تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینکما را مطلع کنید.
منبع:تسنیم
دسته:اجتماعی()
کد خبر:17566425
۱۳۹۷/۰۴/۲۱ ۰۱:۰۲

جزییات ساماندهی مدرسه محور؛ وضعیت تدریس مدیر، معاون و مشاوران مدارس

راهنمای ساماندهی مدرسه‌محور برای سال تحصیلی 97-98 ابلاغ شده است که براین اساس اولویت تخصیص نیروی انسانی با مدارس دولتی است و مدیر و معاونین، سرپرستان بخش هنرستان‌ها و مشاوران باید ساعاتی را در طول هفته تدریس کنند.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، دستورالعمل ساماندهی نیروی انسانی برای سال تحصیلی 97-98 ابلاغ شده است.

طبق گفته‌های اسفندیار چهاربند رئیس مرکز برنامه‌ریزی منابع انسانی و فناوری اطلاعات، در تمام استان‌ها ساماندهی مدارس دولتی تا پایان مردادماه سال جاری انجام خواهد شد و پس از اطمینان از تأمین کارکنان آموزشی و پرورشی مدارس حداقل به میزان سال تحصیلی گذشته اعم از معلم، معاون پرورشی، معاون آموزشی و مربی پرورشی، در صورت وجود نیروی رسمی-پیمانی و یا غیرموظف، نیروی انسانی به سایر واحدهای سازمانی خارج از مدرسه اختصاص می‌یابد.

بیشتر بخوانید:

پای حرف مردم؛ شلوغی کلاس‌های درس و نگرانی از جریان آموزش در مدارس دولتی

افت پوشش تحصیلی با کمبود معلم/استخدام جدید و نگهداشت معلمان برای عبور از بحران

در راهنمای ساماندهی مدرسه‌محور برای سال تحصیلی 97-98 آمده است:‌

توزیع ساعات تدریس مدیر و معاونین مدارس(6 ساعت)، سرپرستان بخش هنرستان‌ها(12 ساعت) و مشاوران(10 ساعت)به استثنای معاونین اجرایی مدارس و مدیر و معاون مدارس استثنایی میان مناطق برعهده کارگروه ساماندهی استان و در بین مدارس برعهده مناطق است.

ادارات کل آموزش و پرورش باید با هماهنگی دانشگاه‌های فرهنگیان و شهید رجایی نسبت به ساماندهی و تعیین محل فارغ التحصیلان و تمام دانشجویانی که بیش از 9 نیم سال از دوره تحصیلی خود گذارنده‌اند حداکثر تا 31 مرداد 97 اقدام کنند. همچنین به کارگیری دانشجومعلمانی که بیش از 4 نیمسال تحصیلی (حداقل 72 واحد درسی) را گذارنده‌اند به صورت حق التدریس(غیرموظف) با رعایت تراز کارکنان آموزشی استان بلامانع است و ملاک محاسبه حق الزحمه آنها فوق دیپلم خواهد بود.

* ادامه خدمت حق‌‌التدریس‌ها در مناطق روستایی و محروم

تخصیص نیرو به مراکز درمانی و رفاهی تعاونی‌ها، مدارس تطبیقی(به استثنای مدیر) از منابع دولتی ممنوع است. همچنین ادامه خدمت افراد مشمول تبصره 10 ماده 17 قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمان حق‌التدریس که در سنوات قبل به کارگیری شد‌اند مشروط به داشتن کد پرسنلی معتبر و به صورت تمام وقت 24 ساعت در هفته در سقف ساعت حق التدریس تجویز شده در مناطق روستایی و محروم بلامانع است.

خرید خدمات آموزشی در سال تحصلی 97-98 براساس سهمیه و ضوابط مربوط که توسط معاونت توسعه و پشتیبانی ابلاغ خواهد شد، از طریق قرارداد با موسسان مدارس غیردولتی است و ثبت‌نام دانش‌آموزان تحت پوشش این طرح باید در سامانه سناد و واحد سازمانی با عنوان بسته حمایتی انجام شود.

* شرایط خاص هنرستان‌ها

در هنرستان‌ها به ازای هر رشته در زمینه‌های صنعت و کشاورزی و رشته طراحی و دوخت در زمینه خدمات مشروط به داشتن حداقل 30 هنرجو در هر رشته یک سرپرست تمام وقت تعلق می‌گیرد که تعداد آنها در فرم تراز کارکنان آموزشی ذیل ستون مدیر و معاون لحاظ می‌شود.

* 12 ساعت تدریس در هفته برای سرپرست بخش

هر سرپرست بخش باید 12 ساعت در هفته در دروس مهارتی یا فنی مرتبط با گروه مربوط تدریس موظف داشته باشد. ساعات تدریس سرپرست بخش در تراز کارکنان آموزشی استان محاسبه می‌شود. در هنرستانهای کاردانش مانند هنرستان‌های فنی و حرفه‌ای مبنای تخصیص سرپرست بخش(رشته) است.

در هنرستان‌های فنی و حرفه‌ای و کاردانش چنانچه بیش از یک رشته در گروه هنر دایر باشد یک سرپرست بخش تعلق می‌گیرد به منظور ظرفیت بهینه از هنرستان‌های فنی و حرفه‌ای، تخصیص هنرآموز و استادکار به شیوه تکمیل ظرفیت حداکثر به مدت دو روز برای هررشته به صورت غیرموظف با موافقت کارگروه ساماندهی استان بلامانع است.

* مدارس خاص

* تخصیص مدیر به مدارس خاص پس از تامین نیاز مدارس دولتی

تخصیص مدیر به مدارس وابسته، انواع مدارس غیردولتی و مدارس وابسته به سازمان زندانهای کشور با 91 دانش آموز و بیشتر پس از تأمین کارکنان آموزشی مدارس دولتی با رعایت تراز آموزشی و توافق با ذی حسابی و کارگروه ساماندهی استان بلامانع است.

تأمین نیروی آموزشی، پرورشی و پشتیبانی تخصصی مدارس استعدادهای درخشان و نمونه دولتی مطابق مدارس دولتی عادی با نیروهای موظف و غیرموظف مجاز است. نیروهای مورد نیاز دروس تکمیلی و فوق برنامه و نیروهای پشتیبانی تخصصی مازاد بر درجه بندی مدارس عادی از طریق ساعات غیرموظف نیروهای رسمی و پیمانی و از محل درآمدهای مدرسه تأمین خواهد شد.

تأمین کارکنان آموزشی مدارس تخصصی ورزش مطابق برنامه درسی مصوب در سقف سال تحصیلی قبل و مراکز حرکات اصلاحی در صورت وجود نیروی موظف مرتبط و عدم پرداخت حق التدریس در رشته تدریس مربوط مجاز است.

با توجه به نامه مورخ 12 خرداد 97 اداره کل امور شاهد و ایثارگران برای هر دانش اموز شاهد طرح پراکنده که در مدارس دولتی عادی تحصیل می‌کند یک ساعت در هفته معلم راهنما تعلق می‌گیرد. صدور ابلاغ معلمان راهنمای طرح پراکنده شاهد به میزان مقرر صرفا برای معلم یا معلمان واجد شرایط مدرسه محل تحصیل دانش‌آموزان شاهد با پیشنهاد مدیر مربوط مجاز خواهد بود.

* پیش دبستانی

ثبت نام نوآموزان دوره پیش دبستانی با حمایت مالی دولت صرفا از طریق خرید خدمات آموزشی از مراکز پیش دبستانی غیردولتی مجاز خواهد بود. پذیرش این نوع نوآموزان در دبستان‌های دولتی تحت هر عنوان ممنوع است.

* ضوابط تأسیس یا ادامه فعالیت مدارس دولتی

فعالیت دبستان روستایی و عشایری با تعداد دانش‌آموز کمتر از حد نصاب با مدیرآموزگار با رعایت نسبت دانش‌آموز به معلم بلامانع است. همچنین فعالیت همزمان مدرسه عشایری ثابت و مدرسه عادی دولتی با دوره تحصیلی مشترک در یک روستا مجاز نیست.

فعالیت مدارس متوسطه اول و متوسطه دوم، با تعداد دانش‌آموزان کمتر از حد نصاب مقرر در مناطق روستایی و عشایری مشروط به عدم دستری به مدرسه شبانه روزی به صورت ضمیمه با رعایت شاخص نسبت دانش‌آموز به معلم در سطح استان مجاز خواهد بود. در این صورت یکی از دبیران و هنرآموزان مدرسه ضمن کاهش 6 ساعت از تدریس موظف هفته‌ای به صورت تمام وقت معاون- دبیر یا معاون-هنرآموز انجام وظیفه می‌کند.

چنانجه در نوبت صبح دبیرستان یا هنرستان کاردانش نیروی غیرموظف به کارگیری شده باشد تشکیل نوبت دوم فقط با تخصیص نیرو به صورت غیرموظف مجاز است.

چناچه مجموعه کلاسهای درس دایر شده از یک دوره تحصیلی و در یک جنس در یک فضا بیشتر از تعداد کلاس کالبدی فضا باشد دایرکردن آموزشگاه نوبت دوم در آن فضا مجاز است. گروه ساماندهی استان و منطقه بر روند دو نوبتی شدن مدارس مناطق تابعی نظارت خواهند کرد.

با توجه به اولویت مطلق تأمین نیروی انسانی مدارس دولتی و مدیران مورد نیاز پژوهشسراها و کانونهای فرهنگی و تربیت، مجتمع ورزشی و دارالقرآنها تخصیص نیرو به فعالیت‌های سازمانی این بخش پس از اتمام سازماندهی مدارس و تأمین مدیران آنها با استفاده از ساعات موظف و غیرموظف باقیمانده از سقف تراز کارکنان آموزشی استان مجاز است به عبار دیگر تأمین نیروی مورد نیاز مشمول این بخش منوط به رعایت تخصیص نیرو به مدارس براساس میزان پیش بینی شده در تراز کارکنان آموزشی خواهد بود.

تأمین نیروهای مراکز مشاوره به هر 350 دانش آموز مدارس دولتی یک ساعت وخدمات روانش شناختی و هسته مشاوره در محدوده پستهای سازمانی مصوب در حد امکان (وجود نیروی موظف مرتبط و عدم پرداخت حق التدریس به فعالیت مشاوره در متوسطه اول) با رعایت دستورالعمل اجرایی مورخ 20 مهر 89 بلامانع است.

تامین نیروی مورد نیاز گروه‌های آموزشی با ساعات باقیمانده از تراز کارکنان آموزشی استان در دوره های ابتدایی، متوسطه اول و دوم مجاز است با توجه به استقرار پایه‌های جدید در دوره متوسطه دوم در صورت عدم وجود کسر ساعت موظف خرید خدمات آموزشی در سقف سهمیه پیش بینی شده در تراز کارکنان آموزشی استان بلامانع است.

* ضوابط خاص مدارس استثنایی

تشکیل کلاس‌های درس با حداقل و حداکثر تعداد نوآموز و دانش آموز در دوره‌های مختلف تحصیلی و گروه‌های استثنایی مطابق جدول ذیل است.

کلاسهای چند پایه با حداقل 4 و حداکثر 7 نفر و کلاس‌های چند پایه گروه‌های چند معلولیتی و رفتاری- هیجانی و طیف اوتیسم با حداقل 3 و حداکثر 5 نفر تشکیل می‌شود. همچنین تشکیل کلاسهای چند پایه با بیش از سه پایه تحصیلی ممنوع است.

به کارگیری نیروهای توانبخشی طرحی وزارت بهداشت، معلم رابط طرح تلفیقی و مربیان مراکز و مشکلات یادگیری مطابق سهمیه ابلاغی سازمان مدارس استثنایی در نامه 8 خرداد 97 در تراز کارکنان استانی کشور براساس درجه بندی مدارس مجاز است.

انتهای پیام/

R1014132/P1011199/S2,22/CT1
این خبر را به اشتراک بگذارید
related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image


نتانیاهو اوقات بیکاری خود را در پارلمان رژیم صهیونیستی چطور پر می‌کند؟ ماجرای سفر پرحاشیه اسکیت به هلند/ پاسخ به ابهامات ارز دولتی شهردار قزوین در خصوص نامه مربوط به پوشش تاکسیرانان توضیح داد در سومین جشنواره ملی تولید کتاب رضوی نماینده ولی فقیه در استان چهار محال و بختیاری التزام به فرهنگ دینی تنها راه نجات جامعه را از آسیب‌های اجتماعی دانست انجمن طراحان لباس اسلامی بابل برگزار می‌کند اجرای تئاتر تست نهایی کاری از انجمن نمایش استان یزد در شهرستان خلیل آباد- اداره فرهنگ وارشاد اسلامی خلیل آباد تغییر ساعت کاری ادارات چقدر مصرف برق را کاهش داد؟ لوپتگی خواهان بازگشت خامس به مادرید شد افزایش کودکان بی سرپرست از معضلات مهم بهزیستی است قاضی عسگر: حج عامل وحدت جهان اسلام است مسیر ترشابه - مهران قبل از اربعین 97 بهسازی می‌شود تلفات جاده‌ای خمین 55 درصد کاهش یافت 30 صندوق تخصصی حمایت از بخش کشاورزی در کشور ایجاد می‌شود وضعیت تولید برق در نیروگاه‌های بیستون و اسلام آبادغرب فساد فرح پهلوی از زبان پسرخاله‌اش+فیلم آیا به روسیه می‌توان اعتماد کرد؟ پایان مرمت آب انبار روستای سیوجان بررسی آسیب‌های اجتماعی و پیشگیری از اعتیاد بخش خبری 23 سه شنبه 26 تیرماه 1397 یزد انصارالله: آمریکا مایل به پایان جنگ در یمن نیست موتور سواری خانم بازیگر پیشنهاد جدید اروپا برای برجام پنهان کاری پلیس لندن از ثبت هزاران جرم و جنایت وعده اینترنت بدون فیلتر برای دانشگاهیان و رسانه‌ها اعتراف به قتل زن مسافرکش در پارک چیتگر نتایح حالب یک نظرسنجی /مردم جنوب تهران راضی‌تر از شمال شهری ها/میل به مهاجرت از تهران فغانی: خداحافظی در کار نیست بازار ثانویه منجر به کاهش 2 هزارتومانی قیمت ارز شد/ 12 بسته اجرایی دولت برای مقابله با تحریم‌ها ارزش حمایت دارد اولین گروه از حاجیان ایرانی راهی مدینه شدند/ اعزام زائران تا 24 مردادماه شرط عبور از مشکلات فعلی چیست؟ شرط جپاروف و تیام؛ توفیقی نباشد! 46 درصد خودروهای سرویس مدارس "پراید" است/حذف خودروهای ناایمن 10 سال زمان می‌برد اروپا با قانون مسدودکننده تحریم‌ها نشان داد وعده‌هایش در حد شعار باقی نمانده است/ ایران با پیوستن به fatf شفافیت مالی خود را بیش‌تر کند خسرو تمری: استقبال خوبی از برنامه‌های اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی در ایام تابستان شده است 4 مولفه تاثیرگذار در ایجاد اعتراضات مردمی و ناآرامی‌های خیابانی اخیر در عراق بازگشت 17 هزار میلیارد تومان از اقساط مسکن مهر به حساب بانک مسکن خطر سقوط جرثقیل در چهارراه طالقانی کرج +عکس سینماها دو روز در هفته نیم بها می‌شوند سلامتی و امنیت حجاج دغدغه اصلی ماست جشن بزرگ «زیر سایه خورشید» در بندرعباس برگزار می‌شود روحیه بالای خانواده شهدا و جانبازان برای همه ما درس و نشان‌دهنده مسیر مستقیم است اجرای طرح قرآنی 1452 در 50 کانون فرهنگی و هنری کهگیلویه و بویراحمد آمادگی 250 گروه جهادی برای خدمت به نیازمندان قزوین پروتز مفصل کمیاب شد/تاثیر نرخ ارز بر گرانی تجهیزات پزشکی امتیازی به نام برادر معاون اول بودن! مدیران نجومی‌بگیر دولت به مناصب خود بازگشتند پشت پرده نامه به رییس دولت اصلاحات افشا شد مقامات نظامی ایران درباره طعنه‌های ترامپ چه گفتند؟ 7 روش طلایی برای پرپشت نشان دادن مو تصاویری باورنکردنی از ویرانی‌های سیل در ژاپن
فغانی داور فوتبال و همسرش اعتراف تکان دهنده قاتل مریم فرجی+جزئیات تشکیل شبکه ملی جامعه و دانشگاه در استان‌ها/ انتصاب رؤسای دانشگاه‌های بزرگ به عنوان مدیران شبکه‌های استانی واکنش عادل فردوسی‌پور به شایعه منتشرشده در فضای مجازی دستگیری اعضای باند کلاهبرداری در پوشش اعزام دانشجو به خارج از کشور در یاسوج واکنش کی‌روش به خداحافظی آزمون از تیم ملی ایمن‌سازی تاور کج شده در محدوده چهارراه طالقانی کرج؛ ساختمان مجاور تخلیه شد مستمری و مابه التفاوت افزایش سه ماه مستمری مددجویان امشب پرداخت می‌شود فروش پیتزای 38 میلیون تومانی در میدان ونک تشییع مادر شهیدان ردانی پور پرسپولیس به عنوان قهرمان سوپر جام معرفی شد فرزند علم الهدی دستگیر شده است؟! /ماجرای شایعه ارتباط پسر علم الهدی با سلطان سکه برگزیدگان آزمون دستیاری تقدیر شدند بیانیه سازمان پدافند غیرعامل کشور درباره اظهارات وزیر ارتباطات: سازمان پدافند غیرعامل از برگزاری شوهای رسانه‌ای تخریبی نمی‌هراسد/منافع ملی را پای اهداف سیاسی ذبح نکنیم برنامه مدیریت اضطراری برق شهرستان‌های آذربایجان غربی / 27 تیرماه وزیر نیرو عذرخواهی کرد پیشنهاد مضحک اروپایی‌ها برای خرید نفت از ایران ابراهیم فیاض: دورهمی کثیف‌ترین برنامه از لحاظ اخلاقی است/ مهران مدیری روابط جنسی خارج از خانواده را ترویج می‌کند/ او در حضور فردوسی پور تبلغ همجنس بازی کرد (+فیلم) عناوین روزنامه‌های ورزشی 27 تیر 97/ از قهرمانی پرسپولیس تا یک پایان باز! +تصاویر احتمال قطعی آب تبریز برنامه قطع برق تهران در 26 تیر اعلام شد فیلم: مردی که با چاقو جواب درخواست طلاق همسرش را داد! اعلام برنامه قطع احتمالی برق شهر تهران برای روز 26 تیرماه+جدول پوتین برنده دیدار با ترامپ بود؛ او یک توپ فوتبال هدیه داد و معلوم نیست چه هدیه بزرگتری گرفت که مدام لبخند می‌زد / ترامپ به قواعد پیش از دوران هیتلر بازگشته جلسه شبانه شفر با جپاروف و تیام برنامه قطعی برق امروز 26 تیرماه تهران اعلام شد+جدول عکس/ مار کبرا شعبده بازی ایرانی را گزید حسام‌الدین آشنا: زمان آن است که با آمریکای ضدترامپ گفت‌وگو کنیم/ ترامپ به پوتین که می‌رسد پاهایش شل می‌شود واکنش سازمان پدافند غیرعامل به اظهارات وزیر ارتباطات مستمری و یارانه مددجویان کمیته امداد به همراه افزایش 14 درصدی امشب واریز می‌شود واکنش رسول جعفریان به رزومه عجیب خالق ایده «تکه‌تکه کردن کره زمین» سلطانی‌فر: مقام معظم رهبری فرمودند تیم اقتصادی دولت مثل تیم ملی فوتبال تلاش کند/ برخی فکر می‌کردند در جام جهانی زنگ تفریح می‌شویم راهکارهای گسترش و ترویج فر هنگ مطالعه و کتابخوانی و رفع مشکلات صنعت چاپ بررسی شد/ تاکید بر مشوق‌های مادی و معنوی و ایجاد فضای رقابتی و جذاب برای ترویج فرهنگ کتابخوانی جزئیات قتل مریم فرجی دانشجوی بازداشتی حوادث دی ماه+ اعترافات نامزدش آتش سوزی مجتمع کامپیوتر در خیابان ولیعصر (عج) / سوختگی دو تن در حادثه مستمری مددجویان کمیته امداد و بهزیستی امشب واریز می‌شود تشییع و خاکسپاری مادر شهید حجت الاسلام ردّانی پور آخرین وضعیت تخصیص ارز مسافرتی تجلیل از برترین‌های آزمون دستیاری جان کری: ترامپ کاملا از پوتین فریب خورد اسراییل برای جنگ جدید غزهآماده می‌شود نقل قول وزیر از رهبر انقلاب: تیم اقتصادی مانند تیم ملی فوتبال باشد خبر استقلال انصراف داد، پرسپولیس برنده سوپرجام اعلام شد فیلم/ هکر صفحه اینستا گرام مریم رجوی و سلطنت طلبان از اهدافش می‌گوید فروریختن ورزشگاه میزبان جام جهانی 2018 به دلیل بارندگی + فیلم قیمت خودروهای داخلی در بازار امروز 26 تیر 97 + جدول زلزله 4.9 دهم ریشتری سنخواست را لرزاند/2 تیم فوریت‌های پزشکی برای ارزیابی به مناطق زلزله زده اعزام شدند/ برخی از خانه‌های روستایی خسارت دیدند پرسپولیس 3 بر 0 برنده بازی مقابل استقلال و قهرمان سوپرجام شد وزارت اطلاعات: دروغ زاکانی بی شرمانه بود!

تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینک ما را مطلع کنید.
message
near_me