تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینکما را مطلع کنید.
منبع:بسیج
دسته:استان ها()
کد خبر:17581399
۱۳۹۷/۰۴/۲۱ ۲۱:۲۰

کشف حجاب در راستای براندازی هویت مردم انجام شد

امام جمعه مشهد بیان داشت: پوشش و لباس نشان‌دهنده جریان، هویت و ارزش‌های یک کشور است، اما مسئله کشف حجاب در راستای براندازی هویت مردم انجام شد.
به گزارش خبرگزاری بسیج از خراسان رضوی؛ آیت‌الله علم‌الهدی ظهر امروز در مراسم پاسداشت شهدای مسجد گوهرشاد در روز ملی عفاف و حجاب که در مسجد گوهرشاد برگزار شد؛ گفت: مسجد گوهرشاد قتلگاه عزیزانی است که در مبارزه با دست رضاخان که نشانده آمریکا و بریتانیا بود، پرداختند و در سحرگاه ٢١ تیرماه سال ١٣١۵ این ایوان مقصوره و شبستان تبریزی به وسیله نیرو‌های جلاد محاصره شد و مردم بی‌گناه که در مقام مقاومت ناموس خود قیام کرده بودند به خاک و خون کشیده شدند و اجساد آنان به بازماندگانشان بازنگشت، شهدای آن روز در رقم چهار هزار نفر ثبت شده و این اجساد را در گودال خشت‌مال‌ها روی هم انباشتند و ناپدید کردند و بازمانگان آن‌ها حتی به یادمان و قبور آن‌ها دست پیدا نکردند.

نماینده، ولی فقیه در خراسان رضوی با بیان اینکه امروز بعد از ٨٠ سال از آن واقعه به‌نیابت خانواده داغ دیده آن‌ها که هدفشان حفظ حجاب بوده پرچم آن‌ها را به‌پا داشتید؛ اظهار کرد: حجاب به‌عنوان مسئله قرآنی و دینی مورد توجه همه است، اما آنچه باید تبیین شود حرکت نابکارانه و جریان استعماری رضاخانی است که در شرایط آن روز و حاکمیت بریتانیا صورت گرفته است.

وی یادآور شد: وقتی بعد از جنگ‌جهانی دوم سلطه بر کشور‌های جهان سوم مطرح شد، بهترین راه برای استیلای منافع انسانی و منابع طبیعی در راستای سرمایه‌داری جهانی و براندازی هویت ملت‌ها به‌وسیله ابزار مدرنیزاسیون در کشور‌ها بود.

آیت‌الله علم‌الهدی ادامه داد: استعمارگران به این نتیجه رسیدند که اگر مسئله مدرن‌سازی را در کشور‌ها تحمیل کنند و بر آن‌ها مسلط می‌شوند و از منابع انسانی و طبیعی آن‌ها برخوردار می‌شوند و از آن استفاده می‌کنند.

نماینده، ولی فقیه در خراسان رضوی اضافه کرد: دیدند چاره‌ای جز براندازی این جوامع ندارند و با حضور رضاخان به این نتیجه رسیدند که هویت این مردم را از آن‌ها بگیرند، با توجه به‌اینکه ایران کشوری مذهبی است و این کار آسان اتفاق نمی‌افتد.

وی با بیان اینکه دشمن قصد داشت ارزش و هویت ایرانی را از بین ببرد؛ گفت: پوشش و لباس نشان‌دهنده جریان، هویت و ارزش‌های یک کشور است، اما مسئله کشف حجاب در راستای براندازی هویت مردم انجام شد و لباس بلند ایرانی از بین رفت، اینکه ایرانی با لباس و کلاه فرنگی و نمایشی وابسته به‌غرب شناخته شود، نتیجه تایید رضاخان بود.

آیت‌الله علم‌الهدی تاکید کرد: علما نسبت به‌هدف دشمن که براندازی هویت مردم ایران بود واقف شدند و فعالیت‌هایی نیز انجام دادند که اعتراضات آن‌ها به‌جایی نمی‌رسید، دشمن مسئله اتحاد شکل لباس را مطرح کرد و در هر اقلیمی که پوشش برای مردم مهم بود، می‌خواست هویت مردم را از آن‌ها بگیرد.

نماینده، ولی فقیه در خراسان رضوی با اشاره به‌اینکه دشمن و رضاخان که دست نشانده آن‌ها بود در راستای براندازی مردم و جانشینی هویت غربی به‌جای هویت ایرانی بودند؛ یادآور شد: جامعه‌ای که هویت خود را از دست داد در اختیار و سلطه جریان فرهنگی و استعمارگری قرار می‌گیرد.

وی بیان کرد: کارنامه رضاخان جز نوکری برای غرب هیچ نداشته و در ایجاد برنامه‌های فناوری و علمی حرکتی جز در خدمت استعمار غرب به‌وجود نیاورده است.

آیت‌الله علم‌الهدی با اشاره به ساخت راه‌آهن در دوران پهلوی؛ اضافه کرد: راه‌آهن را از جنوب به‌شمال کشید در حالی که مسیر مردم از غرب به‌شرق و از طریق جاده ابریشم بود و این فعالیت او برای خدمت به‌متفقین بود، نه مردم؛ چرا که اسلحه را انگلیس‌ها از طریق دریای عمان به‌روس‌ها می‌رساندند و با آن‌ها متحد بود؛ ایجاد راه‌آهن یک حرکت غیراقتصادی برای مردم بود.

نماینده، ولی فقیه در خراسان رضوی متذکر شد: رضاخان صنایعی که به‌وجود آورد، صنایعی نبود که مردم را مرفه کند بازار مصرفی را از صنایع و محصولات دست خورده و بازمانده پر کرد و صنایع مادر ایجاد نکرد، خرید خودرو و استفاده در جاده‌های خاکی ایران، ایجاد صنعت نبود.

وی با اشاره به‌اینکه رضاخان دانشگاه را به‌عنوان خدمت غربی ایجاد کرد؛ گفت: در آن روزی که دنیا دانشگاه نداشت ما بزرگانی داشتیم که از حوزه علمیه رشد کرده بودند و درجات بالایی رسیده بودند؛ ابن‌سینا و ابوریحان بیرونی تنها دو نمونه آن‌ها هستند.

آیت‌الله علم‌الهدی با بیان اینکه رضاخان به‌عنوان رقیب حوزه‌های علمیه دانشگاه را راه انداخت، ادامه داد: رضاخان هرکاری انجام داد در نوکری و خدمت برای انگلیس و اروپا بود چراکه او همه چیز را در دامن دشمن قرار داد.

نماینده، ولی فقیه در خراسان رضوی با بیان اینکه چادر صرف نظر از پوشش اصیل اسلامی، هویت ملی ایرانی است؛ اظهار کرد: لباس ایرانی زنان قبل از اسلام چادر بوده و چادر سفید سراسری آن‌ها از سرتا پا را می‌پوشاند و برای جلوگیری از دیده شدن اندام و قد زنان زیر چادر کلاه بر سر می‌گذاشتند که در ایران باستان اینگونه بود و این نوع پوشش هویت ایرانی بود.

وی یادآور شد: رضاخان علاوه بر دشمنی با اسلام، با ایران و هویت ایرانی هم دشمن بود و برای براندازی هویت ایرانی فعالیت می‌کرد، چرا که این هویت به اسلام گره خورده بود، جاسوس سلطه‌گرانی که می‌خواستند بر ایران سلطه پیدا کنند و بر ما مسلط شوند، عاملشان هم فردی همچون رضاخان، فرزند و خاندانش بود.

آیت‌الله علم‌الهدی با اشاره به‌اینکه یکی از جنایات آن‌ها کشتار شهدا در سال ۱۳۱۵ بوده است؛ گفت: حکومت رضاخان یک نقطه سیاه عبرت‌انگیز برای این ملت است، رضاخان برای جلب نظر مردم، بعد از سپه‌سالاری جلو دسته‌های عزاداری حرکت می‌کرد، اما بعد از مدتی به‌دشمنی با دین اسلام پرداخت.

نماینده، ولی فقیه در خراسان رضوی خاطرنشان کرد: نخستین فعالیت رضاخان کشف حجاب زنان دربار بود که در کنار حرم حضرت معصومه (س) خانواده او کشف حجاب کردند، که شیخ محمد تقی بافقی به آن اعتراض کرد، اما رضاخان دستور شکنجه کردن شیخ بافقی را صادر کرد.

وی حجاب را هویت دینی جامعه دانست و تاکید کرد: امروز کسانی که با ترویج حجاب مقابله می‌کنند در واقع مامور رضاخان و دنباله‌رو او هستند.

آیت‌الله علم‌الهدی یادآور شد: امروز با وجود شما خواهران مردآفرین که از هویت ایرانی اسلامی دفاع می‌کنید، روزی نیست که جاسوس انگلیسی در کشور قدم بزند و در مورد حجاب مقاله بنویسد.

نماینده، ولی فقیه در خراسان رضوی خطاب به بانوان حاضر در مراسم گفت: امیدوارم شما خواهران انقلابی در خط تداوم حماسه خود نه تنها در روز ٢١ تیر که همیشه مقاومت کنید و حجاب را توسعه دهید و بدانید حجاب با فعالیت فرهنگی توسعه می‌یابد.

وی اظهار کرد: توسعه حجاب با فکر، قلم و بیان است و یک حرکت فکری است ما هیچگاه به‌زور نمی‌گوییم باحجاب باشید، بلکه اگر فرد با بی‌حجابی خود عامل دشمن در بی‌دین کردن جوانان بشود، باید با بی‌حجابی مبارزه کرد.

آیت‌الله علم‌الهدی با بیان اینکه توسعه حجاب و مبارزه با بی‌حجابی دو مقوله متفاوت است؛ عنوان کرد: امروز مردم از نظر اقتصادی و معیشت مشکل دارند، مردم به‌دلیل هجمه‌های استکبار و ندانم‌کاری در مدیریت، دچار مشکل هستند، اما این که به‌دلیل این مسائل بگذاریم در حد بی‌بندوباری آزاد باشند، فکر غلطی است.

نماینده، ولی فقیه در خراسان رضوی با اشاره به اینکه اگر بی‌حجابی و از بین بردن عفت از دزدی بدتر نباشد در عرض آن است؛ گفت: امروز مردم از نظر اقتصادی و معیشت به‌دلیل هجمه‌های استکبار و ندانم‌کاری در مدیریت، دچار مشکل هستند. باید جلوی مفسد اقتصادی را گرفت و برای مشکل معیشت چاره اندیشید لکن با بی حجابی نیز باید مبارزه کرد چرا که دزد ناموس اگر بد‌تر از دزد مال نباشد هم عرض آن است.

وی یادآور شد: همان‌طور که در جنگ نظامی اجازه تصرف در خاکمان را ندادیم، در جنگ اقتصادی و جنگ نرم هم اجازه نمی‌دهیم بر ما سلطه پیدا کنند.
این خبر را به اشتراک بگذارید
related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image


اعتصاب کارکنان آمازون در آلمان و اسپانیا همزمان با آغاز فروش ویژه ملاقات گرم رونالدو با همبازی‌ها و مربی جدیدش+تصاویر کشف 96 راس دام قاچاق در البرز آتش جان پیرزن 70 ساله را در "چورس" گرفت کشف 5 تن مواد افیونی در البرز خواب سنگین بازار فرش! +ویدیو مارکا: تئو هرناندز رئال مادرید را ترک می‌کند خمارلو: از نظر باشگاه پرسپولیس، پرونده سوپرجام بسته شده است؛ امیدوارم همه به قانون احترام بگذارند آغاز حرکت سفیر فرهنگی وحدت و همبستگی ایلات، اقوام و مذاهب ایرانی از شیراز شهروندان آمریکایی، ملت بسیار احمقی هستند پرسپولیس: پرونده سوپرجام برای ما بسته شده است پای بازرسان آژانس انرژی اتمی چگونه به ایران باز شد؟ وزرای رژیم اشغالگر قدس یکدیگر را به درز اخبار متهم کردند افتتاح بیمارستان برکت / هدیه رهبر انقلاب به مردم قرچک شرایط دو بازیکن مصدوم طلایی پوشان تاکید بر گسترش اقدامات پژوهشی و علمی نهاد کتابخانه‌ها مدیرکل ارشاد همدان طبق سیاست وزارت ارشاد منصوب شد فرهنگ مالیات در کشور باید نهادینه شود ترس دستگاه‌ها از دسترسی آزاد به اطلاعات خروجی آب از سدهای خوزستان افزایش یافت فرماندار هشترود از وضعیت بد کتابخانه‌های شهرستان انتقاد کرد جنس سنگ‌های درون لایه زمین از الماس است با 7 دلیل علمی برای کتاب خواندن آشنا شوید مزایای گیاه پنجه شیطان جعفری جلوه از «پوریای ولی» جعفری جوزانی می‌گوید عوارض خروجی 440 هزار تومانی کجا هزینه شد؟ / سفر بالاخره گران شده یا ارزان؟ تغییر در کابینه دولت؛ شایعه یا واقعیت؟ رییس دانشگاه تهران ابقا شد الجزیره گزارش داد: حذف دروس اسلامی در مدارس عربستان نامجومطلق: اعلام قهرمانی پرسپولیس، تصمیمی سیاسی بود توکلی: بلایی که سر ارز آمده تقصیر سیف است/ اتهام بقایی و مشایی مالی است نه سیاسی تحقق اقتصاد دانش‌بنیان نیازمند عزم جمعی و هم‌افزایی جهادی است / مدیران اولین مقصر کاهش بهره‌وری برگزاری اجلاس نظام‌مهندسی در گران‌ترین هتل تهران برش‌هایی از فیلم دختری با کفش‌های کتانی ظرفیت کشاورزی روستای رزینی فرصتی برای توسعه آن گزارش تصویری/ تکریم و معارفه مدیر کل اوقاف استان گلستان فراخوان انتخاب شعار شرکت مخابرات ایران تا پنجم مرداد تمدید شد تصویری از چهره جدید علیرضا جهانبخش جزئیات خرید خدمت سربازی در ترکیه اعلام شد رئیس سازمان راهداری کشور: مطالبات رانندگان باید در اسرع وقت و خارج از نوبت انجام شود تلاش سازمان همکاری اسلامی و اتحادیه اروپا برای تقویت همکاری‌ها اختصاص 12 میلیاردو 224 میلیون تومان در سال 97 به بهاباد اعلام تیم منتخب جام جهانی 2018 از سوی فیفا+ عکس ملکی: فتاحی بر چه اساسی گفته که من با برگزار نشدن بازی موافقت کرده‌ام؟ مجتمع کامپیوتر خیابان ولیعصر تهران آتش گرفت مسؤولان از لشکر نیروی علمی غافلند/یک نفر برای حل مشکلات به انجمن‌های علمی مراجعه نمی‌کند تئاتر ما سالانه 30 نفر فارغ التحصیل می‌خواهد نه 3000 نفر شهردار گرگان: مدیریت شهری گرگان توجه ویژه به همه رسانه‌ها دارد؛ رسانه‌ها و شهرداری در کنار هم هستند آمریکا، معافیت از تحریم‌های نفتی علیه ایران را در موارد خاص بررسی می‌کند اخبار داغ و لحظه به لحظه از نقل و انتقالات تابستانی/ رونمایی از خرید جدید استقلال/ هافبک پرسپولیس تمدید کرد
فغانی داور فوتبال و همسرش اعتراف تکان دهنده قاتل مریم فرجی+جزئیات تشکیل شبکه ملی جامعه و دانشگاه در استان‌ها/ انتصاب رؤسای دانشگاه‌های بزرگ به عنوان مدیران شبکه‌های استانی دستگیری اعضای باند کلاهبرداری در پوشش اعزام دانشجو به خارج از کشور در یاسوج عجیب‌ترین اتفاقات جام جهانی 2018 بیانیه مشترک اتحادیه اروپا و چین درباره برجام واکنش کی‌روش به خداحافظی آزمون از تیم ملی بیانیه سازمان پدافند غیرعامل کشور درباره اظهارات وزیر ارتباطات: سازمان پدافند غیرعامل از برگزاری شوهای رسانه‌ای تخریبی نمی‌هراسد/منافع ملی را پای اهداف سیاسی ذبح نکنیم فرزند علم الهدی دستگیر شده است؟! /ماجرای شایعه ارتباط پسر علم الهدی با سلطان سکه واکنش عادل فردوسی‌پور به شایعه منتشرشده در فضای مجازی پرسپولیس به عنوان قهرمان سوپر جام معرفی شد وزیر نیرو عذرخواهی کرد برنامه مدیریت اضطراری برق شهرستان‌های آذربایجان غربی / 26 تیرماه مستمری و مابه التفاوت افزایش سه ماه مستمری مددجویان امشب پرداخت می‌شود برگزیدگان آزمون دستیاری تقدیر شدند اعلام برنامه قطع احتمالی برق شهر تهران برای روز 26 تیرماه+جدول دکتر ظریف در جمع فعالان اقتصادی: مشروعیت، پیشرفت وقدرت ایران از مردم نشات می‌گیرد /اراده سیاسی در جهان برای ادامه حضور فعال در ایران علیرغم … برنامه قطع برق تهران در 26 تیر اعلام شد فیلم: مردی که با چاقو جواب درخواست طلاق همسرش را داد! دانلود؛ اولین روز حضور رونالدو در باشگاه یوونتوس سقوط آزاد جوان 20 ساله از روی پل طبیعت در اتوبان مدرس مستند «دخترها باید بدانند» چگونه «عفاف و حجاب» شد؟ گزارش تصویری مراسم ترحیم جانباختگان حادثه تصادف اتوبوس سنندج جای خالی مدافع سرسخت توسعه پایدار مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی همدان منصوب شد برگزاری هفتمین جلسه ستاد مرکزی اربعین/ تصویب برنامه 2 کمیته فرهنگی آموزشی و اطلاع رسانی و مستندسازی حسام‌الدین آشنا: زمان آن است که با آمریکای ضدترامپ گفت‌وگو کنیم/ ترامپ به پوتین که می‌رسد پاهایش شل می‌شود پایان سریال آنام هوشمندانه و تاثیر گذار بود سفر وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به شهرستانهای آوج و بویین زهرا پایان تنهاییِ یک عابر خاموش جزئیات قتل مریم فرجی دانشجوی بازداشتی حوادث دی ماه+ اعترافات نامزدش اروپا آمادگی همکاری بازرگانی و ترانزیت با ایران دارد/ زیان 10 میلیارد دلاری اروپا از قطع صادرات به ایران سلطانی‌فر: مقام معظم رهبری فرمودند تیم اقتصادی دولت مثل تیم ملی فوتبال تلاش کند/ برخی فکر می‌کردند در جام جهانی زنگ تفریح می‌شویم غواص «در دری» جزئیاتی از بازداشت و آزادی "کارآموز کمک خلبانی" | شکایت از رشیدپور نشست خبری پوتین و ترامپ درباره ایران پایان ماجرای طبقه نهم ساختمان شرکت ارتباطات زیرساخت/ اثری از سرورهای هاتگرام و تلگرام نبود آخرین وضعیت تخصیص ارز مسافرتی کتابخانه گویای سامسونگ در شهر کرمان افتتاح شد پیشنهاد مضحک اروپایی‌ها برای خرید نفت از ایران عکس/ مار کبرا شعبده بازی ایرانی را گزید عبداللهی: هواداران استقلال اعتماد کنند اختتامیه ششمین جشنواره باروت خیس/ تصاویر برنامه قطعی برق امروز 26 تیرماه تهران اعلام شد+جدول فروریختن ورزشگاه میزبان جام جهانی 2018 به دلیل بارندگی + فیلم واکنش عادل فردوسی‌پور به انتشار نامه خداحافظی اش از تلویزیون توصیف عجیب علی مطهری در مورد رفتار رییس جمهور کرواسی: او با حس مادرانه بازیکنان در آغوش می‌گرفت اخراج و برخورد فیزیکی با خبرنگار معترض در نشست ترامپ و پوتین/عکس تجمع بزرگ حافظان حریم خانواده در ارومیه دانلود؛ دیدار کریستیانو رونالدو با الگری و هم تیمی‌هایش در یوونتوس

تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینک ما را مطلع کنید.
message
near_me