آن چه دیگران هم اکنون میخوانند؟
هم اکنون دیگران چه میخوانند؟ ×
۱۵:۴۰
منبع: صراط
دسته: اجتماعی
کد خبر: 17694423
افزایش 14 درصدی حقوق مددجویان کمیته امداد
افزایش 14 درصدی حقوق مددجویان کمیته امداد
فتاح از ورود سی هزار جدید الورود در چرخه حمایتی کمیته امداد از امشب خبر داد.
به اشتراک بگذارید:
صراط:

پرویز فتاح رئیس کمیته امداد امام خمینی در نشست خبری با اصحاب رسانه در با ارائه گزارشی از عملکرد چهارماهه کمیته امداد در سال جدید اظهار کرد: امشب با هماهنگی دولت یارانه های افراد تحت سرپرستی کمیته امداد واریز خواهد شد. ما به تفاوت مستمری سه ماه گذشته افراد تحت پوشش نیز همراه با یارانه ها پرداخت می شود. گام بسیار مهمی بود.

به گزارش میزان وی از ورود سی هزار جدید الورود در چرخه حمایتی کمیته امداد از امشب خبر داد و گفت: ورود افراد جدید به چرخه حمایتی کمیته امداد می تواند در ماه های آینده هم انجام شود زیرا تا یک سقف معین می توانیم مددجو اضافه کنیم و برخی استان ها پشت نوبتی شان به صفر رسیده است.

ساختمان کمیته امداد به قیمت ۹۰۰ میلیارد تومان فروخته شد

 

رئیس کمیته امداد امام خمینی درباره فروش ساختمان کمیته امداد در سوهانک توضیح داد: بعد از دوسال و نیم مجتمع سوهانک را توانستیم معامله کنیم و فکر می‌کردیم با وزارت بهداشت یا علوم این معامله را انجام دهیم که بخاطر قیمت پایین وزارت بهداشت که ۷۲۰ میلیارد تومان بود آن را قبول نکردیم و دانشگاه آزاد با قیمت بالاتر یعنی ۹۰۰ میلیارد تومان آن را خریداری کرد. خریدار تمام تبعات تغییر کاربری را پرداخت خواهد کرد. مبلغ اولیه ۳۰۰ میلیارد تومان به ما داده شده و هر ماه چک ۱۰۰ میلیارد تومانی ارائه می شود. این پول در صندوق امداد ولایت سپرده گزاری شده است و به نیازمندان وام خواهیم داد.

وی تاکید کرد: ظرف سه ماه آینده هیچ پشت نوبتی برای وام ضروری نخواهیم داشت.

رییس کمیته امداد امام خمینی با بیان اینکه هزار میلیارد تومان برای رفع فقر مطلق اعتبار تهیه شده است، گفت: طبق تبصره ۱۶، ۳/۹۰۰ میلیارد تومان وام برای اشتغال مددجویان اختصاص داده شده است که ما ترس از کاهش این اعتبار داشتیم که الحمدلله کاهش پیدا نکرد.

افزایش ۱۴ درصدی حقوق مددجویان

به گفته فتاح از امشب ۱۴ درصد به حقوق مددجویان کمیته امداد افزوده و واریز خواهد شد.

 

وی با اشاره به افزایش حقوق مستمری بگیران از امشب تصریح کرد: افزایش حقوق مستمری برای خانواده‌های یک نفره ۱۰۸ هزارتومان، خانواده‌های دو نفره ۲۱۵ هزارتومان، سه نفره ۲۸۹ تومان، خانواده‌های چهارنفره ۳۸۴ تومان و برای خانواده‌های پنج نفره ۴۱۶ هزارتومان علاوه بر حقوق ثابت ماهیانه مستمری بگیران خواهد بود.

 

فتاح با تاکید بر همکاری سپاه پاسداران و ستاد اجرایی فرمان امام برای ساخت مسکن روستاییان اظهار داشت: در سه ماه نخست همراه با ستاد اجرایی فرمان امام و سپاه، ده هزار مسکن روستایی ضد زلزله در ۱۴ استان خواهیم ساخت که تا پایان سال امیدواریم بتوانیم تحویل دهیم.

تحویل ۱۵۰۰ واحد مسکونی تا آذرماه به زلزله زدگان کرمانشاه

پرویز فتاح از تحویل ۱۵۰۰ واحد مسکونی تا اذرماه به زلزله زدگان کرمانشاه خبر داد و گفت: نزدیک به چهار هزار واحد مسکونی در زلزله آسیب دیده است که در حضور اخیرم در این شهر، توانستیم ۵۰۰ واحد بهره برداری شده را تحویل دهیم.

 

وی همچنین از اختصاص۲۰۰ هزار فقره وام برای اشتغال مددجویان خبر داد و افزود: ۲۰۰ هزار وام برای اشتغالزایی افراد اختصاص داده شده و طبق توافق نامه ای که با وزارت رفاه و تامین اجتماعی بسته ایم، هر کارفرمایی که بتواند برای اشتغال از میان مددجویان انتخاب و به کارگیرد تا دوسال از تسهیلات پرداختی بهره خواهد برد.

 

رئیس کمیته امداد در پایان اظهار داشت: طبق امار دریافتی ۲۷۴ هزارخانوار از حمایت کمیته امداد خارج و خودکفا شدند. همچنین ۳ هزار خانوار جدید تحت پوشش کمیته قرار گرفتند.

 

مسئولیت صحت محتوای اخبار بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است و خبروان صرفا این خبر را بازنشر داده است.
اخبار مشابه

خط های خبری

پربازدیدترین اخبار

مهمترین اخبار