آن چه دیگران هم اکنون میخوانند؟
هم اکنون دیگران چه میخوانند؟ ×
۰۱:۱۶
دسته: سیاسی-فرهنگی-بین الملل
کد خبر: 17787661
صدای مخالف
صدای مخالف
به اشتراک بگذارید:

دغدغه اين روزهاي اصولگرايان

مهدي فضائلي در يادداشت اصلي روزنامه جام‌جم به موضوع انتقاد برخي به رهبري در مورد عدم ورود به مسائل جاري كشور در شرايط روز اشاره كرده است. اين يادداشت كه همزمان در فارس و چند خبرگزاري منتشر شد؛ فضائلي پرسش را اينگونه طرح كرده «آيا در اين اوضاع رهبري اقدام نمي‌كنند؟» او بدون اشاره به اينكه چه كساني خواستار اقدام رهبري شده‌اند، تلاش مي‌كند به اين پرسش پاسخ دهد. روز پنجشنبه در همين ستون به موضوع انتقاد بدنه اصولگرايي در درون اين جريان نسبت به حمايت رهبري از دولت اشاره شد و مواردي از آن از روزنامه‌هاي وطن‌امروز، فرهيختگان و سايت جهان‌نيوز نقل شد. نوشتن سرمقاله مهدي فضائلي در اين زمينه نيز نشان مي‌دهد اين موضوع به يك مساله جدي در درون جريان اصولگرايي تبديل شده است. نويسنده معتقد است كه رهبري نيز همچون امام در امور جاري و اجرايي قوا دخالتي نمي‌كنند. در ادامه مي‌نويسد: «در عين حال رهبري نسبت به رفتار قوا و دستگاه‌هاي مختلف نه تنها بي‌تفاوت نيستند بلكه حساسيت بالايي دارند و مستمرا انجام وظايف و به خصوص وظايف معطل مانده را از آنها مطالبه مي‌كنند؛ گاهي آشكارا و در معرض افكار عمومي و بيشتر از آن و گاهي با عتاب و خطاب و همراه با بازخواست، در جلسات خصوصي!» به علاوه فضائلي معتقد است برخي از كساني كه اين پرسش را مطرح مي‌كنند، «درصدد القاي اغراضي خاص هستند». همچنين او معتقد است كه «برخلاف سايرين كه كشور را بحراني و ويژه مي‌بينند، رهبري چنين ارزيابي‌اي ندارند و «درعين خطير بودن»، وضعيت را «به هيچ‌وجه بحراني» نمي‌بينند.

 

حمله مدير شبكه سه به آشنا

مدير تازه منصوب شده شبكه سوم كه برخي از اقدامات اين شبكه از قبيل ممانعت از حضور ميهمانان برنامه جام جهاني، بازتاب گسترده‌اي داشت، در حمايت از احسان عليخاني و گزارش روزنامه شرق وارد شده و در يك پست اينستاگرامي هم به مديرمسوول شرق حمله كرده و آن را مانند فيلم سينمايي «محرمانه‌هاي لس‌آنجلس» آلت دست مفسدان شهر خوانده و هم كنايه‌اي به حسام‌الدين آشنا مي‌زند. مديرشبكه سوم با اشاره به آن فيلم مي‌نويسد: «حكايت شبكه 3 و حواشي خبري اين روزهايش، چيزي است شبيه به همين ماجراي فيلم بالا. چنانكه چند روزيست نوبت يكي ديگر از اعضاي خانواده شبكه ۳ شده تا هدف اتهامات «افشاگرانه» قرار گيرد.

گويا افرادي كه در اين چند صباح سرمايه اجتماعي و اعتماد مردم نسبت به خود را از دست رفته مي‌بينند، از «شرق» و غرب كمر به افشاگري بسته‌اند!» فروغي همچنين با در گيومه قراردادن نام «آشنا» مخاطبش را مشخص كرده و تهديد مي‌كند: «دست‌اندركاران «آشنا»ي اين سناريوي نخ‌نما شده، بايد بدانند كه شبكه ۳ مهم‌ترين سرمايه خود را اعتماد مردم و نيروي انساني پاكدست خود مي‌داند و از اين سرمايه تا به آخر دفاع مي‌كند. در همين راستا، بعد از سال‌ها شنيدن قصه‌هاي مردم، فردا نوبت احسان عليخاني است تا قصه‌هاي خودش را براي مردم روايت كند و شفاف با مردم از تهمت‌هاي اخير بگويد. در دوره جديد شبكه ۳، استراتژي «سكوت» در برابر «دروغ» و «تهمت» به تاريخ پيوسته و همه اينها در موجي معكوس به اصل ايجاد آن برمي‌گردد.»

 

مشرق: پيوست امنيتي را براي سياه‌نمايي اجرا كنيد

مشرق در بخش وبلاگ‌هاي خود بار ديگر به دنبال اجراي «پيوست امنيتي» براي برخورد در شرايط كشور رفته است. اين وبسايت با اشاره به انتقادات سلبريتي‌ها از اوضاع كشور مي‌نويسد: «حجم سياه‌نمايي از مشكلات عادي كشور به نحو بي‌سابقه‌اي افزايش يافته و عملا تبديل به يك بلبشو شده است». اين درحالي است كه رسانه‌هاي اصولگرا تا يك روز بعد از وقايع دي ماه 96 نيز در آتش اعتراضات مردم مي‌دميدند. اما بعد از آنكه ابعاد اين اعتراضات از حد دولت فراتر رفت، به دنبال استراتژي انتشار «خبرهاي خوب» رفتند. مشرق بدون توجه به اينكه روز جمعه آيت‌الله علم‌الهدي از تريبون نماز جمعه از «زن ضعيفه‌اي» مي‌گفت كه فرزندش طعم گيلاس را نمي‌داند و تا اين مرتبه حد سياه‌نمايي را بالا برده بود، به حرف‌هاي حميد فرخ‌نژاد و مجري برنامه مسابقه جدول اشاره كرده و مي‌نويسد: «بلبشوي اشاره شده جز با نظارت ويژه‌هاي نهادهاي مسوول كشور و جز با الصاق پيوست امنيتي و قضايي حل نخواهد شد. اين فضا سبب‌ساز ايجاد «اعتراض ظالمانه» به نظام اسلامي مي‌شود و مي‌رود تا حتي از رخدادهاي طبيعي مثل خشكسالي و سيل و گرماي تابستان هم، دست به ساخت عاملي براي نارضايتي عمومي بزند.» گفتني است آيت‌الله علم‌الهدي در نماز جمعه اين هفته مشهد گفته بود: «دل آدم كباب مي‌شود، وقتي يك زن ضعيفه پريشان مي‌گويد فرزند من مي‌گويد تو گيلاس خوردي مزه‌اش چيست؟»

مسئولیت صحت محتوای اخبار بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است و خبروان صرفا این خبر را بازنشر داده است.
اخبار مشابه

خط های خبری

پربازدیدترین اخبار

مهمترین اخبار