تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینکما را مطلع کنید.
دسته:استان ها-مذهبی()
کد خبر:17584639
۱۳۹۷/۰۴/۲۲ ۰۵:۰۷

نامه دانشجوی شهید علی ضامن مقامی/ انجمن اسلامی باید از ولایت فقیه و رهبری امام طرفداری کند

دانشجوی شهید «علی ضامن مقامی» در نامه خود خطاب به برادران انجمن اسلامی روستای جنت‌مکان آورده است: «انجمن اسلامی را محکم نگه داشته و از ولایت فقیه به عنوان پشتوانه الهی استفاده نمایید. از رهبری امام به شدت طرفداری نمایید.»

نامه دانشجوی شهید علی ضامن مقامی/ انجمن اسلامی باید از ولایت فقیه و رهبری امام طرفداری کندبه گزارش خبرنگار ساجد، دانشجوی شهید «علی ضامن مقامی» در تاریخ ۸ خرداد ۱۳۳۹ در روستای جنت‌مکان شوشتر خوزستان در خانواده‌ای متدین چشم به جهان گشود. وی در روز سه‌شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۶۱ بر اثر انفجار مین در جبهه جفیر، یکی از کربلا‌های ایران به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

متن نامه‌ای را که از این شهید والامقام به یادگار مانده است، در ادامه می‌خوانید:

« (الَّذِينَ يُبَلِّغُونَ رِسَالَاتِ اللَّهِ)

درودتان باد‌ ای برادران و‌ای عزیزان جبهه توحید و‌ ای رزم­‌آوران جبهه ایثار، سلامتان باد که شما وارثان خون سرخ شهیدانید،‌ ای از حسین (ع) درس حریت و آزادی آموخته و‌ ای قافله سالاران دشت ایثار، شما امروز مسئولید، مسئول در مقابل خون یک یک شهیدان.
امروز روزی است که به تمامی کمال مقابل استکبار جهانی وایادی مزدورش ایستاده­‌ایم. امروز ما با داشتن چنین رهبری شجاع و با شهامت، رهبر درس­‌آموخته در مکتب سرخ اسلام، رهبر درس‌­آموخته از جدش حسین (ع)، رهبری که به همه نه گفته و می­‌گوید.

عزیزان می­‌بخشید که نامه بد خط است، چون تا عملیات چند ساعتی بیش نمانده و باید برای شما می­‌نوشتم، زیرا من اگر شهید شدم از شما برادران درس فرا گرفته­‌ام به خدا دارد گریه­‌ام می­‌گیرد، زیرا می­‌خواهم و می­‌دانم دیگر از شما جدا شده­‌ام، من به خیل شهدای گلگون کفن می­‌پیوندم.‌

ای دلاوران و شیران روز و پرهیزگاران شب به هوش باشید امروز شما در مقابل قطره قطره خون ما مسئولید و همان طوری که رهبرمان مسئول است شما را به عبدالله بودن و تقوای الهی سفارش می­‌کنم.

نخستین وصیتم بر شما این است که جز در هوای توحید قدم نزنید. شما را به جهاد دیگر یعنی مبارزه با نفس، مقام‌­پرستی، فخر فروشی و غیره سفارش می­‌کنم.‌

ای برادران نمی­‌دانم، بعد از من دشمنان انسانیت، دشمنان من و شما‌ها چه خواهند گفت، آیا آن‌ها بر پیکر سرخ و قطعه قطعه­‌مان نیز رحم نخواهند کرد، آیا آن‌ها بر حنجره پاره پاره­‌مان نخواهند خندید، آیا قهقهه و خنده آن‌ها شما را زجر نخواهد داد. ولی عزیزان پیکر به خون آغشته‌مان، صداقت راهمانا گواهی خواهد داد.

امروز با شهادت هر کدام از ما خندق باید ایجاد شود و دید که این را چه کسی ایجاد می­‌کند؟ حفر کننده آن کیست؟ این سوی خندق کیانند و آن طرف آن کدام؟ چه کسانی با محمد (ص)‌اند، چه کسانی با ابوسفیان آمده­‌اند باید در دشت سرخ کربلا نیز خندق ایجاد شود که حسین (ع) چه کسانی رابه یاری می­‌طلبد، چه کسانی باحسین (ع) آمده­‌اند چه کسانی گلوی فرزندش را نشانه می­‌روند.
آیا علی (ع) نیز باید سکوت کند یا نه؟‌ ای برادران، تبلیغات دشمنان شما را از پا در نیاورد و در راهتان استوار و پرصلابت باشید. امروز در جنت‌مکان با خون هر شهید خندقی که محمد (ص) در مدینه و حسین (ع) در کربلا ایجاد کرد به وجود می­‌آید.

باید دید چه کسانی با دشمنان خدا در آن سوی خندقند و چه کسانی با دوستان مردم در این سوی خندق! شما را دوباره به تقوای الهی سفارش و تأکید می­‌نمایم. از زندگی کردن ساده و با مردمان جوشیدن خصلت شما باشد. دروغ و نیرنگ را به دور افکنده و با فقیرترین مردم جامعه­‌تان هم سطح باشید.

در دعاهایتان مرا یاد کنید. همه شهیدان را یاد نمائید، حیدر، عبدالله را، ابراهیم و جمشید و خسرو و دیگران را فراموش نکنید.

خدا می­‌داند در این لحظه دلم برای شهادت تاب ماندن ندارد. حرمت خون شهید را پاسدار باشید و با عزمی داغ از خون سرخ شهیدان دفاع نمایید. از به وجود آمدن استکبار که نمونه عینی آن وجود خان­‌ها است، حتی تا پای خونتان دفاع نمایید.

نگذارید این دشمنان بشریت جان دوباره بگیرند، نگذارید آن‌ها در تشییع جنازه من دخالت و شرکت کنند. برادران با خانه­‌مان رابطه­ی نزدیک داشته باشید، با خانواده شهید حیدر نیز رابطه­‌ی نزدیک داشته باشید.

انجمن اسلامی را محکم نگه داشته و از ولایت فقیه به عنوان پشتوانه الهی استفاده نمایید. از رهبری امام به شدت طرفداری نمایید.

مرا در کنار قبر شهید حیدر کرمی به خاک بسپارید تا با این­کار نیز مقداری از تفرقه و تشویش و پراکندگی جلوگیری شود و به کسانی که حتی برای مردگانمان تفاوت قائل می‌­شدند ضرب‌ه­ای شمشیر وارد شود.

و این سخن امام را به شما تذکر می­‌دهم: که شیاطین از مساجد می­‌ترسند، مساجد را ترک نکنید.

و در آخر از همه برادران: قاسم، غلام محمدزاده، غلام بهداروند، علیرضا، کاظم، نورعلی، روزعلی، غلامعلی، موسی، فتح الله، فرامرز کرمی، علی حسین، محمدحسین، دیگر برادران که اسم‌شان در خاطرم نیست طلب بخشش می­‌خواهم و از آن‌ها التماس دعا دارم. خدا یاورتان باد.
یا أَیُّهَا الَّذینَ آمَنوا إِن تَنصُرُوا اللَّهَ یَنصُرکُم وَیُثَبِّت أَقدامَکُم ﴿ سوره مبارکه محمد آیه ۷ ﴾‌ای کسانی که ایمان آورده‌اید! اگر (آیین) خدا را یاری کنید، شما را یاری می‌کند و گام­‌هایتان را استوار می‌دارد.

خدایا من می­‌دانم شهید می­‌شوم، زیرا گناهانم زیاد است و با ریختن اولین قطره خون هر شهید گناهانش آمرزیده می­‌شود.

خدا یا شهادتم را عامل وحدت این روستا قرار بده. دیشب در خواب دیدم برادران را که برادر کوچک‌مان سعید کرم­زاده در جبهه دارخوین شهید شده و من در تشییع جنازه او شرکت کرده­‌ام، خدا یا تو بر همه چیز آگاهی.
احسان جان، مرتضی، مصطفی، مجتبی، محسن در سوگ عموی‌تان گریه کنید، زیرا شما وارثان خون عزیزانتان خواهید بود.‌

ای عزیزان و‌ ای غرق در آرزو و خیال، شما فردا بزرگ خواهید شد و انتقام شهیدان‌تان را از مستکبران خواهید گرفت.

عزیزان در جشن عموی‌تان نقل و نبات نوش­جان کنید. عزیزان اشک جلو پلک­‌هایم را گرفته و صفحات کاغذ را نمی­‌بینم، ولی دور دست تاریخ را می­‌بینم که شما در جامعه توحیدی با رهبری آقا صاحب‌الزمان زندگی خواهید کرد و در آخر زمان نه ظلمی خواهد بود نه جوری و نه ستمی.

خداحافظ کوچولو‌های مهربان

برادرتان علی ضامن

ساعت ۲ بعد از ظهر ساعت ۱۳۶۱/۲/۹»

انتهای پیام/ 900

#وصیت نامه شهید #شهدای شوشتر #دفاع مقدس #ساجد #جفیر خرمشهر #جنت مکان شوشتر #دانشگاه شهید چمران #انفجار مین #جنگ تحمیلی #خونین شهر #خوزستان #جبهه و جنگ
این خبر را به اشتراک بگذارید
related-image


مصدومیت 12 نفر بر اثر زلزله در کرمانشاه/تلفات جانی گزارش نشده است رونمایی از طرح رختکن مدرن ورزشگاه وطنیِ نساجی (عکس) علیرضا جهانبخش در یک قدمی برایتون با 23 میلیون یورو «دیکتاتور عاشق» در راه است سیرالعباد سنایی و کمال‌نامه خواجو آثار برتر یازدهمین جشنواره کتاب سال رضوی معرفی شدند سرمربی کرواسی پیشنهاد خیره‌کننده ایران را رد کرد! میدان دادن به بخش خصوصی راهکار تولید فناوری از پژوهش‌های کاربردی فیلم/ حجم مبادلات ایران و ترکیه به چه میزان است؟ عکس: لامبورگینی طلایی! انتقال مصدومین زلزله کرمانشاه به مراکز درمانی لرستان لرزید؛ خسارتی گزارش نشده است مودریچ رونالدوی جدید رئال شد! ویزای کار مربی استقلال دردسرساز شد کجا و چگونه خسارت ناشی از قطع برق را بگیریم؟ زلزله کرمانشاه چند مصدوم در ثلاث باباجانی بجا گذاشت اعزام تیم‌های ارزیاب به منطقه احساس زلزله در استان‌های همجوار توضیحات وزیر کشور درباره مشکلات مربوط به امنیت داخلی و خارجی کشور چرا رئال به جذب هازارد اصرار دارد؟ مرگ دو جوان در رودخانه‌های ارمند و دوپلان معارفه مدیر کل تعزیرات حکومتی خراسان جنوبی همدان لرزید حضور لاریجانی در نشست کمیسیون اجتماعی درخشش رزمی کار زنجانی در مسابقات قهرمانی کشور جوجیتسو زخمی شدن یک نامزد انتخابات پاکستان در حمله انتحاری مواضع مزدوران سعودی در ضالع یمن هدف قرار گرفت لرزش کوهدشت از زمین لرزه همسایه تونی بلر حقوق‌بگیر ولیعهد عربستان شد معاونان آخوندی از مسکن مهر بازدید کرد ترامپ نسخه دوم شیطان است پشت پرده افزایش قیمت دو خارجی استقلال یادمان شهدای همدان در قراویز احداث شود توانمندسازی زنان سرپرست خانوار در مناطق حاشیه‌نشین استان گلستان‌ 2800 شغل از ابتدای امسال در استان گلستان ایجاد شده است بنای یادبود 70 سال تاریخچه پورشه؛ جذاب‌ترین نماد گودوود 2018 گرمای هوا تغییر ساعت کاری ادارات مازندران را ماندگار کرد بارشهای رگباری نیمه شمالی خراسان رضوی را فرا می‌گیرد بازرسی از مجتمع‌های آبی مشهد آغاز شد 51 پروانه استاندارد در خراسان رضوی باطل شد مشکلات اقتصادی کشور متأثر از جنگ روانی دشمنان است فروپاشی صفوف گروه‌های تروریستی و پیشروی سریع ارتش در جنوب جهانبخش رکورد هلندی‌ها را جا به جا می‌کند خواص شگفت انگیز هلو در درمان بیماری‌ها شکایت مادر از فرزندان طمعکار برای مطالبه مهریه! کاهش 99 درصدی کشفیات قاچاق لوازم آرایشی اروپا باید برای تنها ماندن آماده شود مشکلات کامیون‌داران برخوار زیر ذره‌بین مسئولان/ لزوم همکاری شبکه بهداشت برای صدور کارت هوشمند رانندگان آیت‌الله حسینی‌بوشهری: کمیته امداد زمینه اشتغال روستاییان در روستاها را فراهم کند سرقت‌های به عنف و خشن در گلستان کاهش یافت دومین شماره نشریه "اقرأ" منتشر شد
کودک‌ربایی در تهران برای 10 میلیون تومان! تعقیب قضایی عاملان شهادت 11 رزمنده سپاه تصاویر/ تشییع پیکرهای 11 شهید عملیات تروریستی در مریوان زلزله 5.7 ریشتری رویدر در هرمزگان را لرزاند اطلاعیه وزارت اطلاعات درباره فعالیت دوتابعیتی‌ها در دولت امروز سخن گفتن با آمریکا معنایی جز تسلیم ندارد؛ آقای ترامپ! با دُم شیر بازی نکن/ صلح با ایران مادر صلح‌ها و جنگ با ایران مادر جنگ‌هاست مسیح مهاجری: اول نمایندگان ناباب را از مجلس بیرون بریزید، بعدا بروید سراغ عوض کردن وزیران روحانی خطاب به ترامپ: با دم شیر بازی نکن! حسن روحانی خطاب به دونالد ترامپ: با دم شیر بازی نکن، پشیمان‌کننده است/ تنگه‌های زیادی داریم؛ تنگه هرمز فقط یکی از آنهاست وزیر ارتباطات: خبری از فیلترینگ اینستاگرام نیست/ منتظر اقدام دادستانی برای رفع فیلتر توییتر هستیم در سازمان خصوصی سازی فساد نداریم/دولتی‌ها در برابر خصوصی سازی مقاومت می‌کنند وزش باد شدید در شمال شرق و نوار شرقی کشور روحانی خطاب به ترامپ: با دم شیر بازی نکن روحانی: برجام تصمیم نظام بود! / ترامپ هم تهدید است هم فرصت! پاسخ وزارت اطلاعات درباره فعالیت مدیران دوتابعیتی در کشور فساد در سازمان خصوصی سازی نیست روایت حامی پروپاقرص روحانی از بده بستان‌های مفسده‌انگیز سازمان خصوصی سازی دچار فساد نیست/مقاومت‌ها زیاد است آذری جهرمی: خبری از فیلترینگ اینستاگرام نیست/ منتظر اقدام دادستانی برای رفع فیلتر توییتر هستیم بدنبال اصلاح روابط عربستان، امارات و بحرین با ایران هستیم/ تنگه‌های زیادی داریم؛ تنگه هرمز فقط یکی از آنهاست روحانی: امروز سخن گفتن با آمریکا معنایی جز «تسلیم» ندارد مسیح مهاجری: اول نمایندگان ناباب را از مجلس بیرون بریزید، بعدا بروید سراغ عوض کردن وزیران اینستاگرام فیلتر نمی‌شود؛ توئیتر آزاد می‌شود؟! آقای ترامپ! با دُم شیر بازی نکن پشیمان کننده است مجلس از عناصر نایاب پاکسازی شود/ خانه تکانی باید از مجلس شروع شود/ مردم تحمل ادامه این وضعیت را ندارند روحانی: آقای ترامپ با دُم شیر بازی نکن، پشیمان خواهی شد جهرمی: خبری از فیلترینگ اینستاگرام نیست ملت ایران اهل تعامل است اما عزت خود را حراج نمی‌کند سرنوشت کودک ربایی 10 میلیونی از امشب دریاهای کشور مواج می‌شود تعقیب قضایی عاملان شهادت 11 رزمنده سپاه رییس جمهور: آقای ترامپ! با دُم شیر بازی نکن/ تجلیل از از نقش سپاه در پاسداری از ایران در سازمان خصوصی سازی فساد نداریم/دولتی‌ها در برابر خصوصی سازی مقاومت می‌کنند پوری‌حسینی: حتی یک مورد فساد در سازمان خصوصی‌سازی نداریم دو سال از برنامه احیای دریاچه ارومیه عقب هستیم/ لزوم تامین حق آبه دریاچه تا پایان سال 98 انتقال و فروش خاک به خارج از کشور ممنوع شد/تعیین مجازات برای خاطیان کدام گوشی‌ها ارز 4200 تومانی می‌گیرند؟ پوری‌حسینی: فساد در سازمان خصوصی‌سازی نداریم از امشب دریاهای کشور مواج می‌شود سرنوشت کودک ربایی 10 میلیون تومانی تعقیب قضایی عاملان شهادت 11 رزمنده سپاه برجام، شکست توطئه 12 ساله علیه فناوری هسته‌ای ایران بود پوری‌حسینی: فساد در سازمان خصوصی‌سازی نداریم سازمان خصوصی سازی دچار فساد نیست/مقاومت‌ها زیاد است مسیح مهاجری: نمایندگان ناباب را از مجلس بیرون بریزید! تعقیب قضایی عاملان شهادت 11 رزمنده سپاه برجام تصمیم یکپارچه تمام ارکان نظام بود/ تنگه‌های زیادی داریم؛ تنگه هرمز فقط یکی از آنهاست تعقیب قضایی عاملان شهادت 11 رزمنده سپاه فوت 19 نفر بر اثر غرق شدگی طی هفته گذشته/ در مناطق پرخطر به افراد آموزش شنا ندهید وزارت اطلاعات فعالیت مدیران دوتابعیتی در پست‌های حساس و مدیریتی کشور را رد کرد

تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینک ما را مطلع کنید.
message
near_me