند بر موضوعات جنگ نرم تسلط دارد ولایتی: یمن اگر بخواهد کمکش می‌کنیم هدیه و تسهیلات میلیاردی موسسه ثامن الحجج به دو مجری نامدار تلویزیون سردار سلامی با حفظ سمت «معاون هماهنگ‌کننده سپاه» شد احد جاودانی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی تهران شد ابلاغ برنامه محرومیت زدائی از سیستان به 18 دستگاه اجرایی/آغاز تدوین برنامه محرومیت زدائی بلوچستان اسماعیل کوثری: مشکلات کشور به دولت بر می‌گردد/ همه مسئولیت‌ها بر عهده قوه‌مجریه است / رئیس جمهور و وزرا باید به مسائل اقتصادی رسیدگی کنند افتخاری از استقلال کناره گیری کرد

تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینک ما را مطلع کنید.
message
near_me