تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینکما را مطلع کنید.
دسته:دسته بندی نشده
کد خبر:17561976
۱۳۹۷/۰۴/۲۰ ۱۹:۲۸

ترامپ: آلمان با قرارداد گازی گروگان روس‌هاست

ترامپ: آلمان با قرارداد گازی گروگان روس‌هاست
بخش سياسي خارجي: اخبار رسيده از نشست ناتو حكايت از اختلاف شديد و بهم ريختگي در اين سازمان نظامي دارد.
ترامپ در ديدار به دبيركل ناتو گفت: آلمان يك درصد از هزينه‌هاي ناتو را در حالي مي‌دهد كه ميلياردها دلار به روس‌ها بابت خط لوله‌ گاز پرداخت كرده است. ترامپ گفت: آلمان با قرارداد گازي با روس ها كه 70 درصد انرژي خود را تامين مي‌كند در گروگان روس‌هاست. دبيركل ناتو خطاب به ترامپ گفت : اروپا حتي در دوران جنگ سرد با روسيه تجارت مي‌كرد.
ترامپ به او گفت: تجارت با وابستگي به انرژي تفاوت دارد اين را لهستان فهميد و حاضر نشد قرارداد گازي با روس‌ها امضاء كند. شما نمي‌توانيد اين رويداد را براي من توجيه كنيد. ترامپ در اين ديدار گفت: اروپا بايد هزينه زيادتري براي حفظ ناتو بپردازد و اين كار را خواهد كرد.ترامپ در حالي اين حرف ها را 
مي زد كه با بهت دبير كل ناتو روبه رو شد.وي تاكيد كرد:سران ناتو و آلمان بازيچه روسيه هستند.
سايه اختلافات آمريکا و اروپا بر نشست نشست ناتو در بروكسل چنان سنگين است که حتي رسانه هاي غربي نيز به آن اشاره کرده اند.براي مثال رويترز با تيتر «پارادوکس ناتو: متحد در برابر روسيه اما منشق شده بوسيله ترامپ» به تحليل اين نشست پرداخته است.اسپوتنيک نيز با اين تيتر به استقبال نشست ناتو رفته است: «به موجب کشمکش ميان آمريکا و اروپا جو بدي نشست ۲۰۱۸ ناتو را در بر گرفته است»
شکي در اين مورد نيست که شخص «دونالد ترامپ» رئيس جمهور آمريکا موجب تشديد اختلافات ميان ايالات متحده و اروپا شده است. در حالي که هنوز نحوه خروج ترامپ از نشست اخير جي هفت در کانادا و پيامدهاي آن نقل محافل ديپلماتيک است وي و دولتمردانش با اميد به همراهي ناتو با واشنگتن پاي در بروکسل 
مي گذارند. ترامپ پيش از سفر به بروکسل سعي کرد تا با انتشار پيام هايي در توئيتر هم پيمانان آمريکا در ناتو را تحريک کند. وي روز گذشته در پيامي در توئيتر نوشت: براي حرکت به سمت اروپا آماده مي شوم. اين اولين حضور در نشست ناتو است. آمريکا در بسياري از مواقع بيش از سايرين براي حفاظت از آنها (کشورهاي اروپايي) هزينه کرده است. اين براي ماليات دهندگان آمريکايي عادلانه نيست. در مهمترين مورد ما در تجارت با اتحاديه اروپا ۱۵۱ ميليارد دلار از دست داده ايم. آنها ما را با تعرفه هاي سنگين و محدوديت ها مجازات مي کنند.ترامپ پس از اين پيام نيز با انتشار پيام هاي ديگري موضوع پرداخت سهم کشورها به ناتو را به چالش کشيده و نوشته بود: آمريکا بيش از هر عضو ديگر ناتو در اين سازمان هزينه کرده است. اين نه عادلانه و نه قابل قبول است. در حاليکه اين کشورها در حال افزايش سهم خود از زمان آغاز رياست جمهوري من هستند بايد اقدامات بيشتري در اين رابطه انجام بدهند. آلمان يک درصد و آمريکا چهار درصد هزينه مي کند اما منافع ناتو بيش از آنکه نصيب آمريکا شود نصيب اروپا مي شود.رئيس جمهور آمريکا در توئيت ديگري نوشت: بر اساس برخي حساب ها آمريکا در حال پرداخت بيش از ۹۰ درصد هزينه هاي ناتو است در حالي که بقيه کشورهاي عضو ۲ درصد سهم خود را نمي پردازند. در صدر اين کشورها اتحاديه اروپاست که داراي مازاد تجاري ۱۵۱ ميليون دلاري با آمريکاست در حالي که سد بزرگي بر راه ورود کالاهاي آمريکايي قرار داده است. نه اينطور نمي شود.
اما در پاسخ به اين پيام هاي ترامپ، «دونالد تاسک» رئيس شوراي اروپا خطاب به ترامپ و انتقادهاي او از اعضاي ناتو و کشورهاي اروپايي گفت: آمريکاي عزيز به متحدان خود احترام بگذار چون دوستان زيادي براي تو باقي نمانده است. ترامپ در روزهاي اخير پيام هاي متعددي را در خصوص ناتو (پيمان آتلانتيک شمالي) منتشر کرده و مدعي شده که آمريکا بيش از هر کشور ديگري در اين سازمان نظامي هزينه مي کند و ساير کشورها نيز بايد به تعهدات خود در اين رابطه عمل کنند. رئيس جمهور آمريکا مدعي است که کشورهاي اروپايي در برابر اقدام آمريکا در حمايت از آنها، تعرفه هاي تجاري بر کالاهاي آمريکايي اعمال کرده و از اين راه به مازاد تجاري زيادي مي رسند و اين عادلانه نيست. هر چند آمريکا با اروپا در مسائل مختلفي همچون پيمان تغييرات اقليمي، تعرفه هاي تجاري، توافق هسته اي ايران و ... اختلاف دارد اما با اين وجود اصلي ترين اختلاف بروکسل با آمريکا روسيه است.ترامپ خواهان نزديکي به روسيه است و اين موضوع را به هيچ وجه کتمان نکرده و حتي کارکنان کاخ سفيد را که مخالف تماس وي با ولاديمير پوتين رئيس جمهور روسيه بوده اند «احمق» خطاب کرده است و در سوي ديگر ميدان ديگر اعضاي ناتو هستند که به شدت با روسيه اختلاف دارند.اين ميل نزديکي به روسيه در حالي که ساير اعضاي ناتو موضعي متحد در قبال روسيه دارند مي تواند براي واشنگتن ايجاد مشکل کند و اين در حالي است که ترامپ و مردانش در بروکسل دو هدف را دنبال مي کنند يکي متقاعد کردن ساير اعضا به افزايش سهم پرداختي به  ناتو و دوم تلاش براي همراه کردن اروپا با موضع واشنگتن در خصوص ايران.

این خبر را به اشتراک بگذارید


قانون حمایت از حقوق معلولان چگونه مدیریت استراتژیک تیم خود را گسترش دهیم؟ آیا واقعا می‌توان سیگار را برای همیشه ترک کرد؟ شکایت وزارت ورزش و جوانان از مدیر ایرانی برنامه‌های تیام/پلیس فتا وارد میدان شد! رعایت قانون الزام کسب و کار نوین/شهروندان را بی اعتماد نکنید دانلود؛ استقبال مردم چین از کریستیانو رونالدو گل‌های بازی میلان 2-0 نوارا (دیدار دوستانه) دانلود؛ گل‌های ماندگار بوندسلیگا - فرانک ریبری به آینتراخت فرانکفورت (فصل 2015/16) بونوچی در پاسخ به هوادار میلان که خواهان ماندن او شده بود: خودم می‌دانم چکار کنم؛ تو لازم نیست بگویی سامان قدوس در آستانه خروج از اوسترشوند؛ آمیان فرانسه و دو باشگاه انگلیسی به دنبال جذب مهاجم تیم ملی نشست فوق‌العاده نتانیاهو با وزیر جنگ در پی تحولات نوار غزه محکومیت جهانی تصویب قانون نژادپرستانه «کشور یهود» توسط رژیم صهیونیستی محمد هاشمی: باید از تجربه جهانی برای حل مشکلات اقتصادی بهره بگیریم ظریف: اروپاییان باید استقلال درتصمیم‌گیری داشته باشند تعریف جدید از اسرائیل! علم بهتر است یا ثروت؟! آمریکا در 6 ماه 2018، بیش از کل 2017 سلاح فروخت سمپوزیومی برای رونق گردشگری نامه آدیداس؛ قطع همکاری و تحریم تیم ملی ایران؟ از پاوربانک استفاده نکنید، وقتی … ماشین‌سازی جایگزین گسترش فولاد در لیگ برتر شد جنگنده‌های اسرائیلی نوارغزه را بمباران کردند برگزاری المپیاد فکری صالحین در ایام دهه کرامت ویژه حلقات صالحین در شهرستان کلات هیأت‌های اندیشه‌ورز آماده خدمت‌رسانی بیشتر در دهه چهارم انقلاب اسلامی آیا ارزان‌فروشی سکه و ثروت‌های ملی تدبیر است؟! آتش جنگ کفر و اسلام با پذیرش قطعنامه خاموش نشد درخواست سازمان ملل برای ایجاد گذرگاه امنیتی به منظور خروج آوارگان برگزاری همایش اسکیت سواران به مناسبت دهه کرامت 3 دروازه‌بان سرشناس آماده حضور در پرسپولیس جذب اعضای هیات علمی فقط بر اساس آیین‌نامه پرونده سپنتا نیکنام فردا در مجمع تشخیص بررسی می‌شود جهانبخش از فوتبال هلند می‌رود دانشجویان بدهکار دانشگاه اراک خوابگاه نمی‌گیرند شتری که دل به اتوبان زد! +فیلم تک تیراندازهای یمنی 9 مزدور سعودی را کشتند جنگ تجاری به تولیدکنندگان پرچم امریکا در چین رسید معرفی 7 نماینده روحانی به مجلس برای بررسی سؤال حمایت علنی امریکا از تظاهرات عراق شستن خودرو با شیلنگ 1000 پوند جریمه دارد مفسد در هر مقام و جایگاهی باید تحت تعقیب قرار گیرد مهاجم ایرانی تبار 14 تن را در لوبک آلمان مجروح کرد آیا استفاده از توالت ایرانی موجب افتادگی رحم می‌شود؟ یک میلیارد تومان به توسعه کارآفرینی کرج اختصاص یافت ترافیک در کندوان و هراز سنگین است مربیان هاپیکدو کشور با قوانین جدید فدراسیون جهانی آشنا شدند تامین آب شرب مردم جزو وظایف دولت است تلاش کارگران در این هوای گرم جای تقدیر دارد کاروان زیر سایه خورشید وارد شهرکرد شد فردا مراسم معارفه وحید امیری برگزار می‌شود؟ / تست پزشکی پشت سر گذاشته شد شمار مبتلایان به بیماری اسهالی در نوشهر به 132 نفر رسید موفقیت محققان ایرانی در عرصه دندانپزشکی
تصاویر | اجرای ارکستر سمفونیک تهران با رهبری یک نوازنده جوان فیلم | واکنش عجیب همسر ترامپ بعد از روبوسی با پوتین سوژه رسانه‌ها شد استاندار خراسان شمالی در آیین اختتامیه سومین جشنواره موسیقی مقامی مطرح کرد: لزوم توجه وسعت در مفاهیم ارزشمند موسیقی مقامی خراسان شمالی «ملک عبداللَّه» اولین پادشاه اردن هاشمی ترور شد رسمی؛ آنتونیو استوکس، مهاجم ایرلندی به تراکتورسازی تبریز پیوست روغن گران نمی‌شود پرداخت تسهیلات 200 میلیون ریالی اشتغال به مددجویان کمیته امداد تحصیل دانشجویان 85 کشور دنیا در دانشگاه‌های ایران نجات کودک 4 ساله پس از غرق شدگی از کام مرگ پایان 6 سال رابطه عاشقانه زوج معروف هالیوود جزئیات کشف 5 تن مواد افیونی در استان البرز آغاز طرح پیشگیری از معلولیت در خانواده‌های دارای دو فرزند معلول در میبد درخواست 13 میلیاردی تیام از استقلال لیست کالاهای ممنوعه برای حجاج اعلام شد پای دلار 7500 تومانی به نیما باز شد حمله پهپادهای یمنی به نشست فرماندهان مزدوران سعودی در مارب فعالیت 9 کمپ ترک اعتیاد در اردبیل واریز 1800 تومان از هر دلار دولتی در جیب عده‌ای خاص! آغاز عملیات اجرایی آبشیرینکن 35000 متر مکعبی بوشهر در هفته دولت سیل در «رمشک» 2 میلیارد تومان خسارت وارد کرده است طی سه ماهه اول 97 تماشاخانه هودی پر از خوابگرد شد معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خبر داد: ضرورت برنامه ریزی برای شناساندن جایگاه موسیقی مقامی خراسان شمالی دمای هوای تهران 40 درجه می‌شود 5 مصدوم در پی تصادف 2 موتور سیکلت با حضور 82/49 درصد سهامداران صورت‌های مالی بیمه آسیا به تصویب رسید سیاست موازنه مثبت یا منفی؟ «ملک عبداللَّه» اولین پادشاه اردن هاشمی ترور شد سقوط جوان 21 ساله از طبقه ششم سینما آزادی تعریف جدیدی از اقتدار برنده جایزه ادبی «آرتور سی. کلارک» معرفی شد جزئیات پرونده تجاوز خواننده پاپ فغانی: توانایی فنی داور آرژانتینی موجب قضاوت در فینال نشد/ رونالدو فوق العاده مغرور است نزاع دسته جمعی در نهاوند یک کشته بر جای گذاشت/ دستگیری 12 نفر+ تصاویر زمان و مکان مراسم ختم پدر وحید حقانیان سایت مصری؛ کی‌روش به دنبال توافق با تیم ملی! وداع باشکوه با فرزند فروغ چه کسانی از تحریم نفت ایران برد می‌کنند؟ در دیدار اخیر رهبر انقلاب با هیات دولت چه گذشت؟ علم‌الهدی: اگر جواب من فحش است، چرا به فرزندان من فحش می‌دهید؟ / خوب است مسئولان، آستان قدس را الگوی خود قرار دهند؛ اگر مانند آستان قدس در اقتصاد، دست به حرکات بزرگ بزنند، مردم مشکلی نخواهند داشت مسئولین نظام و مردم گوش به فرمان مقام معظم رهبری باشند/ دولت و قوه قضائیه به گونه‌ای عمل کنند که مردم امیدوار شوند سقوط جوان 21 ساله از طبقه ششم سینما آزادی آیت‌الله مکارم شیرازی: جلوی گرانی لجام‌گسیخته گرفته شود فغانی: هازارد بسیار بااخلاق و به همان اندازه رونالدو مغرور بود؛ اینفانتینو گفت که شما استحقاق بیشتری داشتید کردستان بزرگترین تولیدکننده طلا برنامه زمان بندی قطع برق در استان قزوین در 29 تیرماه تصویری از کشتی بانوان در ایران سقوط مرگبار از طبقه ششم سینما آزادی آقای گل لیگ اسکاتلند و سلتیک به تراکتورسازی پیوست پیام تسلیت فرمانده و رئیس سازمان عقیدتی ارتش به "وحید حقانیان"

تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینک ما را مطلع کنید.
message
near_me