تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینکما را مطلع کنید.
منبع:جماران
دسته:دسته بندی نشده
کد خبر:17585072
۱۳۹۷/۰۴/۲۲ ۰۸:۲۰

جشنواره‌ای برای ترویج زندگی اسلامی با محوریت کتاب

به گزلرش ایرنا این جشنواره قشر کودک، نوجوان و جوان را با کتاب آشتی می دهد و زمینه آشنایی این جامعه هدف با سیره و فرهنگ اهل بیت (ع) و به ویژه سبک زندگی رضوی را فراهم می کند.
وضعیت مطالعه از دغدغه های اساسی مقام معظم رهبری نیز محسوب می شود چنانکه ایشان فرموده اند: 'امروز جوان های ما بایستی هم سلامت جسمی و هم سلامت معنوی و هم سلامت فکری را با هم داشته باشند و برای خودشان نگه دارند.'
ایشان اضافه کرده اند: 'سلامت جسمی را با ورزش و با تغذیه‌ ی مناسب؛ سلامت معنوی و قلبی را هم با توجه به خدا، با نماز، با دعا، با توسل، با یاد شهدا؛ سلامت فکری را هم با کتابخوانی تأمین کنید؛ از کتاب های خوب، راهگشا، راهنما - که از سوی متفکّران و نویسندگان خوب ما تهیه شده و در اختیار ما گذاشته شده- استفاده کنید و بخوانید.'
برگزیده نوجوان کشوری اهل خوی در بخش مکتوب هفتمین جشنواره کتابخوانی رضوی نیز معتقد است که کتابخوانی دانش ما را نسبت به موضوعات مختلف و زندگی گذشتگان افزایش می دهد و علاوه بر آن این جشنواره فرصت مناسبی برای آشنایی با زندگی امام رضا (ع) و حضرت معصومه (س) است.
زهرا شکورزاده افزود: از سال گذشته برای ثبت نام در این جشنواره لحظه شماری می کردم زیرا در مراسم جشنواره سال قبل دوستان کتابخوانی از سایر استان های کشور پیدا کردم.
کبری احمدی اهل ماکو نیز که به همراه همسر خود در جشنواره سال قبل شرکت کرده بود، بیان کرد: پراکنده خوانی به ویژه در شبکه های اجتماعی رایج شده و اقشار مختلف مردمی را از کتاب های مکتوب دور کرده است.
وی با بیان اینکه این جشنواره بهانه ای برای فاصله گیری از دنیای اینترنت است، افزود: این رویداد مهم خانواده ها را درگیر می کند و به مطالعه دسته جمعی و هم فکری با اعضای خانواده درباره موضوع کتاب منجر می شود.
وی اضافه کرد: سال گذشته با مطالعه کتاب 'بانوی ملکوت' با شخصیت و زندگی حضرت معصومه (س) به صورت کامل آشنا شدم.
وی پیشنهاد کرد در جشنواره های آتی در زمینه راه های موفقیت، فن آوری اطلاعات برای جوانان، تربیت کودک برای مادران نیز کتاب های معرفی شود و این رویداد تک موضوعی نباشد.
نویسنده بیش از 20 جلد کتاب در موضوعات تاریخی، دینی و ادبی نیز درباره این گفت: شناخت جامعه نسبت به امامان و به ویژه به امام رضا (ع) باید بیشتر شود و این جشنواره در کسب معرفت مفید به نظر می رسد.
مصطفی قلیزاده علیار افزود: آشنایی با سبک زندگی اسلامی از رهگذر آشنایی با زندگی امام رضا (ع) و پی بردن به اهمیت شناخت مسائل روز جامعه با تاسی از سیره امام هشتم از نتایج جشنواره کتابخوانی رضوی به شمار می رود.
وی اضافه کرد: امام رضا (ع) شاعران متعهد را حمایت می کرد و این مسئله اهمیت فرهنگ و ادبیات در سیره امامان را نشان می دهد.
وی ادامه داد: امام رضا (ع) با عالمان زمانه مباحثه های علمی داشتند و این مسئله اهمیت استدلال در مباحثه ها و دانش افزایی را نشان می دهد.
نویسنده کتاب 'زمزمه های خیس' نیز بیان کرد: برگزاری چنین جشنواره هایی به گسترش فرهنگ مطالعه و عمومی کردن مسئله مطالعه در بطن و متن جامعه منجر می شود.
علی رزم آرای افزود: خاص کردن ذهنیت های عام از دیگر اهداف این جشنواره است، بدین معنی که مردم عام جامعه را به سمت سیاست های فرهنگی مهم سوق می دهد.
وی با اشاره به اینکه توجه به کتاب در جامعه ایران ریشه علمی، تاریخی و فرهنگی دارد، اضافه کرد: این جشنواره آن طور که باید به متن جامعه وارد نشده است و باید از ظرفیت آموزش و پرورش، آموزش عالی و کانون فرهنگی مساجد در این راستا به نحو احسن استفاده کرد.
وی با بیان اینکه شیوه برگزاری این جشنواره باید کابردی تر شود، ادامه داد: برگزاری جشنواره به همراه اجرای بخش های مسابقه و کارگاه های نقد کتاب در فضاهای باز باعث مشارکت بیشتر اقشار مختلف به ویژه جوانان باشد.
این نویسنده گفت: باید از فرصت استقبال خانواده ها از کلاس های ورزش و زبان های خارجی در راستای برگزاری این جشنواره مهم استفاده کرد و برنامه های مرتبط با این رویداد را در جوار این برنامه های علمی به اجرا درآورد.
رزم آرای پیشنهاد کرد که اجرای این جشنواره جهت تاثیرگذاری بهتر به انجمن های ادبی و فرهنگسراها واگذار شود.
یک کتابدار نیز با بیان اینکه کتاب های جشنواره به نسبت سال قبل قابل فهم تر و کم حجم تر شده است، گفت: زمان اجرای هشتمین جشنواره کمتر شده است که این مسئله اطلاع رسانی در این باره با مشکل روبرو می کند.
زهرا کریمخانی افزود: باید کتاب های مسابقه بیشتری در اختیار کتابخانه ها قرار بگیرد تا در این زمینه نیز مخاطبان بدون هیچ مشکلی از منابع مکتوب استفاده کنند.
وی اضافه کرد: اطلاع رسانی از طریق صدا و سیما و دیگر رسانه ها باید بیش از پیش باشد تا با این حرکت جمعی علاقه مندان به مطالعه بیشتر شود.
وی پیشنهاد کرد این جشنواره پس از بازگشایی مدارس و دانشگاه و در مدت زمان بیشتری اجرا شود و دانش آموزان و دانشجویان نیز در این رویداد مهم مشارکت بیشتری بکنند.
یک پژوهشگر ادبی نیز برگزاری این جشنواره را متوسط ارزیابی کرد و گفت: این جشنواره، کتابخوان تربیت نکرده و گروه جدید به کتابخوانان اضافه نمی کند اما حرکت فرهنگی مثبتی است.
محمد علی ضیایی با اشاره به اینکه برگزاری مسابقه های متنوع اجرای این جشنواره را جذاب می کند، افزود: نهاد کتابخانه ها برای اجرای گسترده این رویداد کتاب محور باید با آموزش و پرورش همگام شود.
وی اضافه کرد: فرهنگ سازی در زمینه مطالعه باید از سنین کودکی انجام شود و همراهی مدارس در این زمینه، اثرگذاری این جشنواره را بیشتر می کند.
مدیرکل کتابخانه های عمومی آذربایجان غربی نیز گفت: دبیرخانه جشنواره کتابخوانی رضوی از میان آثار منتشر شده طی سه سال گذشته، هفت عنوان کتاب با موضوع سیره امام رضا (ع) را به عنوان منابع هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی معرفی کرده است.
علی فیروز افزود: کتاب‌های مهمان خراسان اثر سعید بیابانکی، مژده گل نوشته محمود پوروهاب برای رده سنی کودک، مسافر هشتم با موضوع امام رضا (ع) و کاش تو را می‌دیدم با موضوع حضرت معصومه (س) نوشته مژگان شیخی برای رده سنی نوجوان به عنوان منابع این جشنواره معرفی شده است.
وی ادامه داد: کتاب‌های ماه هشتم اثر مهدی غلامعلی و 'مهر ولایت در آسمان ایران' اثر آیت‌الله کریمی جهرمی با موضوع امام رضا (ع) و کتاب 'به سپیدی یک رویا' اثر فاطمه سلیمانی با موضوع حضرت معصومه(س) منابع بخش جوان و بزرگسال این جشنواره است.
مدیرکل کتابخانه های عمومی آذربایجان غربی بیان کرد: این جشنواره همچنین به منظور ترویج سبک زندگی رضوی، بخشی با عنوان 'مسابقه کتابخوانی خانواده رضوی' با حضور تمام اعضای خانواده برگزار می‌کند که بر این اساس شرکت برای تمامی علاقه‌مندان در تمامی گروه‌های سنی ممکن است.
علی فیروز درباره جشنواره کتابخوانی سال پیش نیز بیان کرد: پنج هزار و 69 نفر از آذربایجان غربی در هفتمین جشنواره کتابخوانی رضوی در چهار بخش کودک، نوجوان، جوان و بزرگسال شرکت کرده بودند.
وی با بیان اینکه از این تعداد 519 نفر به‌ صورت آنلاین و چهار هزار و 550 نفر به ‌صورت مکتوب در مسابقه شرکت کرده بودند، افزود: چهار هزار و 40 نفر از این علاقه‌مندان در بخش انفرادی و 510 نفر نیز در قالب 156 خانواده در بخش مکتوب جشنواره حضور پیدا کرده بودند.
به گزارش ایرنا فراخوان هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی اواخر خرداد سال جاری در رده های سنی کودک / چهار تا 11 سال/، نوجوان /11 تا 17 سال/، جوان و بزرگسال و همچنین بخش خانوادگی در آذربایجان غربی منتشر شد.
علاقه‌ مندان برای کسب اطلاعات بیشتر و نحوه شرکت در هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی می‌توانند به کتابخانه‌های عمومی آذربایجان غربی مراجعه و برای دریافت پرسشنامه و فایل پی دی اف منابع هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی را از پایگاه اطلاع‌رسانی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور www.iranpl.ir بازدید کنند.
شرکت‌کنندگان می‌توانند پاسخنامه‌های خود را تا 31 تیرماه سال 1397 به یکی از کتابخانه‌های عمومی آذربایجان غربی تحویل دهند؛ داوری آثار هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی از 15 مرداد سال جاری آغاز و اختتامیه این جشنواره نیز در ایام دهه ولایت /دهه اول شهریور/ با حضور افراد و خانواده‌های برگزیده در سطح ملی برگزار می شود.
گزارش از: توحید محمودپور
7129/3072
انتهای پیام
#فرهنگي #كتابخواني #جشنواره رضوي #سبك زندگي اسلامي
این خبر را به اشتراک بگذارید
related-image


هدیه خاص پوتین به ترامپ +عکس اولین تصویر رونالدو با پیراهن یوونتوس+عکس شوراها قدرت خود را باور داشته باشند/ آموزش شوراها در اولویت قرار گیرد «مریم رجوی» به دام کلاه‌سفیدها افتاد +عکس 3 بازیکن استقلال در استقلال خوزستان+تصاویر ایران امن‌ترین کشور منطقه برای سرمایه گذاری دیدار وزیر ارشاد با هنرمندان پیشکسوت شاهین فرهت دبیر سی و چهارمین جشنواره موسیقی فجر شد توافق واشنگتن و پیونگ یانگ برای جستجوی اجساد نظامیان کشته شده آمریکا در جنگ کره کشته شدن 5 زن و کودک یمنی در حمله هوایی عربستان به یک جشن عروسی در «الجوف» جهانگیری: تحریم‌ها علیه ملت و کشور بزرگ ایران کارساز نیست امضاء توافقنامه گمرکی ایران با جمهوری آذربایجان و نخجوان اختفای کالاهای وارداتی با ارز رسمی جرم است تاکید وزیر نفت بر پای بندی اعضا به تصمیمات اوپک پدر شهیدان «گلابچی» به فرزندان شهیدش پیوست وزیر کار: با پول‌پاشیدن شغل ایجاد نمی‌شود ملحمدره؛ ماسوله غرب کشور سفیر چین: راه حل رفع اختلافات، مذاکره است نه فشار اولین فیلم منتشر شده از آیت الله عیسی قاسم در بیمارستان لندن حملات پهپادی نیروهای یمنی علیه متجاوزان سعودی در ساحل غربی/ بمباران گسترده جنگنده‌های سعودی علیه شهروندان یمنی فهم و شعور جهانی اولی‌ها! وزرای صهیونیست یگدیگر را به درز اخبار متهم کردند آواره شدن 35 هزار شهروند یمنی در استان الحدیده گام دیگر دولت برای مبارزه با فساد یک خبر دندانی برای دانش‌آموزان ابتدایی جهانگیری در جمع سفرای خارجی: ایران حبس شدنی نیست وزیر اطلاعات: دستگیری یک گروه داعشی در ایران سیاست شیطانی «معامله‌ی قرن» تحقق پیدا نخواهد کرد +سخن نگاشت جابری انصاری با وزیر خارجه لبنان دیدار کرد رهبر انقلاب در سال 97 برای مردم و برای حل مشکل اقتصادی چه اقداماتی انجام داده‌اند؟ +فیلم کشف وسایل نقلیه سرقتی در 25 تیرماه 1397 اخراج و برخورد فیزیکی با خبرنگار معترض در نشست ترامپ و پوتین/عکس خانم گل تیم ملی بانوان به سپیدرود پیوست دستگیری یک گروه داعشی در ایران نیمار در برنامه‌های زیدان جایی نداشت! ادعای فیات؛ اعتصاب برای رونالدو دروغ بود خصوصی‌ها بگذارند در تحریم مشکل دارویی نداریم خط و نشان مدارس غیردولتی برای دانشگاه فرهنگیان! شمار قربانیان سیل در هند به 29 نفر رسید موافقت با افزایش 20 درصدی کرایه حمل تانکر‌های سوخت اهدای نشان ویژه ناپلئون به ستاره‌های فرانسه بیرانوند برای ماندن در پرسپولیس توافق کرد کشته شدن 12 غیرنظامی در حمله مسلحانه در مالی واکنش العبادی به اعتراضات ملت عراق پایان سریال آنام هوشمندانه و تاثیر گذار بود رازهای سلامت و تناسب اندام ژاپنی‌ها نیروهای سد معبر شهرداری رشت حمایت قاطع می‌خواهند زردآلو و خواص آن برای کبد، چشم‌ها و گوارش ماهی سالمون اصل چه خواصی دارد؟ آیا خون نیز می‌گندد؟
انتشار عکس نماینده مجلس با دختران بی‌حجابش! +عکس داور فینال در آغوش خانم کیتاروویچ +عکس ● مواضع رئیس جمهور در اروپا مقتدرانه بود با مفاسد اقتصادی هم مقتدرانه برخورد کنید داور فینال در آغوش خانم کیتاروویچ +عکس اینجا همه چیز برای سیر معنوی آماده است/ خوشنویسی را مدیون امام رضا (ع) هستم جنجال بزرگ در مراسم اهدای مدال به اعضای فرانسه/ سرقت یک مدال با هماهنگی پوتین؟ + عکس قاب‌های مشترک رئیس جمهور کرواسی و مکرون / تصاویر چهره ویژه دیدار فینال؛ خانم رئیس جمهور! تصویری خاص از دو رییس جمهوری کرواسی و فرانسه در جام جهانی اعلام برنامه قطع احتمالی برق شهر تهران برای روز 25 تیر رئیس جمهوری که فینال جام جهانی را بهم ریخت! + عکس رئیس جمهوری که فینال جام جهانی را بهم ریخت! + عکس داور فینال در آغوش خانم کیتاروویچ/ خوب شد فغانی داور نشد! /عکس تلویزیون در دوراهی سانسور کردن یا نکردن مراسم اهدای جام/پافشاری مطهری بر مواضع‌اش درباره دورگه‌های تیم ملی فرانسه/دستور رئیس‌جمهور برای ادامه حضور زنان در ورزشگاه‌ها «کامیار شاپور» فرزند فروغ درگذشت خلاصه فینال جام جهانی 2018 و مراسم اهدای جام پاسخ مهم سپاه پاسداران به دونالد ترامپ اسرائیل به حلب حمله کرد دلایل رد صلاحیت مینو خالقی و احمدی نژاد از زبان «کدخدایی» / حضور زنان در ورزشگاه اشکالی ندارد دزدی در مراسم اهدای جام جهانی 2018 +فیلم رئیس جمهور کرواسی: به هر حال ما بر قله فوتبال جهان ایستادیم سانسور نکردن رییس جمهور کرواسی توسط صدا و سیما +فیلم بازدید خبرنگاران از طبقه نهم ساختمان مخابرات تهران عکس: همسر و فرزندان رئیس جمهور کرواسی همسر و فرزندان رئیس جمهور کرواسی (عکس) سرقت مدال طلا در مراسم اهدای جام جهانی 2018 + عکس دستگیری دو تن از اراذل و اوباش هوادار زندانی معروف دانلود؛ شادی بازیکنان فرانسه در کنفرانس مطبوعاتی بعد از بازی با کرواسی دزدی در فینال جام جهانی؟! / زنی که مدال را در جیبش گذاشت +فیلم مدالی که در فینال جام جهانی از سوی این فرد به سرقت رفت! (عکس) اعلام برنامه قطع برق شهر تهران برای امروز 25 تیر +فایل دانلود آغاز واگذاری 900 هزار سکه پیش‌فروش 3 ماهه مراسم اهداء جام جهانی 2018 روسیه همسر و فرزندان رئیس جمهور کرواسی جدول زمان‌بندی قطعی برق تهران، امروز 25 تیر پاسخ صدا و سیما به حاشیه‌های پویول و استیلی سرقت مدال در مراسم توزیع مدال جام جهانی 2018! +فیلم دولت پاکستان باید با تروریست‌ها جدی‌تر برخورد کند اداره کشور نباید به خاطر عدم اختیار کافی وزرا معطل شود/ تاکید رهبری بر فعالیت همزمان 2 ستاد اقتصادی برای مدیریت شرایط پیش رو "مائده هژبری" حتی یک شب هم بازداشت نبود اما باید بازداشت می‌شد/ چرا به فحاشی "این دختر" اعتراضی نمی‌کنند؟ ناطق نوری: طرح پیشنهاد مذاکره با آمریکا از سر دلسوزی، حرام نیست / مذاکره، در شرایط فعلی، عملی و به مصلحت نیست / صلاحدید در چنین مواردی به عهده رهبری معظم انقلاب است بیمارستان تازه آباد آسیب دید فیلم: جشن قهرمانی تیم ملی فرانسه در جام جهانی 2018 همه مسلمانان نسبت به مکه و مدینه حق یکسانی دارند/ کسانی که سیاست را از اسلام جدا می‌کنند، اسلام را نفهمیده‌اند/ سیاست شیطانی آمریکا درباره فلسطین هرگز محقق نخواهد شد عکس/ شادی مکرون و غم رئیس جمهور کرواسی تصاویری زیبا از جشن قهرمانی فرانسه دیوار بی‌اعتمادی مردم نسبت به مسوولان هر روز رفیع‌تر می‌شود مهاجرت مستاجران از پایتخت تشکیل پرونده برای بالغ بر 4 هزار نفر بیمار اعصاب و روان در مراکز درمانی تابعه تامین اجتماعی گیلان بازداشت و آزادی خلبان افشاگر

تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینک ما را مطلع کنید.
message
near_me