تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینکما را مطلع کنید.
منبع:مهر
دسته:فرهنگی()
کد خبر:17585501
۱۳۹۷/۰۴/۲۲ ۰۹:۳۰

چاپ ترجمه‌های جدید از آثار ژول ورن/عرضه دورِماه و پنج‌هفته‌دربالن

دو رمان علمی-تخیلی «دورِ ماه» و «پنج‌هفته در بالن» از آثار ژول ورن توسط انتشارات آفرینگان منتشر و راهی بازار نشر شدند.

به گزارش خبرنگار مهر، ترجمه دو رمان علمی‌-تخیلی «دور ماه» و «پنج هفته در بالن» نوشته ژول ورن به تازگی توسط انتشارات آفرینگان منتشر و راهی بازار نشر شده است.

این ناشر با توجه به اهمیت آثار ژول ورن در تاریخ ادبیات،‌ چاپ نسخه کاملی از مجموعه آثار این نویسنده را در دستور کار قرار داده است. به این ترتیب و با چاپ ترجمه آثار ورن، علاقه‌مندان به ادبیات می‌توانند با نخستین آثار ادبیات علمی - تخیلی جهان و پیشگویی های علمی این نویسنده بزرگ در قالب رمان‌ آشنا شوند.

«سفر به مرکز زمین» و «دور دنیا در هشتاد روز» با ترجمه فرزانه مهری دو رمان دیگری هستند که این ناشر به تازگی از مجموعه آثار ژول ورن منتشر کرده است.

ژول ورن در سال ۱۸۶۳ رمان «پنج هفته در بالن»‌ را به ناشر تحویل داد و با چنان موفقیتی روبرو شد که نویسنده و ناشر تصمیم گرفتند به اتفاق هم، مجموعه‌ای با عنوان «سفرهای شگفت‌انگیز» با صحافی متفاوت منتشر کنند. این کتاب‌ها به طور نفیس، در قطع رقعی، با گراورهایی سیاه‌وسفید با نقاشیِ طراحان مختلف چاپ شدند. به این ترتیب، ۶۲ رمان و ۱۸ مجموعه‌داستان در این قالب به چاپ رسیدند.

نسخه اصلی این کتاب در سال ۲۰۰۰ چاپ شده و ۴۴ فصل دارد که به ترتیب عبارت‌اند از: معرفی دکتر ساموئل فرگوسن، جدال روزنامه‌ها، دیک کِنِدی، کاوشگران آفریقا، دو سرِ پرگار، خدمتکار بی‌همتا، گنجایش بالن، شام خداحافظی، روی عرشه رزولوت، پنج صندوق دکتر، ورود به زنگبار، کوه دوتومی، تب کندی، حمله غیرمنتظره، پسرانِ ماه، طوفان، یدک‌کش، سرچشمه‌های نیل، کوهستان لرزان، کُشتار، نقشه نجات، کشیش لازاریست، معدن طلا، صحرا، سراب، انزوا، آخرین قطره‌های آب، شب دلنشین، سرزمین باشکوه، کبوتران آتشین، دریاچه چاد، سقوط، جستجو، کاروانِ بلعیده‌شده، آخرین فریاد، تعقیب و گریز، سرگذشت جو، رود نیجر، تیمبوکتو، ابرِ ملخ، توقف بر فراز جنگل، آتش‌سوزی، سقوط ویکتوریا، بازگشت به لندن.

در قسمتی از این رمان علمی- تخیلی می‌خوانیم:

دکتر گفت: «نباید امیدمان را از دست بدهیم. در این عرض جغرافیایی، حتما طوفانی پشت این گرمای شدید هست و این طوفان‌ها با سرعت برق می‌آیند. به‌رغم صافیِ مرگبار آسمان، در کمتر از یک ساعت ممکن است تغییرات بزرگی ایجاد شود.»

کندی گفت: «ولی باید نشانه‌ای وجود داشته باشد!»

دکتر گفت: «راستش!‌ به نظرم می‌رسد درجه فشارسنج در حال پایین آمدن است.»

«خدا از دهنت بشنود، ساموئل! وگرنه مانند پرنده‌ای پروبال‌شکسته همین‌جا زمینگیر می‌شویم.»

«دیک عزیز، پر و بال ما سالم است و امیدوارم دوباره به کمکمان بیاید.»

جو فریاد کشید: «آه! کجایی ای باد! ای باد! کجایی که ما را به چشمه‌ای، چاهی برسانی و آن‌وقت چیزی کم نخواهیم داشت. آذوقه کافی هست و اگر آب داشته باشیم، تا یک ماه خیالمان راحت است! ولی تشنگی شوخی‌بردار نیست!»

این کتاب با ۳۹۳ صفحه مصور، شمارگان هزار و ۶۵۰ نسخه و قیمت ۳۵ هزار تومان منتشر شده است.

رمان «دورِ ماه» با ترجمه محمد نجابتی چاپ شده است. نسخه اصلی‌اش نیز که این ترجمه از روی آن صورت گرفته، در سال ۲۰۰۳ منتشر شده است.

این رمان ۲۲ فصل دارد که به ترتیب عبارت‌اند از: «از ده و بیست دقیقه تا ده و چهل دقیقه شب»، «نیم ساعتِ اول»،‌ «جای گیری»، «کمی ریاضیات»، «سرمای فضا»، «پرسش و پاسخ»، «لحظه‌ای سرخوشی»، «در هفتاد و هشت هزار و صد و چهارده فرسنگی»، «نتایج انحراف»، «رصدکنندگان ماه»، «وهم و واقعیت»، «جزئیات کوه‌شناسی»، «چشم‌اندازهای ماه»، «شب سیصد و پنجاه و چهار ساعت و نیمی»، «هُذلولی یا سَهمی»، «نیمکره جنوبی»، «تیکو»، «پرسش‌های دشوار»، «ممکن کردنِ ناممکن»، «عمق‌سنجی ساسکوهانا»، «جی.تی. ماستون فرا خوانده می‌شود»، «نجات» و «سرانجام».

پیش از این فصول هم، پیش‌درآمد چاپ شده که عنوانش این است: خلاصه بخش اول و مقدمه‌ای برای بخش دوم.

در قسمتی از رمان «دور ماه» می‌خوانیم:

این ستاره‌شناس پدر ریچولی است که در عصر هولیوس زندگی می‌کرد. او از ماه نقشه‌ای ناشیانه و پرغلط ترسیم کرد. همچنین نام افراد مشهور یونان باستان و دانشمندان همعصرش را بر کوه‌های ماه گذاشت، کاری که از آن زمان تاکنون همچنان رواج دارد.

سومین نقشه ماه را دومینیک کاسینی در قرن هفدهم رسم کرد. او نقشه‌اش را بسیار بهتر از ریچولی کشید اما اندازه‌ها را نادرست محاسبه کرد. نسخه‌های بسیاری از این نقشه منتشر شد. کلیشه این نقشه مدت‌ها در چاپخانه سلطنتی نگهداری می‌شد تا این‌که سرانجام به‌دلیل بی‌استفاده بودنش، مس به کار رفته در آن را وزن کردند و فروختند.

لائیر، ستاره‌شناس و نقاش مشهور، نقشه‌ای چهارمتری از ماه کشید که هرگز منتشر نشد.

پس از او، در اواسط قرن هجدهم، توبی مایر ستاره‌شناس آلمانی شروع به منتشر کردن نقشه‌ای شگفت‌آور از ماه کرد. اندازه‌گیری‌های او بسیار دقیق بودند ولی افسوس که در سال ۱۷۶۲ مرگ فرصت اتمام این کار ارزشمند را از او دریغ کرد.

این کتاب با ۲۷۵ صفحه مصور، شمارگان هزار و ۶۵۰ نسخه و قیمت ۲۹ هزار تومان منتشر شده است.

#ادبیات علمی تخیلی #انتشارات ققنوس #ترجمه #ژول ورن
این خبر را به اشتراک بگذارید
related-image


فال روزانه 30/ 04/ 1397 مردم عراق منتظر عملکرد مسئولان هستند/ شعار توخالی نتیجه منفی دارد دفاع آمریکا از حملات رژیم صهیونیستی به غزه عجیب‌ترین چشمه طبیعی جهان در حال خشکیدن لزوم احترام متقابل والدین و فرزند در کلام پیامبراکرم (ص) +تصویرنوشته «بلوری‌ها» در نوفل‌لوشاتو روی صحنه می‌رود خدا را در نظر بگیرید و از جَو سازی‌های اشخاص نادان پیروی نکنید چند طرح صنعت پتروشیمی غیرفعال است؟ +جدول شش سناتور به کنگره آمریکا لایحه تحریم مالی ترکیه را ارائه داد آیا جکوزی به درمان کمر درد کمک می‌کند؟ دیدگاه رهبر انقلاب درباره دست زدن در هیأت مصوبه نژادپرستانه رژیم صهیونیستی و آغاز دور تازه کوچ اجباری فلسطینیان مهران مدیری در دفاع از خود در ماجرای موسسه ثامن الحجج ویدئو منتشر کرد+فیلم زمان و مکان مراسم ختم پدر وحید حقانیان اعلام شد تعیین وضعیت استخدامی معلمان حق‌التدریس و آموزشیان نهضت‌سوادآموزی در صحن علنی مجلس قاسمی: آپارتاید در فلسطین اشغالی برچیده خواهد شد برنامه دانشگاه تهران برای نحوه دسترسی به پایان‌نامه‌ها دنیا بعد از ظهور امام زمان (عج) چگونه خواهد شد؟ گفت و شنود کیهان با عنوان "دزد دریایی" دانلود؛ تیزر باشگاه بارسلونا برای تور تابستانی این تیم در آمریکا (با زیرنویس فارسی) سوسیس‌خورها شیدا می‌شوند آثار مثبت و برکات یاد مرگ در زندگی انسان مهدوی کیا مربی تیم زیر 21 ساله‌های هامبورگ شد فیلم: توضیحات مهران مدیری درباره اتهامات مالی اخیر برگزاری اردوی آماده‌سازی تیم ملی اینلاین هاکی بانوان مدیر رم 3 ماه محروم شد بنزما در واکنش به صحبت‌های دی لورنتیس: این هم یک دیوانه؛ باید به لیست دیوانه‌ها اضافه کرد! دانلود؛ بازی‌های ماندگار - بارسلونا 3-1 منچستریونایتد (2011) ارتش رژیم صهیونیستی مدعی شد: حمله هوایی گسترده جنگنده‌های اسراییل علیه اهداف جنبش حماس سخنگوی وزارت امور خارجه: اقدام پارلمان رژیم صهیونیستی تأیید دیگری بر ماهیت و رویکرد نژادپرستانه این رژیم است پربیننده‌ترین اخبار خبرگزاری فارس در 24 ساعت گذشته سازوکارهای «رانت‌زدا» از کانال بورس کالا اهرم‌های مهار جنگ تجاری تهدید مواد اولیه در صنایع پایین دست پتروشیمی رکوردشکنی قیمت‌ها در بازار آتی اکبر عبدی به عیادت جمشید مشایخی رفت چه کسانی می‌گفتند انرژی هسته‌ای نمی‌خواهیم؟ هلدینگ خلیج فارس 8/5 میلیارد دلار سرمایه گذاری در دست اجرا دارد رهبر شیعیان بحرین سه‌شنبه آینده عمل جراحی می‌شود خلاصه بازی رم 1-1 آولینو (دوستانه) پرونده انتقال حسینی به ترابزون دوباره گشوده شد/ مدافع استقلال در آستانه توافق نهایی امیری با پشت سر گذاشتن تست پزشکی به ترابزون‌اسپور می‌پیوندد بازگشت موشک ایرانی به تیم محبوب؛ / مهدوی‌کیا مربی زیر 21 ساله‌های هامبورگ شد امیرآبادی فراهانی: دشمن می‌خواهد مردم را به انقلاب بدبین کند آخرین جزئیات دستگیری واردکننده خودروهای لوکس ستاد فرماندهی جنگ اقتصادی، «تیم اقتصادی» دولت است ظریف: فروش نفت در برابر کالا جزو بسته همکاری ایران و روسیه نیست چه کسانی می‌خواهند ایران جهنم باشد؟! 9 راهکار ساده برای کاهش مصرف برق+ اینفوگرافی
تصاویر | اجرای ارکستر سمفونیک تهران با رهبری یک نوازنده جوان فیلم | واکنش عجیب همسر ترامپ بعد از روبوسی با پوتین سوژه رسانه‌ها شد سقوط جوان 21 ساله از طبقه ششم سینما آزادی سقوط مرگبار از طبقه ششم سینما آزادی جزئیات پرونده تجاوز خواننده پاپ نزاع دسته جمعی در نهاوند یک کشته بر جای گذاشت/ دستگیری 12 نفر+ تصاویر زمان و مکان مراسم ختم پدر وحید حقانیان وداع باشکوه با فرزند فروغ فغانی: توانایی فنی داور آرژانتینی موجب قضاوت در فینال نشد/ رونالدو فوق العاده مغرور است تصویری ناگوار از خودکشی یک جوان در سینما آزادی سوژه: بدون حجاب در سلف اساتید دانشگاه بهشتی تصویری ناگوار از خودکشی یک جوان در سینما آزادی در دیدار اخیر رهبر انقلاب با هیات دولت چه گذشت؟ سقوط جوان 21 ساله از طبقه ششم سینما آزادی چه کسانی از تحریم نفت ایران برد می‌کنند؟ علم‌الهدی: اگر جواب من فحش است، چرا به فرزندان من فحش می‌دهید؟ / خوب است مسئولان، آستان قدس را الگوی خود قرار دهند؛ اگر مانند آستان قدس در اقتصاد، دست به حرکات بزرگ بزنند، مردم مشکلی نخواهند داشت مسئولین نظام و مردم گوش به فرمان مقام معظم رهبری باشند/ دولت و قوه قضائیه به گونه‌ای عمل کنند که مردم امیدوار شوند فغانی: هازارد بسیار بااخلاق و به همان اندازه رونالدو مغرور بود؛ اینفانتینو گفت که شما استحقاق بیشتری داشتید تصاویر: نماز جمعه تهران / 29 تیر 97 استقلال با حضور کریمی نبیتچی بالکان را شکست داد آیت‌الله مکارم شیرازی: جلوی گرانی لجام‌گسیخته گرفته شود همه چیز درباره دو خرید فوق العاده سرخپوشان؛ تبریز در قرق بریتانیایی‌ها (فیلم) برنامه زمان بندی قطع برق در استان قزوین در 29 تیرماه پسر جوان ازطبقه ششم سینما آزادی سقوط کرد/ظاهرا علت فوت خودکشی بوده است آتش سوزی در یک شرکت صنعتی در خمین/ 2 کارگر جان خود را ازدست دادند تصویری از کشتی بانوان در ایران زمان و مکان مراسم ختم پدر وحید حقانیان مرکل: آمریکا دیگر قابل اتکا نیست اگر جواب من فحش است آن فحش را به فرزندان من ندهید/دل آدم کباب می‌شود، وقتی یک زن ضعیفه پریشان می‌گوید … پیام تسلیت فرمانده و رئیس سازمان عقیدتی ارتش به "وحید حقانیان" آتش سوزی در یک شرکت صنعتی در خمین چرا بانک مرکزی به دنبال انتشار گزارش علیه بنده بود؟ /آقای سیف در بانک مرکزی چه خبر است؟ اعلام برنامه‌های دولت برای تولید و اشتغال زایی/ افزایش دوره‌های کار ورزی با حداقل دستمزد 324 هزار تومان شوخی بیرانوندی مهناز افشار در اکران «دلم می‌خواد» ستاره پرسپولیس با ترابزون توافق قطعی کرد سقوط جوان 21 ساله از طبقه ششم سینما آزادی آقای گل لیگ اسکاتلند و سلتیک به تراکتورسازی پیوست پیروزی استقلال مقابل نماینده ترکمنستان/ کریمی بازی کرد، صیادمنش گل زد حمله با چاقو در اتوبوسی در آلمان انفجار مهیب در شهرک صنعتی خمین/حریق مهار شد/علت آتش سوزی در دست بررسی + عکس و اسامی کشته شدگان کل کل احسان علوان زاده و آرمین سهرابیان؛ جنگ سرخابی‌ها در اینستاگرام (عکس) تشییع بی فروغ فرزند «فروغ» (+عکس) براثر آتش سوزی و انفجار در شرکت صنعتی پویا خمین دو نفر جان باختند دلیل سقوط «هواپیمای atr تهران-یاسوج» اعلام شد قیمت خودروهای داخلی در بازار امروز 29 تیر 97 + جدول لیبرمن، غزه را به حمله همه‌جانبه تهدید کرد ارکستر سمفونیک تهران مستند «جام زهر» بی‌بی‌سی و سه نکته‌ی کمتر گفته شده فیلم جنجالی تلویزیون؛ پسری که بخاطر مزاحمت یک دختر، از پنجره بیرون می‌پرد! نامه انصارالله یمن به پوتین

تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینک ما را مطلع کنید.
message
near_me