آن چه دیگران هم اکنون میخوانند؟
هم اکنون دیگران چه میخوانند؟ ×
۰۷:۵۰
دسته: بین الملل-اقتصادی
کد خبر: 17749082
مخالفت صنعت خودروسازی آمریکا با سیاست ترامپ در اعمال تعرفه بر خودروهای وارداتی
مخالفت صنعت خودروسازی آمریکا با سیاست ترامپ در اعمال تعرفه بر خودروهای وارداتی
خودروسازان و معامله‌کنندگان خودرو در آمریکا کنار یکدیگر جمع شدند تا صدای مخالفت خود با اعمال تعرفه بر خودروهای وارداتی را به گوش نمایندگان کنگره این کشور برسانند.
به اشتراک بگذارید:

به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از شبکه تلویزیونی اسوشیتد پرس (ای پی تی ان)، خودروسازان، معامله کنندگان و تهیه کنندگان خودرو در آمریکا در کنار یکدیگر جمع شدند تا صدای مخالفت خود با اعمال تعرفه بر خودرو‌های وارداتی را به گوش نمایندگان کنگره آمریکا برسانند.

جنیفر اَدِر (Jennifer Adair) از تیم کیفی خودروسازی تویوتا در ایالت ایندینیا گفت: «افزایش ۲۵ درصدی تعرفه بر خودرو‌های وارداتی و قطعات یدکی منجر به خرید کمتر و در نتیجه ایجاد اشتغال کمتر برای آمریکایی‌ها است. ما نمی‌توانیم اجازه دهیم که این اتفاق رخ دهد.»

جکی والورسکی (Jackie Walorski) از نمایندگان جمهوری خواه مجلس آمریکا گفت: «اعمال تعرفه‌های سنگنی بر خودرو‌های وارداتی، به صنعت حیاتی خودرو سازی لطمه می‌زند و رشد اقتصادی کشور ما را تهدید کرده و مشاغل را با خطر روبرو می‌کند.»

اتحادیه اروپا نیز پیش از این اعلام کرد آماده اقدامات تلافی جویانه در برابر اعمال تعرفه‌های جدید ترامپ می‌باشد. تحقیقات نشان می‌دهند که افزایش ۲۵ درصدی اعمال تعرفه بر خودرو‌های وارداتی باعث می‌شود تا قیمت یک خودرو که در حال حاضر در آمریکا ۳۵ هزار دلار است، ۶.۸۷۵ دلار بالا برود. همچنین خودروی آمریکایی با همین قیمت نیز بین ۲.۲۷۰ الی ۴.۴۰۰ دلار افزایش قیمت خواهد داشت.

دوگ جونز (Doug Jones) سناتور دموکرات ایالت آلاباما گفت افزایش اعمال تعرفه بر خودرو‌های وارداتی به معنای تحمیل مالیات بیشتر بر مردم آمریکا است.

جونز افزود: «زمانی که مالیات‌ها افزایش می‌یابد سبب می‌شود تا قیمت خودرو‌ها و سایر اجناس بالا رفته و درخواست و توان خرید کاسته شود و در نهایت شغل کارگران با خطر روبرو شود.»

انتهای پیام/

مسئولیت صحت محتوای اخبار بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است و خبروان صرفا این خبر را بازنشر داده است.
اخبار مشابه

خط های خبری

پربازدیدترین اخبار

مهمترین اخبار