تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینکما را مطلع کنید.
منبع:بسیج
دسته:استان ها()
کد خبر:17582387
۱۳۹۷/۰۴/۲۱ ۲۳:۲۶

کلافگی مردم قم از قطعی‌های مکرر برق؛ اداره برق درست عمل نمی‌کند

قطعی‌های مکرر برق و خارج از زمان‌بندی‌های ارائه‌شده توسط شرکت برق استان سبب نارضایتی مردم شده است
کلافگی مردم قم از قطعی‌های مکرر برق؛ اداره برق درست عمل نمی‌کند
به گزارش خبرگزاری بسیج از قم، هم‌زمان با آغاز فصل تابستان، گرمای بی‌سابقه هوا و قطعی مکرر برق و مشکلات و گرفتاری‌های کلافه کننده ناشی از آن دامن تمام شهروندان را گرفته و بسیاری از فعالیت‌های روزمره اجتماعی و اقتصادی جامعه را با مشکل و خلل روبه‌رو ساخته است.

بسیاری از کارشناسان و مسئولان کاهش فعالیت نیروگاه‌های برق‌آبی و کاسته شدن از سطح آب پشت سد‌ها به‌عنوان عامل نخست افت فشار برق و قطعی‌های روزانه برق در سطح قم یاد می‌کنند که در کنار برخی مصارف غیرضروری سبب قطعی‌های مستمر و بروز انواع مشکلات جانبی شده است.

مسئولان شرکت توزیع برق استان قم نیز با اذعان بر کاهش سهمیه برق قم در سال ۹۷ تأکید می‌کنند که با ادامه روند گرمای هوا و عبور از مرز ۷۰۰ مگاوات قطعی برق همچنان در استان قم ادامه خواهد داشت که نشان می‌دهد مشکل تأمین برق یک مشکل جدی و واقعی در حال حاضر است.

مهدی احمدی یکی از نانوایان قمی بوده که به دلیل قطعی برق دست از کار کشیده و در حالی‌که مدام به خمیر آماده پخت نگاه می‌کند و با روش‌های ویژه خود سعی دارد مانع از ترشیدگی و از دست رفتن کامل آن شود، می‌گوید: قطعی‌های بی‌ضابطه و بی‌موقع برق، کار و فعالیت نانوا‌ها را عملاً دچار مشکل کرده است و دیروز به خاطر قطعی طولانی‌مدت برق از برنامه زمان‌بندی‌شده مجبور شدیم خمیر دو کیسه آرد را به دلیل ترش شدن و از دست دادن کیفیت دور بریزم.

وی ادامه می‌دهد: مسئولان باید متوجه این مسئله باشند که نیاز برخی حرفه‌ها و اصناف به برق نیازی کاملاً عینی است و قطع برق مستمر و خارج از برنامه می‌تواند خسارت‌های فراوانی را به آن‌ها وارد سازد، افت کیفیت خمیر و نان به دلیل تأخیر در پخت و کلافگی مشتریان از زمان پخت نان پدیده‌ای بوده که هر روز شاهد آن هستیم.

خانم مرادی ارباب‌رجوع یکی از دستگاه‌های دولتی استان است که به دلیل گرمای شدید هوا و قطعی برق با چند برگ کاغذی که در دست دارد خود را خنک می‌کند و تأکید می‌کند: فرزندان کوچک من در این گرمای شدید هوا و قطعی‌های پی‌درپی برق تحمل گرما را ندارند و چندین بار در یک ماه گذشته به دلیل گرمازدگی بیمار شده‌اند.

وی عنوان می‌کند: گرمای شدید و کم‌سابقه هوا در کنار قطعی‌های مستمر برق سبب شده فرصت فراغت و تفریح فرزندان بسیاری از خانواده‌ها در فصل تابستان از بین برود، خانواده ما به‌جز برخی ساعات شب مابقی روز را به دلیل گرمای هوا در داخل منزل سپری می‌کند.

سید مهدی کریمی در یکی از خیابان‌های اصلی شهر قم مغازه آبمیوه گیری دارد و قطعی‌های روزانه برق را مهم‌ترین مشکل کاروکاسبی تمامی اهل بازار می‌داند و می‌گوید: در برخی روز‌های هفته بیش از ۴ ساعت برق این خیابان قطع می‌شود و کاروکاسبی بسیاری از مغازه‌داران به تعطیلی کشیده می‌شود.

وی با اشاره به برخی خسارت‌های ناشی از قطعی برق در بین افراد شاغل در بازار ابراز می‌کند: در روز‌های گذشته به دلیل نوسانات شدید برق و اجرای بی‌برنامه و خارج از زمان‌بندی قطعی برق برخی از تجهیزات و لوازم الکترونیکی کسبه به‌شدت آسیب‌دیده و برخی دیگر نیز عملاً سوخته است، هیچ ارگان با نهادی پاسخگوی خسارت‌های ایجادشده در این بخش نیست.

آقایی یکی از ارائه دهنگان خدمات اینترنتی و کامپیوتری بوده که با انتقاد از مشکلات ایجادشده در روند خدمات‌رسانی بیان می‌کند: سرعت و به لحظه بودن لازمه شغلی بوده که من در آن مشغول به فعالیت هستم، اما قطعی‌های مستمر و گا‌ها بی‌برنامه برق سبب شده تا بسیاری از مشتریان شرکت را از دست بدهم و در کنار آن نیز به دلیل عدم انجام وظایف و خدمات‌رسانی‌های تعریف‌شده دچار خسارت‌های مالی و از دست رفتن اعتبار اجتماعی شده باشم.

خانم بیات نیز خانه‌دار است و با ابراز ناراحتی عمیق از خسارت‌های واردشده به زندگی خود براثر قطعی‌های مداوم برق ابراز می‌کند: متأسفانه در روز‌های گذشته به دلیل نوسان شدید برق و قطعی‌های بی‌برنامه یخچال منزل ما سوخته و ازکارافتاده است و وضعیت اقتصادی ما نیز در شرایطی نیست که بتوانیم یخچال دیگری را تهیه کنیم، کلافگی و ناراحتی‌های ناشی از قطعی روزانه برق بسیار بیشتر از آن چیزی است که بشود آن‌ها را به زبان آورد چراکه بخش اصلی آن را ناراحتی‌های روحی و روانی است.
این خبر را به اشتراک بگذارید
related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image


تجلیل اداره فرهنگ وارشاد اسلامی میامی از دختران هنرمند این شهرستان کوتاه قامت هایی که دیوار بیکاری برای آنها بلندتر است ارز 7500 تومانی وارد سامانه «نیما» شد لغو بلیت گردشگران اروپایی به ایران بهروز نعمتی: پیگیر تشکیل حزب هستیم/ خبرهای خوشی در راه است/شاید لاریجانی بخواهد در حزب باشد اما این موضوع اصلا ارتباطی به او ندارد/ حزب متشکل از معتدلین گروه‌های مختلف خواهد بود فتنه جدیدی در راه است؟ ماجرای ملاقات امام زمان (عج) با پدر آیت‌الله مرعشی علم‌الهدی: عقب نشینی جریان‌های داخلی عامل تضعیف نظام است چرا 598 تنها قطعنامه‌ای بود که ایران پذیرفت؟ پاسخ غیر مستقیم روحانی به نامه مجمع تشخیص افزایش ظرفیت تولید برق از هفته اول مرداد مهلت ثبت‌نام برای انتخاب رشته کارشناسی ارشد در دانشگاه آزاد اسلامی اشکذر 8 تماس بی‌پاسخ ترامپ برای گفت‌وگو با روحانی کیهان به نقل از رسانه‌های کرواسی: اگرباران نمی‌آمد، خانم پرزیدنت، توپ جمع کن‌ها را هم ماچ می‌کرد چه کسی حکم ترور "منصور" را از آیت‌الله میلانی گرفت؟ نویسنده اسراییلی: نصرالله شبحی از کابوس‌ها علی صوفی: مجبور بودیم که از روحانی حمایت کنیم/اید مردم به اصلاح طلبان در حال از بین رفتن است/موافق کمک گرفتناز افراد معروف و سلبریتی‌ها نیستم /نگذاریم 1400 یک نقطه بحرانی برای اصلاح طلبان شود/اصلاح طلبان «رویکردهای حداقلی» را کنار بگذارند ضریب بالای خودکفایی ایران در تامین غذا چه افرادی کابینه روحانی را ترک خواهند کرد؟ /سخنگوی جامعه روحانیت مبارز: کرباسیان، سیف، نوبخت و نیلی باید تغییر کنند/ترمیم کابینه اعتماد عمومی ایجاد می‌کند/باید کسانی بیایند که رویکرد آن‌های اقتصاد انقلابی زمان جنگ باشد خودروی جدید سایپا با نام "رهام" رونمایی شد/تصاویر احداث همراه‌سرا ویژه بیمارستان امام خمینی و شریعتی/ ساخت و تجهیز 4 هزار مرکز درمانی به کمک خیرین سلامت بیماری هولناکی که در گرما تابستان در کمین سلامتی شماست شهادت یک سرباز وظیفه در درگیری با اشرار مسلح شانس انتقال ساندرو به پاریس بیشتر از منچستر است بازسازی جهادی حسینیه مارکده روسیه: حضور ایران در سوریه قانونی است آشنایی با کوچکترین تانک ایرانی امتناع آمریکا از صدور روادید برای هیئت فلسطینی حق آبه کشاورزان طارمی بصورت کامل تخصیص یافته است روسیه: حضور ایران در سوریه قانونی است تجاوز مربی مشهور بدنسازی شیراز به پسر 9 ساله پایبندی انگلیس به تجارت با ایران قطع گوشی‌های مسافری ثبت نشده، متوقف شد سکوت بازیکنان شکست/یک میلیون دلار برای یک فصل ناگفته‌هایی از تجارت جنسی و مواد مخدر در میان داعشی‌ها بازی کودکانه با سلاح شکاری در لردگان به قتل منجر شد دستگیری 29 عامل اقدامات تروریستی در پاکستان ترامپ: رئیس جمهوری سخت‌گیرتر از من در قبال روسیه وجود ندارد دستگیری باند واردکنندگان خودروهای لوکس خشکسالی در مدیریت منابع آبی کشور! تصاویری دیدنی از نمایشگاه پیشرفته‌ترین هواپیماهای دنیا روسیه: حضور ایران در سوریه قانونی است مستمری مددجویان پس از افزایش 14 درصدی +جدول صفحه نخست روزنامه‌های امروز جانشین قرارگاه جنگ نرم سپاه منصوب شد تک‌تابعیتی، نه دوتابعیتی! دستگیری باند واردکنندگان خودروهای لوکس بیزینس جدید "سحر قریشی" /عکس صعود 3 کماندار ایرانی به مرحله یک شانزدهم نهایی مسابقات جهانی هستی مهدوی در کنار اسطوره‌های فوتبال ایران/عکس
مهران مدیری وام 3 میلیاردی از ثامن الحجج دریافت کرده است؟! شایعه تخلف مالی دو مجری مشهور تلویزیون همه چیز درباره خودروی جدید سایپا + عکس ● 4 طلا و یک برنز دیگر در انتظار فرنگی‌کاران جوان ایران رسمی؛ هری فورستر، بازیکن فصل پیش گلاسکورنجرز به تراکتورسازی پیوست رهام معرفی شد، محصول جدید سایپا با پلتفرم sp100 تاکید برتقویت امادگی بیمه‌ها برای مقابله با تحریم برنامه قطعی برق امروز 27 تیر تهران اعلام شد انتقادات تند دالیچ، از دولت کرواسی آیین تودیع و معارفه مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران برگزار شد ماجرای هشت بار درخواست ترامپ برای دیدار با روحانی خواننده پاپ ایران به جرم تجاوز دستگیر شد! فرزند علم الهدی چند شغل دارد؟ گسست‌های دموکراسی آناتولی مهران مدیری متهم به دریافت 3 میلیارد وام از ثامن‌الحجج +فیلم آیت‌الله حسین حق‌شناس تنگستانی درگذشت مهران مدیری وام 3 میلیاردی از ثامن الحجج دریافت کرده است؟! چرخش 180 درجه‌ای وزیر علوم و تائید بازرسی آژانس از دانشگاه‌ها/ حرکت قطار بازرسان به سوی دانشگاه شهید بهشتی اسم دو سلبریتی در لیست بدهکاران میلیاردی ثامن الحجج عناوین روزنامه‌های ورزشی 28 تیر 97/ سوپرجام به کمیته انضباطی رفت +تصاویر اعلام اسامی قبول شدگان آزمون تخصصی پایه دهم هنرستان هنرهای زیبای دختران اولین نشست از سلسله نشست‌های "رسانه، افکار عمومی و بازنمایی رویداد با حضور صادق زیباکلام، شمس مستوفی و منصور مظفری برگزار خواهد شد رومینا را به انبار بردم؛ بهنام هم آمد، از کجا معلوم من این کار را کرده باشم! افشاگری نماینده مجلس: مافیای گندم بخشی از گندم را با «خاک» و «شن» مخلوط می‌کنند/این مافیا با خیس کردن گندم هزاران تن بر وزن گندمها اضافه می‌کنند مربی ورزشی متجاوز در شیراز بازداشت شد دریافت‌های میلیاردی دو مجری از موسسه ثامن الحجج بازداشت علاءالدین بروجردی تکذیب شد تجاوز یک مربی ورزشی به یکی از نوآموزان در شیراز/متهم دستگیر شد صالحی خبر داد؛ تکمیل کارخانه روتورسازی برای تحقق 190 هزار سو/ طرح پیشران هسته‌ای، جلوتر از زمان‌بندی در حال انجام است دریافت‌های میلیاردی مهران مدیری و احسان علیخانی دو مجری مشهور تلویزیون از موسسه ثامن الحجج! / واردات برنج و خرید و فروش بازیکن هندبال بازداشت خواننده مطرح به جرم تجاوز مربیان بزرگ وقتی شرایط بازی تغییر می‌کند، ارنج تیم را تغییر می‌دهند/ نمی‌دانم چرا دولت نمی‌تواند برای مشکلات تصمیم‌گیری کند دریافت‌های میلیاردی دو مجری تلویزیون از موسسه ثامن الحجج پست جدید برای سردارسلامی در سپاه دفتر «منوچهر متکی» دریافت وام چندین میلیاردی را تکذیب کرد سفر وزیر ارتباطات به بهبهان پیشرفته‌ترین دستگاه لیزر چشم دنیا در بیمارستان لبافی‌نژاد راه اندازی شد سردار آبرومند از معاونت هماهنگ کننده سپاه رفت مدیریت جهادی و انقلابی اولویت سازمان عقیدتی سیاسی ارتش است یادداشتی بر مجموعه مستند "غوغای بی هیاهو" اسماعیل کوثری: مشکلات کشور به دولت بر می‌گردد/ همه مسئولیت‌ها بر عهده قوه‌مجریه است / رئیس جمهور و وزرا باید به مسائل اقتصادی رسیدگی کنند تسهیلات و هدیه میلیاردی موسسه ثامن الحجج به دو مجری نامدار تلویزیون مقابله با تهاجم رسانه‌ای ماموریت قرارگاه جنگ نرم سپاه /سردار آبرومند بر موضوعات جنگ نرم تسلط دارد برنامه امروز قطع برق در تهران +فایل دانلود ابلاغ برنامه محرومیت زدائی از سیستان به 18 دستگاه اجرایی/آغاز تدوین برنامه محرومیت زدائی بلوچستان احد جاودانی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی تهران شد سردار سلامی با حفظ سمت «معاون هماهنگ‌کننده سپاه» شد ولایتی: یمن اگر بخواهد کمکش می‌کنیم افتخاری از استقلال کناره گیری کرد هدیه و تسهیلات میلیاردی موسسه ثامن الحجج به دو مجری نامدار تلویزیون

تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینک ما را مطلع کنید.
message
near_me