تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینکما را مطلع کنید.
منبع:فردا
دسته:استان ها-اجتماعی()
کد خبر:17576541
۱۳۹۷/۰۴/۲۱ ۱۵:۲۶

ماجرای تانکرهای مرگ در جاده‌های کردستان چیست؟

سال هاست واژگونی تانکرهای نفتکش که نفت و مشتقات نفتی عراق را از طریق جاده‌های باریک و ناامن کردستان به ویژه مریوان و سنندج به ایران می‌آورند یا محصولات نفتی فراوری شده مانند بنزین و گازوئیل را به آن کشور منتقل می‌کنند همچون کابوسی مردم و محیط زیست منطقه کردستان را تهدید می‌کند.

روزنامه خراسان: ساعت ۳۰ دقیقه بامداد دیروز یک تانکر حامل مازوت با یک اتوبوس مسافربری در سنندج برخورد کرد که انفجار و آتش سوزی حاصل از این تصادف ۱۱ کشته و ۹ زخمی به جا گذاشت. در این تصادف علاوه بر تانکر سوخت و اتوبوس، یک دستگاه پراید و یک دستگاه وانت نیز دچار حریق شدند و کاملا سوختند. در عین حال آمار‌های جان باختگان متفاوت بوده و تا ۱۵ کشته نیز اعلام شده است. شاهدان عینی نیز روایت‌هایی را از جزئیات این حادثه تلخ بیان کردند.


سردار حمیدی رئیس پلیس راه کشور در گفت: وگو با باشگاه خبرنگاران جوان، درباره تصادف بامداد چهارشنبه یک دستگاه اتوبوس با یک تانکر حامل سوخت در شهر سنندج اظهار کرد: در ساعت ۰۰:۳۰ بامداد دیروز (چهارشنبه) یک دستگاه اتوبوس مسافربری در حال مسافرگیری بود که ناگهان یک دستگاه تانکر حامل موادسوختی و خطرناک از پشت سر با آن برخورد می‌کند و در نتیجه این تصادف منجر به آتش گرفتن اتوبوس می‌شود.
تردد شبانه این وسایل نقلیه ممنوع است


رئیس پلیس راه کشور با بیان این که اتفاقاتی در این حادثه رخ داده است که قابل بررسی است، افزود: یکی از این موارد این است که منطقه‌ای که تصادف در آن رخ داده جزو مناطق حادثه خیز در شهر سنندج است و همکاران ما بار‌ها به مسئولان منطقه تذکرات لازم را داده‌اند.


سردار حمیدی درباره صدور مجوز برای تردد خودرو‌های حامل مواد سوختی و خطرناک، تصریح کرد: طبق قانون تردد شبانه این وسایل نقلیه ممنوع است و صدور مجوز برای این تانکر حامل سوخت جای سوال دارد. وی افزود: نیاز است مسئولان از مبدأ جلوی تردد شبانه خودرو‌های حامل سوخت را بگیرند.


اسامی جان‌باختگان اعلام شد


در همین حال سخنگوی اورژانس کشور اظهار کرد: در حادثه برخورد تانکر سوخت با اتوبوس در سنندج ۱۱ تن جان باختند و ۹ نفر مصدوم شدند. در این تصادف که منجر به آتش گرفتن اتوبوس شد، ۱۱ نفر از هموطنان جان باختند که نام آن ها: ۱- پارسا اصلانی،۲- پرویز زمانی،۳- پیمان زمانی،۴- مسعود نصیری،۵- مینا صداقت،۶- سارا آئینه،۷- پارسا آئینه،۸- فواد سیفی،۹- کامران مقبل،۱۰- فرشاد مرادی، ۱۱- عبدالحسین طاهرویسی (راننده نفتکش) بوده است.
عبدا... احمدی در گفتگو با خبرنگار ایسنا اظهار کرد: به دلیل شدت سوختگی، اجساد قابل شناسایی نیست و باید آزمایش DNA انجام شود. از اجساد نمونه برداری و برای انجام آزمایش به تهران ارسال شده که نتایج آن در حداقل زمان ممکن مشخص و پس از شناسایی جان باختگان، اسامی آن‌ها اعلام خواهد شد.


پارگی شیلنگ ترمز تانکر حمل سوخت، علت اولیه حادثه تصادف
در همین حال دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کردستان از تشکیل پرونده قضایی برای این حادثه خبر داد. جوهری تصریح کرد: تانکر حمل سوخت مربوط به ایران بوده و این که گفته می‌شود تانکر و راننده آن از کشور عراق بوده اند، صحت ندارد. وی افزود: بر اساس گزارش‌های اولیه پارگی شیلنگ ترمز تانکرحمل سوخت علت وقوع حادثه بوده است که باید منتظر گزارش نهایی مراجع ذی صلاح باشیم. جوهری خاطرنشان کرد: در این حادثه راننده و کمک راننده اتوبوس زنده مانده‌اند، اما راننده تانکر و تعداد زیادی از مسافران اتوبوس جان باخته اند. دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کردستان تصریح کرد: تانکر حمل سوخت مربوط به ایران بوده و این که گفته می‌شود تانکر و راننده آن از کشور عراق بوده اند، صحت ندارد.


در همین حال علوی نماینده مردم سنندج در مجلس درباره چگونگی بروز حادثه اظهار کرد: هنگامی که تانکر در حال حرکت بوده، ترمز بریده و با اتوبوسی که همزمان از فرعی وارد کمربندی شده، برخورد کرده است به همین دلیل تانکر حامل مواد نفتی سریع آتش گرفته و منفجر شده است. وی با اشاره به این که ممنوعیت تردد کامیون‌های حامل سوخت عراقی اعمال شده، اما این محدودیت برای تانکر‌های حامل سوخت داخلی وجود ندارد، خواستار اتخاذ تمهیدات و تدابیر لازم برای جلوگیری از این نوع حوادث شد.


وی با تأکید بر لزوم به کارگیری تمهیدات و تدابیر لازم برای جلوگیری از تکرار این نوع حوادث، یادآور شد: با افزایش گشت‌های شبانه و بررسی علل این حوادث، می‌توان از تکرار حوادث مشابه جلوگیری کرد.


روایت چند شاهد عینی
در این میان چند شاهد عینی روایت خود را از صحنه این تصادف فجیع بیان کردند.
به گزارش ایسنا، صاحب سوپرمارکتی که دقیقا در کنار پایانه مغازه دارد، شب سه شنبه در حال تماشای فوتبال نیمه نهایی جام جهانی بوده که ناگهان با دیدن انفجار و شعله کشیدن آتش جلوی چشمانش شوکه می‌شود و همزمان هم عده بسیاری به سوی مغازه اش هجوم می‌آورند و از شدت گرما و تشنگی بطری‌های آب معدنی را روی سرشان خالی می‌کنند.
خانواده‌ای دیگر که از قضا پشت تانکر سوخت در حال حرکت بوده‌اند، در یک لحظه متوجه انفجار می‌شوند. پدر این خانواده هنوز هم از دیدن جسد سوخته وبه هم چسبیده زن‌ها و بچه‌ها حالش خراب است. آن چه معلوم است مردم حاضر در صحنه هم دست و پایشان را گم کردند چرا که هیچ کاری از عهده شان ساخته نبود و شعله‌های آتش آن قدر زیاد بود که مهارش برای آنان سخت بود و تنها می‌توانستند شاهد زنده زنده سوختن مسافران اتوبوس باشند. آتش هم که خاموش شد، ردپای قیر تا خود تعاونی سیر گیتی، شرکت تعاونی صاحب اتوبوس در داخل پایانه دیده می‌شد و هر چه خبرنگار اعزامی ایسنا تلاش کرد از اعضای این شرکت جزئیات بیشتر و دقیق تری درباره این حادثه به دست بیاورد، به علت آشفتگی حال اعضای آن موفق نشد.


سپس ۱۵ دستگاه آمبولانس و یک دستگاه اتوبوس آمبولانس راهی محل حادثه شدند و آتش نشانان و امدادگران برای انتقال مصدومان و جمع کردن بقایای اجساد با گونی دست به کار شدند. سانحه آن قدر سریع اتفاق افتاد که ۱۱ نفر را درجا زنده زنده سوزاند و حدود هشت نفر را راهی بیمارستان کرد. انتقال خون هم اعلام کرد ذخیره خون به قدر کافی برای امدادرسانی به مصدومان داریم و نگرانی در این باره وجود ندارد.


به گزارش فارس، یکی از رانندگان اتوبوس صدمه دیده نیز گفت: در زمان وقوع تصادف اتوبوس ۱۷ سرنشین داشت که تنها دو نفر نجات پیدا کردند و ۱۵ نفر جان باختند. چیاکو کریمی یکی از دو راننده اتوبوس که از این حادثه جان سالم به در برده است، در گفتگو با خبرنگار فارس در سنندج اظهار کرد: اتوبوس برای سوار کردن مسافر پشت یک دستگاه وانت توقف کرد که ناگهان با برخورد تانکر با اتوبوس صدای انفجار بلند شد و تانکر و اتوبوس به صورت همزمان دچار حریق شدند. وی تصریح کرد: من جلوی در ایستاده بودم و به محض انفجار از اتوبوس بیرون پریدم. وضعیت واقعا وحشتناکی بود و چیز دیگری به خاطر ندارم.


وی با بیان این که در کل ۱۴ مسافر، ۲ راننده و یک شاگرد راننده سرنشین اتوبوس بودیم، اظهار کرد: تنها دو نفر از این ۱۷ سرنشین جان سالم به در بردند و بقیه متاسفانه جان باختند. کاک محمد که به طور اتفاقی در محل حادثه در حال دست فروشی بوده و جان سالم به در برده است می‌گوید: بیشتر تانکر‌هایی که در جاده‌های این استان تردد می‌کنند متعلق به کشور چین هستند و همه آن‌ها از لحاظ سیستم ترمز مشکل دارند. او حتی از ماشین سنگینی یاد می‌کند که چند سال پیش به خاطر اشکال در سیستم ترمز در این مسیر حادثه آفرین شده است.


او علاوه بر اظهارنظر درباره علت این حادثه، معتقد است که، چون برخی از مردم استان فقیرند و نمی‌توانند زیاد برای سفر به استان‌های دیگر مثل تهران هزینه کنند، خارج از پایانه در انتظار خودرو‌های کرایه‌ای ارزان قیمت توقف می‌کنند و همین توقف خودرو‌ها در این مسیر باریک عامل حادثه می‌شود.
مسئول بازرسی و نظارت امور مسافربری استان کردستان در همین زمینه گفت: اگر ما قوانین و مقررات را رعایت کنیم هیچ گاه شاهد حوادثی همچون حادثه تصادف اتوبوس با تانکر حامل سوخت نخواهیم بود. اسماعیل تمهیدی، در گفتگو با ایسنا با اشاره به این که رانندگان اتوبوس نباید در خارج از پایانه به سوار کردن مسافر اقدام کنند، اظهار کرد: توقف اتوبوس در خارج از پایانه و سوار کردن مسافر کار خطرناکی است که بار‌ها در این زمینه به رانندگان اتوبوس و مسئولان تعاونی‌ها تذکر داده شده است.


حاشیه سازی عده‌ای در صحنه تصادف
به گزارش باشگاه خبرنگاران پس از آن که یک دستگاه اتوبوس مربوط به تعاونی سیرگیتی با ۱۱ مسافر به مقصد تهران از پایانه سنندج خارج می‌شود، حدود ساعت ۲۰ دقیقه بامداد و پس از سوارکردن سه مسافر دیگر در بولوار دکتر حسینی، یک تانکر سوخت با آن برخورد می‌کند که همزمان با انفجار تانکر، اتوبوس نیز دچار حریق می‌شود و در این میان عده‌ای با هویت معلوم تلاش داشتند با سوءاستفاده از احساس مردم حاشیه‌سازی کنند.
در حالی که همه درگیر خاموش کردن آتش و کمک به سرنشینان گرفتار در آتش اتوبوس بودند، عده‌ای تلاش کردند برخی از خواسته‌های اجتماعی مردم را به حاشیه ببرند که توسط خود مردم جمع شد. در همین اثنا و حدود ساعت ۱ و ۳۰ دقیقه بامداد عده‌ای می‌خواستند اعتراض خود به تردد تانکر‌های حامل سوخت در بولوار دکتر حسینی را اعلام کنند که عده‌ای دیگر از این فضا سوءاستفاده کردند و با سردادن شعار‌هایی به نیروی انتظامی حمله‌ور شدند.
تعدادی جوان نیز متأثر از فضای ایجاد شده، با پرتاب مقداری سنگ به مأموران نیروی انتظامی حمله کردند و مأموران هم با خویشتن‌داری و بدون هیچ عکس‌العملی از صحنه تصادف دور شدند. تعدادی از همین افراد با پرتاب سنگ به دو خودروی سمند نیروی انتظامی که در حوالی صحنه تصادف پارک شده بود، حمله کردند و پس از واژگونی، یکی از دو خودرو را نیز به آتش کشیدند. در همین حال، عده‌ای نیز تلاش می‌کردند جلوی این اتفاق را بگیرند و با قرارگرفتن جلوی دوربین صدا و سیمای مرکز کردستان و خبرنگاران دیگر رسانه‌ها، خواسته‌های خود از مسئولان مبنی بر جلوگیری از تردد تانکر‌های حامل سوخت در بولوار دکتر حسینی را اعلام کردند.
دستور روحانی و جهانگیری به استاندار کردستان
در همین حال، رئیس‌جمهور و معاون اول وی در پیامی با ابراز همدردی و تسلیت به خانواده‌های جان‌باختگان حادثه تلخ و تأسف‌بار در پایانه مسافربری سنندج از مسئولان استانی به ویژه استاندار به عنوان نماینده دولت خواستند تا علت وقوع این حادثه را دقیق بررسی کنند و تلاش و اهتمام ویژه‌ای برای رسیدگی به خانواده‌های داغدیده و تسکین آلام آنان داشته باشند. در همین حال استانداری کردستان سه روز عزای عمومی در این استان اعلام کرد.

فراخبر
ماجرای تانکر‌های مرگ در جاده‌های کردستان چیست؟
سال هاست واژگونی تانکر‌های نفتکش که نفت و مشتقات نفتی عراق را از طریق جاده‌های باریک و ناامن کردستان به ویژه مریوان و سنندج به ایران می‌آورند یا محصولات نفتی فراوری شده مانند بنزین و گازوئیل را به آن کشور منتقل می‌کنند همچون کابوسی مردم و محیط زیست منطقه کردستان را تهدید می‌کند.
به گزارش خبرنگار مهر، بعد از رسمی شدن مرز باشماق مریوان و در قالب تفاهم نامه‌های بین دو کشور جمهوری اسلامی ایران و عراق در سال ۸۵، استان کردستان به محلی برای عبور و مرور تانکر‌های عراقی تبدیل شده و این موضوع مهم نه تنها افزایش چندبرابری بار ترافیکی راه‌های استان را در پی داشته بلکه واژگونی آن‌ها و ریختن مواد نفتی به کابوسی برای محیط زیست در کردستان تبدیل شده است.
ایران در زمینه واردات نفت از کرکوک عراق «سوآپ نفتی» انجام می‌دهد. در سوآپ نفتی ایران و عراق روزانه ۳۰ تا ۶۰ هزار بشکه نفت خام از طریق مرز به پالایشگاه‌های کرمانشاه، شازند، تهران و تبریز انتقال داده می‌شود و ایران معادل آن را در بنادر صادراتی جنوب تحویل مشتریان عراق می‌دهد. حتی گفته می‌شود بسیاری از این کامیون‌ها با بار گازوئیل و بنزین دوباره همین مسیر را برمی گردند. آمار تردد روزانه از ۶۰ تا ۴۰۰ کامیون در محور مریوان –سنندج که یکی از باریک‌ترین و حادثه خیز‌ترین جاده‌های منطقه نیز است، نگرانی‌های بسیاری را برای مردم منطقه ایجاد کرده است. علاوه بر آن واژگون شدن این تانکر‌ها بعضا فجایع محیط زیستی زیاد و حتی آلوده شدن منابع آب شرب منطقه از جمله در ماجرای سد وحدت شهر سنندج را در پی داشته است. محور سنندج- مریوان به طول ۱۳۵ کیلومتر بیش از ۷۵۰ نقطه حادثه خیز دارد. کـــوروش زارعـــی سرپرســـت محیط زیســـت کردســـتان پیشتر اعلام کرده بود: از سال ۸۷ تا اردیبهشت ۹۷، ۱۸۶ تانکر حامل ســـوخت در محور‌های مواصلاتی استان واژگون شـــده کـــه ۲۴ مـــورد از آن هـــا فقـــط طی امسال بوده اســـت. داستان عبور و مرور تانکر‌های عراقی امروز در شرایطی همچنان ادامه دارد که از همان ابتدا این اقدام با مخالفت مردم و همچنین شماری از مدیران و مسئولان مواجه شد و حتی پلیس راه استان کردستان نیز بار‌ها مخالفت خود را با این وضعیت به صورت رسانه‌ای اعلام کرده است.
مرداد سال ۹۵ نیز جمعی از مردم مریوان و خانواده تعدادی از جان باختگان حادثه اخیر جاده مریوان- سنندج از فرماندار این شهرستان خواستار رفع مشکلات تردد تانکر‌های نفتکش عراقی از این مسیر شدند. در آن زمان فرماندار مریوان با حضور در جمع مردم معترض با اشاره به وقوع حادثه جاده نگل که براثر واژگونی یک تانکر سوخت هفت خودرو در آتش سوختند اعلام کرده بود: تصمیم نهایی برای جاده مریوان - سنندج گرفته شده و این پروژه در دو سال آینده به اتمام خواهد رسید.
فلاحی خبرداده بود: در جلسه وزارت راه و ترابری، ۱۳۰ میلیارد تومان بودجه به پروژه جاده مریوان - سنندج اختصاص یافته که ۵۰ میلیارد آن توسط دفتر مقام معظم رهبری و ۸۰ میلیارد تومان هم توسط دولت تامین خواهد شد. اکنون بیش از یک سال از وعده فرماندار گذشته است و تانکر‌های مرگ همچنان در این مسیر قربانی می‌گیرند

#تانکر مرگ #پارگی شیلنگ ترمز #تانکر سوخت #سنندج #اتوبوس مسافربری
این خبر را به اشتراک بگذارید
related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image


کشف تسلیحات ساخت رژیم صهیونیستی در انبارهای تروریستها در استان حماه نرخ کرایه حمل نفتکش‌ها ۲۰ درصد افزایش یافت راهکارهای اساتید اقتصاد حوزه به دولت برای مقابله با توطئه‌های دشمن یادداشت|نقدی بر دنیای فکری حجاریان‌ها حمله پهپادی ارتش یمن به پالایشگاه شرکت آرامکو عربستان 30 درصد از پست‌های مدیریتی در دست بانوان کشور است جانسون وضعیت انگلیس را 'برزخ فلاکت‌بار' توصیف کرد برنامه مدیریت اضطراری برق شهرستان‌های آذربایجان غربی / 28 تیرماه سفیر پیشنهادی ایران در فنلاند، تابعیت مضاعف ندارد بروجردی: بازداشت نیستم/ دشمنی با آمریکا و اسرائیل هزینه‌های خود را دارد! دستورالعمل اجرایی کنترل مجرمان حرفه‌ای و سابقه دار ابلاغ شد برگزاری نشست بزرگان استان الحدیده در مخالفت با متجاوزان و اشغالگری نشست شورای مرکزی جبهه پایداری در قم برگزار می‌شود (کاریکاتور) تذکر مطهری به رئیس صداوسیما درباره خانم رئیس‌جمهور! قاسمی قهرمانی کشتی‌گیران‌جوان ایران را تبریک‌گفت قیمت سبد نفتی اوپک یک گام دیگر عقب نشست فلاحت‌پیشه: فرشچی تابعیت مضاعف ندارد واکنش علاءالدین بروجردی به شایعه بازداشتش نشست شورای مرکزی جبهه پایداری در قم برگزار می‌شود دستگیری باند واردکنندگان خودروهای لوکس مهلت شرکت در هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی تمدید شد بیمه سلامت 7 هزار میلیارد تومان بدهی دارد/ مردم نگران نباشند بازیکن مورد علاقه برانکو با پرسپولیس تمدید کرد افتخاری: هر چه خوبی کردیم بدی دیدیم/ اصرار داشتند سوپرجام برگزار شود تا 2 میلیارد گیرشان بیاید! ماجرای اخراج خلبان بخاطر سیگار الکترونیک! عصبانیت روزبه چشمی از صحبت‌های افتخاری نیروگاه اتمی بوشهر 30 هزارمیلیون کیلووات ساعت برق تولید کرد هیئت رئیسه فراکسیون امید هفته آینده با رئیس جمهور دیدار می‌کنند کاکا، پسر طلایی میلان اجازه شکل‌گیری تغییرات هیجانی قیمتی ندهیم خبر شوکه کننده کلوپ برای لیورپولی‌ها در مورد چمبرلین وضعیت فوق العاده در دانشگاه آمریکن در پی گزارش حضور فردی مسلح حضور محسن هاشمی درانتخابات ریاست جمهوری صحت دارد؟ واکنش علاءالدین بروجردی به شایعه بازداشتش خارج گردی‌های تابستانه نادر سلیمانی +عکس احادیثی زیبا از پیامبر اکرم (ص) درباره همنشین +تصویرنوشته برخورد جدی با گرانفروشی در استان بوشهر انجام شود ارتش یمن: عملیات پهپادی علیه آرامکو سرآغاز مرحله جدید بازدارندگی است پاسخ دایی به سوالی درباره غیبت خانم‌ها در ورزشگاه‌ توضیح علی دایی درباره غیبت خانم‌ها در ورزشگاه‌ها شکست روس‌ها در مقابل مردان ایرانی/ تیم ملی والیبال نشسته ایران قاطعانه به یک چهارم نهایی راه یافت مدیر برنامه‌های چشمی: صحبت‌های افتخاری دروغ محض است/ او گفت کمتر از منتظری به چشمی پول نمی‌دهد شکایت اردوغان از رهبر حزب جمهوریت به خاطر یک کاریکاتور ریشه تمام مشکلات اقتصادی حجم بالای نقدینگی است
مهران مدیری وام 3 میلیاردی از ثامن الحجج دریافت کرده است؟! عناوین روزنامه‌های ورزشی 27 تیر 97/ از قهرمانی پرسپولیس تا یک پایان باز! +تصاویر شایعه تخلف مالی دو مجری مشهور تلویزیون همه چیز درباره خودروی جدید سایپا + عکس تاکید برتقویت امادگی بیمه‌ها برای مقابله با تحریم برنامه قطعی برق امروز 27 تیر تهران اعلام شد انتقادات تند دالیچ، از دولت کرواسی فرزند علم الهدی چند شغل دارد؟ آیین تودیع و معارفه مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران برگزار شد جلسه شبانه شفر با جپاروف و تیام ماجرای هشت بار درخواست ترامپ برای دیدار با روحانی خواننده پاپ ایران به جرم تجاوز دستگیر شد! آیت‌الله حسین حق‌شناس تنگستانی درگذشت مهران مدیری وام 3 میلیاردی از ثامن الحجج دریافت کرده است؟! 93 دختر مجرد، مادر شدند چرخش 180 درجه‌ای وزیر علوم و تائید بازرسی آژانس از دانشگاه‌ها/ حرکت قطار بازرسان به سوی دانشگاه شهید بهشتی هفدهمین نمایشگاه بین المللی خودرو شیراز مربی ورزشی متجاوز در شیراز بازداشت شد مربیان بزرگ وقتی شرایط بازی تغییر می‌کند، ارنج تیم را تغییر می‌دهند/ نمی‌دانم چرا دولت نمی‌تواند برای مشکلات تصمیم‌گیری کند دریافت‌های میلیاردی دو مجری از موسسه ثامن الحجج رومینا را به انبار بردم؛ بهنام هم آمد، از کجا معلوم من این کار را کرده باشم! اولین نشست از سلسله نشست‌های "رسانه، افکار عمومی و بازنمایی رویداد با حضور صادق زیباکلام، شمس مستوفی و منصور مظفری برگزار خواهد شد صالحی خبر داد؛ تکمیل کارخانه روتورسازی برای تحقق 190 هزار سو/ طرح پیشران هسته‌ای، جلوتر از زمان‌بندی در حال انجام است بازداشت خواننده مطرح به جرم تجاوز پست جدید برای سردارسلامی در سپاه دریافت‌های میلیاردی دو مجری تلویزیون از موسسه ثامن الحجج پیشرفته‌ترین دستگاه لیزر چشم دنیا در بیمارستان لبافی‌نژاد راه اندازی شد دریافت‌های میلیاردی مهران مدیری و احسان علیخانی دو مجری مشهور تلویزیون از موسسه ثامن الحجج! / واردات برنج و خرید و فروش بازیکن هندبال اسراییل برای جنگ جدید غزهآماده می‌شود ولایتی: یمن اگر بخواهد کمکش می‌کنیم احد جاودانی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی تهران شد افتخاری از استقلال کناره گیری کرد یادداشتی بر مجموعه مستند "غوغای بی هیاهو" اسماعیل کوثری: مشکلات کشور به دولت بر می‌گردد/ همه مسئولیت‌ها بر عهده قوه‌مجریه است / رئیس جمهور و وزرا باید به مسائل اقتصادی رسیدگی کنند مدیریت جهادی و انقلابی اولویت سازمان عقیدتی سیاسی ارتش است سردار آبرومند از معاونت هماهنگ کننده سپاه رفت تجاوز یک مربی ورزشی به یکی از نوآموزان در شیراز/متهم دستگیر شد سردار سلامی با حفظ سمت «معاون هماهنگ‌کننده سپاه» شد برنامه امروز قطع برق در تهران +فایل دانلود پرونده مربی ورزشی متجاوز در شیراز در سریع‌ترین زمان با صدور کیفرخواست به محاکم کیفری یک استان ارسال شد افزایش 14 درصدی دریافتی مددجویان مقصر بدحجابی آموزش‌وپرورش، دانشگاه‌ها و روحانیت هستند/ فضای مجازی منشاء بسیاری از پرونده‌های منافی عفت هدیه و تسهیلات میلیاردی موسسه ثامن الحجج به دو مجری نامدار تلویزیون «مادر اژدها» خطرناک‌تر از «بی بی» جزئیات پرونده تجاوز شیراز از زبان دادستان واکنش ظریف به دیدار پوتین و ترامپ ● مراسم چهلمین روز درگذشت حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر احمد احمدی در دانشگاه تهران برگزار شد امیرحسین فتحی: هواداران استقلال باید بدانند برای سلطانی فر، پرسپولیس و استقلال فرقی با هم ندارند اهدای جوایز تیم ملی کرواسی به موسسه کودکان/ دالیچ، دولت را به شدت کوبید پروانه سلحشوری تیر 97: خدا می‌داند که از روی مردم شرمنده ایم/ به محض اینکه روحانی رای آورد ببینید چه شده؛ فاجعه‌ای در حال رخ دادن است/ سلحشوری اردیبهشت 96: اصلاح طلبان عوام فریب و دروغگو نیستند؛ به روحانی رای بدهید

تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینک ما را مطلع کنید.
message
near_me