تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینکما را مطلع کنید.
منبع:ایکنا
دسته:فرهنگی-استان ها-مذهبی()
کد خبر:17574417
۱۳۹۷/۰۴/۲۱ ۱۳:۲۹

مربی قرآنی که به همراه دانش‌آموزانش در صف اول جبهه حاضر شد

گروه جهاد و حماسه شهید محمدحسین فلاح، مربی قرآن دبیرستانی بود که ذهن دانش‌آموزانش توسط گروهک‌های منافقین آلوده شده بود، او با رفتار و کردارش، ذهن آنان را به سوی ارزش‌های الهی هدایت و در نهایت به همراه تعدادی از دانش‌آموزانش به جبهه اعزام شد که در اولین اعزامش در منطقه شلمچه به شهادت رسید.

پنجشنبه//مربی قرآنی که به همراه دانش‌آموزانش در صف اول جبهه حاضر شد

 به گزارش خبرنگار ایکنا؛ در راستای گرامیداشت و تجلیل از مقام شهدای قرآنی و نیز تکریم خانواده شهدای قرآنی، دیدارهای هفتگی جامعه قرآنی از خانواده شهدای قرآنی با حضور اساتید، قاریان و مدیران قرآنی در روزهای چهارشنبه هر هفته انجام می‌شود که دهمین دیدار سال 97 در مرکز حفظ تخصصی قرآن کریم انجام شد.

مراسم با قرائت سیدحسین سیادتی آغاز شد و در ادامه رحیم قربانی، مسئول سازمان قرآن و عترت بسیج تهران بزرگ با اشاره به شهید محمدحسین فلاح گفت: شهید فلاح یکی از 25 شهیدی است که در کلاس‌های قرآنی دارالتحفیظ شرکت حضور داشت.

وی با اشاره به اهداف دیدار جامعه قرآنی با خانواده شهدای قرآنی گفت: این دیدارها از سال ۹۲ آغاز شده است و یکی از اهدافمان معرفی سبک زندگی قرآنی شهدای قرآنی به جوانان کشور است.

 

پنجشنبه//مربی قرآنی که به همراه دانش‌آموزانش در صف اول جبهه حاضر شد

در ادامه عطیه اسماعیلی با اشاره به ویژگی‌های همسر شهدیش محمدحسین فلاح که پیش از اعزام به جبهه، مربی دینی و قرآنی بود، گفت: محمدحسین، از مربیان قرآن در منطقه 20 تهران یعنی شهر ری بود. از وقتی وارد آموزش پرورش شد مدتی در دبستان شاهد بنام موحدی مشغول به تحصیل شد، اما بعدها جریانی از سوی گروهک‌های منافق در یکی از مدارس دبیرستانی واقع در خیابان سیزده آبان به نام جابربن حیان اتفاق افتاد. از آنجا که در اوایل دهه شصت فعالیت‌های گروهک‌های منافق را در کشور داشتیم از همسرم خواسته شد در این دبیرستان مشغول تدریس دروس دینی و قرآن شود و در قالب مهارت‌های زندگی، دانش‌آموزان آن دبیرستان را هدایت کند.

 پنجشنبه//مربی قرآنی که به همراه دانش‌آموزانش در صف اول جبهه حاضر شد

 وی افزود: خودم دبیر عربی بودم. زمانی که موضوع انتقالش به دبیرستان را با من گذاشت، قبول کردم. مفتخر بودم با فردی زندگی می‌کردم که در کنار تدریس به اخلاقیات تاکید جدی داشت.

همسر شهید فلاح ادامه داد: از سوی رئیس آموزش و پرورش منطقه 20 به محمدحسین توضیح داده شده بود که تعدادی از دانش‌آموزان دبیرستان جابربن حیان، اهانت‌هایی به قرآن داشتند و حتی قرآن را تکه تکه کرده بودند تا اینچنین مخالفت خود را نشان دهند. در روزهای اول حضورهمسرم در مدرسه اتفاق‌هایی پیش آمد. از آنجا که محمدحسین یک موتور داشت و با همان موتور در تردد بود، یک روز از سوی دانش‌آموزان دبیرستان جابربن حیان، تمام زین موتور را از بین بردند و همه چرم را با تیغ تکه تکه کرده بودند.

 

پنجشنبه//مربی قرآنی که به همراه دانش‌آموزانش در صف اول جبهه حاضر شد

 وی ادامه داد: تا مدتی این مسائل و مزاحمت‌ها از سوی تعدادی از دانش‌آموزان دبیرستان جابربن حیان وجود داشت اما اخلاق خوب شهید که در عین حال با روشنفکری اسلام را تبلیغ می کرد و با جوان‌ها و نوجوان‌ها ارتباط دوستانه داشت او را در راهی که داشت موفق کرد.

 پنجشنبه//مربی قرآنی که به همراه دانش‌آموزانش در صف اول جبهه حاضر شد

اسماعیلی اظهار کرد: پس از آنکه موضوع جنگ پیش آمد، چون باید از اهمیت حضور در جبهه می‌گفت یک روز به من اقرار کرد احساس بدی دارد. من متوجه شدم منظورش این است اگر قرار است برای جوان‌ها تبلیغ کنم که انقلاب در چه شرایطی قرار دارد و ما چه وظیفه‌ای داریم ابتدا باید خودم در صف اول حضور داشته باشم و این اتفاق افتاد و یک روز تصمیم گرفت به همراه دانش‌آموزانش به جبهه برم. او بهمن ماه به جبهه اعزام شد و در همان اولین اعزامش یعنی در 21 فروردین ماه سال 66 در منطقه شلمچه به شهادت رسید.

وی بیان کرد: محمدحسین متولد دوم بهمن سال 1332 بود که در 21 فروردین ماه سال 66 به شهادت رسید. شش سال از زندگی مشترک‌مان گذشته بود که او به آرزویش یعنی شهادت دست یافت و حاصل زندگی‌مان دو دختر به نام‌های فائزه و عاطفه بود. فائزه متولد یکم فروردین‌ماه سال 59 و عاطفه متولد 19 اردیبهشت ماه سال 64 است.

 پنجشنبه//مربی قرآنی که به همراه دانش‌آموزانش در صف اول جبهه حاضر شد

همسر شهید فلاح تصریح کرد: روز تشییع پیکرش را به اتفاق پیکر همسر خواهرم که باهم به شهادت رسیدند و همراه یک شهید گمنام وقتی برای طواف به صحن حضرت عبدالعظیم آوردند، جمعیتی عظیم به استقبال‌شان آمدند و چون قول داده بودم وقتی به شهادت رسید صحبتی در میان دانش‌آموزانش داشته باشم، در صحن صحبتی کردم. برایم جالب بود همان جوانان عضو منافقین که رفتارهای ناشایستی انجام می‌دادند در تشییع جنازه حضور یافتند و در صف اول به صحبت‌های من گوش می‌دادند. برای من این انقلابی بزرگ بود. تک تک دانش‌آموزان آن دبیرستان به استقبال پیکر محمدحسین آمده بودند و اشک می‌ریختند و اعتقادات‌شان کامل تغییر کرده بود و رفتارهای همسرم سبب این اتفاق بود، او با رفتارهایش برای آنها یک الگو به شمار می‌رفت.

وی افزود: اخلاق خوش شهید بود که خداوند او را برای خود خواند. وقتی صداقت، مهربانی، ادب و کمالات در رفتارش وجود داشته باشد، قطعا خواستارانش زیاد می‌شوند و این اخلاق نیک شهید فلاح بود که او را به سعادت رساند.

اسماعیلی در خطاب به کودکان قرآن‎آموز که در این محفل حضور یافته بودند گفت: زندگی کنید و لذت از زندگی ببرید، اما از ناموس و وطن خودتان دفاع کنید. هیچ چیز از اینکه مردی جلوی دشمن بایستد و از ناموسش دفاع کند ارزشمندتر نیست. اگر همسرم را از دست دادم ولی افتخار می‌کنم مرد شجاعی داشتم که در مقابل دشمنان ایستاد.

 پنجشنبه//مربی قرآنی که به همراه دانش‌آموزانش در صف اول جبهه حاضر شد

وی بیان کرد: سال‌ها از شهادت همسرم می‌گذرد، روزهای سختی را سپری کردم. روزهایی که بچه‌ها دلتنگ پدرشان می‌شد و باید آرام‌شان می‌کردم. روزهایی که باید هم پدر و هم مادر بودم. همه این سال‌ها گذشت اما به وجود همسرم افتخار می‌کنم. در تمام این سال‌ها آن چیزی که روزها را بر ما سخت‌تر و حتی سخت‌تر از خبر شهادت محمدحسین می‌کند، عملکرد مسئولان است. آنهایی که دل‌شان به حال این کشور نمی‌سوزد. امیدوارم هرچه سریع‌تر برخی از مسئولان به حال خود بیایند و کمی در عملکردشان تجدیدنظر کنند.

پنجشنبه//مربی قرآنی که به همراه دانش‌آموزانش در صف اول جبهه حاضر شد

 در ادامه گروهی از کودکان قرآن‌آموز در جمع به تلاوت دسته جمعی سوره فجر پرداختند و در پایان هدایایی از نمایندگان جامعه قرآنی به همسر شهید فلاح اهدا شد و با گرفتن عکس یادگاری مراسم به پایان رسید.

 پنجشنبه//مربی قرآنی که به همراه دانش‌آموزانش در صف اول جبهه حاضر شد

گزارش از زینب رازدشت

انتهای پیام

این خبر را به اشتراک بگذارید
related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image


چابهار بهترین موقعیت برای تولید محصولات صادرات محور را دارد کارتون خواب فرانسه؛ زلزله امید و شادخواهی عروسک خیمه‌شب‌بازی پوتین مأمنی به نام ریاضی رهاشدن از رانت ، نفت و اقتصاد ضدتوسعه و تولید آی لاو روسیه خانم سفیر در انتظار اعزام به فنلاند گفت‌وگوی اجتماعی علیه تحریم ملاقات شگفتی‌ساز هلسینکی مواضع برجامي پوتين در ديدار با ترامپ محکم بود توضيح دادستان درباره پخش فيلم مائده هژبري اعتراض علی مطهری و چند نکته بسته‌شدن پنجره جمعیتی در ایران تا 15 سال دیگر خبر کمر خمیده تأمین‌کنندگان دارو شورا از پسِ تخلفاتِ شهرداری برنمی‌آید دستورات جدید برای بافت فرسوده و حاشیه شهرها گالری جهان گالری جهان هند؛ مانسون در راه است فرانسه؛ قهرمان بارانی جام فلسطین؛ از زمین و آسمان مرگ می‌بارد رخداد حادثه‌ها پنج قاره 2 متهم به همسرکشی پای میز محاکمه پیتزایی که 38 میلیون تومان آب خورد اعتراف به قتل زن مسافرکش در پارک چیتگر «روز بیست‌ویکم» در تالار مهرگان هوای باغ نکردیم و دور باغ گذشت جارچی آمار تماشاگران 3 مجموعه تئاتری تا 22 تیر سرنوشت فیلم‌های پشت خط اکران راویان تنهایی قلعه کلمات شکسپیر و شرکا، قرن پرفاجعه بیستم و داستانی از گلی ترقی ادبیات به وساطت فروید ترجمه‌ای دیگر از عقاید یک دلقک جنگ در بیمارستان روانی سانح، تفنن تقدیر و ویلنیست بی‌انگشت تکرارِ تراژیکِ یک کمدی رویداد خبر آماده امضای «استارت جدید» با آمریکا هستیم متحد علیه ترامپ حاشیه نشست سالانه فرقه رجوی در پاریس آینه مذاکره با عربستان ممکن است خبر
فغانی داور فوتبال و همسرش اعتراف تکان دهنده قاتل مریم فرجی+جزئیات تشکیل شبکه ملی جامعه و دانشگاه در استان‌ها/ انتصاب رؤسای دانشگاه‌های بزرگ به عنوان مدیران شبکه‌های استانی واکنش عادل فردوسی‌پور به شایعه منتشرشده در فضای مجازی دستگیری اعضای باند کلاهبرداری در پوشش اعزام دانشجو به خارج از کشور در یاسوج واکنش کی‌روش به خداحافظی آزمون از تیم ملی مستمری و مابه التفاوت افزایش سه ماه مستمری مددجویان امشب پرداخت می‌شود ایمن‌سازی تاور کج شده در محدوده چهارراه طالقانی کرج؛ ساختمان مجاور تخلیه شد تشییع مادر شهیدان ردانی پور پرسپولیس به عنوان قهرمان سوپر جام معرفی شد فروش پیتزای 38 میلیون تومانی در میدان ونک فرزند علم الهدی دستگیر شده است؟! /ماجرای شایعه ارتباط پسر علم الهدی با سلطان سکه بیانیه سازمان پدافند غیرعامل کشور درباره اظهارات وزیر ارتباطات: سازمان پدافند غیرعامل از برگزاری شوهای رسانه‌ای تخریبی نمی‌هراسد/منافع ملی را پای اهداف سیاسی ذبح نکنیم وزیر نیرو عذرخواهی کرد برگزیدگان آزمون دستیاری تقدیر شدند پیشنهاد مضحک اروپایی‌ها برای خرید نفت از ایران برنامه مدیریت اضطراری برق شهرستان‌های آذربایجان غربی / 27 تیرماه احتمال قطعی آب تبریز عکس/ مار کبرا شعبده بازی ایرانی را گزید برنامه قطع برق تهران در 26 تیر اعلام شد حسام‌الدین آشنا: زمان آن است که با آمریکای ضدترامپ گفت‌وگو کنیم/ ترامپ به پوتین که می‌رسد پاهایش شل می‌شود فیلم: مردی که با چاقو جواب درخواست طلاق همسرش را داد! پوتین برنده دیدار با ترامپ بود؛ او یک توپ فوتبال هدیه داد و معلوم نیست چه هدیه بزرگتری گرفت که مدام لبخند می‌زد / ترامپ به قواعد پیش از دوران هیتلر بازگشته برنامه قطعی برق امروز 26 تیرماه تهران اعلام شد+جدول ابراهیم فیاض: دورهمی کثیف‌ترین برنامه از لحاظ اخلاقی است/ مهران مدیری روابط جنسی خارج از خانواده را ترویج می‌کند/ او در حضور فردوسی پور تبلغ همجنس بازی کرد (+فیلم) اعلام برنامه قطع احتمالی برق شهر تهران برای روز 26 تیرماه+جدول واکنش سازمان پدافند غیرعامل به اظهارات وزیر ارتباطات سلطانی‌فر: مقام معظم رهبری فرمودند تیم اقتصادی دولت مثل تیم ملی فوتبال تلاش کند/ برخی فکر می‌کردند در جام جهانی زنگ تفریح می‌شویم راهکارهای گسترش و ترویج فر هنگ مطالعه و کتابخوانی و رفع مشکلات صنعت چاپ بررسی شد/ تاکید بر مشوق‌های مادی و معنوی و ایجاد فضای رقابتی و جذاب برای ترویج فرهنگ کتابخوانی جزئیات قتل مریم فرجی دانشجوی بازداشتی حوادث دی ماه+ اعترافات نامزدش آخرین وضعیت تخصیص ارز مسافرتی مستمری مددجویان کمیته امداد و بهزیستی امشب واریز می‌شود واکنش رسول جعفریان به رزومه عجیب خالق ایده «تکه‌تکه کردن کره زمین» آتش سوزی مجتمع کامپیوتر در خیابان ولیعصر (عج) / سوختگی دو تن در حادثه تشییع و خاکسپاری مادر شهید حجت الاسلام ردّانی پور استقلال انصراف داد، پرسپولیس برنده سوپرجام اعلام شد مستمری و یارانه مددجویان کمیته امداد به همراه افزایش 14 درصدی امشب واریز می‌شود جان کری: ترامپ کاملا از پوتین فریب خورد نقل قول وزیر از رهبر انقلاب: تیم اقتصادی مانند تیم ملی فوتبال باشد فیلم/ هکر صفحه اینستا گرام مریم رجوی و سلطنت طلبان از اهدافش می‌گوید زلزله 4.9 دهم ریشتری سنخواست را لرزاند/2 تیم فوریت‌های پزشکی برای ارزیابی به مناطق زلزله زده اعزام شدند/ برخی از خانه‌های روستایی خسارت دیدند دانلود؛ استقبال پرشور مردم کرواسی از تیم ملی کشورشان رئیس کمیته امداد: مستمری مددجویان به همراه یارانه امشب واریز می‌شود پرسپولیس 3 بر 0 برنده بازی مقابل استقلال و قهرمان سوپرجام شد تجلیل از برترین‌های آزمون دستیاری وزارت اطلاعات: دروغ زاکانی بی شرمانه بود! فروریختن ورزشگاه میزبان جام جهانی 2018 به دلیل بارندگی + فیلم کارت معامله‌ای به نام «ایران» برای طرف‌های مذاکراتی/ زمان تجدید نظر در رابطه با فرانسه نرسیده است؟ راه آهن گیلان پیچیده‌ترین مسیر ریلی کشور است استقلال: از سوپرجام انصراف نداده‌ایم +عکس

تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینک ما را مطلع کنید.
message
near_me