آن چه دیگران هم اکنون میخوانند؟
هم اکنون دیگران چه میخوانند؟ ×
۱۲:۰۱
دسته: فرهنگی
کد خبر: 17770867
ارسال 1150 اثر به دبیرخانه دومین جشنواره فیلم ایثار
ارسال 1150 اثر به دبیرخانه دومین جشنواره فیلم ایثار
مدیر کل هنری و سیمای شاهد گفت: تشویق و ترغیب فیلمسازان به تولید آثار با موضوع ایثار و شهادت و ایثار اجتماعی از مهمترین اهداف برگزاری جشنواره ملی فیلم ایثار است.
به اشتراک بگذارید:

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ سید مرتضی حسینی در نشست دومین جشنواره ملی فیلم ایثار افزود: نخستین دوره این جشنواره در سال ۹۳ برگزار شد و بعد از ۴ سال هزار و ۱۵۰ اثر دریافت کردیم و ایثار و شهادت، ایثار اجتماعی، شهدای مدافع حرم، ایثار اجتماعی و اقتصاد مقاومتی، دفاع مقدس فلسطین و غزه و خانواده شهدا موضوعاتی بودند که بیش از همه در آثار دیده می‌شد. به طور کلی یکی از اهداف ما حمایت از آثاری با موضوع ایثار است.

وی گفت: جشنواره ملی فیلم ایثار در بخش‌های مستند، فیلم کوتاه داستانی، پویانمایی، نماهنگ، فیلم‌های مردمی، ایده، طرح و فیلمنامه کوتاه و فیلم‌های ۱۲۰ ثانیه‌ای برگزار می‌شود.

حسینی افزود: ممکن است در سال‌های آینده این جشنواره به صورت بین المللی برگزار شود.

وی گفت: فیلمنامه‌هایی که تولید می‌کنیم، اگر فیلمسازی بخواهد آن را بسازد، رایگان در اختیار آن می‌گذاریم که همین موضوع نوعی حمایت است.

حسینی افزود: نمایش فیلم‌های منتخب از امروز در سینما اسوه آغاز شده است و تا فردا ادامه دارد.

وی گفت: اگر تهیه کننده‌ای تمایل داشته باشد، این فیلم‌ها خریداری و در اختیار تلویزیون قرار داده می‌شود.

دبیر دومین جشنواره ملی فیلم ایثار افزود: آیین اختتامیه این جشنواره از ساعت ۱۷ تا ۱۹ یکم مرداد در ایوان شمس برگزار می‌شود و سخنرانان اصلی آن مدیران ارشد سازمان صدا و سیما خواهند بود.

حسینی گفت: از پارسال رویکرد ما توجه به ایثار اجتماعی است و آثاری با موضوع ایثار و شهادت داریم که در جشنواره‌های داخلی و خارجی مورد توجه قرار گرفته است.

مسئولیت صحت محتوای اخبار بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است و خبروان صرفا این خبر را بازنشر داده است.
اخبار مشابه

خط های خبری

پربازدیدترین اخبار

مهمترین اخبار