آن چه دیگران هم اکنون میخوانند؟
هم اکنون دیگران چه میخوانند؟ ×
۱۰:۵۳
منبع: ایسنا
دسته: استان ها
کد خبر: 17750914
گردشگری معنوی در انتقال فرهنگ و دین تاثیرگذار است
گردشگری معنوی در انتقال فرهنگ و دین تاثیرگذار است
معاون فرهنگی آستان مقدس حضرت معصومه (س) گفت: هنر مقوله‌ای است که اقوام مختلف را با هم پیوند می‌زند، اگر چه هنر واقعی در سایه معنویت ارزش پیدا می‌کند.
به اشتراک بگذارید:

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام والمسلمین صفر فلاحی در سومین نشست تخصصی گردشگری و معنویت تحت عنوان زیباشناختی در توریست معنوی که در سالن جلسات حضرت خدیجه(س) برگزار شد، عنوان کرد: گردشگری معنوی از موضوعات مهمی است که در آن ظرفیت‌های بالنده ای برای تبیین فرهنگ وجود دارد.

معاون فرهنگی آستان مقدس حضرت معصومه (س) افزود: گردشگران معنوی زیادی داشتیم به طوری که شیخ محمد در تاریخ اسلام با سفر به کشورهای آفریقایی تشیع را به آن جا منتقل می سازد.

وی بیان کرد: عکس ها و تصاویر زیبایی از گردشگری های معنوی بر جای مانده است که انتقال مفاهیم با ارزش را نشان می دهد. به طور کلی گردشگری معنوی در انتقال فرهنگ و دین اثر گذار است.

وی گفت: در گردشگری معنوی می توان مفاهیم دینی و معارف اهل بیت(ع) را به خوبی معرفی کرد، فرهنگ غنی که اگر ترویج شود سبک زندگی تغییر می کند و بسیاری از آسیب ها از میان می رود.

معاون فرهنگی آستان مقدس حضرت معصومه (س) عنوان کرد: قم آشیانه آل محمد(ص) و یکی از شهرهای مهم در جهان اسلام و دنیاست. نام قم فرهنگی غنی با خود دارد منابع زیادی از گردشگران و شرق شناسان در رابطه با قم شناسی وجود دارد.

حجت الاسلام والمسلمین فلاحی بیان کرد: باید هنرمندانه وارد شویم و فرهنگ اهل بیت(ع) را با شیوه‌ای هنرمندانه معرفی کنیم. در کنگره حضرت معصومه(س) کتابی به نام قم از نگاه بیگانگان رونمایی شد ما در این اثر مردم و آئین‌ها و سنت های قم را معرفی کرده‌ایم.


انتهای پیام

مسئولیت صحت محتوای اخبار بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است و خبروان صرفا این خبر را بازنشر داده است.
اخبار مشابه

خط های خبری

پربازدیدترین اخبار

مهمترین اخبار