آن چه دیگران هم اکنون میخوانند؟
هم اکنون دیگران چه میخوانند؟ ×
۰۰:۲۴
دسته: استان ها
کد خبر: 17787294
کشف بیش از 265 تن انواع مواد مخدر و روان‌گردان در کشور
کشف بیش از 265 تن انواع مواد مخدر و روان‌گردان در کشور
کشف بیش از 265 تن انواع مواد مخدر و روان‌گردان در کشور
به اشتراک بگذارید:
معاون مقابله با عرضه و امور بین‌الملل ستاد مبارزه با مواد مخدر از کشف ۲۶۵ تن و ‏‏۳۷۰ کیلوگرم انواع مواد مخدر و روان‌گردان در کشور از ابتدای امسال در کشور خبر داد.
به گزارش میزان ،اسداله هادی‌نژادگفت: مجموع کشفیات ابتدای سال تاکنون ۲۶۵۳۷۰ کیلوگرم است که از این مقدار ۷۶۶۸ کیلوگرم آن در هفته اخیر کشف شده است.
وی افزود: کشفیات سال قبل به شکل غیررسمی (مجموع کشفیات رسمی سه ماهه به اضافه سه هفته تیرماه) ۲۴۹ تن بوده که ۶.۵ درصد افزایش را نشان می‌دهد. بیشترین حجم مواد مکشوفه از نوع تریاک به میزان ۶۱۷۷ کیلوگرم بوده که ۸۰.۶ درصد از مجموع کشفیات را شامل می‌شود.
معاون مقابله با عرضه ستاد افزود: همچنین از این میزان، ۷۱۱ کیلوگرم حشیش، ۴۵۰ کیلوگرم هروئین، ۱۶۰ کیلوگرم مرفین، ‏‏ ۱۸ کیلوگرم شیشه، ۲۰۰ کیلوگرم مواد پیش‌ساز، ۳۵۴۸۰ عدد قرص روان گردان و ۱۵۰ کیلوگرم سایر مواد کشف و ضبط شده است.
هادی‌نژاد با بیان این که این میزان از کشفیات طی ۱۲۷۶ فقره عملیات صورت گرفته است، افزود: سرانه کشفیات مواد مخدر در این دوره ۶ کیلوگرم به ازای هر عملیات بوده است.
وی با بیان این که ۲۰۰ لیتر مواد پیش ساز مکشوفه مربوط به استان البرز بوده است، افزود: از مجموع ۳۵۴۸۰ عدد قرص‌های روان گردان مکشوفه در این مقطع، بیشترین تعداد به ترتیب با ۳۴۸۷۶ عدد مربوط به استان آذربایجان شرقی، ۲۱۰ عدد استان خراسان شمالی، ۲۰۰ عدد استان آذربایجان غربی و بقیه مربوط به استان‌های هرمزگان و همدان بوده است.
این مقام مسئول در ستاد با بیان این که حدود ۸۱ درصد کشفیات این دوره زمانی مربوط به شش استان کشور است، اظهار کرد: بیشترین حجم کشفیات با ۲۱۹۲ کیلوگرم مربوط به استان سیستان و بلوچستان است که معادل ۲۸.۶ درصد کشفیات کشور است و کرمان با ۳۰۸ کیلوگرم، خراسان رضوی با ۱۰۶۸ کیلوگرم، هرمزگان با ۱۰۱۹ کیلوگرم و چهارمحال و بختیاری با ۳۵۴ کیلوگرم و تهران با ۳۲۷ کیلوگرم به ترتیب در رتبه‌های بعدی قرار دارند.
هادی‌نژاد بیان کرد: سهم کشفیات سه استان اولویت دار حوزه مقابله یعنی سیستان و بلوچستان، کرمان و هرمزگان از کشفیات کل کشور در هفته مذکور ۵۹ درصد است.
وی  گفت: طی این مدت، ۱۳۱ دستگاه خودرو، ۲۳ دستگاه موتور سیکلت، ۷ قبضه سلاح و ۲۸ دستگاه موبایل توقیف شد.
مسئولیت صحت محتوای اخبار بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است و خبروان صرفا این خبر را بازنشر داده است.
اخبار مشابه

خط های خبری

پربازدیدترین اخبار

مهمترین اخبار