آن چه دیگران هم اکنون میخوانند؟
هم اکنون دیگران چه میخوانند؟ ×
۱۶:۴۵
دسته: اقتصادی-استان ها
کد خبر: 17756231
راهکارهایی ساده برای کاهش مصرف برق
راهکارهایی ساده برای کاهش مصرف برق
کارشناسان معتقدند با رعایت چندنکته‌ی ساده می‌توان مصرف برق را در لوازم سرمایشی کاهش داد.
به اشتراک بگذارید:

راهکارهایی ساده برای کاهش مصرف برقبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز فارس، قائم مقام مدیرعامل شرکت توزیع برق شیراز گفت: میزان مصرف برق مشترکان برق در این شهرستان درحال حاضر هزار و ۳۰۰ مگاوات است که نسبت به سه ماه‌ی اول سال ۲۷ درصد افزایش یافته است.

دهنوی، معتقد است که این رشد مصرف بیشتر بخاطر استفاده از لوازم سرمایشی است که می‌توان با رعایت چند نکته مصرف را در این لوازم مدیریت کرد.
وی تصریح کرد: با نصب سایبان برای کولر‌های آبی و عایق کردن کانال این کولر‌ها می‌توان تا ۱۰ درصد در مصرف برق صرفه جویی کرد.
قائم مقام مدیر عامل شرکت توزیع برق شیراز اظهارداشت: استفاده از دور تند کولرها برای حفظ و افزایش هوای خنک محیط باعث افزایش ۲۵ درصدی مصرف انرژی برق می‌شود که با عایق کردن پنجره ها، استفاده از پرده برای جلوگیری از تابش نورخورشید به داخل محیط و استفاده نکردن از لوازم گرمایشی مثل لامپ‌های رشته‌ای، اتو و اجاق گاز در ساعات اوج گرما می‌تواند در این زمینه به کاهش مصرف برق کمک کند.
شریفی کارشناس مدیریت مصرف برق شرکت توزیع برق شیراز هم با اشاره به مصرف ۲ برابری برق در کولر‌های گازی نسبت به کولر‌های برقی گفت: توجه به برچسب انرژی و استفاده از نظر مشاوران در انتخاب کولر‌های گازی، سرویس به موقع این کولر‌ها و تعویض فیلتر پنل‌ها از جمله راهکار‌های صرفه جویی برق این کولر‌ها است.
وی افزود: نصب پنل‌های بیرونی در معرض باد، زیر سایه و استفاده از پنل پرتاپ هوا درجهت نشیمن از هدر روی انرژی جلوگیری خواهد کرد.
مسئولیت صحت محتوای اخبار بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است و خبروان صرفا این خبر را بازنشر داده است.
اخبار مشابه

خط های خبری

پربازدیدترین اخبار

مهمترین اخبار