تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینکما را مطلع کنید.
دسته:دسته بندی نشده
کد خبر:17572503
۱۳۹۷/۰۴/۲۱ ۱۲:۰۷

کارهای روزمره‌ای که رئیس جمهور آمریکا هرگز نباید انجام دهد!

باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: درمطلب زیر به 10 کار روزمره‌ای می‌پردازیم که رئیس جمهور امریکا طبق قانون در دوران کاری خود اجازه‌ی انجام آن‌ها را ندارد.

مقام ریاست جمهوری با وظایف قانونی سنگینی همراه است اما بدیهی است که قدرت انجام کارهایی را به صاحب مقام می بخشد که از توانایی مردم عادی خارج است. با این حال، این شغل با محدودیت هایی هم همراه است و رئیس جمهور اجازه ی انجام بسیاری از کارهای عادی را ندارد.

۱- مکالمه ی تلفنی یا ویدئو چت عادی با دوستان

سرویس مخفی ایالات متحده ی امریکا یک نهاد امنیتی است که یکی از وظایف آن حفظ امنیت رئیس جمهور امریکا است. این سازمان برای برنامه ریزی، هماهنگی و تأمین امنیت تمامی فعالیت های رئیس جمهور تلاش زیادی می کند. برای مثال، مکالمه ی تلفنی یا ویدئو چت رئیس جمهور امریکا با یک دوستانش تنها از طریق خطوط امن امکان پذیر است.بنابراین رئیس جمهور نمی تواند مثل مردم عادی به راحتی با تلفن همراه با دوستان خود تماس بگیرد و قبل از هر گونه مکالمه ای باید سرویس مخفی را مطلع کند.

۲- رفتن به سینما

رفتن به سینما هم امکان پذیر نیست و رئیس جمهور امریکا فیلم ها را تنها در کاخ سفید می تواند ببیند.

۳- غذا خوردن در رستوران

رئیس جمهور امریکا می تواند در رستوران غذا بخورد اما سرویس مخفی باید جلوتر از زمان مورد نظر، با انجام تدابیر لازم امنیت رستوران را تأمین کند. به علاوه، طبق گزارش ها رئیس جمهور امریکا نمی تواند خارج از کاخ سفید غذایی بخورد مگر آنکه یک تیستر رسمی با امتحان کردن غذا از سلامت آن اطمینان حاصل کند.

۴- رانندگی

رئیس جمهور امریکا اجازه ی رانندگی ندارد. خودرویی که رئیس جمهور را حمل می کند تحت حفاظت شدید قرار دارد و راننده ی آن آموزش های زیادی برای آمادگی در موقعیت های اضطراری دیده است. با این حال، در مکان هایی مثل کمپ دیوید (محل استراحت و خانه ی ییلاقی رئیس جمهور امریکا) یا املاک شخصی، رئیس جمهور می تواند پیاده روی و دوچرخه سواری کند و یا هر کار ساده ی دیگری را انجام دهد.

رئیس جمهورهای سابق امریکا یکی از بزرگ ترین محدودیت های دوران کاری خود را نداشتن حق رانندگی بیان کرده اند، به ویژه آنکه حتی بعد از خروج از دفتر کار خود هم اجازه ی رانندگی ندارند. رونالد ریگان و جورج دبلیو. بوش زمانی که رئیس جمهور امریکا بودند، با رانندگی در مزرعه های شخصی خود این لذت را تجربه می کردند. این کار با اجازه ی سرویس مخفی انجام می شد و آن ها می توانستند در املاک تحت حفاظت رانندگی کنند.

۵- حضور در برنامه ها یا مسابقات ورزشی فرزندان

یکی دیگر از معایبی که رئیس جمهورهای قبلی امریکا بیان کرده تأثیراتی است که این شغل بر خانواده ی آن ها دارد. برای مثال، حضور رئیس جمهور در مسابقه ی ورزشی یا نمایش تئاتر فرزند یا نوه ی خود به چنان تدابیر امنیتی زیادی در خصوص بقیه ی حضار و شرکت کنندگان برنامه نیاز دارد که در عمل امکان پذیر است. بعضی از فرزندان رئیس جمهورهای امریکا به مدرسه ای در داخل کاخ سفید می روند (این مدرسه کلاس درس و زمین بازی دارد) چون اگر بخواهند به یک مدرسه ی عادی بروند همه ی تدابیر امنیتی باید رعایت شود.

۶- استفاده ی بدون نظارت از تکنولوژی های شخصی

با پیشرفت تکنولوژی، سرویس مخفی هم باید از تمامی تهدیدهای امنیتی جدید آگاه باشد. در سال های اخیر محدودیت های بیشتری در خصوص تکنولوژی های شخصی رئیس جمهورهای امریکا اعمال شده است، به ویژه گوشی بلک بری اوباما، رئیس جمهور سابق و حساب کاربری دونالد ترامپ در توییتر. به هر دو رئیس جمهور توصیه شد که بعد از ترک دفتر کار خود، دیگر از آن ها استفاده نکنند یا حداقل کمتر استفاده کنند. طبق گزارش های اخیر، رئیس جمهور نمی تواند در شبکه های اجتماعی مردم را بلاک کند چون این کار خلاف متمم اول قانون اساسی ایلات متحده ی امریکا محسوب می شود.

۷- استفاده از خطوط هواپیمایی تجاری

اگر روزی رئیس جمهور امریکا بخواهد با یکی از خطوط هواپیمایی تجاری امریکا سفر کند با مخالفت سرویس مخفی رو به رو خواهد شد و این یکی از دیگر از کارهای عادی ای است که رئیس جمهور به هیچ وجه اجازه ی انجام آن را ندارد. البته رئیس جمهور بسیاری از کارهای مردم عادی را با محدودیت های بسیار بیشتر می تواند انجام دهد. اما دور از ذهن است که رئیس جمهور امریکا به جای سفر با هواپیمای مخصوص خود یعنی ایر فورس وان، بخواهد خود را درگیر کشمکش های خطوط هواپیمایی تجاری کند!

۸- باز کردن پنجره ها

رئیس جمهورهای امریکا حتی در یک روز زیبای بهاری هم نمی توانند پنجره ها را باز کنند. میشل اوباما، همسر رئیس جمهور سابق امریکا در مصاحبه ای در اواخر دوران کاری همسرش بیان کرده بود: «دلم می خواهد کارهای ساده ای مثل باز کردن پنجره را انجام بدهم.» به دلایل امنیتی هیچ یک از پنجره های کاخ سفید یا خودرو نباید باز شود. به جز یک استثنا که میشل اوباما، بانوی اول سابق امریکا به آن اشاره کرد: «یک روز مأمور ارشد من اجازه داد که در راه کمپ دیوید پنجره ی ماشین را باز کنم. حدوداً پنج دقیقه طول کشید. او به من گفت پنجره ها را باز کن و لذت ببر.»

۹- تمیز کردن دفتر کار خود

رئیس جمهور امریکا از تمیز کردن دفتر کار خود یا دور انداختن هر گونه نامه ای منع می شود. این مسأله شامل ایمیل ها هم می شود. هر چیزی قبل از دور انداخته شدن، باید توسط کارکنان کاخ سفید با دقت طبقه بندی و تمیز شود.

۱۰- در واقع هیچ کاری!

اگر رئیس جمهور امریکا بخواهد کاری انجام دهد که مشکلات امنیتی زیادی دارد، مثل قدم زدن در بیرون کاخ سفید برای احوال پرسی با مردم یا رفتن به یک مکان خطرناک، حرف آخر را رئیس جمهور می زند و سرویس مخفی تمام تلاشش را می کند که خود را با شرایط سازگار کند. بنابراین اگر رئیس جمهور تمایل شدیدی به کاری داشته باشد که می تواند تهدیدآمیز باشد، سرویس مخفی مجبور است که به او اجازه ی انجام آن را بدهد.

با این حال، یکی از قوانین فدرال سرویس مخفی را موظف می کند که از رئیس جمهور و خانواده ی او محافظت کند. این قانون رئیس جمهور را از نپذیرفتن محافظت سرویس مخفی منع می کند.

2323

#ایالات متحده آمریکا #جالبترین ها #ریاست جمهوری #سازمان سیا #رییس جمهور آمریکا #ذهن #رئیس جمهور آمریکا #مشکلات #پارس #ترامپ #رئیس جمهور امریکا #کار #روزمرگی
این خبر را به اشتراک بگذارید
related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image


رانت و عیش و پولشویی! تریبون چاقی مرگ‌آور نیست سالم‌خوری کنید رژیم‌های لاغری غیراصولی را گزارش دهید فید 10 راه برای سریع‌ترشدن ویندوز 10 پرواز تاکسی‌های هوایی نزدیک است علاج آتش که می‌توان کرد مراقب باشید کودکان نسوزند جشنواره کتابخوانی رضوی پیام آور دانایی بر مدار کرامت انسانی است آگهی ثبتی توزیع لاستیک موردنیاز ناوگان جاده‌ای در گلستان آغاز شد ایرانی‌ها نمی‌توانند پس‌انداز کنند بازار بازار طلا و ارز تقویت 387 واحدی بورس ریزش شدید سود ساخت‌وساز فروش موبایل به نصف رسید سکه‌های پیش‌فروش بی‌مشتری ماند مالک آمازون ثروتمندتر از بیل گیتس شد دیگه چه خبر گرانی 40‌هزار تومانی سکه عدد روز اگر می‌دانستم اینطوری است هرگز به آمریکا نمی‌رفتم کیوسک عکس‌های برگزیده جام‌جهانی به انتخاب رویترز اعداد روز نجات پرخطر در تاریکی مطلق سلاطین حیات وحش در قاره سیاه آنجا که علم سکوت می‌کند! امکان ضبط صدا و تصویر با اسکایپ انقلاب اشعه ایکس با اسکنر سه بعدی ترین‌ها فوکوس راه اندازی 221 خانه روستایی مشارکت برای امداد در 131 خانه روستایی هلال جوانان کدام استان‌ها تقاضای بیشتری برای وام ازدواج دارند؟ قصه مهشید، زن پرکار شهر من، «اسماعیل»، سفیر زندگی‌ام شهریورماهِ پرمرگ برای ایرانی‌ها اینفوگرافی گزارش تصویری پژو و رنو تحریم ایران را دور می‌زنند؟ پوتین در جیب خود چه مدرکی علیه ترامپ دارد؟ برخورد قضائی با حجاب جواب نخواهد داد رد درخواست ملاقات ترامپ با روحانی تریبون کشورهای مختلف با بی آبی چه می‌کنند؟ تجاوزی دیگر این‌بار در شیراز
خودروی جدید سایپا با نام "رهام" رونمایی شد/تصاویر رهام معرفی شد، محصول جدید سایپا با پلتفرم sp100 همه چیز درباره خودروی جدید سایپا + عکس رسمی؛ هری فورستر، بازیکن فصل پیش گلاسکورنجرز به تراکتورسازی پیوست عناوین روزنامه‌های ورزشی 28 تیر 97/ سوپرجام به کمیته انضباطی رفت +تصاویر ● 4 طلا و یک برنز دیگر در انتظار فرنگی‌کاران جوان ایران مهران مدیری متهم به دریافت 3 میلیارد وام از ثامن‌الحجج +فیلم تاکید برتقویت امادگی بیمه‌ها برای مقابله با تحریم بازگشت همه سفرای ایران به تهران انتقادات تند دالیچ، از دولت کرواسی واکنش منوچهرمتکی و "ح. ص" به موضوع وام گرفتن از موسسه ثامن الحجج/متکی: شکایت می‌کنم ماجرای هشت بار درخواست ترامپ برای دیدار با روحانی خواننده پاپ ایران به جرم تجاوز دستگیر شد! اعلام ساعت قطع برق در استان قزوین در 28 تیرماه خودروی جدید سایپا رونمایی شد حداکثر قیمت قبر در بهشت زهرا 16 میلیون تومان گزارش شرق از جزئیات تخلفات درموسسه ثامن الحجج گسست‌های دموکراسی آناتولی آیت‌الله حسین حق‌شناس تنگستانی درگذشت واکنش م. م و ح. ص به وام گرفتن از ثامن الحجج کلنگ ساخت بیمارستان 64 تختخوابی در جاسک به زمین زده شد خواننده پاپ به یک دختر تجاوز و از او اخاذی کرد نبض بازار سهام - 1397/04/28 اسم دو سلبریتی در لیست بدهکاران میلیاردی ثامن الحجج چرخش 180 درجه‌ای وزیر علوم و تائید بازرسی آژانس از دانشگاه‌ها/ حرکت قطار بازرسان به سوی دانشگاه شهید بهشتی اعلام اسامی قبول شدگان آزمون تخصصی پایه دهم هنرستان هنرهای زیبای دختران دریافت‌های میلیاردی مهران مدیری و احسان علیخانی دو مجری مشهور تلویزیون از موسسه ثامن الحجج! / واردات برنج و خرید و فروش بازیکن هندبال رشد مصرف 8 درصدی برق در البرز؛ احتمال تعطیلی شنبه (30 تیر) دفتر «منوچهر متکی» دریافت وام چندین میلیاردی را تکذیب کرد بازداشت علاءالدین بروجردی تکذیب شد برق کدام مناطق قم امروز پنجشنبه قطع می‌شود؟ سفر وزیر ارتباطات به بهبهان تجاوز یک مربی ورزشی به یکی از نوآموزان در شیراز/متهم دستگیر شد تسهیلات و هدیه میلیاردی موسسه ثامن الحجج به دو مجری نامدار تلویزیون دریافت‌های میلیاردی دو مجری تلویزیون از موسسه ثامن الحجج فرد متهم به تجاوز در شیراز، مربی دفاع شخصی نبوده است پست جدید برای سردارسلامی در سپاه صالحی خبر داد؛ تکمیل کارخانه روتورسازی برای تحقق 190 هزار سو/ طرح پیشران هسته‌ای، جلوتر از زمان‌بندی در حال انجام است بازداشت خواننده مطرح به جرم تجاوز جزئیات پرونده تعرض و اخاذی خواننده پاپ برق کدام مناطق قم امروز پنج شنبه قطع می‌شود؟ مربی ورزشی متجاوز در شیراز بازداشت شد افشاگری نماینده مجلس: مافیای گندم بخشی از گندم را با «خاک» و «شن» مخلوط می‌کنند/این مافیا با خیس کردن گندم هزاران تن بر وزن گندمها اضافه می‌کنند مدیریت جهادی و انقلابی اولویت سازمان عقیدتی سیاسی ارتش است تجاوز مربی دفاع شخصی به شاگرد 10 ساله‌اش یادداشتی بر مجموعه مستند "غوغای بی هیاهو" مقابله با تهاجم رسانه‌ای ماموریت قرارگاه جنگ نرم سپاه /سردار آبرومند بر موضوعات جنگ نرم تسلط دارد حاشیه‌های فایل صوتی گفتگوی یک نماینده مجلس با یک زن سردار آبرومند از معاونت هماهنگ کننده سپاه رفت ولایتی: یمن اگر بخواهد کمکش می‌کنیم

تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینک ما را مطلع کنید.
message
near_me