آن چه دیگران هم اکنون میخوانند؟
هم اکنون دیگران چه میخوانند؟ ×
۱۷:۲۴
منبع: تسنیم
دسته: فرهنگی
کد خبر: 17723825
جایگاه تاریخی قزوین ظرفیتی جهت ترویج فرهنگ کتاب‌خوانی است
جایگاه تاریخی قزوین ظرفیتی جهت ترویج فرهنگ کتاب‌خوانی است
استاندار قزوین گفت: جایگاه فرهنگ و هنر تاریخی ظرفیتی جهت توسعه کتابخانه‌ها، ترویج فرهنگ کتاب‌خوانی و برگزاری برنامه‌های کتاب محور محسوب می‌شود.
به اشتراک بگذارید:

به گزارش خبرگزاری تسنیم‌ از قزوین، عبدالمحمد زاهدی ظهر امروز در بازدید از کتابخانه‌های عارف، سنجیده و رفیعی که با حضور مدیرکل کتابخانه های استان قزوین، مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری و مدیرکل دفتر امور بانوان انجام شد، اظهار داشت: مردم استان باید در جهت حمایت از فرهنگ کتابخوانی تعامل و مشارکت داشته باشند که در این میان کتابخانه‌های عمومی به عنوان سرمایه‌ فرهنگی در فضای عمومی جامعه مهم تلقی می‌شوند.

وی ادامه داد: جایگاه فرهنگ و هنر تاریخی در استان قزوین، رتبه بالایی داشته که یک ظرفیت جهت توسعه کتابخانه‌ها، ترویج فرهنگ کتاب‌دوستی و برگزاری برنامه‌های کتاب محور محسوب می‌شود.

استاندار قزوین با اشاره به تقویت ظرفیت‌های فرهنگی و هنری استان تاکید کرد: تسریع در رشد ظرفیت‌ها و همچنین پایداری آنها نیازمند توجه مردم است تا با قرار گیری در فضاهای هنری و فرهنگی، علاقه و تمایلاتشان به سمت کتاب جذب شوند.

وی بیان کرد: حوزه کتابخوانی نیز در استان مشکلاتی دارد که شامل معضلات سخت‌افزاری و تجهیزات و تهیه کتاب بوده و در تلاشیم در این عرصه نیز به بهترین امکانات دست‌ یابیم.

زاهدی افزود: در کشور مساله کمبود کتاب نیز مطرح است که در این زمینه باید از ظرفیت‌های مردمی استفاده کرد و همچنین اعضای شورای اسلامی شهر ،شهرداری ،نمایندگان مردم در مجلس و استانداری نیر نگاه ویژه ای به مساله فرهنگ و کتاب دارند. 

وی عنوان کرد: اطلاع رسانی و نقطه تمرکز و توجه به کتاب باید به عنوان یک کالای فرهنگی مورد توجه قرار گرفته تا توسعه و پیشرفت در جامعه اتفاق بیفتد و این امر بدون آگاهسازی مردم امکان پذیر نیست.

استاندار ادامه داد: خوب است مردم کتاب‌هایی که در قفسه‌های کتابخانه‌هایشان خاک می‌خورند را به کتابخانه‌های عمومی اهدا کرده تا به تقویت حس کتاب‌خوانی در جامعه کمک کنند و کتاب‌ها نیز بیشتر مطالعه شوند که اگر این این اتفاق بیفتد، تعداد کتاب‌ها در کتابخانه‌های عمومی افزایش می‌یابد و بخش عمده مشکل کمبود کتاب با آزاد شدن نیمی از کتاب‌ها در خانه حل می‌شود.

وی بیان کرد: دسترس عموم مردم به کتاب و توسعه و گسترس کتابخوانی در فضاهای فرهنگی، از موارد دیگری است که علاوه بر ترویج و تبلیغ کتابخوانی، میتوان با اهدای کتاب انجام داد.

زاهدی با اشاره به حبس علم و آزاد کردن کتاب‌ها جهت تعلیم و تربیت خاطر نشان کرد: کتابخانه‌های استان برای افزایش عضوگیری نیازمند استفاده از حمایت‌های خیرینی است که در حوزه کتابخانه‌سازی فعالیت دارند و همچنین این امر با اتخاد سیاست‌هایی اتفاق می‌افتد تا سرانه مطالعه در استان افزایش چشم گیری پیدا کند. 

انتهای پیام/ ع

R41364/P1494/S6,63/CT11
مسئولیت صحت محتوای اخبار بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است و خبروان صرفا این خبر را بازنشر داده است.
اخبار مشابه

خط های خبری

پربازدیدترین اخبار

مهمترین اخبار