آن چه دیگران هم اکنون میخوانند؟
هم اکنون دیگران چه میخوانند؟ ×
۲۰:۱۹
منبع: تسنیم
دسته: بین الملل
کد خبر: 17758570
مجلس بلغارستان دولت را از پذیرش مجدد پناهجویان منع کرد
مجلس بلغارستان دولت را از پذیرش مجدد پناهجویان منع کرد
نمایندگان مجلس بلغارستان روز جمعه طرحی را تصویب کردند که به موجب آن دولت این کشور از امضای هرگونه توافق دوجانبه با دیگر اروپایی‌ها برای پذیرش مجدد پناهجویان خارجی، منع خواهد شد.
به اشتراک بگذارید:

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، این مصوبه که با رأی موافق 177 نماینده از میان 240 کرسی مجلس بلغارستان همراه بود، دولت این کشور را از امضای موافقت نامه های دوجانبه با دیگر کشورهای عضو اتحادیه اروپا برای پذیرش مجدد مهاجرانی که از طریق بلغارستان وارد اروپا شده بودند، منع می کند.

به گزارش رویترز، این طرح پس از آن تصویب شد که نخست وزیر بلغارستان بویکو بوریسوف از پارلمان خواست تا برای متوقف کردن ورود مهاجران به کشور، تصمیم مشترکی گرفته شود.

ماه گذشته میلادی، کشورهای اتحادیه اروپا پس از جلسات طولانی به توافقی بر سر مسئله مهاجرت و پناهجویان خارجی رسیدند. البته جزئیات این توافق بسیار مبهم بوده و بر اساس آن، رهبران اروپایی موافقت کردند تا به طور داوطلبانه، سهم کشورشان را در پذیرش پناهجویان ورودی به قاره اروپا، تقبل کنند.

بلغارستان جزو کشورهایی است که خواستار بسته شدن فوری مرزهای خارجی اتحادیه اروپا بر روی مهاجران خارجی و ایجاد مراکزی برای اسکان آوارگان جنگی در خارج از محدوده مرزهای اتحادیه است.

نخست وزیر بلغارستان پیشنهاد داده که مراکز موردنظر باید در لیبی و یا ترکیه ساخته شوند.

انتهای پیام/

R42340/P36355/S8,89/CT10
مسئولیت صحت محتوای اخبار بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است و خبروان صرفا این خبر را بازنشر داده است.
اخبار مشابه

خط های خبری

پربازدیدترین اخبار

مهمترین اخبار