تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینکما را مطلع کنید.
منبع:میزان
دسته:سیاسی()
کد خبر:17579468
۱۳۹۷/۰۴/۲۱ ۱۸:۴۰

نگاهی به سوابق سخنگوی جاسوس دولت موقت/ امیرانتظام؛ از تبادل اطلاعات با سیا تا ارائه اطلاعات حکومتی و امنیتی به دشمنان انقلاب

به وضوح می‌توان دریافت که امیرانتظام به راحتی مسائل داخلی نظام را به مسئولان سفارت آمریکا منتقل می‌کرد و در هر مسئله از وی سوالی پرسیده می‌شد، به راحتی به آن‌ها پاسخ داده و اطلاعات سیاسی، نظامی و امنیتی را در اختیار جاسوسان و کارداران سفارت آمریکا قرار می‌داد.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری میزان، عباس امیرانتظام سخنگوی دولت موقت و یکی از جاسوسان مهمی که در اوایل انقلاب اقداماتش کشف شد، امروز در سن ۸۶ سالگی و بر اثر ایست قلبی در تهران فوت کرد.

بعد از درگذشت وی جریانی بد سابقه به دنبال مظلوم نمایی، وارونه نمایی و حمله به نظام جمهوری اسلامی به بهانه پرونده امیرانتظام است سطور ذیل به این دلیل نگاشته شده است و مروری دارد بر فقط بخشی از پرونده جرائم امیر انتظام: امیرانتظام که در تاریخ جمهوری اسلامی ایران مسئولیت‌هایی، چون معاون نخست‌وزیر و سخنگوی دولت موقت مهدی بازرگان را برعهده داشت و برای مدتی نیز سفیر ایران در استکهلم بود، صدمات و خسارت‌های فراوانی به نظام جمهوری اسلامی و مردم ایران وارد کرده است که برخی از این خیانت‌ها در اسناد لانه جاسوسی آمریکا منعکس شده است.

در ۲۷ آذر ۱۳۵۸، عباس امیرانتظام به اتهام همکاری با سازمان جاسوسی آمریکا CIA و ارتباط پنهانی با دولت آمریکا، به محض بازگشت به کشور از ماموریت استکهلم، با حکم دادستانی کل انقلاب در فرودگاه بازداشت می‌شود. جاسوسی امیر انتظام زمانی کشف می‌شود که در ساختمان معروف به بیژن در لانه جاسوسی، توسط دانشجویان پیرو خط امام اسنادی پیدا می‌شود که بیانگر ارتباط پنهان امیرانتظام با آمریکا بود.

طبق اسناد کشف شده، مشخص می‌شود که "اس. دی پلاد (۱) "، "اس. د. آهسته‌رو.۱" و "ادوارد" در اسناد کشف شده از لانه جاسوسی، همان عباس امیرانتظام است. آمریکایی‌ها هم همان زمان اعلام می‌کنند که آمریکایی‌هایی که با امیرانتظام ملاقات کرده‌اند از جمله ریچارد کاتم، جرج کیو، جان استمپل و... عضو رسمی سازمان جاسوسی آمریکا بوده‌اند.

پس از محاکمه این متهم که مجموعاً ۱۵ جلسه به طول انجامید و پس از احضار شهود از سوی متهم و دادستان و ارائه دفاعیات، دادگاه وی را در بیستم خردادماه ۱۳۶۰ به جرم انجام ملاقات‌ها و تماس‌های سری، ارائه اطلاعات و آگاهی به دشمنان انقلاب درباره مسائل و اطلاعات داخلی، فراری دادن سران فاسد رژیم شاه و مأموران سیاسی سفارت رژیم شاه در اسرائیل و… به حبس ابد محکوم کرد.

بخشی از این خیانت‌ها طبق اسناد مرکز اسناد انقلاب اسلامی به قرار زیر است:

بروسل لینگن، کاردار موقت سفارت آمریکا در ایران، در نامه‌ای که در تاریخ ۱۲/۰۴/۱۳۵۸ برای عباس امیرانتظام می‌نویسد، از سخنرانی و موضع‌گیری‌های همسوی وی با آمریکا قدردانی می‌کند و چنین اذعان می‌کند که؛ «چارلی ناس برای این از توجهاتی که شما طی چند ماه گذشته به مناسبت‌های مختلف به او و از طریق او به این سفارت مبذول داشته‌اید، تعریف کرده است. دولت من خواسته است که مخصوصاً قدردانی خود را به سبب بیاناتی که شما در ۲۱ ژوئن در یک برنامه همگانی در مورد روابط ایران و ایالات متحده ایراد فرمودید، ابراز دارم. همان طوری که دیروز به وزیر خارجه یادآور شدم بیاناتی از این قبیل و اعلامیه ۲۷ ژوئن وزیر خارجه نیز به طور وسیعی واقعیت‌های جدید را در ایران منعکس می‌سازد.» براساس گفته‌های کارمند سفارت سوئیس که در گزارشات سازمان جاسوسی آمریکا در ایران آمده است، مینوت کندی گزارش می‌دهد: انتظام و سفیر بر سر این موضوع توافق داشتند که اینک به تلاش وسیعی احتیاج هست تا هم ایرانی‌ها و هم آمریکایی‌ها از مسایل مورد نظر یکدیگر و وقایع ایران آگاه شوند. سفیر به انتظام اطمینان داد که مایل است با وی در تماس نزدیک باشد.

امیرانتظام از قول نهضت آزادی به آمریکایی‌ها در خصوص حراست از منافعشان اذعان می‌کند؛ «انتظام موضوع را عوض کرده و گفت: نهضت آزادی مایل است که با یک هیئت آمریکایی ملاقات کند، برای مذاکره در مورد منافع آمریکا در ایران و تلاش برای اجتناب از درگیری بین آمریکا و جنبش اسلامی که خواستار روابط خوب با آمریکا است.» .

ارائه اطلاعات حکومتی و امنیتی به ماموران سفارت آمریکا

براساس مشاهده نامه‌ها و بخش‌های مختلف اسناد لانه جاسوسی که مربوط به عباس امیرانتظام است، به وضوح می‌توان دریافت که امیرانتظام به راحتی مسائل داخلی نظام را به مسئولان سفارت آمریکا منتقل می‌کرد و در هر مسئله از وی سوالی پرسیده می‌شد، به راحتی به آن‌ها پاسخ داده و اطلاعات سیاسی، نظامی و امنیتی را در اختیار جاسوسان و کارداران سفارت آمریکا قرار می‌داد.

به عنوان مثال، کاردار سفارت آمریکا یکی از گفتگو‌های خود با امیرانتظام را با همين مضمون تشریح كرد.

در جایی دیگر، انتظام از وضعیت داخلی ایران اطلاعات مهمی را به سفارت آمریکا می‌دهد که بخشی از این اطلاعات در شرایط بحرانی ایران به شرح زیر است؛ «انتظام اقرار کرده که حکومت مشکلات داخلی دارد... او گفت: بررسی قرارداد‌های آمریکا تا دو هفته دیگر تمام خواهد شد. اشاره کرد که نیروی هوایی عملاً قطعات یدکی هلیکوپتر ندارد. تعویض‌ها مشکل هستند، چون در آمریکا اشکالاتی هست. او از هشت میلیون دلار قطعات یدکی دولت ایران که در تگزاس مانده یاد کرد...». لینگن در هجدهم مرداد ۱۳۵۸ در یک گزارش سری به وزیر امور خارجه آمریکا، از تبادل اطلاعات میان امیرانتظام و جاسوس آمریکا پرده بر می‌دارد و می‌نویسد؛ «مبادله اطلاعات بین امیرانتظام و کارشناس خدمات خارجی استمپل چیزی است که ما انتظار داشتیم. به خصوص در مورد مطالبی که انتظام قبلاً به ناس و من اشاره کرده بود.»

 در ادامه این گزارش، آمده است که آمریکا از این ارتباط با امیرانتظام مترصد کسب اطلاعات امنیتی، دفاعی و سیاسی ایران بود تا از این طریق بتوانند منافع آمریکا را تامین کند: «ما باید سعی کنیم که در این آزمایش بعضی از اطلاعات نیز در عوض به آمریکا داده شود. مثال: روش دولت موقت نسبت به عراق، پشتیبانی ایران از شورشیان افغانستان، روش روسیه در روابط مستقیم با دولت موقت، حزب توده و غیره. با انتظام درمورد تماس دائم در تهران برای مبادله بدون وقفه اطلاعات موافق هستیم و آمدن مأمور اطلاعاتی از واشنگتن به مخفی کاری‌ها وپوشش‌های اینجا کمک خواهد کرد. با وجود این، ما می‌توانیم درباره مسئله تجدیدنظر نماییم و این تجدیدنظر بستگی به توسعه کار‌ها دارد.» نس در یکی از گزارشات خود در خصوص تمایلات امیرانتظام به ارتباط با دفاتر جاسوسی آمریکا اذعان می‌دارد: «امیرانتظام به مسئول ما گفت که مایل است که با کارمندان دولت آمریکا در خارج از ایران گفتگو نماید.» همچنین براساس گزارش‌های سفارت امریکا، امیرانتظام اطلاعات مربوط به کابینه دولت را در اختیار سفیر آمریکا و کارمندان سفارت آمریکا در ایران قرار داده و در این زمینه اظهار همکاری کرده است: «وزیر مختار در ۵ اکتبر به امیرانتظام تلفن زد تا همان طور که تلکس مرجع پیشنهاد کرده بود تحولات اخیر ایران را مورد بحث قرار دهند. به هر حال انتظام به بحث در مورد تحولات خاصی از قبیل: شخصیت‌های جدید کابینه اظهار تمایل کرد.»

تلاش برای بازگرداندن تجهیزات مخابراتی ارتش آمریکا

بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، آمریکا بسیاری از تعهدات نظامی خود را منحل کرد و با وجود دریافت هزینه‌های تسلیحات نظامی، هواپیمایی و...، هیچ کدام از آن‌ها را به ایران تحویل نداد و با اقدامی یک‌سویه، برخلاف مصالح ملت ایران گام برداشت. این موضوع در حالی بود که امیرانتظام تلاش زیادی انجام داد تا تجهیزات مخابراتی و نظامی ارتش آمریکا که در زمان رژیم پهلوی در ایران وجود داشت را ابه این کشور منتقل کند.

براساس گزارش اسناد لانه جاسوسی و کارمند سفارت این کشور، «از تلاش‌های انتظام در مورد انتقال ذخایر و خوار و بار ارتش آمریکا در ایران و بازگشت دادن وسایل مخابراتی نظامی تشکر کردم و به او توجه دادم که ما همچنان به خاطر تعدد مراکز قدرت با مشکلاتی در مورد کنترل وسایل و اموال مربوطه رو به رو شده ایم. انتظام تعجب کرد که چرا هنوز مسئله ذخایر خواروبار حل نشده است. او تمایل دولت موقت را در مورد خرید آن‌ها تکرار کرد و گفت که درباره آن با وزیر بازرگانی تماس خواهد...»

تبادل اطلاعات با سازمان CIA

کلیه مأمورین سیا دارای یک اسم رمز و یک شماره رمز بودند که در اسناد برای سری ماندن عناوین آن‌ها از این اسم یا شماره رمز استفاده می‌شد. به طور مثال اسم رمز جرج کیو، یکی از مأموران سیا که برای ملاقات با امیرانتظام به تهران و استکهلم مسافرت کرده بود آدلیسک بود. ارتباط امیرانتظام با سازمان‌های جاسوسی و سفارت آمریکا نیز به حدی بوده است که برای وی اسم رمز قرار داده بودند. براساس اسناد لانه جاسوسی، ۱ SDPLOD/س. د. آهسته رو-۱ اسم رمز عباس امیرانتظام بود. امیر انتظام همچنین از اوائل دهه ۱۳۴۰ با سیا و مامور سابقه‌دار آن سازمان، جرج کیو (آدلسیک) ارتباط داشته است.

در رابطه با اعزام امیرانتظام به عنوان سفیرکبیر ایران در استکهلم، دو هدف از سوی گردانندگان نهضت آزادی (دولت موقت) دنبال می‌شده است، یکی اینکه او از سوی دولت موقت مامور برقراری تماس مجدد با سیا و تبادل اطلاعات باشد و دیگری جذب ایرانیان مقیم اروپا برای بازگشت به ایران. [۱۶]در بخشی از اسناد لانه جاسوسی، مستقیماً به همکاری امیرانتظام با سازمان سیا و نقش وی در تبادل اطلاعات سخن به میان می‌آید: «حتی بعد از مدتی کار به روابط با CIA می‌کشد: از کاردار آمریکا در استکهلم می‌خواهد که به انتظام اطلاع دهد که ما حاضریم تبادل اطلاعات بعد از دهم سپتامبر انجام شود. کاردار از انتظام خواهد خواست که با یزدی تماس بگیرد و یزدی با شما، تا تاریخ دقیق تبادل اطلاعات را تعیین کند. هدف ما از انجام این روش این است که به شما (کاردار) اطمینان بدهیم که یزدی و انتظام در مواضعشان نسبت به این ملاقات‌ها هماهنگی کامل دارند.» در جایی دیگر درج شده است؛ «او (امیرانتظام) مجدداًخواهش کرد که تبادل اطلاعات داشته باشیم؛ در مورد فعالیت‌هائی که در داخل و یا در کشور‌های مجاور صورت می‌گیرد.» در جایی دیگر، مامور سفارت آمریکا از عطش امیرانتظام به تبادل اطلاعات با آمریکایی‌ها یاد می‌کند و می‌نویسد: «در ملاقات کاردار با انتظام یک بار دیگر علاقه دولت ایران [دولت موقت]به مبادله اطلاعات ابراز گردید...»

مخالفت با گروه‌های مذهبی

وزیر امور خارجه واشنگتن در مرداد ۱۳۵۸ طی یک گزارش پیرامون امیرانتظام اشاره می‌کند؛ «انتظام نظراتی برای بهبود روابط ایران و آمریکا دارد. او به عنوان یک "سفیر فوق‌العاده" از طرف دولت موقت انقلابی ایران در اروپا خدمت می‌کند. انتظام نسبت به نفوذ مذهب افراطی در دولت و ( امام)خمینی اظهار نگرانی می‌کند.

در بخشی از گزارش ماموارن سازمان سیا آمده است که انتظام مخالف قدرت‌یابی نیرو‌های مذهبی و روحانیون است. بدین ترتیب، اسناد لانه جاسوسی با افشای این قبیل اقدامات امیرانتظام که در راستای اهداف امریکا بود، برگی از خیانت‌های وی به مردم ایران و نظام جمهوری اسلامی را نمایان کرد

در روز ۲۶ اسفند ماه سال ۱۳۵۹ عباس امیرانتظام در دادگاهی به ریاست آیت‌الله محمدی گیلانی محاکمه شده و سرانجام پس از ۱۵ جلسه رسیدگی، دادگاه وی را به دلیل انجام ملاقات‌ها و تماس‌های محرمانه با بیگانگان، ارائه اطلاعات داخلی به دشمن، فراری دادن سران رژیم شاه، فراری دادن ماموران سیاسی سفارت رژیم صهیونیستی در تهران و... به اعدام محکوم شد، اما با تلاش‌ها و فشار‌های بازرگان حکمش به حبس ابد تقلیل یافت و در سال‌های اخیر با مرخصی استعلاجی در خارج از زندان به سر برد.

انتهای پیام/

#جاسوس #امیرعباس انتظام #دولت موقت #آمریکا
این خبر را به اشتراک بگذارید
related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image


خواب سنگین بازار فرش! +ویدیو مارکا: تئو هرناندز رئال مادرید را ترک می‌کند خمارلو: از نظر باشگاه پرسپولیس، پرونده سوپرجام بسته شده است؛ امیدوارم همه به قانون احترام بگذارند آغاز حرکت سفیر فرهنگی وحدت و همبستگی ایلات، اقوام و مذاهب ایرانی از شیراز شهروندان آمریکایی، ملت بسیار احمقی هستند پرسپولیس: پرونده سوپرجام برای ما بسته شده است پای بازرسان آژانس انرژی اتمی چگونه به ایران باز شد؟ وزرای رژیم اشغالگر قدس یکدیگر را به درز اخبار متهم کردند افتتاح بیمارستان برکت / هدیه رهبر انقلاب به مردم قرچک شرایط دو بازیکن مصدوم طلایی پوشان تاکید بر گسترش اقدامات پژوهشی و علمی نهاد کتابخانه‌ها مدیرکل ارشاد همدان طبق سیاست وزارت ارشاد منصوب شد فرهنگ مالیات در کشور باید نهادینه شود ترس دستگاه‌ها از دسترسی آزاد به اطلاعات خروجی آب از سدهای خوزستان افزایش یافت فرماندار هشترود از وضعیت بد کتابخانه‌های شهرستان انتقاد کرد جنس سنگ‌های درون لایه زمین از الماس است با 7 دلیل علمی برای کتاب خواندن آشنا شوید مزایای گیاه پنجه شیطان جعفری جلوه از «پوریای ولی» جعفری جوزانی می‌گوید عوارض خروجی 440 هزار تومانی کجا هزینه شد؟ / سفر بالاخره گران شده یا ارزان؟ تغییر در کابینه دولت؛ شایعه یا واقعیت؟ رییس دانشگاه تهران ابقا شد الجزیره گزارش داد: حذف دروس اسلامی در مدارس عربستان نامجومطلق: اعلام قهرمانی پرسپولیس، تصمیمی سیاسی بود توکلی: بلایی که سر ارز آمده تقصیر سیف است/ اتهام بقایی و مشایی مالی است نه سیاسی تحقق اقتصاد دانش‌بنیان نیازمند عزم جمعی و هم‌افزایی جهادی است / مدیران اولین مقصر کاهش بهره‌وری برگزاری اجلاس نظام‌مهندسی در گران‌ترین هتل تهران برش‌هایی از فیلم دختری با کفش‌های کتانی ظرفیت کشاورزی روستای رزینی فرصتی برای توسعه آن گزارش تصویری/ تکریم و معارفه مدیر کل اوقاف استان گلستان فراخوان انتخاب شعار شرکت مخابرات ایران تا پنجم مرداد تمدید شد تصویری از چهره جدید علیرضا جهانبخش جزئیات خرید خدمت سربازی در ترکیه اعلام شد رئیس سازمان راهداری کشور: مطالبات رانندگان باید در اسرع وقت و خارج از نوبت انجام شود تلاش سازمان همکاری اسلامی و اتحادیه اروپا برای تقویت همکاری‌ها اختصاص 12 میلیاردو 224 میلیون تومان در سال 97 به بهاباد اعلام تیم منتخب جام جهانی 2018 از سوی فیفا+ عکس ملکی: فتاحی بر چه اساسی گفته که من با برگزار نشدن بازی موافقت کرده‌ام؟ مجتمع کامپیوتر خیابان ولیعصر تهران آتش گرفت مسؤولان از لشکر نیروی علمی غافلند/یک نفر برای حل مشکلات به انجمن‌های علمی مراجعه نمی‌کند تئاتر ما سالانه 30 نفر فارغ التحصیل می‌خواهد نه 3000 نفر شهردار گرگان: مدیریت شهری گرگان توجه ویژه به همه رسانه‌ها دارد؛ رسانه‌ها و شهرداری در کنار هم هستند آمریکا، معافیت از تحریم‌های نفتی علیه ایران را در موارد خاص بررسی می‌کند اخبار داغ و لحظه به لحظه از نقل و انتقالات تابستانی/ رونمایی از خرید جدید استقلال/ هافبک پرسپولیس تمدید کرد استقبال گرم مردم کرواسی از تیم ملی کشورشان +فیلم برندگان جام جهانی «شعله‌ور» نعمت‌الله پس از «هزارپا» می‌آید اگر بروم پشت میز، می‌میرم/پاسپورتی پر از مُهر سوریه
فغانی داور فوتبال و همسرش اعتراف تکان دهنده قاتل مریم فرجی+جزئیات تشکیل شبکه ملی جامعه و دانشگاه در استان‌ها/ انتصاب رؤسای دانشگاه‌های بزرگ به عنوان مدیران شبکه‌های استانی دستگیری اعضای باند کلاهبرداری در پوشش اعزام دانشجو به خارج از کشور در یاسوج عجیب‌ترین اتفاقات جام جهانی 2018 بیانیه مشترک اتحادیه اروپا و چین درباره برجام واکنش کی‌روش به خداحافظی آزمون از تیم ملی بیانیه سازمان پدافند غیرعامل کشور درباره اظهارات وزیر ارتباطات: سازمان پدافند غیرعامل از برگزاری شوهای رسانه‌ای تخریبی نمی‌هراسد/منافع ملی را پای اهداف سیاسی ذبح نکنیم فرزند علم الهدی دستگیر شده است؟! /ماجرای شایعه ارتباط پسر علم الهدی با سلطان سکه واکنش عادل فردوسی‌پور به شایعه منتشرشده در فضای مجازی پرسپولیس به عنوان قهرمان سوپر جام معرفی شد وزیر نیرو عذرخواهی کرد برنامه مدیریت اضطراری برق شهرستان‌های آذربایجان غربی / 26 تیرماه مستمری و مابه التفاوت افزایش سه ماه مستمری مددجویان امشب پرداخت می‌شود برگزیدگان آزمون دستیاری تقدیر شدند اعلام برنامه قطع احتمالی برق شهر تهران برای روز 26 تیرماه+جدول دکتر ظریف در جمع فعالان اقتصادی: مشروعیت، پیشرفت وقدرت ایران از مردم نشات می‌گیرد /اراده سیاسی در جهان برای ادامه حضور فعال در ایران علیرغم … برنامه قطع برق تهران در 26 تیر اعلام شد فیلم: مردی که با چاقو جواب درخواست طلاق همسرش را داد! دانلود؛ اولین روز حضور رونالدو در باشگاه یوونتوس سقوط آزاد جوان 20 ساله از روی پل طبیعت در اتوبان مدرس مستند «دخترها باید بدانند» چگونه «عفاف و حجاب» شد؟ گزارش تصویری مراسم ترحیم جانباختگان حادثه تصادف اتوبوس سنندج جای خالی مدافع سرسخت توسعه پایدار مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی همدان منصوب شد برگزاری هفتمین جلسه ستاد مرکزی اربعین/ تصویب برنامه 2 کمیته فرهنگی آموزشی و اطلاع رسانی و مستندسازی حسام‌الدین آشنا: زمان آن است که با آمریکای ضدترامپ گفت‌وگو کنیم/ ترامپ به پوتین که می‌رسد پاهایش شل می‌شود پایان سریال آنام هوشمندانه و تاثیر گذار بود سفر وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به شهرستانهای آوج و بویین زهرا پایان تنهاییِ یک عابر خاموش جزئیات قتل مریم فرجی دانشجوی بازداشتی حوادث دی ماه+ اعترافات نامزدش اروپا آمادگی همکاری بازرگانی و ترانزیت با ایران دارد/ زیان 10 میلیارد دلاری اروپا از قطع صادرات به ایران سلطانی‌فر: مقام معظم رهبری فرمودند تیم اقتصادی دولت مثل تیم ملی فوتبال تلاش کند/ برخی فکر می‌کردند در جام جهانی زنگ تفریح می‌شویم غواص «در دری» جزئیاتی از بازداشت و آزادی "کارآموز کمک خلبانی" | شکایت از رشیدپور نشست خبری پوتین و ترامپ درباره ایران پایان ماجرای طبقه نهم ساختمان شرکت ارتباطات زیرساخت/ اثری از سرورهای هاتگرام و تلگرام نبود آخرین وضعیت تخصیص ارز مسافرتی کتابخانه گویای سامسونگ در شهر کرمان افتتاح شد پیشنهاد مضحک اروپایی‌ها برای خرید نفت از ایران عکس/ مار کبرا شعبده بازی ایرانی را گزید عبداللهی: هواداران استقلال اعتماد کنند اختتامیه ششمین جشنواره باروت خیس/ تصاویر برنامه قطعی برق امروز 26 تیرماه تهران اعلام شد+جدول فروریختن ورزشگاه میزبان جام جهانی 2018 به دلیل بارندگی + فیلم واکنش عادل فردوسی‌پور به انتشار نامه خداحافظی اش از تلویزیون توصیف عجیب علی مطهری در مورد رفتار رییس جمهور کرواسی: او با حس مادرانه بازیکنان در آغوش می‌گرفت اخراج و برخورد فیزیکی با خبرنگار معترض در نشست ترامپ و پوتین/عکس تجمع بزرگ حافظان حریم خانواده در ارومیه دانلود؛ دیدار کریستیانو رونالدو با الگری و هم تیمی‌هایش در یوونتوس

تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینک ما را مطلع کنید.
message
near_me