آن چه دیگران هم اکنون میخوانند؟
هم اکنون دیگران چه میخوانند؟ ×
۱۶:۱۷
منبع: نسیم
دسته: اجتماعی
کد خبر: 17779506
تدوین برنامه پنج ساله سوم شهر تهران در حوزه فعالیت‌های عمرانی
تدوین برنامه پنج ساله سوم شهر تهران در حوزه فعالیت‌های عمرانی
معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران، از اعضای کمیسیون فرابخشی فنی و عمرانی خواست تا ضمن ارائه نقطه نظرات سازنده خود، با جدیت در فرآیند تدوین برنامه پنج ساله سوم شهر تهران مشارکت کنند.
به اشتراک بگذارید:

به گزارش خبرگزاری مهر ،ایرج معزی که در نخستین نشست کمیسیون فرابخشی فنی و عمرانی سخن می گفت، این نهاد را یکی از ارکان مهم تدوین برنامه پنج ساله سوم شهر تهران دانست و یادآور شد: ترکیب اعضای کمیسیون فرابخشی فنی و عمرانی که شامل طیف وسیعی از مدیران و کارشناسان نهادهای مرتبط و همچنین متخصصان صاحبنظر در حوزه عمران شهری است، نشان دهنده اهمیت جایگاه این نهاد در تعیین راهبردهای فنی و عمرانی برنامه پنج ساله سوم است.

وی تحلیل وضع موجود، تعیین برنامه ها و پروژه های اساسی در چارچوب راهبردهای برنامه پنج ساله، تدوین پیش نویس برنامه و در نهایت ارائه پیش نویس نهایی برنامه حوزه ماموریتی فنی و عمرانی را از جمله مهمترین وظایف کمیسیون فرابخشی فنی و عمرانی دانست و ابراز امیدواری کرد این نهاد با درک اهمیت توسعه متوازن شهری و توجه به آسیب شناسی های صورت گرفته از ۲ برنامه پیشین، در انجام وظایف محوله توفیق یابد.

در نخستین نشست کمیسیون فرابخشی فنی و عمرانی که با معارفه اعضای شرکت کننده همراه بود، "مهدی شریفیان" مدیرکل اداره برنامه‌ریزی و توسعه شهری معاونت فنی و عمرانی طی سخنانی به تشریح اهم اقدامات صورت گرفته در راستای تدوین برنامه پنج ساله سوم شهر تهران و مدل مفهومی این برنامه پرداخت و "امیر آریازند" قائم مقام معاونت برنامه ریزی، توسعه شهری و امور شورای شهرداری تهران نیز مبانی نظری حاکم بر برنامه سوم پنج ساله را طرح و بررسی کرد.

مدیریت شهری پایتخت با توجه به نزدیک بودن زمان پایان برنامه پنج ساله دوم (۱۳۹۳ تا ۱۳۹۷)، تدوین برنامه پنج ساله سوم(۱۳۹۸تا ۱۴۰۲) را با رویکردی مساله محور و در ۳ سطح کلانشهر، منطقه و محله در دستورکار قرار داده است. این برنامه برای بررسی و تصویب، به همراه برنامه راهبردی - عملیاتی شهرداری تهران شهریور ماه جاری به شورای اسلامی شهر تهران ارائه خواهد شد.

منبع: مهر

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

مسئولیت صحت محتوای اخبار بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است و خبروان صرفا این خبر را بازنشر داده است.
اخبار مشابه

خط های خبری

پربازدیدترین اخبار

مهمترین اخبار