آن چه دیگران هم اکنون میخوانند؟
هم اکنون دیگران چه میخوانند؟ ×
۱۱:۲۲
منبع: مهر
دسته: اجتماعی-استان ها
کد خبر: 17684776
جزئیات پرداخت مستمری به مددجویان/فروش سوهانک و دلخوری وزیر بهداشت
جزئیات پرداخت مستمری به مددجویان/فروش سوهانک و دلخوری وزیر بهداشت
رئیس کمیته امداد، گفت: مستمری مددجویان همراه با مابه التفاوت سه ماهه اول امسال، امشب همراه با یارانه واریز می‌شود.
به اشتراک بگذارید:

به گزارش خبرنگار مهر، پرویز فتاح، روز سه شنبه در نشست خبری درباره مستمری مددجویان کمیته امداد، اظهارداشت: بر اساس تصویب دولت میزان مستمری و حقوق پرداختی به مددجویان دو سوم حداقل حقوق دریافتی مردم عادی است و بر این اساس از سوی دولت ماهانه برای یک خانواده دو نفره ۲۱۵ هزار تومان، سه نفره ۲۸۹ هزار تومان و خانواده های سه نفره ۳۸۴ هزار تومان و ۵ نفره و بیشتر ۴۱۶ هزار تومان پرداخت می شود و همچنین کمیته امداد نیز مانند گذشته علاوه بر این مبلغ برای خانواده یک نفره ۵۰ هزار تومان و ۵ نفره ۱۰۰ هزار تومان پرداخت می کند و در مجموع با در نظر گرفتن میزان یارانه هر خانواده، درآمدشان حدود دو سوم حداقل حقوق مصوب می شود.

وی افزود: مستمری مددجویان امشب واریز می شود و همچنین علاوه بر اصل مستمری، مابه التفاوت افزایش سه ماه مستمری آنها نیز همزمان با یارانه واریز خواهد شد.

فتاح به درآمد کمیته امداد از مشارکت های مردمی اشاره کرد و خاطرنشان کرد: از ابتدای سال تاکنون میزان درآمدها به نسبت مشابه سال گذشته ۵۰ درصد رشد داشته است.

رئیس کمیته امداد اظهار داشت: بودجه ۳ ماه اول سال مصوب دولت صد درصد پرداخت شده که برای سه ماه هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان بوده است.

فتاح درباره فروش سوهانک نیز گفت: بعد از دو سال و نیم توانستیم سوهانک را بفروشیم و ۱۹ دستگاه خواهان این ساختمان بودند که در نهایت دانشگاه آزاد با بالاترین قیمت که ۹۰۰ میلیارد تومان بود، سوهانک را خرید و متأسفانه با دولت نتوانستیم به دلیل قیمت پائین تر بودن آن معامله کنیم.

وی تأکید کرد: قرار بود هزار میلیارد تومان سوهانک به فروش برسد که ۹۰۰ میلیارد تومان فروخته شد و تمامی تخلفات زیربنایی و هزینه اخذ پایان کار و تغییر کاربری به آن اضافه و قرار شد خریدار آن را پرداخت کند.

فتاح با اشاره به اینکه تاکنون ۳۰۰ میلیارد تومان قیمت فروش به امداد پرداخت شده است، یادآور شد: براساس قرارداد ظرف سه سال و در چندین قسط مابقی هزینه به ما پرداخت خواهد شد.

رئیس کمیته امداد خاطرنشان کرد: پول حاصل از فروش سوهانک را در صندوق امداد ولایت و برای پرداخت وام ضروری مددجویان سپرده گذاری می کنیم که ۳۰۰ میلیارد اولیه به این صندوق منتقل شده است و با توجه به مبلغ جدید طی سه ماه آینده در صندوق ولایت هیچ پشت نوبتی برای وام ضروری نخواهیم داشت و اقشار نیازمند  و مددجویان می توانند وام ضروری خود را از صندوق دریافت کنند.

فتاح ضمن دلجویی از وزیر بهداشت گفت: در این معامله وزیر بهداشت از من رنجیده شد اما به دلیل اختلاف قیمت وزارت بهداشت برای سوهانک که ۷۲۰ میلیارد تومان بود، ما نتوانستیم سوهانک را به آنها بفروشیم و نهایتاً دانشگاه آزاد با ۱۸۴ میلیارد بیشتر از آنها موفق شد این ساختمان را خریداری کند.

رئیس کمیته امداد از تفاهم نامه با سپاه پاسداران و ستاد اجرایی فرمان امام خبر داد و گفت: براساس این تفاهم نامه سه جانبه در طی سه ماه ۱۰ هزار واحد مسکن روستایی در ۱۴ استان محروم کشور در طی سه ماه احداث می شود و مزیت این تفاهم نامه این است که برای ساخت واحدهای روستایی از هیچ وام دولتی و بنیاد مسکن استفاده نمی کنیم ضمن اینکه تمام خانه ها نیز ضد زلزله ساخته می شود.

وی همچنین تأکید کرد: در بودجه سال ۹۷، ۵۰ هزار واحد مسکونی را قرار است دولت و وزارت مسکن تکمیل کنند که ظرف دو روز گذشته آئین نامه آن در کمیسیون اقتصادی دولت تصویب شد و به صحن می رود و بعد از تصویب و ابلاغ، اجرای آن به سرعت آغاز می شودو برای تکمیل این واحدها نیز از وام و کمک دولت استفاده نخواهیم کرد.

فتاح در مورد واحدهای مسکونی مددجویان زلزله کرمانشاه نیز تصریح کرد: در ۷ شهرستان کرمانشاه، سه هزار و ۴۰۰ واحد مسکونی آسیب دیده بودند که خانه هایی که ترک خورده بودند نیز به این آمار اضافه شد و در مجموع قرار شد ۵ هزار و ۴۰۰ واحد در این استان تکمیل و تجهیز شوند که تمامی این واحدهای مسکونی از وام روستایی ۳۰ میلیون تومانی، شهری ۳۵ میلیون تومانی و ۵-۶ میلیون بلاعوض بهره مند می شوند.

رئیس کمیته امداد گفت: در سفر دو هفته قبل مان به کرمانشاه ۵۰۰ واحد را افتتاح کردیم و تا پایان مهرماه ۱۵۰۰ واحد دیگر را تحویل می دهیم و بقیه واحدها را نیز تا پایان سال تحویل مددجویان خواهیم داد.

وی یادآور شد: هیچ یک از مددجویان تحت پوشش ما در کرمانشاه، هیچ پولی برای منازلشان پرداخت نمی کنند و تماماً با کمک های مردمی و هزینه های امداد احداث خواهد شد.

وی به وام اشتغال اشاره و خاطرنشان کرد: ۲۵۰۰  میلیارد تومان از محل توسعه روستایی، ۱۴۰۰ میلیارد تومان از محل تبصره ۱۶ پرداخت می شود و در مجموع ۳ هزار و ۹۰۰ میلیارد تومان وام اشتغال می دهیم که از این محل های اعتباری می توانیم در سال جاری به بیش از ۲۰۰ هزار نفر وام اشتغال اعطا کنیم که تمامی وام ها قرض الحسنه است و بدون نوبت پرداخت می شود.

فتاح در خصوص سخت گیری در پرداخت وام تأکید کرد: در گذشته برای پرداخت ۱۵ میلیون تومان ۲ ضامن نیاز بود اما براساس تفاهم انجام شده در حال حاضر ۲۰ میلیون تومان را با یک ضامن پرداخت می کنیم و معوقات ما کمتر از دو درصد است و در کشور اول هستیم و اگر سخت گیری نکنیم برای خود مددجویان مشکلاتی ایجاد می شود.

وی افزود: در جشن رمضان امسال ۱۰۰ هزار حامی برای ایتام جذب شد و در حال حاضر تعداد حامی های ما به ۸۰۰ هزار نفر در کشور می رسد و به طور متوسط علاوه بر کمک های امداد، حامیان ماهانه ۲۰۰ هزار تومان به هر یتیم کمک می کنند.

به گفته فتاح، در ماه رمضان ۱۰۰ هزار تومان فطریه جمع آوری شد.

ادامه دارد...

مسئولیت صحت محتوای اخبار بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است و خبروان صرفا این خبر را بازنشر داده است.
اخبار مشابه

خط های خبری

پربازدیدترین اخبار

مهمترین اخبار