تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینکما را مطلع کنید.
منبع:پارس
دسته:سیاسی()
کد خبر:17573534
۱۳۹۷/۰۴/۲۱ ۱۲:۴۷

رئیس جمهور آمریکا این کارها را هرگز نباید انجام دهد!

سرویس مخفی ایالات متحده‌ی امریکا یک نهاد امنیتی است که یکی از وظایف آن حفظ امنیت رئیس جمهور امریکا است. این سازمان برای برنامه ریزی، هماهنگی و تأمین امنیت تمامی فعالیت‌های رئیس جمهور تلاش زیادی می‌کند.
به گزارش پارس نیوز، 

درمطلب زیر به 10 کار روزمره ای می پردازیم که رئیس جمهور امریکا طبق قانون در دوران کاری خود اجازه ی انجام آن ها را ندارد.

مقام ریاست جمهوری با وظایف قانونی سنگینی همراه است اما بدیهی است که قدرت انجام کارهایی را به صاحب مقام می بخشد که از توانایی مردم عادی خارج است. با این حال، این شغل با محدودیت هایی هم همراه است و رئیس جمهور اجازه ی انجام بسیاری از کارهای عادی را ندارد.

۱- مکالمه ی تلفنی یا ویدئو چت عادی با دوستان

سرویس مخفی ایالات متحده ی امریکا یک نهاد امنیتی است که یکی از وظایف آن حفظ امنیت رئیس جمهور امریکا است. این سازمان برای برنامه ریزی، هماهنگی و تأمین امنیت تمامی فعالیت های رئیس جمهور تلاش زیادی می کند. برای مثال، مکالمه ی تلفنی یا ویدئو چت رئیس جمهور امریکا با یک دوستانش تنها از طریق خطوط امن امکان پذیر است.بنابراین رئیس جمهور نمی تواند مثل مردم عادی به راحتی با تلفن همراه با دوستان خود تماس بگیرد و قبل از هر گونه مکالمه ای باید سرویس مخفی را مطلع کند.

۲- رفتن به سینما

رفتن به سینما هم امکان پذیر نیست و رئیس جمهور امریکا فیلم ها را تنها در کاخ سفید می تواند ببیند.

۳- غذا خوردن در رستوران

رئیس جمهور امریکا می تواند در رستوران غذا بخورد اما سرویس مخفی باید جلوتر از زمان مورد نظر، با انجام تدابیر لازم امنیت رستوران را تأمین کند. به علاوه، طبق گزارش ها رئیس جمهور امریکا نمی تواند خارج از کاخ سفید غذایی بخورد مگر آنکه یک تیستر رسمی با امتحان کردن غذا از سلامت آن اطمینان حاصل کند.

۴- رانندگی

رئیس جمهور امریکا اجازه ی رانندگی ندارد. خودرویی که رئیس جمهور را حمل می کند تحت حفاظت شدید قرار دارد و راننده ی آن آموزش های زیادی برای آمادگی در موقعیت های اضطراری دیده است. با این حال، در مکان هایی مثل کمپ دیوید (محل استراحت و خانه ی ییلاقی رئیس جمهور امریکا) یا املاک شخصی، رئیس جمهور می تواند پیاده روی و دوچرخه سواری کند و یا هر کار ساده ی دیگری را انجام دهد.

رئیس جمهورهای سابق امریکا یکی از بزرگ ترین محدودیت های دوران کاری خود را نداشتن حق رانندگی بیان کرده اند، به ویژه آنکه حتی بعد از خروج از دفتر کار خود هم اجازه ی رانندگی ندارند. رونالد ریگان و جورج دبلیو. بوش زمانی که رئیس جمهور امریکا بودند، با رانندگی در مزرعه های شخصی خود این لذت را تجربه می کردند. این کار با اجازه ی سرویس مخفی انجام می شد و آن ها می توانستند در املاک تحت حفاظت رانندگی کنند.

۵- حضور در برنامه ها یا مسابقات ورزشی فرزندان

یکی دیگر از معایبی که رئیس جمهورهای قبلی امریکا بیان کرده تأثیراتی است که این شغل بر خانواده ی آن ها دارد. برای مثال، حضور رئیس جمهور در مسابقه ی ورزشی یا نمایش تئاتر فرزند یا نوه ی خود به چنان تدابیر امنیتی زیادی در خصوص بقیه ی حضار و شرکت کنندگان برنامه نیاز دارد که در عمل امکان پذیر است. بعضی از فرزندان رئیس جمهورهای امریکا به مدرسه ای در داخل کاخ سفید می روند (این مدرسه کلاس درس و زمین بازی دارد) چون اگر بخواهند به یک مدرسه ی عادی بروند همه ی تدابیر امنیتی باید رعایت شود.

۶- استفاده ی بدون نظارت از تکنولوژی های شخصی

با پیشرفت تکنولوژی، سرویس مخفی هم باید از تمامی تهدیدهای امنیتی جدید آگاه باشد. در سال های اخیر محدودیت های بیشتری در خصوص تکنولوژی های شخصی رئیس جمهورهای امریکا اعمال شده است، به ویژه گوشی بلک بری اوباما، رئیس جمهور سابق و حساب کاربری دونالد ترامپ در توییتر. به هر دو رئیس جمهور توصیه شد که بعد از ترک دفتر کار خود، دیگر از آن ها استفاده نکنند یا حداقل کمتر استفاده کنند. طبق گزارش های اخیر، رئیس جمهور نمی تواند در شبکه های اجتماعی مردم را بلاک کند چون این کار خلاف متمم اول قانون اساسی ایلات متحده ی امریکا محسوب می شود.

۷- استفاده از خطوط هواپیمایی تجاری

اگر روزی رئیس جمهور امریکا بخواهد با یکی از خطوط هواپیمایی تجاری امریکا سفر کند با مخالفت سرویس مخفی رو به رو خواهد شد و این یکی از دیگر از کارهای عادی ای است که رئیس جمهور به هیچ وجه اجازه ی انجام آن را ندارد. البته رئیس جمهور بسیاری از کارهای مردم عادی را با محدودیت های بسیار بیشتر می تواند انجام دهد. اما دور از ذهن است که رئیس جمهور امریکا به جای سفر با هواپیمای مخصوص خود یعنی ایر فورس وان، بخواهد خود را درگیر کشمکش های خطوط هواپیمایی تجاری کند!

۸- باز کردن پنجره ها

رئیس جمهورهای امریکا حتی در یک روز زیبای بهاری هم نمی توانند پنجره ها را باز کنند. میشل اوباما، همسر رئیس جمهور سابق امریکا در مصاحبه ای در اواخر دوران کاری همسرش بیان کرده بود: «دلم می خواهد کارهای ساده ای مثل باز کردن پنجره را انجام بدهم.» به دلایل امنیتی هیچ یک از پنجره های کاخ سفید یا خودرو نباید باز شود. به جز یک استثنا که میشل اوباما، بانوی اول سابق امریکا به آن اشاره کرد: «یک روز مأمور ارشد من اجازه داد که در راه کمپ دیوید پنجره ی ماشین را باز کنم. حدوداً پنج دقیقه طول کشید. او به من گفت پنجره ها را باز کن و لذت ببر.»

۹- تمیز کردن دفتر کار خود

رئیس جمهور امریکا از تمیز کردن دفتر کار خود یا دور انداختن هر گونه نامه ای منع می شود. این مسأله شامل ایمیل ها هم می شود. هر چیزی قبل از دور انداخته شدن، باید توسط کارکنان کاخ سفید با دقت طبقه بندی و تمیز شود.
۱۰- در واقع هیچ کاری!

اگر رئیس جمهور امریکا بخواهد کاری انجام دهد که مشکلات امنیتی زیادی دارد، مثل قدم زدن در بیرون کاخ سفید برای احوال پرسی با مردم یا رفتن به یک مکان خطرناک، حرف آخر را رئیس جمهور می زند و سرویس مخفی تمام تلاشش را می کند که خود را با شرایط سازگار کند. بنابراین اگر رئیس جمهور تمایل شدیدی به کاری داشته باشد که می تواند تهدیدآمیز باشد، سرویس مخفی مجبور است که به او اجازه ی انجام آن را بدهد.
با این حال، یکی از قوانین فدرال سرویس مخفی را موظف می کند که از رئیس جمهور و خانواده ی او محافظت کند. این قانون رئیس جمهور را از نپذیرفتن محافظت سرویس مخفی منع می کند.

منبع خبر : عصر ایران
#ایالات متحده آمریکا #جالبترین ها #ریاست جمهوری #سازمان سیا #رییس جمهور آمریکا #ذهن #رئیس جمهور آمریکا #مشکلات #پارس #ترامپ #رئیس جمهور امریکا #کار #روزمرگی
این خبر را به اشتراک بگذارید
related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image


روسیه برای آوارگان سوری در سوریه اردوگاه راه اندازی کرد تنگستان در سوگ عالمی مجاهد و نیکوکاری نیک اندیش واکنش ساری به جدایی هازارد و کورتوا نماینده ویژه پوتین درباره چه با مقامات ایران گفت‌وگو می‌کند؟ 30 درصد تریاک افغانستان از مسیر ایران به اروپا می‌رود پیانیچ: جذب رونالدو موفقیت بزرگی بود کنکور 98 با دو نوع سؤال برگزار می‌شود مدرسه عالی بین‌المللی معارف رضوی تاسیس می‌شود دو کمدین روس یونکر و موگرینی را تلفنی سر کار گذاشتند شناسایی عوامل حمله با گاز اعصاب به جاسوس روس‌تبار جاده پیر شمس‌الدین- تشکن تعریض شود/تخریب بسیاری از پل‌های روستایی «مثنوی‌نامه چهار» دلشاد تهرانی در انتظار مجوز برنامه قطعی برق پنجشنبه و شنبه تهران اعلام شد+جدول عیادت حاملان بیرق رضوی از بیماران بیمارستان امام رضا (ع) +تصاویر طاعون از حیات وحش زنجان رخت بربسته است آرامش ابدی زیر پرچم سه رنگ جمهوری اسلامی ایران مدیرکل هنرهای نمایشی: وزارت ارشاد در حمایت از تئاتر تنها نیست سرمایه گذاران در بخش بوم گردی هشترود حمایت می‌شوند وزیر کشاورزی از کشتارگاه طیور نایین بازدید کرد ساخت هفت هزار و 800 کیلومتر بزرگراه در دست اقدام است پنج شهر لرستان اداره یا نمایندگی راه و شهرسازی ندارد پیام پرواز پهپادهای دور برد انصارالله یمن اعلام هزینه‌های سفر مردم به فضا محکومیت یک انگلیسی به توطئه‌چینی برای ترور ترزا می سوریه از روسیه هواپیمای مسافربری می‌خرد مهدی طارمی به اردوی الغرافه در عمان اضافه شد حضور کاروان زیرسایه خورشید در مناطق محروم خوزستان/عطر رضوی در رامشیر پیچید قسط اول پاداش پایان خدمت فرهنگیان پرداخت شد ویلشر: به خواست خودم از آرسنال جدا شدم جت اختصاصی پوتین باشگاه بدنسازی هم دارد! (عکس) تعطیلی "خانه کودک فروغ محبت" بخاطرکودک آزاری نبود/استاندارد بودن خدمات خط قرمز بهزیستی است/درنظارت برتربیت کودکان بی سرپرست اغماض نمیکنیم محاصره شدگان «فوعه و کفریا» از ادلب سوریه خارج شدند بازبینی نمایشهای نفر چهارم و آخرش یک شب ماه میاد بیرون در شیروان دیدار شالویی مدیر کل جدید فرهنگ وارشاد مازندران با آیت الله معلمی تعارضات در وجود سنایی، گاهی خود او را عصبانی می‌کند! قسط اول پاداش پایان خدمت فرهنگیان پرداخت شد ‌محدودیت ترافیکی در محورهای فیروزکوه و هراز/کندوان یک‌طرفه می‌شود کاهش قیمت نفت در بازارهای جهانی کشف سلاح‌های ساخت اسرائیل در ریف حماه جمعه تهران خاموشی نداریم تازه‌ترین اطلاعات از پرونده تعرض، زورگیری و اخاذی یک خواننده پاپ سفیر روسیه: ایران کشوری نیست که کسی بتواند بر آن اعمال فشار کند بیمارستان «برکت» در قرچک به بهره‌برداری رسید حمله به «آرامکو» تجربه‌ای موفق بود آخرین وضعیت بارش‌های ایران برندسازی محصولات در دستورکاروزارت جهاد کشاورزی قرار گرفت نفت ساز ناکوک زد نیویورک تایمز: ترامپ واقعا بی‌آبروست عربستان با کویت توافقنامه تشکیل شورای هماهنگی امضا کرد فراکسیون امید از لوایح 4 گانه fatf حمایت می‌کند
خودروی جدید سایپا با نام "رهام" رونمایی شد/تصاویر رهام معرفی شد، محصول جدید سایپا با پلتفرم sp100 همه چیز درباره خودروی جدید سایپا + عکس رسمی؛ هری فورستر، بازیکن فصل پیش گلاسکورنجرز به تراکتورسازی پیوست ● 4 طلا و یک برنز دیگر در انتظار فرنگی‌کاران جوان ایران عناوین روزنامه‌های ورزشی 28 تیر 97/ سوپرجام به کمیته انضباطی رفت +تصاویر مهران مدیری متهم به دریافت 3 میلیارد وام از ثامن‌الحجج +فیلم تاکید برتقویت امادگی بیمه‌ها برای مقابله با تحریم بازگشت همه سفرای ایران به تهران ماجرای هشت بار درخواست ترامپ برای دیدار با روحانی خواننده پاپ ایران به جرم تجاوز دستگیر شد! انتقادات تند دالیچ، از دولت کرواسی واکنش منوچهرمتکی و "ح. ص" به موضوع وام گرفتن از موسسه ثامن الحجج/متکی: شکایت می‌کنم خودروی جدید سایپا رونمایی شد اعلام ساعت قطع برق در استان قزوین در 28 تیرماه گسست‌های دموکراسی آناتولی حداکثر قیمت قبر در بهشت زهرا 16 میلیون تومان اسم دو سلبریتی در لیست بدهکاران میلیاردی ثامن الحجج واکنش م. م و ح. ص به وام گرفتن از ثامن الحجج کلنگ ساخت بیمارستان 64 تختخوابی در جاسک به زمین زده شد گزارش شرق از جزئیات تخلفات درموسسه ثامن الحجج نبض بازار سهام - 1397/04/28 خواننده پاپ به یک دختر تجاوز و از او اخاذی کرد آیت‌الله حسین حق‌شناس تنگستانی درگذشت چرخش 180 درجه‌ای وزیر علوم و تائید بازرسی آژانس از دانشگاه‌ها/ حرکت قطار بازرسان به سوی دانشگاه شهید بهشتی دریافت‌های میلیاردی مهران مدیری و احسان علیخانی دو مجری مشهور تلویزیون از موسسه ثامن الحجج! / واردات برنج و خرید و فروش بازیکن هندبال اعلام اسامی قبول شدگان آزمون تخصصی پایه دهم هنرستان هنرهای زیبای دختران برق کدام مناطق قم امروز پنجشنبه قطع می‌شود؟ دفتر «منوچهر متکی» دریافت وام چندین میلیاردی را تکذیب کرد بازداشت علاءالدین بروجردی تکذیب شد سفر وزیر ارتباطات به بهبهان پست جدید برای سردارسلامی در سپاه فرد متهم به تجاوز در شیراز، مربی دفاع شخصی نبوده است مربی ورزشی متجاوز در شیراز بازداشت شد بازداشت خواننده مطرح به جرم تجاوز صالحی خبر داد؛ تکمیل کارخانه روتورسازی برای تحقق 190 هزار سو/ طرح پیشران هسته‌ای، جلوتر از زمان‌بندی در حال انجام است افشاگری نماینده مجلس: مافیای گندم بخشی از گندم را با «خاک» و «شن» مخلوط می‌کنند/این مافیا با خیس کردن گندم هزاران تن بر وزن گندمها اضافه می‌کنند تجاوز یک مربی ورزشی به یکی از نوآموزان در شیراز/متهم دستگیر شد تسهیلات و هدیه میلیاردی موسسه ثامن الحجج به دو مجری نامدار تلویزیون دریافت‌های میلیاردی دو مجری تلویزیون از موسسه ثامن الحجج برق کدام مناطق قم امروز پنج شنبه قطع می‌شود؟ سردار آبرومند از معاونت هماهنگ کننده سپاه رفت پیشرفته‌ترین دستگاه لیزر چشم دنیا در بیمارستان لبافی‌نژاد راه اندازی شد حاشیه‌های فایل صوتی گفتگوی یک نماینده مجلس با یک زن مدیریت جهادی و انقلابی اولویت سازمان عقیدتی سیاسی ارتش است تجاوز مربی دفاع شخصی به شاگرد 10 ساله‌اش مقابله با تهاجم رسانه‌ای ماموریت قرارگاه جنگ نرم سپاه /سردار آبرومند بر موضوعات جنگ نرم تسلط دارد یادداشتی بر مجموعه مستند "غوغای بی هیاهو" جزییاتی تکاندهنده از اقدامات موسسه ثامن الحجج/وام 124 میلیاردی وزیر احمدی نژاد با سود 4 درصد! ابلاغ برنامه محرومیت زدائی از سیستان به 18 دستگاه اجرایی/آغاز تدوین برنامه محرومیت زدائی بلوچستان

تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینک ما را مطلع کنید.
message
near_me