تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینکما را مطلع کنید.
دسته:اجتماعی()
کد خبر:17585974
۱۳۹۷/۰۴/۲۲ ۱۰:۱۱

بی پولی کمر تولیدکننده داخلی را شکسته کرده است/ زنگ خطر برشکستگی تولیدکنندگان تجهیزات پزشکی

صنعت تجهیزات پزشکی یکی از صنایع مهم و استراتژیک در کشور محسوب می‌شود اما امروز واحدهای تولیدی به دلیل مشکلات مالی در آستانه ورشکستگی قرار گرفته‌اند.
به گزارش خبرنگار  حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛  این روزها همه جا حرف از دلار و رهکارهای مبارزه با گرانی و اقتصاد مقاومتی است و همه به دنبال راهکارهایی هستند که بتوانند صرفه جویی اقتصادی کنند و مقام معظم رهبری برون رفت از تحریم ها و فشار قتصادی را حمایت از کالای ایرانی دانستند و در همین راستا همه دستگاه های موظف شدند تا در راستای تحقق به این منویات مقام معظم رهبری گام بردارند.

یکی از صنایعی که در تولید برخی محصولات گاام های خوبی برداشته و سرعت رشد آن رو به افزایش است، صنعت تجهیزات پزشکی است.

یکی از شرکت های دانش بنیان در حوزه تجهیزات پزشکی در زمینه تولید محصولات برای استفاده در سازمان انتقال خون و بانک خون بیمارستان ها به مدد دانش و تلاش دانشمندان ایرانی توانسته است، 13 نوع محصول نگهداری خون و فرآورده های خونی را که بیشتر آنها برای اولین بار در ایران تولید شده اند، روانه بازار کند.

بی پولی کمر تولیدکننده داخلی را شکسته کرده است/ زنگ خطر برشکستگی تولیدکنندگان تجهیزات پزشکی

وقتی تولید داخل روی خارجی ها را کم می کند

این شرکت دانش بنیان به دلیل کیفیت خوب  محصولات و خدمات عالی  در کشور محصولات خود را به طور انحصاری برای انتقال خون ایران و بیمارستان های وابسته به سازمان انتقال خون تولید می کند، همچنین این شرکت موفق به دریافت گواهینامه کیفیت از اروپا شده است.

ولی الله بسطامی رئیس هیئت مدیره این شرکت دانش بنیان تجهیزات پزشکی در خصوص  مشکلات تولید و راهکارهای حمایت از تولیدکنندگان تجهیزات پزشکی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ اظهار کرد: ما از سال 73 تاکنون تولیدکننده محصول برای سازمان انتقال خون و بانک خون های بیمارستانی هستیم و در این مدت توانسته ایم با تولید بیش از 10 هزار دستگاه در سراسر کشور، تمام مراکز انتقال خون، بانک خون های بیمارستانی و بیش از 60 درصد مراکز تحقیقاتی و پژوهشی را تجهیز کنی و به مدت 20 سال است که محصولات ایرانی ما در برابر برند های خارجی حرف اول را زده است.

وی ادامه داد: ما موفق به اخذ گواهینامه CE  وISO 2012 ,ISO2015 اروپا برای تولید محصولات خود شده ایم، همچنین پروانه ساخت تجهیزات پزشکی از اداره کل تجهیزات پزشکی را اخد کرده ایم و دارای اولین گواهینامه انطباق محصولان دانش بنیان از اداره استاندارد ایران، تاییدیه سازمان پژوهشای علمی و صنعتی برای تولید محصول فناورانه ، طرح برتر کشور در جشنواره علم تا عمل معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری هستیم.

این فعال اقتصادی و تولیدی در حوزه شرکت های دانش بنیان افزود: ما موفق شدیم عنوان شرکت دانش بنیان برتر  و کارآفرین نمونه استان گلستان را در سال 95 و 96 از آن خود کنیم و از سوی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری شرکت تجهیزات پزشکی آزمایشگاهی ساخت ایران در سال 95 شناخته شویم.

بی پولی کمر تولیدکننده داخلی را شکسته کرده است/ زنگ خطر برشکستگی تولیدکنندگان تجهیزات پزشکی

نوسانات ارزی تولید داخلی را نشانه رفته است

بسطامی در خصوص مشکلات تولیدکنندگان صننعت تجیهزات پزشکی گفت: با توجه به مشکلات اقتصادی کشور و دولت  و نوسانات ارز و تامین ماده اولیه، تولیدکنندگان داخلی و شرکت های دانش بنیان در آستانه بحران و تعطیلی قرار دارند.

وی ادامه داد: نوسانات نرخ ارز مشکلات زیادی برای ما به همراه داشته است، همچنین حمایت های ناقص و غیر مستمر معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری  و صندوق شکوفایی ما را با چالش های زیادی مواجه کرده است.

مسائلی مدیرکل اداره تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت در خوص حل مشکلات ارزی شرکت های تولیدکننده عنوان کرد: با توجه به شرایط کشور و تحریمهای ظالمانه دشمنان، دستگاه‌های اجرایی نیاز به تعامل و هماهنگی دارند، بر همین اساس وزیر بهداشت به عنوان متولی سلامت کشور، دغدغه جدی دارد که محصولات سلامت‌محور مانند دارو و تجهیزات پزشکی به صورت نظام‌مند تامین شود.

وی تصریح کرد: دغدغه جدی وزارت بهداشت، تامین محصولات سلامت محور است و در این زمینه، ساعات کار همکاران ما در اداره کل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت افزایش یافته است و در تلاش هستیم تا در صورت کند شدن فرآیندها، اشکالات به‌صورت نظام‌مند برطرف شود،وزیر بهداشت جلساتی را با وزرای مربوطه درخصوص تامین محصولات سلامت محور دارد و امیدواریم که در این جلسات، فرآیندهای تامین مواد اولیه، تجهیزات پزشکی و قطعات پزشکی را تسهیل کنیم.

مدیرکل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت  تصریح کرد: تامین ارز مورد نیاز برای خرید تجهیزات پزشکی و محصولات سلامت محور باید به موقع و اولویت‌ها نیز نظام‌مند باشد و از برداشتها و اقدامات سلیقه‌ای پرهیز شود همچنین باید منابع اطلاعاتی دقیقی در زمینه‌های صدور مجوز واردات، ثبت سفارش، مرحله تخصیص ارز در بانک مرکزی، ترخیص از گمرک و نظارت‌های بعد از واردات تجهیزات پزشکی و قطعات یدکی نیز وجود داشته باشد.

بی پولی کمر تولیدکننده داخلی را شکسته کرده است/ زنگ خطر برشکستگی تولیدکنندگان تجهیزات پزشکی

تاخیر در پرداخت مطالبات تولید کننده داخلی را زمین گیر کرده است

یکی از مشکلات صنعت تجهیزات پزشکی و تولیدکنندگان این است که پرداخت های بیمارستان ها و مراکز دولتی با یک تا 2 سال تاخیر انجام می شود و این کار کمر اقتصاد داخلی را می شکند و موجب می شود که چرخ تولید صنعت تجهیزات پزشکی ایرانی لنگ لنگان بچرخد.

بسطامی وصول نشدن مطالبات بخش دولتی و خصوصی را یکی از مشکلات شرکت های تجهیزات پزشکی ممعرفی کرد و گفت: پرداخت های دولتی با اسناد خزانه انجام می شود و نرخ زمان تسویه در این اسناد لحاظ نشده است و وتولیدکنند نمی داند که چند وقت بعد قرار است مطالباتش وصول شود و گاهی مطالبات شرکت های تجهیزات پزشکی 2 سال بعد پرداخت می شود و این گردش مالی شرکت های تولیدکننده را با چالش مواجه می کند.

مسائلی در خصوص مشکلات مالی شرکت های تجهیزات پزشکی گفته است: همانطور که رهبر معظم انقلاب فرموده‌اند هیچ بیماری از لحظه ورود به مرکز درمانی نباید دغدغه‌ای جزء بیماری‌اش را داشته باشد، بر همین اصل وزارت بهداشت طرح تحول سلامت را برنامه‌ریزی کرد، لذا مشکل موجود عقب‌ماندن بیمه‌ها نسبت به پرداخت بدهی‌های بهداشت و درمان است.

وی ادامه داد: مشکل دیگر ما در مقام مجری قانون نظارت بر مراکز بهداشتی و درمانی است که انضباط و وحدت رویه را رعایت نمی‌کنند، همچنین اولویت‌های دیگری که در نظام سلامت وجود داشت موجب شد که بدهی‌های بیمه‌ها به شرکت‌های تجهیزات پزشکی پرداخت نشود و شرکت‌های تجهیزات پزشکی برای کاهش هزینه‌ها حدود 1500 میلیارد تومان صرفه‌جویی داشته اند تا اندکی به حفظ منافع ملی کمک کنند، بنده به دلیل انباشت بدهی‌ها از شرکت‌های تجهیزات پزشکی به دلیل فشاری را که تحمل کردند پوزش می‌خواهم.

مدیرکل اداره تجهیزات پزشکی با اشاره به اینکه صنعت و دولت پای سلامت مردم ایستادند، گفت: در هنگام تحریم‌ها با وجود مشکلات فراوان فعالیت شرکت‌های تجهیزات پزشکی متوقف نشد و زنجیره تأمین کالا در بخش خصوصی ادامه پیدا کرد؛‌ دولت در به عنوان قوه مجریه دو راهکار داشته است نخست اینکه از بانک مرکزی  قرض بگیرد  و پول بدون ‌پشتوانه وارد بازار می‌کرد که این امر محقق نشد، بر اساس مصوبه نمایندگان خانه ملت  بحث اوراق عنوان شد و در راستای این مصوبه مجلس  دولت موظف شده است تا بدهی های خود را به کمک اوراق و فرابورس بپردازد.

مسائلی عنوان کرد: تخصیص این اوراق شرکت‌های تجهیزات پزشکی باعث وارد شدن فشارهایی به تأمین‌کنندگان کالا شد و این موضوع تنها به بهداشت و درمان ارتباط ندارد و اکثر تولیدکنندگان کالا و خدمات در کشور با آن در تماس هستند.لذا حوزه بهداشت و درمان به دلیل در تماس بودن با جان انسان‌ها از حساسیت بیشتری برخوردار است.

بی پولی کمر تولیدکننده داخلی را شکسته کرده است/ زنگ خطر برشکستگی تولیدکنندگان تجهیزات پزشکی

نبود اعتبار دولتی چالش بزرگ شرکت تجهیزات پزشکی

بسطامی  نبود اعتبار خرید مالی را مهمترین مشکل بر سر راه تولید محصولات دانش بنیان این شرکت دانست و گفت: 99 درصد فروش شرکت ما در بخش دولتی انجام می شود و هم اکنون دولت هیچ بودجه ای برای طرح های عمرانی و خرید تجهیزات پزشک مصوب نکرده و شرکت دانش بنیان ما در 3 سال گذشته بیش از 40 میلیارد توان سفارش از بخش دولتی داشته و به دلیل تامین اعتبار در مراکز انتقال خون و بیمارستان های دولتی خریدی صورت نگرفته است و ما اکگر محصولاتمان به فروش نرسد با خطر مشکلات مالی، برشکستگی و حتی تعطیلی مواجه می شویم.

رئیس هیئت مدیره این شرکت دانش بنیان تجهیزات پزشکی ادامه داد: هم اکنون سازمان انتقال خون ایران اماده خرید محصول دانش بنیان تولید شده شرکت ماست و خریدار انحصاری ما بوده  و تعرفه واردات محصول مشابه کالای ما حدود 70 درصد لحاظ شده است  و ما با همکاری های لازم را دارند و از ما حمایت می کند اما مشل نبود اعتبار تولید و گردش مالی ما را دچار چالش کرده است.

وی ادامه داد: سازمان انتقال خون به مبلغ 10 میلیارد تومان و بیمارستانهای کشور مبلغ 40 میلیارد تومان از شرکت ما پیش فاکتور خرید دارند ولی اعتبار خرید ندارند تا بتوانند محصولات ما را بخرند.

بسطامی تصریح کرد: اگر برای خرید تجهیزات به سازمان انتقال خون ایران و بیمارستان ها بودجه واعتبار خرید تجهیزات از طرف وزارت بهداشت و سازمان برنامه بودجه تخصیص پیدا نکند،شرکت ما و بسیاری شرکت های مشابه پس از 3 ماه دیگر تعطیل خواهد شد و 70 نفر از کار بیکار می شوند.

حاجی بیگی سخنگوی سازمان انتقال خون در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ در زمینه مشکل این شرکت دانش بنیان گفت: اگر به مراکز انتقال خون در سراسر کشور مراجعه کنید می بینید که بخش اعظم محصولات مورد نیاز و مورد استفاده تولید شرکت دانش بنیان ذکر شده است و ما تعامل خوبی با این شرکت دانش بنیان داریم و تلاش می کنیم برای حمایت از تولید داخل و کمک به اقتصاد مقاومتی محصولات ایرانی من جمله محصولات این شرکت دانش بنیان را خریداری کنیم که افزون بر ایرانی بودن ویژگی کیفیت نیز در آن لحاظ شده است و محصولات آن با نمونه باکیفیت خارجی رقابت می کند.

وی در پاسخ به این سوال که این شرکت دانش بنیان نبود اعتبار مالی را دلیل خریداری نشدن محصولات معرفی کرده است، اظهار کرد: مشکل مالی و کمبود اعتبار در همه بخش های دولت و صنعت وجود دارد و محدود به یک سازمان و مرکز نمی شود، ما مشکلی برای خرید محصولات نداریم و به زودی این محصولات خریداری می شوند اما میریت هزینه ها و اولیوت بندی ها موجب می شود که برخی تخصیصی اعتبارها زودتر و بعضی دیرتر انجام شود، ما نیز در سازمان انتقال خون بر اساس اولویت کاری اعتبار لازم را هزینه می کنیم و بر اسا همین اولویت ها نیز تاکنون محصولات این شرکت دانش بنیان را خریدار کرده ایم.

بی پولی کمر تولیدکننده داخلی را شکسته کرده است/ زنگ خطر برشکستگی تولیدکنندگان تجهیزات پزشکی

راهکارهایی که صنعت تجهیزات پزشکی را رونق می بخشد

رئیس هیئت مدیره این شرکت دانش بنیان به عنوان نماینده شرکت های دانش بنیان جهت بررسی مشکلات و تعیین تعرفه ها از سوی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری معرفی شده است و  در این راستا ایجاد برخی ساختارها در وزارت بهداشت را راهگشایی برای حل مشکلات صنعت تجهیزات پزشکی عنوان کرد.

بسطامی ایجاد کمیسیون حمایت از تولید داخل جهت خرید تجهیزات، یک شرکت کارگزاری از منتخب تولیدکنندگان داخلی جهت بهبود کیفیت ، کمیته خرید تجهیزات داخلی و خارجی با حضور نمایندگان انتقال خون ، وزارت بهداشت ، هیئت‌امنای ارزی و شرکت کارگزاری تولیدکنندگان داخلی، صندوق حمایت از صادرکنندگان تجهیزات سازمان انتقال خون برای کشورهای منطقه، صدور تأییدیه خرید توسط شرکت کارگزاری برای خریدهای داخلی و خارجی، ایجاد واحد R&D برای ارتقاء محصولات تولیدکنندگان داخلی را راهکارهایی برای برون رفت صنعت تجهیزات پزشکی از مشلات عنوان کرد که در صورت ایجاد این ساختارها در وزارت بهداشت شاهد رشد صنعت تجیزات پزشکی کشور خواهیم بود.

وی همچنین ادامه داد:  اخذ تأییدیه‌های مربوط به صادرات تجهیزات ، حمایت از شرکت‌های تولیدکننده و معرفی به کشورهای منطقه جهت صادرات، تدوین استاندارد تولید و فروش توسط شرکت کارگزاری برای شرکت‌های تولیدکننده، بررسی دستورالعمل‌ها و SOP های اداره کل تجهیزات پزشکی برای صدور پروانه ساخت وسیله پزشکی، برند سازی برای شرکت‌های تولیدکننده، معافیت10 ساله مالیاتی برای تولیدکنندگان تجهیزات، حمایت از شرکت‌ها و برنامه‌ریزی با نگاه صادرات محور نیز در راستای حمایت از تولید داخل و صنعت تجهیزات پزشکی کمک کننده است  و موجب پیشرفت صنعت تجهیزات پزشکی  کمک بسیاری می کند.

امید است، که با حل مشکل نقدینگی  ثبات نرخ ارز و ایجادساختارهای نظام مند در وزارت بهداشت کمتر شاهد مشکلات صنعت تجهیزات پزشکی و تولیدکنندگان داخلی باشیم ، زیرا در دوران سخت تحریم در صورتی که بر محور حمایت از داخل تولید و مدد گرفتن از دانش محقان ایرانی حرکت کنیم می توانیم فشارهای اقتصادی را پشت سر بگذاریم وحتی در دنیا حرف برای گفتن داشته باشیم.

انتهای پیام/

 

 

این خبر را به اشتراک بگذارید
related-image related-image related-image related-image related-image


مسابقات سامبوی قهرمانی باشگاه های گیلان در انزلی شایعه شیوع وبا در نوشهر تکذیب شد آماده‌باش پلیس فرودگاه برای سفر 86 هزار حاجی/ کاهش اقلام دارویی ممنوعه حجاج به 10 قلم ایجاد آرامش نسبی در بحث آب شرب شهری آبادان/ نگرانی در مورد آب شرب روستاها ادامه دارد بانک‌های خصوصی به غده سرطانی تبدیل شده‌اند/براندازی از درون نظام صورت می‌گیرد/ امیدی به دولت و مجلس ندارم/ تحریم‌ها بهانه چپاول است برخی مسئولان هنوز فکر حفظ کلاس کاری و زندگی لاکچری خود هستند/ انتقاد از گزینه‌های احتمالی تغییر در کابینه/ترجیح می‌دهند ایران مثل افغانستان باشد یک میلیون و 882 هزار نفر سه‌ماهه اول سال به کشورهای خارجی رفته‌اند/بانک مرکزی میزان ارز خروجی را اعلام کند دو کشته و ده‌ها زخمی در تظاهرات روز جمعه عراق/درگیری نیروهای امنیتی با معترضان در بغداد آخرین آمار فروش فیلم‌های سینمای ایرن حضور متهم بازداشتی پرونده «ثامن الحجج» در دادگاه تلاش رئیس جمهوری سابق اکوادور برای فرار از احکام قضایی صادر شده در کشورش تصاویر جدید از سریال «مرگ خاموش» / تصویربرداری تا سال آینده ادامه دارد تجهیز محور تهران همدان به سامانه توزین در حال حرکت پارک‌های زنجان مناسب سازی می‌شوند ضرورت همدلی و همراهی مدیران کشور برای غلبه بر مشکلات باید در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب، روح خدمتگزاری را در جامعه افزایش داد/ مدیران استان زنجان به درایت مقام معظم رهبری برای عبور از بحران‌ها، باور قلبی دارند بی توجهی به تاریخانه، نماد تمدن ایران پذیرفتنی نیست یک گلستانی سرمربی تیم ملی فوتوالی هندوستان شد 148 روحانی همراه حجاج خراسان رضوی هستند سرمایه در گردش واحدهای تولیدی لرستان پرداخت شود یک وقف به ارزش چهار میلیارد ریال در قشم ثبت شد آمار گردشگران در خلخال 15 درصد افزایش یافت 140 تن بامیه مهران به بازار می‌آید فوتسال بانوان کهگیلویه و بویراحمد قهرمان لیگ برتر شد ایران عضو باشگاه جهانی تولیدکنندگان ماده بودارکننده گاز شد تصویری زیبا از فوران یک آتشفشان در شب چرا مدیران اقتصادی از حاشیه‌سازی با پرونده‌هایی مثل تعاونی ثامن‌الحجج استقبال می‌کنند؟ آخرین آمار ابتلا به تب کنگو چرا باید تا ابد با آمریکا قهر بود؟ خواستگار ناکام جواب زن جوان را با چاقو داد نماینده مجلس: تیم اقتصادی دولت باید متناسب با شرایط جنگ اقتصادی باشد دردسرهای رابطه نامشروع اخلاقی آقای رئیس‌جمهور ایران متحد یا دوست ترکیه نیست فرمانده یمنی: پهپاد سلاح جدید ما برای حمله به عمق خاک دشمن است امداد رسانی هلال احمر به 1235 نفر در طی سه روز افزایش موقتی غلظت ذرات معلق در هوای تهران برپایی نمایشگاه نقاشی «رنگ نیشابور» توجه به تولید تنها راه عبور از مشکلات اقتصادی است/هنوز هم به برجام افتخار می‌کنم 2 کشته و ده‌ها زخمی در تظاهرات جمعه عراق حذف سختی کار و سایر مزایای مزدیِ معلمان عادلانه نیست/چرا دیوان محاسبات، تخلفات نجومی را پیگیری نمی‌کند؟ تاریخ بازگشت استقلالی‌ها به تهران مشخص شد کرمانشاه| حضور خادمان بارگاه امام هشتم (ع) در منزل پیر غلام حسینی «راز بقا» را در پالیز کشف کنید+ویدئو تفاهم‌نامه جدید خانه کتاب با شرکت پست ابعاد جدیدی از پشت پرده خاموشی‌های اخیر/ ابتکار: من به اولاند (رئیس‌جمهور سابق فرانسه) قول داده‌ام! مدیر روابط عمومی ماشین‌سازی استعفا کرد آپارتاید صهیونیست‌ها در سرزمین‌های اشغالی/ حضور خبرساز یک زن در وزارت خارجه/ میوه‌های خارجی لاکچری سر سفره کاربران داخلی پیش بینی دمای بالاتر از 40 درجه در 15 مرکز استان درخشش خراسانی‌ها در مسابقات ورزش بیماران خاص و پیوند اعضا آیت الله مرتضی تهرانی دارفانی را وداع گفت
فیلم | واکنش عجیب همسر ترامپ بعد از روبوسی با پوتین سوژه رسانه‌ها شد سقوط مرگبار از طبقه ششم سینما آزادی تصویری ناگوار از خودکشی یک جوان در سینما آزادی سقوط جوان 21 ساله از طبقه ششم سینما آزادی پسر جوان ازطبقه ششم سینما آزادی سقوط کرد/ظاهرا علت فوت خودکشی بوده است مراسم خاکسپاری «کامیار شاپور» جزئیات پرونده تجاوز خواننده پاپ نزاع دسته جمعی در نهاوند یک کشته بر جای گذاشت/ دستگیری 12 نفر+ تصاویر فغانی: توانایی فنی داور آرژانتینی موجب قضاوت در فینال نشد/ رونالدو فوق العاده مغرور است زمان و مکان مراسم ختم پدر وحید حقانیان وداع باشکوه با فرزند فروغ تصویری ناگوار از خودکشی یک جوان در سینما آزادی سوژه: بدون حجاب در سلف اساتید دانشگاه بهشتی سقوط جوان 21 ساله از طبقه ششم سینما آزادی ستاره پرسپولیس با ترابزون توافق قطعی کرد چه کسانی از تحریم نفت ایران برد می‌کنند؟ چرا بانک مرکزی به دنبال انتشار گزارش علیه بنده بود؟ /آقای سیف در بانک مرکزی چه خبر است؟ تصاویر: نماز جمعه تهران / 29 تیر 97 آتش سوزی در یک شرکت صنعتی در خمین/ 2 کارگر جان خود را ازدست دادند علم‌الهدی: اگر جواب من فحش است، چرا به فرزندان من فحش می‌دهید؟ / خوب است مسئولان، آستان قدس را الگوی خود قرار دهند؛ اگر مانند آستان قدس در اقتصاد، دست به حرکات بزرگ بزنند، مردم مشکلی نخواهند داشت سقوط جوان 21 ساله از طبقه ششم سینما آزادی آیت‌الله مکارم شیرازی: جلوی گرانی لجام‌گسیخته گرفته شود مرکل: آمریکا دیگر قابل اتکا نیست مسئولین نظام و مردم گوش به فرمان مقام معظم رهبری باشند/ دولت و قوه قضائیه به گونه‌ای عمل کنند که مردم امیدوار شوند استقلال با حضور کریمی نبیتچی بالکان را شکست داد آقای گل لیگ اسکاتلند و سلتیک به تراکتورسازی پیوست فغانی: هازارد بسیار بااخلاق و به همان اندازه رونالدو مغرور بود؛ اینفانتینو گفت که شما استحقاق بیشتری داشتید پیروزی استقلال مقابل نماینده ترکمنستان/ کریمی بازی کرد، صیادمنش گل زد مستند «جام زهر» بی‌بی‌سی و سه نکته‌ی کمتر گفته شده سقوط جوان 21 ساله از طبقه ششم سینما آزادی آیت‌الله مرتضی تهرانی دار فانی را وداع گفت تشییع بی فروغ فرزند «فروغ» (+عکس) همه چیز درباره دو خرید فوق العاده سرخپوشان؛ تبریز در قرق بریتانیایی‌ها (فیلم) اغواگری دختر و نجابت پسر ایرانی از نگاه شبکه 2 سیمای ملی! پیش بینی شرایط بازار مسکن در ماههای آتی اگر جواب من فحش است آن فحش را به فرزندان من ندهید/دل آدم کباب می‌شود، وقتی یک زن ضعیفه پریشان می‌گوید … پیام تسلیت فرمانده و رئیس سازمان عقیدتی ارتش به "وحید حقانیان" اجرای 2 طرح ترافیکی ویژه از فردا در پایتخت زمان و مکان مراسم ختم پدر وحید حقانیان زمانبندی قطع برق امروز شنبه 30 تیرماه در استان یزد+جدول آتش سوزی در یک شرکت صنعتی در خمین کل کل احسان علوان زاده و آرمین سهرابیان؛ جنگ سرخابی‌ها در اینستاگرام (عکس) براثر آتش سوزی و انفجار در شرکت صنعتی پویا خمین دو نفر جان باختند فیلم جنجالی تلویزیون؛ پسری که بخاطر مزاحمت یک دختر، از پنجره بیرون می‌پرد! لیبرمن، غزه را به حمله همه‌جانبه تهدید کرد برگزاری آیین افتتاحیه هفتمین دوره مسابقات کرال فرهنگیان انفجار مهیب در شهرک صنعتی خمین/حریق مهار شد/علت آتش سوزی در دست بررسی + عکس و اسامی کشته شدگان همسر «ابوعمر الشیشانی» در ترکیه بازداشت شد زمان و مکان مراسم ختم پدر وحید حقانیان حمله با چاقو در اتوبوسی در آلمان

تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینک ما را مطلع کنید.
message
near_me