آن چه دیگران هم اکنون میخوانند؟
هم اکنون دیگران چه میخوانند؟ ×
۰۰:۰۴
منبع: ابتکار
دسته: استان ها
کد خبر: 17747894
آغاز عملیات اجرایی آبشیرینکن 35000 متر مکعبی بوشهر در هفته دولت
آغاز عملیات اجرایی آبشیرینکن 35000 متر مکعبی بوشهر در هفته دولت
به اشتراک بگذارید:
مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر گفت: عملیات اجرایی آبشیرینکن ۳۵۰۰۰ متر مکعبی بوشهر با مشارکت بخش خصوصی و سرمایه گذاری ۱۵۰میلیارد تومان آغاز می شود .
به گزارش روابط عمومی و آموزش همگانی شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر ، مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر با حضور در جلسه شورای شهر بوشهر به سوالات اعضای شورای شهر بوشهر پاسخ داد. وی در جواب سوالات اعضای شورای شهر بوشهر با اشاره به این که یکی از مشکلات مهم آبرسانی هدر رفت آب است اظهار داشت : هدر رفت آب به دو شیوه می باشد. یکی هدر رفت ظاهری و دیگری هدر رفت واقعی . هدر رفت ظاهری شامل خطای کنتور ، دستکاری کنتور و انشعابات غیر مجاز است که در آن آب تولیده شده بدست مشترک می رسد ولی هیچ هزینه ای دریافت نمی شود. هدر رفت واقعی شامل نشتی و فرسودگی شبکه آبرسانی است که ۱۸درصد شبکه آبرسانی بوشهر فرسوده است و این رقم در سطح کشور ۱۵ درصد است یاکیده از وجود انشعاب غیر مجاز آب در شهرها خبر داد و افزود: بیش از ۱۰۰۰۰ انشعاب غیر مجاز در شهرهای استان بوشهر شناسایی شده که بخش عمده ای از هدر رفت ظاهری را در بر می گیرد و این هدر رفت مورد اعتراض شرکت آب و فاضلاب می باشد. مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر با پرهزینه خواندن اجرای پروژهای فاضلاب افزود : اجرای پروژه های فاضلاب نیازمند تخصیص اعتبارات ویژه ای است که تکمیل این پروژه ها در شهرهای بوشهر، گناوه و دیلم در اولویت برنامه های این شرکت قراردارد. وی پیشرفت فیزیکی پروژه های فاضلاب شهرهای گناوه و دیلم را بیش از۸۵ درصد دانست و خاطر نشان کرد: پروژه های فاضلاب این دو شهر جزء ۱۰ شهری است که در کشور دارای ردیف اعتبار ملی است. یاکیده با اشاره به اینکه در سال ۹۲ ردیف اعتباری پروژه فاضلاب این دو شهر متوقف شده بود افزود: در سال ۹۳ مجددا با پیگیریهای انجام شده ردیف اعتباری برای ادامه پروژه فاضلاب گناوه و دیلم باز شد و جزء پروژه های فعال می باشد. یاکیده یادآور شد در سفر ریاست محترم جمهوری به بوشهر در دیماه ۹۳ مبلغ ۱۷۰ میلیارد تومان برای تکمیل پروژه فاضلاب شهر بوشهرمصوب شد که نزدیک به ۷۰ میلیارد تومان از این اعتبار تا کنون هزینه شده است وی گفت:در سال ۹۶ معادل ۳۰میلیارد تومان برای پروژه های فاضلاب در شهر بوشهر هزینه شده از جمله این اقدامات لوله گذاری در محلات جبری و صلح آباد،جلالی و شغاب ، ساخت ایستگاه پمپاژ جدید و اصلاحتی در شبکه فرسوده فاضلاب است. یاکیده یادآورشد: جهت احداث ایستگاه پمپاژ فاضلاب ۲ قطعه زمین به مبلغ ۴ میلیارد تومان روبروی پارک سیادت و گمرک بوشهر خریداری شد. وی افزود برای اجرای پروژه فاضلاب در بافت قدیم در راستای تحقق درخواست شورای شهر و اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری ۲۰میلیارد تومان تخصیص یافت که در سال جاری اجرایی می شود. مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر گفت: از اعتبارات سفر ریاست جمهوری به بوشهر ۱۰۰میلیارد تومان از اعتبارات مصوب باقی مانده که در تکمیل پروژه فاضلاب در مرکز شهر و بافت قدیم هزینه می شود. وی افزود : پس از تکمیل پروژه فاضلاب در مرکز شهر و بافت قدیم این پروژه در محلات جنوبی و تنگک ها اجرایی خواهد شد.
یاکیده با توجه به نقش دریا در تامین آب شرب گفت: آبشیرینکن بوشهر با ظرفیت تولید ۱۰۰۰۰ متر مکعب آب در شبانه روز فعال است و در مدار تولید قرار دارد. وی گفت : روزانه ۴۰۰۰۰ متر مکعب از خط کوثر و ۱۰۰۰۰متر مکعب آب از تاسیسات آبشیرینکن در شهر بوشهر توزیع می شود . یاکیده با اشاره به اجرای آبشیرینکن ۳۵۰۰۰ هزار متر مکعبی بوشهربا هزینه ای بالغ بر ۱۵۰میلیارد تومان تصریح کرد : قرارداد این آبشیرینکن با بخش خصوص منعقد شده و انشاالله در هفته دولت عملیات اجرایی آن آغاز می شود. مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر در خصوص قراردادهای منعقد شده با سرمایه گذاران در بخش تولید آب گفت: با انعقاد این قراد دادها در فاز اول روزانه ۷۵۵۰۰ متر مکعب آب تولید می شود و در فاز دوم نیز مجوز ۷۰۰۰۰ متر مکعب آب از طریق نمک زدایی آب دریا اخذ شده است.یاکیده افزود: همچنین ۲ واحد آبشیرینکن با ظرفیت های ۸۵۰۰ و ۶۰۰۰ مترمکعب در آینده ای نزدیک برای فراخوان انتخاب سرمایه گذار آگهی روزنامه خواهد شد. وی افزود: در پایان برنامه ششم توسعه اقتصادی کشور شهرهای ساحلی مطابق قانون ۳۰ درصد آب خود را از طریق دریا تامین می کنند این در حالی است که استان بوشهر تا پایان این برنامه ۴۵ درصد از آب خود را از طریق نمک زدایی آب دریا تامین می کند و تا پایان برنامه ششم توسعه اقتصادی به تناسب جمعیتی از استانهای پیشرو در تامین آب از طریق آبشیرینکن ها می باشد. یکی از خبرنگاران با یادآوری نکات ظریفی در مورد مدیریت مصرف آب، قیمت فروش آب و لزوم مدیریت مصرف آب خواست به این نکات اهمیت ویژه ای داده شود. یاکیده نیز در ادامه با تاکید بر نقش مهم مدیریت مصرف آب افزود: اصحاب رسانه و خبرنگاران برای فرهنگ سازی مدیریت مصرف و سازگاری با کم آبی مشارکت جدی داشته باشند. وی ضمن قدردانی از مشارکت شورا در تسریع در اجرای پروژه های آب و فاضلاب خواستار تبادل نظر و حمایت های شورا از شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر شد.
مسئولیت صحت محتوای اخبار بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است و خبروان صرفا این خبر را بازنشر داده است.
اخبار مشابه

خط های خبری

پربازدیدترین اخبار

مهمترین اخبار