تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینکما را مطلع کنید.
منبع:نسیم
دسته:سیاسی-بین الملل()
کد خبر:17584824
۱۳۹۷/۰۴/۲۲ ۰۶:۴۹

نصرالله: به روش خاص خودم توضیح می‌دهم

نصرالله: نمی‌خواهم وارد این بحث شوم که در رابطه با این جریان چه چیز حق قانونی ما است و چه چیز غیر قانونی است و انتخاب‌های پیش رو چیست. فقط با دو جمله بسیار ساده، آن هم به روش خاص خودم توضیحات لازم را می‌دهم.

به گزارش گروه حماسه و مقاومت خبرگزاری فارس، روز 12 ژوئیه سال 2006 میلادی سید حسن نصرالله دبیر کل حزب الله لبنان در اولین روز از آغاز جنگ با اسرائیل در حالی که تمام دنیا منتظر شنیدن نقطه نظراتش بودند، سخنانی را مطرح کرد. سخنانی که آقای دبیرکل در مقابل صهیونیست ها بیان کرد شاید حتی غرور سران سرسپرده عرب را که سالها گاو شیرده اشغالگران شده بودند نیز برانگیخت. مطالبی که پس از گذشت 12 سال از این جنگ همچنان قابل تأمل است.

نصرالله در نشستی خبری، در مسجد «امامین حسنین» محله «حریک»، واقع در «ضاحیه جنوبی بیروت» شرکت کرد و ابتدای سخنان خود، از مجاهدان قهرمان مقاومت که به وعده خویش عمل نمودند تمجید کرد و عملیات صبح امروز مقاومت را «وعده صادق» نامید.

او گفت: از این قهرمانان کمال امتنان را دارم، و پیشانی و دستان آنها را می بوسم، زیرا که به برکت همین پیشانی های فراخ و رو به آسمان و این بازوان پیچیده با شهامت است که سرهای تمامی ما بر افراشته خواهد ماند و زنجیری بر مچ دستان اسیری در زندانهای اشغالگران باقی نخواهد ماند. همانا امروز، روز وفا به عهدی ست که با «سمیر قنطار»، «یحیی سکاف»، و «نسیم نسر» و کلیه برادران و اسیرانی که در زندانهای اشغالگران به سر می برند بسته بودیم. و نیز فرصت را غنیمت می شمارم و کمال تشکر و قدردانی خویش را تقدیم می دارم به مردم لبنان، و فلسطین و اعراب و مسلمانان و کلیه کسانی که به هر وسیله ای سعی کردند که سعادت و شادی و تائیدات خویش را نسبت به ما ابراز نمایند، خصوصا مردم جنوب لبنان در روستاهای خط مقدم که تا این لحظه همچنان استواری نمودند و قوی و مطمئن برجای ماندند.

علی رغم اینکه با تبلیغات منفی شایعه کردند که در جنوب لبنان مهاجرت وسیعی صورت می پذیرد که البته این خبر درست، نیست. در مورد عملیات میدانی صحبت نخواهم کرد چون این امر به عهده مقاومت اسلامی است. مطابق روال معمول ما تفسیر و توضیح همه چیز را در زمان مشخص و مناسب خود خواهیم داد. و اما پیشروی اسرائیل فقط در یک منطقه صورت نگرفته بلکه تا منطقه «الراهب» واقع در «عیتا الشعب» جلو آمدند. البته تانک اسرائیلی که تا آنجا پیشروی نمود منهدم شد و یک کشته و یک زخمی به بار آورد. همچنین چند ساعت پیش، دشمن اسرائیلی بوسیله واسطه های متعددی خواستار آتش بس در این منطقه شد تا بتواند کشته ها و زخمی ها خود را از آنجا بیرون بکشد.

ما در جواب آنها گفتیم که آتش بس باید به صورت کلی صورت بپذیرد و نه در یک منطقه خاص، زیرا اصلا منطقی نیست که به دشمن آتش بس اعلام کنیم در حالی که همزمان آنها در حال بمباران پل های ما هستد! آن تبلیغاتی که در مورد پیشروی وسیع از جانب اسرائیل به اراضی لبنان صورت پذیرفته به هیچ وجه درست نیست. ما فکر کردیم که به بیرون رسیدند. دو اسیر اسرائیلی در جایی امن و بسیار دور قرار دارند. عملیات بازداشت دو سرباز در ساعت نه و پنج دقیقه صبح انجام گرفت. ساعت دو و نیم یا یازده اسرائیلی ها از این جریان با خبر شدند. نتیجه آن که بچه ها توانستند اسیرانی را که در ساعت نه و پنج دقیقه گرفته بودند در این مدت به هر جایی که بخواهد منتقل کنند. نمی خواهم وارد این بحث شوم که در رابطه با این جریان چه چیز حق قانونی ما است و چه چیز غیر قانونی است و انتخاب های پیش رو چیست ...

فقط با دو جمله بسیار ساده، آن هم به روش خاص خودم توضیحات لازم را می دهم. این حقی طبیعی و تنها راه حل منطقی موجود است. هیچ نهاد بین المللی ای وجود ندارد که بخواهد اسیران و بازداشت شدگان را آزاد کند، همچنین هیچ موسسه بین المللی و هیچ موسسه منطقه ای و هیچ کدام از دولتها و سازمانها (ضمن ادای احترام نسبت به آنها) و هیچ روند مذاکرات سیاسی ای کاری از دستشان بر نمی آید. تنها انتخاب و راه این بود. اگر کسی هست که جز این راهی را دارد بفرماید و پیشنهاد خویش را ارائه دهد و توضیح دهد که اگر وسیله و راهی برای برای این مساله داشته است، پس چرا در طول این بیست سال آن را اجرا ننموده است؟! آنچه ما انجام دادیم حق طبیعی ماست و حوادث امروز وارد مباحثات فلسفی و قانونی و سیاسی نخواهد شد، زیرا که این تنها راه پیش روی ماست.

آن چه امروز رخ می دهد و آن چه در غزه جریان دارد حقیقت را فاش می سازد و مسئولیت رنج هزاران اسیر لبنانی و فلسطینی و عربی و خانواده های آنها را متوجه همه جهان می سازد.

البته ما کار غافلگیرانه ای نکردیم، چون آلان بیش از یک سال است که می گوییم در این سال به عملیات «اسیرگیری» دست خواهیم زد و هدفمان هم باز گردان اسیرانمان است. در هر مناسبتی و بعد از هر بیانیه ای، ما این نیت خود را اعلام می داشتیم و اسرائیلی ها هم در مرز بسیج می شدند و البته آن ها از قبل بسیج شده بودند و همین ماجرا قبلا در غزه اتفاق افتاد.

این تصمیمی است که قبلا گرفته شده است و مقاومت اسلامی قبلا به اسارت گرفتن سربازان اسرائیلی را در اولویت کارهای خویش در سال 2006 قرار داده بود تا پرونده اسیران به صورت کلی بسته شود.

ماجرای امروز همان اولویت است. ما همیشه سعی کردیم که در طول خط مواجهه، به رغم کلیه شرایط موجود، آرامش را حفظ کنیم، لکن همیشه برای این کار یک استثنا وجود داشت و آن مسئله «اسیر گیری» بود که طی جلسات داخلی با رهبران سیاسی این مسئله را چندین بار متذکر شدم و در نتیجه عملیات به این شکل انجام پذیرفت.

به شکل طبیعی این عملیات به لحاظ زمانبندی و روش انجام، بدون شک پشتگرمی و حمایت بزرگی برای برادرانمان در فلسطین به شمار می رود که همه روزه در برابر چشمان جهانیان کشته می شوند اما تاکید می کنم که این تصمیم قبل از جریانات «غزه» گرفته شده بود تا بین مسائل محلی و منطقه ای تداخلی پیش نیاید. اسرائیل تا این لحظه مجموعه واکنش هایی از خود بروز داده است و ما نیز سعی بسیاری کردیم که خود را کنترل کنیم ولی با هر گونه پیش روی در خاک لبنان به شدت مقابله می کنیم.

نیم ساعت قبل یکی از پایگاههای فرماندهی ارتشی اسرائیل بمباران شد که این پیام واضحی است مبنی بر این که ما آمادگی پیشروی تا دورترها را نیز داریم. این خویشتنداری که مقاومت اسلامی تا آلان از خود نشان داده است از روی ضعف و یا تردید نیست بلکه رویه ما کماکان همین خواهد بود اما سعی می کنیم پاسخ هایمان دقیق و حساب شده باشد.

اما حرف بعدی ما: اسرایی که در دست ما هستند باز گردانده نخواهند شد مگر به یک طریق؛ مذاکرات غیر مستقیم و تبادل اسرا... و السلام. هیچ احدی در این جهان نمی تواند آنها را به دیارشان برگرداند مگر با مذاکره غیر مستقیم. اما اگر اسرائیل فکر می کند می تواند آنها را با عملیات نظامی باز گرداند تا نفس دارم تکرار می کنم که وهم است، وهم است، وهم است.

تمامی اسرائیل و متحدانش نمی توانند این دو اسیر را به دیار غصبی شان باز گردانند. از همان بدو امر دولت و ملت و مقاومت اسلامی لبنان در معرض فشارهای زیادی از طرف سفیر آمریکا و نیز فرستاده دبیر کل سازمان ملل و سفارت های خارجی دیگر قرار دارند. در ماجرای «تهبیط حیطان» و در سال 2000 نیز ما شاهد وضعیت مشابهی از نظر تهدید و ارعاب بودیم. چنانچه هدف آنها از عملیات نظامی این است که تمامی لبنان بهای عملیاتی را که مقاومت اسلامی در جنوب لبنان انجام داده است، بپردازند، من دوست دارم در این مورد سخن واضح و دقیقی را بیان کنم: من حساسیت این موقعیت را از نظر لبنانی و اسرائیلی و فلسطینی و عربی و بین المللی می دانم و همچنین خوب می دانم که ما دقیقا در چه موقعیت و نقطه ای قرار داریم.

هدف ما از عملیاتی که صبح به انجام رسید این است که سربازان اسرائیلی را به اسارت بگیریم تا آنان را با اسیران خودمان مبادله کنیم. ما نمی خواهیم اوضاع را در جنوب لبنان وخیم کنیم. نیت ما چنین چیزی نبوده است. همچنین نمی خواهیم لبنان و منطقه را درگیر جنگ کنیم. از طرف نیرو های بین المللی با ما تماس گرفته شد که به ما اطلاع دادند تلاش برای آتش بس در جریان است، آیا شما آمادگی اش را دارید؟ به آنها گفتیم که ما مشکلی نداریم. ما خواستار آتش بس نخواهیم شد ولی اگر هر طرفی خواست خواست وساطت کند با هدف آتش بس، ما مشکلی نداریم. زیرا ما نمی خواهیم که اوضاع را وخیم تر کنیم اما اگر دشمن اسرائیلی بخواهد اوضاع را وخیم تر کند و به فکر راهی باشد که لبنان بهایی بپردازد ما آماده مقابله هستیم، آن هم تا جایی که دشمن و کسانی که پشت سرش هستند قادر به تصور آن نباشند.

امروز اسراییلی های موجود در حکومت عبارتند از: «اولمرت» که نخست وزیر جدید است، همچنین وزیر دفاع و رئیس ستاد مشترک هم جدید هستند. ما آن ها را نصحیت می کنیم تا قبل از این که دور هم جمع شوند و تصمیم بگیرند از روسای اسبق و وزیران سابق درباره تجربیاتشان پیرامون لبنان سوال کنند. آن چه باعث اجرای عملیات اخیر شد این بود که در جریان تبادل پیشین اسرا، وقتی به توافق رسیدیم که «سمیر قنطار» و «یحیی سکاف» و «نسیم نسر» و دیگران آزاد شوند، مناقشاتی در داخل حکومت دشمن روی داد و با 12 رای موافق علیه 11 رای مخالف تصویب شد که این جوانان ما را از عملیات تبادل خارج کنند.

امروز من اسرائیلی ها را نصحیت می کنم که با همدیگر مناقشه نکنند و از کلیه تجربه های قبلی استفاده نمایند. اما از طرف ما! ما بیش از آن چه این دشمن توقع دارد آماده و مجهز هستیم. 

ما خود را برای چنین روزی از سال ها قبل آماده ساخته ایم. از 26 ماه مه سال 2000 حزب الله خود را برای چنین مواجهه های تحمیلی آماده می کرد. به رئیس ستاد ارتش دشمن که تهدید کرده است، می خواهم لبنان را به 20 سال قبلش بازگردانم می گویم: لبنان امروز، لبنان 20 سال پیش نیست. «مقاومت » هم دیگر فرق کرده است، امکانات و روحیاتش تفاوت کرده است. من نیازی نمی بینم که تهدید کنم، شاید که آن کسی که زیاد تهدید می کند نمی تواند زیاد عمل کند و شما حزب الله و صداقت آن را خوب می شناسید. اسیران پس از مذاکرات غیر مستقیم با تبادل باز خواهند گشت. اگر دنیا خواستار آرامش است، ما نیز خواستار آرامش هستیم و اگر دنیا خواستار رویارویی با ماست، ما نیز آماده رویارویی تا بیشترین حدش هستیم.

اگر رویارویی را انتخاب کرده باشند، پس باید توقع هر گونه غافلگیری را داشته باشند. و پیام من به داخل لبنان این است که اکنون وقت منازعه و بحث و جدل نیست. من از کسی توقع حمایت و پشتیبانی ندارم، اما می خواهم لبنانی ها را (صرف نظر از دولتی یا غیر دولتی بودنشان) به این مسئله متوجه کنم که کسی طوری رفتار نکند که باعث شود دشمن نسبت به لبنان جری شود و هیچ کس طوری صحبت و رفتار نکند که دشمن از طریق آن تسلطی بر لبنان بیابد. الان زمان؛ زمان اتحاد و همکاری برای تحقق این حق است و بعد از انتهای مساله، ما حاضریم که در هر مذاکره و بحث و جدلی شرکت کنیم.

من در مورد ارتکاب هر گونه اشتباهی که باعث مساعدت به دشمن و تقویت او شود هشدار می دهم و این جاست که احساسات ملی خود را نشان می دهد. دولت لبنان وظیفه دارد که در حوزه مسوولیت ملی که همان حفظ کشور است وارد عمل شود و قرار ندادن لبنان به صورت کاملا بی دفاع در معرض تعرض دشمن اسرائیلی جزئی از این محافظت به شمار می آید.

و اما پیام من به برادران فلسطینی این است که صبر و ثبات و تحمل خویش را بالا ببرند که آنچه امروز در لبنان رخ داد، گشایش و خروجی خواهد بود برای مشکلات جاری آنان در غزه. یعنی اسرائیل می گوید که نمی خواهد با حماس به مذاکره بپردازد زیرا عملیات [اسیر گیری ماه پیش] در غزه صورت گرفت، شاید یکی از راه حل ها این باشد که آن یک به اضافه دو بشود سه [سربازان اسیر اسراییلی] و حالا تشریف بیاورند برای مذاکره.

ما هیچ مشکلی نداریم که از طریق سعی مشترک لبنانی و فلسطینی برای خارج شدن از این مشکل که کلیه منطقه به سبب اشغال و دشمنی اسرائیل و به اسارت بردن ده هزار اسیر فلسطینی به زندان های اسرائیل آن هم به شکل وحشیانه و غیر انسانی دچار آن شده است، اقدامی بکنیم. از رسانه های گروهی می خواهم با مسئولیت عمل کنند، و با تبلیغات خویش به دشمن خدمت نکنند و با دامن زدن به فضای ترس و رعب و پریشانی به اسرائیل کمک نکنند. امیدوارم بعضی افراد ضعیف النفس و آشفته، این آشفتگی خویش را به دیگران انتقال ندهند.

آلان وقت تصفیه حساب های داخلی نیست، زیرا که با جنگی برای وطن مواجهیم. پس هر کس بخواهد به تصفیه حساب های داخلی خویش بپردازد خواهد باخت. سخنان خویش را با خطابی به ملت عراق پایان می بخشم و به واسطه همه این خون های پاکی که در لبنان و فلسطین ریخته می شود آنان را خصوصا شیعیان و حسینیان را مخاطب می سازم که به جای دوری نروید. آن کس که بین شما دشمنی و نفرت ایجاد کرده آمریکائی ها و صهیونیست ها هستند. جستجو کنید و عناصر موساد را پیدا کنید. آن ها از کلیه بخش های جهان بسیج شده و به عراق اعزام شده اند تا در این جا و آن جا بکشند و این جا و آن جا را منفجر کنند تا عراق را به جنگ شیعه و سنی سوق بدهند و در پی آن، چنین جنگی را به کل منطقه امتداد دهند.

*پرسش و پاسخ با خبرنگاران: سوال: آیا قبل از اقدام به عملیات با دولت لبنان هماهنگی و گفت و گویی داشتید؟

سید حسن نصرالله: آیا من وظیفه دارم که به دولت بگویم که من می خواهم اقدام به عملیات «اسیر گیری» کنم؟! با چنین کاری مسئولیت بزرگی متوجه دولت خواهد شد. البته از طرف رئیس جمهور «امیل لحود» و نخست وزیر «فؤاد سنیوره» و رئیس مجلس نمایندگان «نبیه بری»، و تعدادی از رهبران دینی و مذهبی تماسهایی تلفنی صورت گرفت همانطور که بین نخست وزیر و معاون سیاسی [حزب الله]حسین خلیلی تماس تلفنی برقرار شد.

سوال: آیا عملیات تبادل فقط شامل اسیران لبنانی می شود یا شامل اسیران فلسطینی نیز می شود و اگر تجاوزهای اسرائیلی تا آن جایی پیش برود که صدای مردم لبنان در بیاید، حزب الله چه جوابی خواهد داد؟

سید حسن نصرالله: کمی زود است که این سوال شما مطرح شود و من بخواهم جواب بدهم. همه چیز به مذاکرات راجع به خواسته های ما بستگی دارد که درباره آن بعدا صحبت می کنیم و اما در پاسخ سوال دوم شما: مقاومت آماده دفاع در برابر هر گونه حمله اسرائیلی است. و حتما انشا الله دفاع خواهد نمود. طبیعتا صدای مخالفت خواهیم داشت و صداهای مخالف همیشه بوده اند. و من می گویم از سال 1982 در مورد مقاومت اتفاق نظر ملی حاصل نشد، امروز هم درباره این مساله اتفاق نظر ملی وجود ندارد، این مشکلی ندارد و در موضع ما تغییری ایجاد نمی کند. امیدواریم که نخست وزیر فعلی به شهید «رفیق حریری» اقتدا کند.

ایشان در سال 1996 با هدف مواجهه با تجاوز علیه لبنان به تمام جهان رفتم با علم به این که در بعضی مسائل با ما نقطه نظرات مخالفی داشت و موافق انجام عملیات نبود و در مورد زمانبندی عملیات با ما بحث داشت، لکن ما نیز در حوزه مسئولیت ملی خود حقی داریم. از نخست وزیر فعلی کشورمان انتظار داریم همانطور که ادعا می کند در خط شهید حریری باشد با همان سطح وطن پرستانه رفتار کند.

سوال: به اسارت در آوردن دو سرباز اسرائیلی در خاک لبنان صورت گرفته یا در اراضی اشغالی دیگری از فلسطین اشغالی صورت پذیرفته است؟ زیرا در هر یک از این دو حالت تبعات خاصی مترتب خواهد بود. 

سید حسن نصرالله: تا وقتی که خاک اشغال شده وجود داشته باشد می توانید به قانون وضع شده توسط پرفسور مرحوم «ادمون نعیم» رجوع کنید که بسیار واضح است و می گوید اگر حتی یک وجب خاک اشغالی وجود داشته باشد، ما حق انجام عملیات در «تل آویو» را داریم. این با قانون بین المللی هم مطابقت دارد. ما در «تل آویو» عملیات نکرده و از حقوق قانونی خود به حسب قوانین بین المللی هم استفاده نکردیم. برای همین ما آن ها را در مزارع «شبعا» و «غجر» یا در مناطق محصور با سیم خاردار در مرزها، چند متری چند متر در داخل کشور یا مقابل آن به اسارت می گیریم و مسئله مهمی نیست، چون این حق قانونی ما است. اسرای لبنانی را بازداشت می کنند و می گویند این ها اسیران جنگی هستند، پس این حق قانونی ماست که به کاری دست بزنیم تا منجر به تبادل اسیران شود. مسئولیت آنچه رخ داد از طرف دولت اسرائیل به دولت لبنان تحمیل شده است.

سوال: آیا پیامی برای «سمیر قنطار » دارید؟

سید حسن نصرالله: در اصل نام این عملیات «آزادی سمیر قنطار و برادرانش» بود. از آنجایی که این عنوان طولانی به نظر می آمد قرار شد که آن را عوض کنیم و به عملیات «وعد الصادق» تبدیل نماییم زیرا که این وعده ای به سمیر و برادرانش بود و در پی آن من به سمیر و برادرانش می گویم که شما در مسیر آزادی قرار دارید، موضوع فقط موضوع زمان است و ان شاء الله جز اندک زمانی باقی نمانده است. اسرائیل همیشه مسئولیت همه چیز را بر عهده دولت لبنان می گذارد.حتی در فلسطین جناب یاسر عرفات در رام الله زندانی بود و با این حال اسراییل او را مسوول همه اتفاقات می دانست. این سیاست اسرائیل است، آنها سوریه و ایران را نیز مسئول می دانند. این منطق آن ها است و یک مساله تکراری است.

سوال: احتمال حمله اسرائیل به لبنان در چنین شرایط اقتصادی سختی و واکنش احتمالی به این مسئله و نیز کمکهایی که این عملیات به حزب الله در مسیر مذاکرات سیاسی داخلی خواهد کرد.

سید حسن نصرالله: در جریان مذاکرات داخلی، هر طرفی منطق خاص خودش را برای بحث دارد. ما حسن ظن و انعطاف پذیری خویش را در همان ابتدا نشان دادیم، و خواستار این هستیم که نقطه نظرات ما در این مذاکرات مورد تائید و حمایت قرار گیرد. این کل حجم موضوعی است که ما آن را در نظر می گیریم.  این جزئی از کشمکشی است که تحمل هزینه های آن بر عهده همه ماست. قبلا گفته ام و اکنون نیز تکرار می کنم که تمنا دارم هر مادر لبنانی خود را مادر «سمیر قنطار» بپندارد، و فرض کند پسر او به جای «سمیر قنطار» است. در این حالت، چگونه رفتار می کرد؟ پس به این موضوع از این زاویه انسانی بنگریم.

سوال: آیا ممکن است به دنبال این موضوع منطقه خاورمیانه به جنگ کشیده شود، خصوصا بعد از تهدیداتی که نسبت به سوریه شد؟

سید حسن نصرالله: این منطق از سال 1982 یا از همان زمان اقدام مقاومت به جنگ علیه اسرائیل برقرار است و اگر ما می خواستیم در برابر چنین منطقی تسلیم شویم خاک ما اشغال شده باقی می ماند و اسیرانمان در زندان ها می ماندند و خاکمان اشغال شده و به حاکمیتمان تجاوز می شد.

سوال: در مورد ایجاد تماس با شخصیت های جریان «14 مارس» مثل نماینده مجلس «ولید جنباط» و رئیس هیات اجرایی «قوات اللبنانی» «سمیر جعجع» چه نظری دارید؟

سید حسن نصرالله: امیدوارم از تمامی وزیران حکومت و همه مسئولان جریان های «14 مارس» و «8 مارس» و« 10 مه» و «14فوریه» تمنا دارم که فکر کنند پسر خودشان در اسرائیل بازداشت شده است و من در چنین حالتی عملکرد او را قابل قبول می دانم.

سوال: آیا این عملیات سوءتفاهمی میان شما و متحد تان «جریان آزاد ملی» ایجاد نخواهد کرد؟

سید حسن نصرالله: این امر با تفاهم میان ما هیچ منافاتی ندارد زیرا که موضوع «عملیات اسرا» بوده که هدفش همان اسرای لبنانی است. با صراحت تمام بگویم که اگر اسرائیل اسیران لبنانی را در عملیات مبادله پیشین اسیران آزاد می کرد دیگر هیچ حجتی برای حزب الله جهت گرفتن اسیر باقی نمی ماند. برای همین آنها باید متحمل مسئولیتش شوند. وقتی اسرای آنها در دست ما هستند و ما می توانیم از طریق آن ها اسیران لبنانی و فلسطینی و سوری و اردنی و عربی را آزاد کنیم و با این حال فقط خواستار اسیران لبنانی باشیم؛ این عملی غیر انسانی به شمار خواهد رفت. و اما در مورد عملکرد احتمالی نیروهای « 14 مارس» :آن ها طبق موضعی که خود می خواهند عمل خواهند کرد. آن ها معمولا با دقت مسائل را به نحو احسنت مطالعه می کنند. مثلا آنها موضع خود را یک هفته پس از کشف شبکه جاسوسی به رهبری «محمود رافع» بیان کردند. لکن من فعالیتهای مسئولانه آنها را که در جهت محافظت از کشور باشد تائید می کنیم.

سوال: آیا در صورت بروز حمله اسرائیل از حمایت ایران بهره مند خواهید شد؟ آیا سوریه که جبهه آن از سال 1973 بسته شده است از شما پشتیبانی خواهد کرد؟همچنین آیا با «بشار اسد» رئیس جمهور سوریه ملاقاتی داشته اید یا خیر؟

سید حسن نصرالله: در مدت اخیر ملاقاتی با ایشان نداشتم. همچنین سوریه و ایران از پشتیبانان همیشگی لبنان بوده اند اما در نهایت، سرزمین ما اشغال شده است و من تصمیم ندارم معطل این بمانم که کسی بخواهد پشتیبانی ام کند و یا نه و یا کسی جبهه خویش را باز بکند یا نکند. هر کس تصمیمی را که می خواهد می گیرد. در لبنان، ما جنگیدیم و اسیرانمان را باز گرداندیم و همان راه را ادامه خواهیم داد. همیشه سوریه و ایران پشتیبان لبنان بوده اند و ما از آنها کمال تشکر را داریم. من مطمئن هستم که آنها جانب لبنان و فلسطین را رها نخواهند کرد و در معرض فشارهای متعدد بین المللی قرار گرفته اند و کار به تهدید رسیده است اما من معتقدم که موضع آنها استوار و قوی و ثابت است.

منبع: فارس

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

#نسیم آنلاین #سید حسن نصرالله #دبیر کل حزب الله #اسرائیل #سمیر قنطار #جنگ 33 روزه
این خبر را به اشتراک بگذارید
related-image related-image related-image


حمله پهپادی ارتش یمن به پالایشگاه شرکت آرامکو عربستان 30 درصد از پست‌های مدیریتی در دست بانوان کشور است جانسون وضعیت انگلیس را 'برزخ فلاکت‌بار' توصیف کرد برنامه مدیریت اضطراری برق شهرستان‌های آذربایجان غربی / 28 تیرماه سفیر پیشنهادی ایران در فنلاند، تابعیت مضاعف ندارد بروجردی: بازداشت نیستم/ دشمنی با آمریکا و اسرائیل هزینه‌های خود را دارد! دستورالعمل اجرایی کنترل مجرمان حرفه‌ای و سابقه دار ابلاغ شد برگزاری نشست بزرگان استان الحدیده در مخالفت با متجاوزان و اشغالگری نشست شورای مرکزی جبهه پایداری در قم برگزار می‌شود (کاریکاتور) تذکر مطهری به رئیس صداوسیما درباره خانم رئیس‌جمهور! قاسمی قهرمانی کشتی‌گیران‌جوان ایران را تبریک‌گفت قیمت سبد نفتی اوپک یک گام دیگر عقب نشست فلاحت‌پیشه: فرشچی تابعیت مضاعف ندارد واکنش علاءالدین بروجردی به شایعه بازداشتش نشست شورای مرکزی جبهه پایداری در قم برگزار می‌شود دستگیری باند واردکنندگان خودروهای لوکس مهلت شرکت در هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی تمدید شد بیمه سلامت 7 هزار میلیارد تومان بدهی دارد/ مردم نگران نباشند بازیکن مورد علاقه برانکو با پرسپولیس تمدید کرد افتخاری: هر چه خوبی کردیم بدی دیدیم/ اصرار داشتند سوپرجام برگزار شود تا 2 میلیارد گیرشان بیاید! ماجرای اخراج خلبان بخاطر سیگار الکترونیک! عصبانیت روزبه چشمی از صحبت‌های افتخاری نیروگاه اتمی بوشهر 30 هزارمیلیون کیلووات ساعت برق تولید کرد هیئت رئیسه فراکسیون امید هفته آینده با رئیس جمهور دیدار می‌کنند کاکا، پسر طلایی میلان اجازه شکل‌گیری تغییرات هیجانی قیمتی ندهیم خبر شوکه کننده کلوپ برای لیورپولی‌ها در مورد چمبرلین وضعیت فوق العاده در دانشگاه آمریکن در پی گزارش حضور فردی مسلح حضور محسن هاشمی درانتخابات ریاست جمهوری صحت دارد؟ واکنش علاءالدین بروجردی به شایعه بازداشتش خارج گردی‌های تابستانه نادر سلیمانی +عکس احادیثی زیبا از پیامبر اکرم (ص) درباره همنشین +تصویرنوشته برخورد جدی با گرانفروشی در استان بوشهر انجام شود ارتش یمن: عملیات پهپادی علیه آرامکو سرآغاز مرحله جدید بازدارندگی است پاسخ دایی به سوالی درباره غیبت خانم‌ها در ورزشگاه‌ توضیح علی دایی درباره غیبت خانم‌ها در ورزشگاه‌ها شکست روس‌ها در مقابل مردان ایرانی/ تیم ملی والیبال نشسته ایران قاطعانه به یک چهارم نهایی راه یافت مدیر برنامه‌های چشمی: صحبت‌های افتخاری دروغ محض است/ او گفت کمتر از منتظری به چشمی پول نمی‌دهد شکایت اردوغان از رهبر حزب جمهوریت به خاطر یک کاریکاتور ریشه تمام مشکلات اقتصادی حجم بالای نقدینگی است توضیحات زاکانی درباره نشست‌های اخیر اصولگرایان را رئیسی روایت جام جم از رابطه "عادل" با مدیر شبکه سه بازارچه مشاغل خانگی شهرضا تأسیس می‌شود نگران نباشید؛ خدمات بیمه سلامت ادامه می‌یابد
مهران مدیری وام 3 میلیاردی از ثامن الحجج دریافت کرده است؟! عناوین روزنامه‌های ورزشی 27 تیر 97/ از قهرمانی پرسپولیس تا یک پایان باز! +تصاویر شایعه تخلف مالی دو مجری مشهور تلویزیون همه چیز درباره خودروی جدید سایپا + عکس تاکید برتقویت امادگی بیمه‌ها برای مقابله با تحریم برنامه قطعی برق امروز 27 تیر تهران اعلام شد انتقادات تند دالیچ، از دولت کرواسی فرزند علم الهدی چند شغل دارد؟ آیین تودیع و معارفه مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران برگزار شد جلسه شبانه شفر با جپاروف و تیام ماجرای هشت بار درخواست ترامپ برای دیدار با روحانی خواننده پاپ ایران به جرم تجاوز دستگیر شد! آیت‌الله حسین حق‌شناس تنگستانی درگذشت مهران مدیری وام 3 میلیاردی از ثامن الحجج دریافت کرده است؟! 93 دختر مجرد، مادر شدند چرخش 180 درجه‌ای وزیر علوم و تائید بازرسی آژانس از دانشگاه‌ها/ حرکت قطار بازرسان به سوی دانشگاه شهید بهشتی هفدهمین نمایشگاه بین المللی خودرو شیراز مربی ورزشی متجاوز در شیراز بازداشت شد مربیان بزرگ وقتی شرایط بازی تغییر می‌کند، ارنج تیم را تغییر می‌دهند/ نمی‌دانم چرا دولت نمی‌تواند برای مشکلات تصمیم‌گیری کند دریافت‌های میلیاردی دو مجری از موسسه ثامن الحجج رومینا را به انبار بردم؛ بهنام هم آمد، از کجا معلوم من این کار را کرده باشم! اولین نشست از سلسله نشست‌های "رسانه، افکار عمومی و بازنمایی رویداد با حضور صادق زیباکلام، شمس مستوفی و منصور مظفری برگزار خواهد شد صالحی خبر داد؛ تکمیل کارخانه روتورسازی برای تحقق 190 هزار سو/ طرح پیشران هسته‌ای، جلوتر از زمان‌بندی در حال انجام است بازداشت خواننده مطرح به جرم تجاوز پست جدید برای سردارسلامی در سپاه دریافت‌های میلیاردی دو مجری تلویزیون از موسسه ثامن الحجج پیشرفته‌ترین دستگاه لیزر چشم دنیا در بیمارستان لبافی‌نژاد راه اندازی شد دریافت‌های میلیاردی مهران مدیری و احسان علیخانی دو مجری مشهور تلویزیون از موسسه ثامن الحجج! / واردات برنج و خرید و فروش بازیکن هندبال اسراییل برای جنگ جدید غزهآماده می‌شود ولایتی: یمن اگر بخواهد کمکش می‌کنیم احد جاودانی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی تهران شد افتخاری از استقلال کناره گیری کرد یادداشتی بر مجموعه مستند "غوغای بی هیاهو" اسماعیل کوثری: مشکلات کشور به دولت بر می‌گردد/ همه مسئولیت‌ها بر عهده قوه‌مجریه است / رئیس جمهور و وزرا باید به مسائل اقتصادی رسیدگی کنند مدیریت جهادی و انقلابی اولویت سازمان عقیدتی سیاسی ارتش است سردار آبرومند از معاونت هماهنگ کننده سپاه رفت تجاوز یک مربی ورزشی به یکی از نوآموزان در شیراز/متهم دستگیر شد سردار سلامی با حفظ سمت «معاون هماهنگ‌کننده سپاه» شد برنامه امروز قطع برق در تهران +فایل دانلود پرونده مربی ورزشی متجاوز در شیراز در سریع‌ترین زمان با صدور کیفرخواست به محاکم کیفری یک استان ارسال شد افزایش 14 درصدی دریافتی مددجویان مقصر بدحجابی آموزش‌وپرورش، دانشگاه‌ها و روحانیت هستند/ فضای مجازی منشاء بسیاری از پرونده‌های منافی عفت هدیه و تسهیلات میلیاردی موسسه ثامن الحجج به دو مجری نامدار تلویزیون «مادر اژدها» خطرناک‌تر از «بی بی» جزئیات پرونده تجاوز شیراز از زبان دادستان واکنش ظریف به دیدار پوتین و ترامپ ● مراسم چهلمین روز درگذشت حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر احمد احمدی در دانشگاه تهران برگزار شد امیرحسین فتحی: هواداران استقلال باید بدانند برای سلطانی فر، پرسپولیس و استقلال فرقی با هم ندارند اهدای جوایز تیم ملی کرواسی به موسسه کودکان/ دالیچ، دولت را به شدت کوبید پروانه سلحشوری تیر 97: خدا می‌داند که از روی مردم شرمنده ایم/ به محض اینکه روحانی رای آورد ببینید چه شده؛ فاجعه‌ای در حال رخ دادن است/ سلحشوری اردیبهشت 96: اصلاح طلبان عوام فریب و دروغگو نیستند؛ به روحانی رای بدهید

تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینک ما را مطلع کنید.
message
near_me