تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینکما را مطلع کنید.
منبع:ایکنا
دسته:اجتماعی-سیاسی-استان ها-مذهبی()
کد خبر:17581708
۱۳۹۷/۰۴/۲۱ ۲۲:۰۱

دختران انقلاب، پای آرمان‌های اسلام آشکارا ایستاده‌اند نه یواشکی

گروه جامعه دختران انقلاب عهدی دوباره بستند تا حجاب زهرایی را پاس بدارند و به دختران خیابان انقلاب اعلام کنند که ما پای آرمان‌های اسلام و انقلاب آشکارا ایستاده‌ایم نه یواشکی.

دختران خیابان انقلاب، پای آرمان‌های اسلام آشکارا ایستاده‌اند نه یواشکی به گزارش خبرنگار ایکنا؛ همایش و تجمع دختران انقلاب، امروز 21 تیرماه، مصادف با روز عفاف و حجاب با حضور خیل عظیمی از زنان و دختران محجبه در حسینیه حاج همت واقع در میدان شهدا و حتی پشت درب‌های این حسینیه و خیابان‌های  اطراف برگزار شد.

این مراسم که با حضور خانواده‌های شهدای هسته‌ای همچون احمدی روشن، تهرانی مقدم خانواده، خانواده شهدای مدافع حرم همچون؛ شهید حججی، حدادیان، هادی، خبرنگار مسلمان شده شبکه پرس تی وی، دو مانکن تازه مسلمان شده و خانواده مسیح علی‌نژاد، خبرنگار ساکن خارج از کشور که اقدام به تبلیغ علیه حجاب کرده است برگزار شد.

از دیگر میهمانان این مراسم رائفی‌پور، از اساتید دانشگاه بود. وی عفاف را شامل گفتار و رفتار دانست و گفت: عفت صرفا مربوط به زنان نیست، گاهی مردان نیز بی‌عفت می‌شوند و مدیریتی بر رفتار، گفتار و کردار خود ندارند‌. همچنین گاهی  برخی افراد حجاب ظاهری را رعایت می‌کنند اما رفتار آنها به نحوی است که نگاه‌های جنسی را به خود جذب می‌کنند.

وی با بیان اینکه پوشش از چنان اهمیتی برخوردار است که خداوند هنگام ترک اولی از سوی حوا و آدم پوشش را از آنان گرفت، گفت: زنان باید انتخاب کنند که قصد دارند در نگاه اول زن باشند به عنوان یک جنسیت یا اینکه انسانی دارای سبک که دارای خصوصیات ویژه‌ای نیز هست. برخی از دختران همه هویت خود را جنسی معرفی می‌کنند و همین امر باعث می‌شود برای مدت کوتاهی در عرصه تنوع طلبی مردان خریدار داشته باشند.

رابطه‌های غربی به ازدواج ختم نمی‌شود

وی در دسترس بودن برخی دختران برای پسران را سبب از بین رفتن تعهد ازدواج برشمرد و عنوان کرد: رابطه‌های غربی اغلب به ازدواج ختم نمی‌شود و افراد تعهدی به یکدیگر ندارند، غربی‌ها قصد دارند این نقشه را در ایران هم اجرایی کنند.

این پژوهشگر افرادی که ارزش زن را با میزان دیه می‌سنجند، دارای درک ناقصی از تعالیم اسلام دانست و عنوان کرد: غربی‌ها زن را برهنه می‌خواهند و آن را نشانه تمدن می‌دانند، اما در مقابل مردی را با نزاکت تر معرفی می‌کنند که پوشیده‌تر است و حتی دکمه‌های یقه او تا انتها بسته است.

رائفی پور با تأکید بر اینکه در تعالیم اسلامی هیچ تضادی بین زنان و فعالیت‌های اجتماعی وجود ندارد، گفت: خداوند زن و مرد را در قرآن کریم یکسان دیده و هر کجا در مورد فریب آنان توسط شیطان سخن گفته، از فعل جمع استفاده کرده است.

برخی مشاغل سخت نباید به عنوان ارزش زنان محسوب شود

وی از برخی الگوسازی‌ها در رسانه انتقاد کرد و گفت: چرا زنی که راننده کامیون است و یا در معدن کار می‌کند را به عنوان الگو معرفی می‌کنند، چنین افرادی زنان محترم و با ارزشی هستند اما سخت کار کردن نباید برای یک زن به عنوان ارزش محسوب شود. چرا ارتقای هویت دختران را صرفا در تحصیلات بالاتر نشان می ‌هند و از ارزش مادری کمتر سخن به میان می‌آید.

وی فهم غلط از تعالیم دین را سبب شکل گیری اندیشه‌ای دانست که در آن زنان اعلام می‌کنند مردان به زنان نگاه نکنند و مردان نیز معتقد می‌شوند زنان باید خود را بپوشانند، در صورتی که اسلام این وظایف را درکنار و هم راستای هم برای زن و مرد قرار داده است. مردی که تربیت دینی و جنسی نداشته باشد به زن محجبه هم نگاه جنسی دارد اما این امر نباید سبب شود تا زن در پوشیده نگاه داشتن خود کوتاهی کند.

این پژوهشگر اجتماعی با انتقاد از اینکه زمینه‌های ازدواج از سوی خانواده، مسئولان و جامعه برای جوانان محیا نشده است، گفت: جوانان ما امروز در معرض موقعیت‎های تحریک آمیز جنسی در جامعه قرار می‌گیرند و به مشکلات روحی گرفتار می شوند اما موقعیت ازدواج ندارند.

در ادامه این مراسم خواهرزاده مسیح علی نژاد، خبرنگار ساکن خارج از کشور که دختران را بر علیه ارزش حجاب تحریک می‌کند به ایراد بیانیه‌ای پرداخت و گفت: زنان صبور سرزمین من؛ اینجا ایران اسلامی است، تنها پرچمدار حفظ حیا و حجاب فاطمی در تمام گیتی. ما پیرو مکتبی هستیم که زن را اکثر الخلق نامیده است. دختران عزیزم، خواهران عزیزم، ما پیرو دین و مذهبی هستیم که امام حی و حاضرمان یک بانوی ۱۸ ساله را الگوی حسنه خود می‌داند. ما پیروان حدیث قدسی «لولاک» هستیم که اگر زنی به نام فاطمه نبود دنیایی نبود. دختران انقلاب، ما وارثان حیا و حجاب همان بانو یعنی فاطمه‌ایم.

 اما امروز به نمایندگی از بانوان و خانواده کوچک اما انقلابی و متعهد به آرمان‌های بلند انقلاب اسلامی خانواده علی‌نژاد اعلام می کنم خط قرمز ما حفظ  آرمان‌های بزرگ انقلاب اسلامی ایران من جمله؛ حراست از مقام امامت و ولایت اهل بیت(ع)، پاسداری از حریم ولایت فقیه، احیا و تداوم حیا و حجاب دختران عزیزمان و چنانچه هر کسی حتی جگرگوشه ما، حتی عصاره وجودمان، پاره تنمان قدمی و قلمی بر خط قرمزهای مردم غیور این سرزمین بزند ما هم همانند شما در برابرش ایستاده‌ایم و تا اخر می‌ایستیم.

تقدیم انگشتردر نجف به خانواده شهید حججی

بنابر  گزارش ایکنا؛ امروز 21 تیرماه، مصادف با شب تولد محسن حججی، شهید مدافع حرم بود، به همین منظور خانواده مسیح علی نژاد انگشتری را تقدیم مادر این شهید بزرگوار کردند. خواهر مسیح علی نژاد همچنین شال‌های سفیدی را که مزین به تصویر رهبر معظم انقلاب اسلامی بود به خانواده‌های شهدا تقدیم و ضمن بیان اینکه با شال سفید هم می‌توان حجاب حضرت زهرا(س) را رعایت کرد، گفت: آقا جانم، رهبرم، عزیزتر از جانم، خودم، فرزندانم و تمام زندگیم فدای یک لبخند رضایتت. می‌میرم تا تو زنده باشی، می‌تازم تا تو لبخند بزنی.

در این مراسم از خانواده شهدای مدافع حرم و شهدای هسته ای، خبرنگار مسلمان شده شبکه پرس تی وی و دو مانکن مسلمان شده تجلیل به عمل آمد و دختران انقلاب عهدی دوباره بستند تا حجاب زهرایی را پاس بدارند و به دختران خیابان انقلاب اعلام کنند که ما پای آرمان‌های اسلام و انقلاب آشکارا ایستاه‌ایم نه یواشکی.

گزارش تصویری این مراسم را اینجا ببینید.

گزارش از فاطمه بختیاری

انتهای پیام

این خبر را به اشتراک بگذارید
related-image


فهرست داروهایی ممنوعه برای حجاج مهناز افشار بر سر قبرِ پدرش ورزشکاران جهان در شبکه های اجتماعی؛ 20 جولای 2018 اختلال خواب زنگ اخطار بیماری ام اس بانک مرکزی سیف چرا از ابزارش جهت حذف ثامن‌الحجج بهره نجست؟ مشکل کارت ملی دختران شین‌آبادی حل شد ● شهادت یک فلسطینی و زخمی شدن 3 تن دیگر در حمله رژیم صهیونیستی به رفح ● 14 زخمی در حمله با چاقو در شمال آلمان ● 8 سال دیگر به حبس «پارک گئون‌های» افزوده شد ● ترامپ: اگر روابط روسیه وآمریکا متزلزل شود، بدترین دشمن پوتین می‌شوم ● برگزاری تظاهرات گسترده در بغداد و بصره ● علت اصلی سقوط «هواپیمای atr تهران- یاسوج» اشتباهات مکرر و متعدد خلبان بود ● ظرفیت تولید روزانه گاز در پارس جنوبی امسال 84 میلیون مترمکعب افزایش می‌یابد ● اخبار کوتاه اقتصادی ● ظرفیت تولید 110 میلیون تن فولاد در دست ایجاد و بهره‌برداری است ● آمریکا ناقض برجام است ● ای اف سی: دایی همچنان رکورددار گلزنی در جام ملت‌های اسیا ست ● جوادی صاحب مدال برنز شد ● آقای گل لیگ اسکاتلند و سلتیک به تراکتورسازی پیوست ● فتحی سرپرست باشگاه استقلال شد ● تیم کشتی فرنگی جوانان ایران قهرمان آسیا شد ● جزییات برنامه 5 میلیون دلاری کی‌روش برای آماده‌سازی تا جام ملت‌ها ● سرخابی‌ها از ثبت قرارداد با بازیکن جدید منع شدند ● دعوت از فغانی و تیم داوری‌اش برای قضاوت در لیگ ازبکستان ● فعالین بخش خصوصی، افسران و سرداران اقتصادی کشور هستند ● فرصت یک ماهه شهردار زنجان به شهرداران مناطق جهت مناسب سازی پارک‌ها ● کاهش 100 درصدی حوادث خط انتقال آب در استان ● ضرورت همدلی و همراهی مدیران کشور برای غلبه برمشکلات ● راه‌اندازی نخستین مرکز رشد تجاری کشور در اتاق بازرگانی زنجان ● روابط زنجان با خواهرخوانده‌هایش توسعه می‌یابد ● شهر زنجان در ایجاد پیاده‌راه‌سازی عقب‌مانده است ● آمار متوفیان سوانح جاده‌ای در سال گذشته بیش از 11 درصد کاهش داشته است ● غواص شهید منصور سودی ● صادرات بیش از 5 میلیون تن کالا غیرنفتی از گمرکهای استان بوشهر در سه ماهه سال جاری ● 2 نیروگاه خورشیدی خانگی در استان بوشهر نصب شده است ● 45 درصد آب بوشهر تا سال 1400 از دریا تامین می‌شود ● هزینه 888 میلیارد تومانی تامین اجتماعی در استان بوشهر ● انشعاب آب 300 باغ ویلا در استان قطع شد ● 4 هزارجفت میگوی مولد در بوشهر تولید شد ● مشکل تامین سهمیه بنزین سوپر استان برطرف شد ● نصب دوربینهای هوشمند جاده دیلم - گناوه جاده‌ای را کاهش داده است ● پالایش 5 میلیارد متر مکعب گاز در شرکت پالایش گازفجرجم ● 627 کیلومتر ازخط لوله هفتم سراسری پیگرانی شد ● پایانه مسافری و گردشگری دریایی بندربوشهر افتتاح شد ● ضرورت پایبندی به وحدت و یکپارچگی برای غلبه بر مشکلات ● وعده آمریکا برای خلع سلاح هسته‌ای کره شمالی ● پوتین به ناتو بابت روابط نزدیکتر با اوکراین و گرجستان هشدار داد ● دو نظامی آمریکایی در افغانستان کشته شدند
تصاویر | اجرای ارکستر سمفونیک تهران با رهبری یک نوازنده جوان فیلم | واکنش عجیب همسر ترامپ بعد از روبوسی با پوتین سوژه رسانه‌ها شد سقوط مرگبار از طبقه ششم سینما آزادی سقوط جوان 21 ساله از طبقه ششم سینما آزادی پسر جوان ازطبقه ششم سینما آزادی سقوط کرد/ظاهرا علت فوت خودکشی بوده است زمان و مکان مراسم ختم پدر وحید حقانیان جزئیات پرونده تجاوز خواننده پاپ وداع باشکوه با فرزند فروغ تصویری ناگوار از خودکشی یک جوان در سینما آزادی نزاع دسته جمعی در نهاوند یک کشته بر جای گذاشت/ دستگیری 12 نفر+ تصاویر فغانی: توانایی فنی داور آرژانتینی موجب قضاوت در فینال نشد/ رونالدو فوق العاده مغرور است تصویری ناگوار از خودکشی یک جوان در سینما آزادی سقوط جوان 21 ساله از طبقه ششم سینما آزادی سوژه: بدون حجاب در سلف اساتید دانشگاه بهشتی سقوط جوان 21 ساله از طبقه ششم سینما آزادی علم‌الهدی: اگر جواب من فحش است، چرا به فرزندان من فحش می‌دهید؟ / خوب است مسئولان، آستان قدس را الگوی خود قرار دهند؛ اگر مانند آستان قدس در اقتصاد، دست به حرکات بزرگ بزنند، مردم مشکلی نخواهند داشت چه کسانی از تحریم نفت ایران برد می‌کنند؟ در دیدار اخیر رهبر انقلاب با هیات دولت چه گذشت؟ تصاویر: نماز جمعه تهران / 29 تیر 97 مسئولین نظام و مردم گوش به فرمان مقام معظم رهبری باشند/ دولت و قوه قضائیه به گونه‌ای عمل کنند که مردم امیدوار شوند آیت‌الله مکارم شیرازی: جلوی گرانی لجام‌گسیخته گرفته شود استقلال با حضور کریمی نبیتچی بالکان را شکست داد فغانی: هازارد بسیار بااخلاق و به همان اندازه رونالدو مغرور بود؛ اینفانتینو گفت که شما استحقاق بیشتری داشتید ستاره پرسپولیس با ترابزون توافق قطعی کرد تصویری از کشتی بانوان در ایران پیروزی استقلال مقابل نماینده ترکمنستان/ کریمی بازی کرد، صیادمنش گل زد برنامه زمان بندی قطع برق در استان قزوین در 29 تیرماه آتش سوزی در یک شرکت صنعتی در خمین/ 2 کارگر جان خود را ازدست دادند مراسم خاکسپاری «کامیار شاپور» همه چیز درباره دو خرید فوق العاده سرخپوشان؛ تبریز در قرق بریتانیایی‌ها (فیلم) تشییع بی فروغ فرزند «فروغ» (+عکس) آقای گل لیگ اسکاتلند و سلتیک به تراکتورسازی پیوست مرکل: آمریکا دیگر قابل اتکا نیست پیام تسلیت فرمانده و رئیس سازمان عقیدتی ارتش به "وحید حقانیان" قیمت خودروهای داخلی در بازار امروز 29 تیر 97 + جدول اعلام برنامه‌های دولت برای تولید و اشتغال زایی/ افزایش دوره‌های کار ورزی با حداقل دستمزد 324 هزار تومان چرا بانک مرکزی به دنبال انتشار گزارش علیه بنده بود؟ /آقای سیف در بانک مرکزی چه خبر است؟ اگر جواب من فحش است آن فحش را به فرزندان من ندهید/دل آدم کباب می‌شود، وقتی یک زن ضعیفه پریشان می‌گوید … زمان و مکان مراسم ختم پدر وحید حقانیان آتش سوزی در یک شرکت صنعتی در خمین انفجار مهیب در شهرک صنعتی خمین/حریق مهار شد/علت آتش سوزی در دست بررسی + عکس و اسامی کشته شدگان فیلم جنجالی تلویزیون؛ پسری که بخاطر مزاحمت یک دختر، از پنجره بیرون می‌پرد! براثر آتش سوزی و انفجار در شرکت صنعتی پویا خمین دو نفر جان باختند حمله با چاقو در اتوبوسی در آلمان مستند «جام زهر» بی‌بی‌سی و سه نکته‌ی کمتر گفته شده کل کل احسان علوان زاده و آرمین سهرابیان؛ جنگ سرخابی‌ها در اینستاگرام (عکس) نامه انصارالله یمن به پوتین (تصویر) حادثه برای بهاره رهنما در صحنه نمایش برگزاری آیین افتتاحیه هفتمین دوره مسابقات کرال فرهنگیان همسر «ابوعمر الشیشانی» در ترکیه بازداشت شد

تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینک ما را مطلع کنید.
message
near_me