آن چه دیگران هم اکنون میخوانند؟
هم اکنون دیگران چه میخوانند؟ ×
۲۲:۵۲
دسته: ورزشی
کد خبر: 17729801
جوانان فرنگی‌کار ایران مقتدرانه بر بام آسیا ایستادند
جوانان فرنگی‌کار ایران مقتدرانه بر بام آسیا ایستادند
تیم ملی کشتی فرنگی جوانان با اقتدار کامل قهرمان رقابت‌های آسیایی در کشور هند شد. به گزارش روابط عمومی فدراسیون کشتی، رقابت‌های کشتی فرنگی جوانان قهرمانی آسیا روزهای 26 و 27 تیر در شهر دهلی نو برگزار شد. در پایان تیم ایران توسط پویا ناصر پور، بهرام معروف خانی، امین کاویانی نژاد، حسین فروزنده، محمدهادی ساروی و امین میرزازاده به ترتیب در اوزان 55، 63، 72، 82، 87 و 130 کیلوگرم صاحب مدال طلا، علی رضا نجاتی، شایان عفیفی و وحید دادخواه در اوزان 60، 77 و 97 […]
به اشتراک بگذارید:
 

تیم ملی کشتی فرنگی جوانان با اقتدار کامل قهرمان رقابت های آسیایی در کشور هند شد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون کشتی، رقابت‌های کشتی فرنگی جوانان قهرمانی آسیا روزهای ۲۶ و ۲۷ تیر در شهر دهلی نو برگزار شد. در پایان تیم ایران توسط پویا ناصر پور، بهرام معروف خانی، امین کاویانی نژاد، حسین فروزنده، محمدهادی ساروی و امین میرزازاده به ترتیب در اوزان ۵۵، ۶۳، ۷۲، ۸۲، ۸۷ و ۱۳۰ کیلوگرم صاحب مدال طلا، علی رضا نجاتی، شایان عفیفی و وحید دادخواه در اوزان ۶۰، ۷۷ و ۹۷ کیلوگرم صاحب مدال نقره و سجاد ایمان طلب در وزن ۶۷ کیلوگرم صاحب مدال برنز شد و با کسب ۲۲۵ امتیاز و با اقتدار کامل به عنوان قهرمانی رسید. پس از تیم ایران تیم های قزاقستان و قرقیزستان به ترتیب با ۱۴۷ و ۱۳۵ امتیاز دوم و سوم شدند.

نتایج دیدار های پایانی کشتی گیران کشورمان در این رقابت ها به شرح زیر است:

در وزن ۵۵ کیلوگرم پویا ناصر پور در دیدار فینال با نتیجه ۸ بر صفر ویجی از هندوستان را از پیش رو برداشت و صاحب مدال طلا شد.

در وزن ۶۰ کیلوگرم علی رضا نجاتی در دیدار پایانی مقابل گالیم کابدوناساروف از کشور قزاقستان با نتیجه ۱۰ بر ۲ شکست خورد و به مدال نقره رسید.

در وزن ۶۳ کیلوگرم بهرام معروف خانی در کشتی پایانی مقابل کامول کوزیف از ازبکستان با نتیجه ۷ بر ۴ به پیروزی رسید و به مدال طلا

دست یافت.

در وزن ۶۷ کیلوگرم هم سجاد ایمان طلب میلکیت هودا از هند را با نتیجه ۷ بر صفر مغلوب کرد و صاحب مدال برنز شد.

در وزن ۷۲ کیلوگرم امین کاویانی نژاد با درخشش خود به فینال رسید ودر این دیدارهم با نتیجه ۸ بر صفر از سد بک سلطان نظربایف از قرقیزستان گذشت و به مدال طلا دست یافت.

در وزن ۷۷ کیلوگرم شایان عفیفی در دیدار فینال مقابل ساجان از هند با نتیجه ۳ بر صفر مغلوب شد و به مدال نقره رسید.

در وزن ۸۲ کیلو گرم حسین فروزنده حریفان خود را مقتدرانه شکست داد وراهی دیدار فینال شد. فروزنده در این دیدارهم مقابل آزات سالیدینوف از قرقیزستان با نتیجه ۵ بر صفر به پیروزی رسید و صاحب مدال طلا شد.

در وزن ۸۷ کیلوگرم محمدهادی ساروی در دیدارفینال با نتیجه ۹ بر صفر از سد مایمایتی کایسایر از کشور چین گذشت و صاحب مدال طلا شد.

در وزن ۹۷ کیلوگرم وحید دادخواه با شکست مقابل تمور ماماجانوف از ازبکستان به مدال نقره رسید.

همچنین در وزن ۱۳۰ کیلوگرم امین میرزازاده در دیدار نهایی با نتیجه ۲ بر یک آریان پانوار از هند را مغلوب کرد و به مدال طلا دست یافت.

رده بندی تیمی: ۱- ایران ۲۲۵ امتیاز ۲- قزاقستان ۱۴۷ امتیاز ۳- قرقیزستان ۱۳۵ امتیاز ۴- هند ۱۲۹ امتیاز ۵- ازبکستان ۱۱۷ امتیاز ۶- ژاپن ۱۰۲ امتیاز ۷- کره جنوبی ۹۷ امتیاز ۸- چین ۸۰ امتیاز ۹- تاجیکستان ۴۶ امتیاز ۱۰- ترکمنستان ۲۸ امتیاز

تمجید اتحادیه جهانی‌ کشتی

اتحادیه جهانی کشتی هم در گزارشی به درخشش فرنگی کاران جوان ایران در مسابقات جوانان آسیا در هندوستان اشاره کرد.

اتحادیه جهانی کشتی در گزارشی نوشت: ایران با پنج فینالیست در پنج وزن رقابت‌های ۲۰۱۸ کشتی فرنگی جوانان آسیا را آغاز کرد که با کسب چهار مدال طلا عملکرد چشمگیری در شروع این مسابقات داشت. ایران از پانزده کشتی صاحب ۱۴ برد و یک باخت شد که کشتی‌گیرانش در ۱۰ مسابقه هیچ امتیازی از دست ندادند.پویا ناصرپور، دارنده مدال برنز جوانان جهان در سال ۲۰۱۴ با پیروزی هشت بر صفر مقابل ویجای از هند، قهرمان ۵۵ کیلوگرم شد. ناصرپور در کشتی‌هایش ۲۴ امتیاز به دست آورد و هیچ امتیازی از دست نداد تا با سه پیروزی با ضربه فنی به نخستین مدال طلای قاره‌ای خود برسد.

اتحادیه جهانی کشتی در ادامه‌ گزارش خود به قهرمانی بهرام معروف خانی در وزن ۶۳ کیلوگرم، محمد ساروی در ۸۷ کیلوگرم و امین میرزازاده در ۱۳۰ کیلوگرم اشاره کرد و همچنین نوشت که سایان از هند تنها کشتی‌گیری بود که در وزن ۷۷ کیلوگرم اجازه نداد ایرانیان صاحب پنجمین مدال طلای خود شوند و در مقابل شایان عفیفی به برتری رسید.

جوانا‌ن کشتی آزاد راهی هند شدند

همچنین برای حضور در رقابت های کشتی قهرمانی جوانان آسیا در هند آزادکاران راهی دهلی شدند.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون کشتی، اعضای تیم ملی کشتی آزاد جوانان برای حضور در رقابت های قهرمانی آسیا، امروز راهی شهر دهلی نو کشور هند محل برگزاری این مسابقات شدند.

ترکیب تیم اعزامی: ۵۷ کیلوگرم: رضا علیجان‌زاده

۶۱ کیلوگرم: مجید داستان۶۵ کیلوگرم: امیرحسین مقصودی۷۰ کیلوگرم: امیرحسین کاووسی۷۴ کیلوگرم: علی سوادکوهی۷۹ کیلوگرم: سجاد غلامی۸۶ کیلوگرم: سید سجاد سیدی۹۲ کیلوگرم: عباس فروتن۹۷ کیلوگرم: سجاد عزیزی۱۲۵ کیلوگرم: امیر یاری

سرمربی: تقی اکبرنژاد. مسابقات کشتی آزاد جوانان از شنبه آغاز می شود.

مسئولیت صحت محتوای اخبار بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است و خبروان صرفا این خبر را بازنشر داده است.
اخبار مشابه

خط های خبری

پربازدیدترین اخبار

مهمترین اخبار