آن چه دیگران هم اکنون میخوانند؟
هم اکنون دیگران چه میخوانند؟ ×
۲۳:۰۵
دسته: بین الملل
کد خبر: 17675369
جابری انصاری با وزیر خارجه لبنان دیدار کرد
جابری انصاری با وزیر خارجه لبنان دیدار کرد
جابری انصاری در دیدار با وزیر خارجه لبنان گفت: ایران و شرکای روند آستانه، به همکاریهای خود برای تسهیل شروع به کار کمیته قانون اساسی سوریه و روند بازگشت آوارگان سوری به خانه خود ادامه می‌دهند.
به اشتراک بگذارید:

به گزارش حوزه سیاست خارجی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان؛ حسین جابری انصاری دستیار ارشد وزیر امور خارجه کشورمان در امور ویژه سیاسی و فرستاده ویژه رئیس جمهوری اسلامی ایران به لبنان، عصر امروز دوشنبه 25 تیرماه با جبران باسیل وزیر امور خارجه این کشور دیدار و گفت‌وگو کرد.

جابری انصاری در این دیدار با اشاره به ملاقات های امروز خود با رئیس جمهور و رئیس مجلس لبنان و تشریح هدف از سفر برای انتقال پیام حسن روحانی به همتای لبنانی خود اظهار کرد: جمهوری اسلامی ایران موفقیت تلاش های مشترک خود با شرکای برجام برای حفظ این توافق چندجانبه بین المللی و بهره برداری کامل ایران از منافع آن را موفقیتی برای همه کشورهای منطقه و جهان در مقابله با سیاست یکجانبه گرایی آمریکا می داند.

جبران باسیل وزیر خارجه لبنان نیز در این دیدار با اشاره به فشارهایی که به کشورهای منطقه از جمله ایران و لبنان  وارد می شود، تاکید کرد: هدف از این فشار ها اعمال سلطه بر ما است.

وزیر خارجه لبنان با اشاره به پیروزی های لبنان بر رژیم صهیونیستی در سال های 2000 و 2006 میلادی و پیروزی بر جریان تروریسم تکفیری که این رژیم بیشترین بهره برداری را از وجود آن داشته است، تاکید کرد: کشورهای منطقه در این شرایط می بایست در کنار یکدیگر و در مقابل دشمنی ها ایستادگی کنند.

یادآوری می شود جابری انصاری در این دیدار ضمن ارائه گزارشی از تلاش های کشورمان در چارچوب روند آستانه برای حل سیاسی بحران سوریه تاکید کرد: همزمان با موفقیت های گسترده در زمینه مبارزه با تروریسم، توجه به ابعاد سیاسی و انسانی بحران سوریه ضروری است. 

دستیار ارشد وزیر خارجه در امور ویژه سیاسی اضافه کرد: جمهوری اسلامی ایران و شرکای روند آستانه، به همکاری های سازنده خود در مرحله فعلی برای تسهیل شروع به کار کمیته قانون اساسی سوریه و روند بازگشت آوارگان سوری به خانه و کاشانه خود ادامه خواهند داد. 

انتهای پیام/

 

مسئولیت صحت محتوای اخبار بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است و خبروان صرفا این خبر را بازنشر داده است.
اخبار مشابه

خط های خبری

پربازدیدترین اخبار

مهمترین اخبار