آن چه دیگران هم اکنون میخوانند؟
هم اکنون دیگران چه میخوانند؟ ×
۱۴:۰۱
منبع: تسنیم
دسته: استان ها
کد خبر: 17774995
شهرکرد| 80 درصد روستاهای کشور به شبکه آبرسانی بهداشتی مجهز هستند
شهرکرد| 80 درصد روستاهای کشور به شبکه آبرسانی بهداشتی مجهز هستند
معاون عمران روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با اشاره به اجرای طرح هادی در 37 هزار روستا کشور گفت: 80 درصد روستاهای کشور به شبکه آبرسانی بهداشتی مجهز هستند.
به اشتراک بگذارید:

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شهرکرد، محمدرضا شاملو شاملو پیش از ظهر امروز در مراسم افتتاح طرح هادی در عیسی آباد اظهار داشت: در زمانی چیزی به‌ اسم‌ طرح‌ هادی روستایی وجود نداشت و تنها 5 درصد از راه‌های روستاها آسفالت داشت اما امروز 80 درصد روستاها‌ به شبکه‌ آب رسانی بهداشتی مجهز هستند.

وی افزود: 90 درصد روستاها آسفالت‌ شده و 37 هزار و 700 روستای بالای 20 هزار خانوار طرح هادی دارد. 3 میلیون 200 هزار واحد روستایی‌ سند‌دار شده و 2 میلیون و 400 هزار واحد نوسازی و مقاوم ‌سازی شده است. 30 هزار میلیارد تومان در 10 سال گذشته وام‌ با کارمزد 5 درصد پرداخت شده است‌.

معاون عمران روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور بیان کرد: سال گذشته تلفات زلزله‌ کرمانشاه ‌حدود هزار نفر بود و تخریب‌ها‌ کمتر از 100 هزار واحد بود که ناشی از مقاوم‌سازی‌ها بود‌.

شاملو‌ خاطرنشان‌ کرد: همه‌ دوست‌ دارند بهترین‌ امکانات را داشته باشند اما باید نتناسب‌ با‌ قدرت‌ و توان‌ کار کرد و ما 63 هزار روستا داریم‌ و منابع زیادی نیاز دارد تا کار انجام شود و بابد مسئولان‌ فقط مطالبه‌گر نباشند بلکه باید تسهیل‌گر باشند .

وی تصریح کرد: سالانه‌ 3 هزار میلیارد‌ تومان‌ بهسازی روستاها انجام می‌شود و مجبوریم‌ از مشارکت مردم‌ استفاده‌ کنیم‌ و در 2.5 سال گذشته با‌ کمک‌ شورا و دهیاری 60 میلیون‌ متر مکعب آسفالت ‌ انجام و 7 هزار و 500 کیلومتر شبکه آسفالت معابر شده است.

معاون عمران روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور ادامه داد: هم مشکلات زیاد است هم مطالبات‌ مردم به حق است اما بابد دست به دست هم دهیم تا مشکلات رفع شود‌.

انتهای پیام/ ت

R41350/P1336/S6,54/CT11
مسئولیت صحت محتوای اخبار بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است و خبروان صرفا این خبر را بازنشر داده است.
اخبار مشابه

خط های خبری

پربازدیدترین اخبار

مهمترین اخبار