تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینکما را مطلع کنید.
منبع:زومیت
دسته:علمی و فناوری()
کد خبر:17582498
۱۳۹۷/۰۴/۲۱ ۲۳:۴۰

میل چیمپ چگونه بر چالش‌های رشد خود غلبه کرد

میل چیمپ، پلتفرم بازاریابی کسب‌وکارهای کوچک، در دوران رشد خود با چالش‌های سختی مواجه شده بود که به کمک تغییر سبک رهبری بر آن‌ها غلبه کرد.

سال‌ها پیش، زمانی که میل چیمپ (MailChimp) هنوز یک استارتاپ کوچک بود، همه‌ی کارکنان برای صرف قهوه دور یک میز جمع می‌شدند. اما سال ۲۰۱۴ تعداد پرسنل این شرکت به ۳۰۰ نفر افزایش‌یافته بود. در یکی از مراسم‌ میهمانی شرکت، بن چستنات مدیرعامل و هم‌بنیانگذار میل چیمپ به اطراف خود نگاه کرد و متوجه شد که بسیاری از کارکنان را نمی‌شناسد. به همین دلیل همه‌ی پرسنل را به یک جلسه‌ی کاری دعوت کرد. او امیدوار بود که صمیمیت روزهای اولیه‌ی میل چیمپ را دوباره برقرار کند.

جلسه‌ی مذکور با حضور صدها نفر تشکیل شد. هنگامی‌که که زمان پرسش و پاسخ فرارسید، یکی از کارکنان دستش را بالا برد و از برنامه‌های آینده‌ی شرکت پرسید. مدیرعامل شانه‌هایش را بالا انداخت و پاسخ داد: «ما به هیچ استراتژی سرسختانه‌ای نیاز نداریم، زمانی که با مشکلی مواجه شویم، راهی برای آن پیدا می‌کنیم و از موانع رد می‌شویم!» چستنات به یاد می‌آورد که این جمله، فلسفه‌ی همیشگی زندگی او بوده است: این شرکت هم بسیار اتفاقی تأسیس‌شده بود و از آن زمان کارش را به‌خوبی پیش برده بود. درواقع همه‌چیز عالی پیش رفته بود. اما حالا، تنها نیمی از کارکنان با او هم‌عقیده بودند و به نظر می‌رسید نیم دیگر، به‌نوعی مضطرب‌اند. زمانی که یکی از کارمندان دستش را بالا برد و از چستنات پرسید: «چرا پنهان‌کاری می‌کنید؟»، جلسه به تنش کشیده شد. مدتی بعد یکی دیگر از کارمندان به او گفت که به آموزش رهبری نیاز دارد.

همه‌ی کارآفرینانی که به مرحله‌ی مقیاس‌پذیری کسب‌وکار می‌رسند، با چنین لحظاتی مواجه می‌شوند. درست وقتی‌که متوجه می‌شوند همان رهبری نیستند که انتظار می‌رود. آینده‌ی شرکت، به اتفاقاتی بستگی دارد که بعدازآن رخ می‌دهد و اینکه یک کارآفرین موفق می‌شود مثل چستنات، نیازهای شرکت خود را محقق کند یا خیر. اما درهرصورت، دوران سختی است. بن چستنات می‌گوید: «من موفق شدم، اما پس از چندین ماه تحمل درد و رنج‌های سخت. پس از آن‌هم چندین ماه سخت دیگر در انتظارم بود.»

MailChimp University

مانند اغلب دردهایی که در زندگی تجربه می‌کنیم، چستنات کار را با ارزیابی خودش شروع کرد: او چه نوع رهبری بود؟ برای پاسخ به این سؤال به‌روزهای اولیه‌ی راه‌اندازی میل چیمپ برگشت، زمانی که می‌خواست استعدادهای بیشتری را به شرکت خود جذب کند. افرادی که آن‌قدر جسور هستند که به یک استارتاپ ملحق شوند، استارتاپی که با چالش‌ها و ریسک‌های زیادی روبرو است. این افراد به «ساختار» نیازی نداشتند. به همین دلیل چستنات یاغی‌ترین افراد را استخدام کرد و آن‌ها را تشویق کرد که با همه‌ی انرژی خود به جلو حرکت کنند.

اما زمانی که میل چیمپ به رشد و مقیاس‌پذیری رسید، صدها کارمند به آن ملحق شدند که اغلب آن‌ها با چستنات در ارتباط نبودند. همه‌ی چیزی که این کارمندان می‌دیدند، رهبری بود که چشم‌انداز منسجمی نداشت و آن‌ها را ناامید و سردرگم رها کرده بود. این همان چیزی بود که جلسه‌ی کاری را به تنش کشیده بود. کارکنان قدیمی، نگرش «ضد ساختارگرایی» او را دوست داشتند، اما پرسنل جدید با این سبک رهبری کنار نمی‌آمدند. چستنات باید یکی از این دو سمت را انتخاب می‌کرد و زمانی که خوب فکر کرد، متوجه شد که در سمت اشتباهی ایستاده است. زمان آن رسیده بود که میل چیمپ مانند یک شرکت بزرگ عمل کند.

بن چستنات برای شروع، چند مشاور را از دانشگاه اموری استخدام کرد تا به او در تدوین مأموریت شرکت کمک کنند. بسیاری از رهبران نمی‌توانند به‌سادگی تصدیق کنند که برای شناسایی نیازهای شرکت خود، به کمک نیاز دارند. اما چستنات می‌دانست که این اقدام تا چه حد ضروری است. مشاورین یک برنامه‌ی آموزشی بانام «MailChimp University» را برگزار کردند که کارکنان شرکت تا به امروز از آن استفاده می‌کنند. در مرحله‌ی بعد چستنات گروهی از مدیران با سابق را استخدام کرد تا در بخش‌های مختلف شرکت، مسئولیت رهبری کارمندان را به عهده بگیرند و مأموریت شرکت را در سراسر سازمان گسترش دهند.

mailchimp

هنگامی‌که چستنات با نقش رهبری خود خو گرفت، شروع به تکرار  یک عبارت کرد: «مرحله‌ی رشد». او می‌خواست هم خودش و هم کارمندان، اهمیت دوران گذار یک استارتاپ به یک شرکت را درک کنند. آن‌ها باید از دوران نوجوانی یک شرکت عبور می‌کردند و این کار ساده‌ای نبود. البته چستنات می‌دانست که سختی دوران تحول، مانند سازگار شدن با هر تغییرات دیگری، کاملاً طبیعی است.

میل چیمپ با موفقیت این چالش را پشت سر گذاشت. این شرکت امروزه ۸۰۰ کارمند و بیش از ۱۰ میلیون کاربر دارد و درآمد سالانه‌ی آن به ۵۲۵ میلیون دلار می‌رسد. البته تغییرات جدید برای همه‌ی کارمندان خوشایند نبود. برخی از کارمندان اولیه، یعنی افرادی که تمایلی به پذیرش ساختارها نداشتند، شرکت را ترک کردند. میل چیمپ ستاره‌های جدیدی را جذب کرد که خواهان برنامه و ساختار بودند و می‌توانستند در کنار رهبر خود، در راه رسیدن به اهداف شرکت حرکت کنند.

این خبر را به اشتراک بگذارید
related-image related-image related-image


کارت ایثارگری رزمندگان به زودی اعطا می‌شود حضرتی از توضیحات وزیر اطلاعات قانع شد فرجام برجام‌ها همه ما باید پلی برای جوان شدن مدیریت اجرایی خسته کشور باشیم درخشش ولوو، مزدا، مرسدس بنز و فورد در تست ایمنی ncap و iihs خبری از فیلترینگ اینستاگرام نیست روشی برای فرزندخواندگی کودکان بی‌سرپرست برای کوتاه مدت اولین نمایشگاه «هتل، رستوران، کافه و تجهیزات و صنایع وابسته» برگزار می‌شود صنعت پوشاک، مشکلات ارزی و بارقه‌های امید معتادان متجاهر برند پوش شوند قانون امتیازات نمایندگان پارلمان خشم عراقی‌ها را برانگیخت اخلاق حسنه نیاز مهم امروز محسوب می‌شود واکنش بطحائی به انتشار تصاویری بدون حجاب از شرکت‌کنندگان در المپیاد کارت خدمت رسانی به رزمندگان قطعی و اجرایی می‌شود مشکل تیم ملی امید برای سفر به عراق؛ احتمال تعویق یک روزه تجاوز از مسیر حرکت و انحراف به چپ عامل بسیاری از تصادفات است سارقان در خاموشی به سراغ کابل‌های برق استان البرز می‌روند لزوم نظارت بر پروژه پیاده‌راه سازی چهارباغ/ شهرداری الکترونیک محقق شود برخورد پژو با گاردریل یک کشته و 3 مجروح برجای گذاشت هشدار، اخطار و تذکر را بر برخورد سخت‌افزاری مقدم داریم خنک کردن گوسفندان با آب پاشیدن (فیلم) تکنولوژی nfc چیست و چه ویژگی‌هایی دارد؟ هیئت اماراتی در آغوش تل آویو! روحانیون نباید از موضع اقتدار و قدرت با دانشگاه برخورد کنند وزیر ارتباطات: منتظر رفع فیلتر توییتر هستیم/ ما تلگرام را فیلتر نکردیم شایعه‌ای برای نوه 5 ساله رییسی بهترین ورزش‌ها برای بیمارانی که سکته کرده‌اند ابداع یک بازوی رباتیک برای شکار و بررسی موجودات دریایی فتوتیتر| ظریف: اعضای باقیمانده برجام اقدام کافی در حوزه عملیاتی انجام نداده‌اند جزئیاتی از صدور کارت رزمندگی دوران دفاع مقدس+عکس سرور جپاروف، گزینه آسیایی تراکتورسازی بدهی 18 هزار میلیاردی تأمین اجتماعی/برداشت از سفره کارگر 13 کیلو گرم ماده مخدر پان در خودرو کشف شد حضرتی از پاسخ‌های «علوی» قانع شد/ حضرتی: مسئول دستگیری فعالان رسانه‌های و ادمین کانال‌های تلگرامی کیست؟ / پزشکیان: وزیر قول می‌دهند هماهنگی‌های لازم برقرار شود عارف: خودزنی‌های داخلی را کنار گذاریم/کشورداری سلیقه‌ای مانع پیشرفت شده است مطالبات کامیون داران به حق است، وزارت راه در این حوزه کوتاهی کرده/فراکسیون حامی رانندگان به زودی تشکیل می‌شود/مشکل بیمه و افزایش 20 درصدی کرایه رانندگان کامیون حل شد لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان خارج از نوبت بررسی می‌شود آخرین جزییات زلزله 5/7 ریشتری هرمزگان تشکر نماینده زرتشتیان در مجلس از درایت و هوشمندی رهبر انقلاب جزییات تشییع و ترحیم آیت‌الله مرتضی تهرانی پرسپولیس وحید امیری را جریمه میلیاردی می‌کند دنیای شگفت انگیز پیرامون ما یادگار امام: هر سیاستمداری یک هیتلر بالفعل دارد رئیس جمهور خطاب به ترامپ: با "دم شیر" بازی نکن بانک‌ها به کدام بخش‌ها بیشتر وام دادند؟ الهلال به دنبال جذب مهاجم بوکاجونیورز کمک رژیم صهیونیستی به فرار کلاه سفیدها از سوریه روش‌های فوق‌العاده برای حفظ اینترنت زلزله 5.7 ریشتری رویدر هرمزگان را لرزاند نقدینگی 1600 هزار میلیارد تومانی عجیب و غریب نیست
جزئیات شهادت 11 نفر در مرز مریوان اسامی شهدای حمله تروریستی به پاسگاه مرزی سپاه تصاویر/ تشییع پیکر شهید «محمدحسین فنایی» در مشهد درگیری خونبار «سپاه» با تروریست‌های پژاک در مریوان / 19 شهید و مجروح تشییع پیکر شهدای پاسگاه روستای دری مریوان ساعت 14 امروز هویت 11 شهید حادثه تروریستی مریوان + جزئیات و اسامی فرهاد مجیدی در روز تلخ وداع با پدر/عکس درگیری در مرز مریوان، 11 شهید و 8 زخمی برجای گذاشت تصاویر/ تشییع پیکرهای 11 شهید عملیات تروریستی در مریوان (تصاویر) مراسم خاکسپاری پدر فرهاد مجیدی در قاضی کلا تشییع شهدای مریوان/تصاویر ویدیو| صحبت‌های جنجالی احسان علیخانی در برنامه حالا خورشید حجاب دختران جنجالی المپیاد در تهران +عکس کدام اعضای مجمع به بازگشت سپنتا رای دادند فوری/ شهادت 11 بسیجی در درگیری با تروریست‌ها حجاب دختران جنجالی المپیاد در تهران +عکس واکنش afc به تولد هلی کوپتر فوتبال ایران تروریست‌های پژاک عامل حمله به پایگاه بسیج روستایی از توابع مریوان هستند روی خط خبر رای مجمع تشخیص به بازگشت سپنتا نیکنام به شورای شهر یزد/چه کسانی مخالف بودند؟ +تصاویر رای‌گیری جدیدترین پوستر دنباله فیلم the predator تغییر تیم اقتصادی دولت در 2 هفته آینده جدی است ترامپ: آماده‌ام که تعرفه‌ی کالاهای چین را به 500 میلیارد برسانم حضور نهادهایی از جنس شورای نگهبان تنها به ایران پس از انقلاب ختم می‌شود؟ عصرانه خبری 30 تیر ترافیک، آلودگی هوا و آسیب‌های اجتماعی 3 دغدغه اصلی مردم تهران است گروگان‌گیری 9 کلاه‌سبز تیپ نوهد ارتش ارسال 1150 اثر به دبیرخانه دومین جشنواره فیلم ایثار ایران بیشترین استارتاپ‌های بیوتکنولوژی در خاورمیانه را دارد/ 98 درصد داروها در ایران به صورت داخلی تولید می‌شود قیمت امروز خودرو/ گرانی 900 هزار تومانی "پژو 405" خانه دار شدن 11 مددجوی بهزیستی سراب ماجرای تماس مشکوک ازداخل فدراسیون با طلبکاران 20 ساله معاون وزیر صنعت: صنعت آسانسور و پله برقی روند رو به توسعه دارد تعقیب قضایی عاملان شهادت 11 رزمنده سپاه رونمایی از کتاب جواهر و لئالی در تاریخ عمان شمالی کاهش 20 درصدی تولید تخم مرغ تکمیل مطالعات بالینی درباره داروهای شیمی درمانی تولید داخل صداوسیماباپخش‌دفاعیات‌علیخانی‌به‌ضررخودعمل‌کرد اسیدپاشی در انگلستان 8 برابر ایران است ترس از بمب جمعیت کمدین حسن ریوندی در بابلسر طراحی رهام توسط متخصصان ایرانی انجام شده است با روحیه انقلابی، روابط خارجی را گسترش دهید هر مددکار اجتماعی در اصفهان 800 پرونده را بررسی می‌کند تاج: امیدوارتیم ملی پس از 42 سال قهرمان شود ‌سیما رئیسی زائراولی حرم رضوی می‌شود+تصاویر افتضاح مدیریتی تا کجا ادامه خواهد داشت؟ اقدام جهانی طلا رو به پایین؛ قیمت سکه از مرز 3 میلیون تومان گذشت / حباب سکه به 700 هزار تومان رسید حضور مهران مدیری در دادسرای رسانه 10 برنامه حمایتی دولت برای رونق تولید و اشتغال در سال 1397 سردار شیرازی: جابه‌جایی فرمانده سپاه شایعه است

تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینک ما را مطلع کنید.
message
near_me