آن چه دیگران هم اکنون میخوانند؟
هم اکنون دیگران چه میخوانند؟ ×
۱۸:۲۰
دسته: استان ها
کد خبر: 17781884
استاندار اصفهان، با سه طرح در حمایت از کشاورزان شرق و غرب
استاندار اصفهان، با سه طرح در حمایت از کشاورزان شرق و غرب
استاندار اصفهان برای حل مشکل کشاورزان استان اصفهان سه طرح را تدوین و قول اجرای آن را داده است.
به اشتراک بگذارید:

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز اصفهان؛ دیروز کشاورزان استان اصفهان در برآن شمالی گرد هم جمع شدند تا برای مشکل بحران آب و تامین آببرای باغها با یکدیگر هم اندیشی کنند و از مسوولان چاره بخواهند.

در این نشست که با حضور هزاران کشاورز از شهرستانهای اطراف زاینده رود تشکیل شده بود آقای عابدی نماینده مردم اصفهان گفت:مسوولان باید مصوبات کارشناسی شده خود در زمینه تامین آب زاینده رود را اجرا کنند.آقای کامران دیگر نماینده مردم اصفهان هم بر لزوم تامین حقابه کشاورزان تاکید کرد و گفت :در مجلس نمایندگان به دنبال احقاق حقوق کشاورزان هستند .استاندار هم میهمان این همایش مردمی شد و سخنان آنها را گوش داد،ولی نتوانست نتیجه ای داشته باشد.

اما امروز   استاندار اصفهان در گفتگویی اختصاصی با خبرگزاری صداوسیما به اقدامات انجام شده برای کشاورزان و باغداران آسیب دیده از کم آبی اشاره کرد و گفت:این طرح در 12 منطقه مسکونی در مسیر رودخانه زاینده با دو هزار و 800 میلیارد تومان سرمایه گذاری قابل اجرا است.
محسن مهر علی زاده افزود : 1500 میلیارد تومان این طرح از تسهیلات ارزان قیمت بانکی با سود حداکثر 8 درصد تامین می شود.
استاندار اصفهان،با توضیح این مطلب که طرح دوم شامل ایجاد گلخانه ها و جایگزینی کشت می شود،گفت :در طرح سوم قراردادی با کمیته امداد به امضاء رسیده که بر اساس آن 600 میلیارد تومان در منازل و مزارع کشاورزان آسیب دیده سرمایه گذاری می شود.
مهر علیزاده افزود:بر اساس این طرح یونیت های انرژی 5 کیلو واتی خورشیدی در منازل و مزارع کشاورزان نصب می شود و برق تولیدی به دولت فروخته می شود و ماهیانه 300 هزار تومان برای هر خانواده در آمد زایی ایجاد می کند.

 

مسئولیت صحت محتوای اخبار بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است و خبروان صرفا این خبر را بازنشر داده است.
اخبار مشابه

خط های خبری

پربازدیدترین اخبار

مهمترین اخبار