آن چه دیگران هم اکنون میخوانند؟
هم اکنون دیگران چه میخوانند؟ ×
۰۱:۴۸
منبع: افکار
دسته: بین الملل
کد خبر: 17787961
فاز جدید روابط نظامی ایران و پاکستان
فاز جدید روابط نظامی ایران و پاکستان
روزنامه پرتیراژ انگلیسی زبان 'نیشن' پاکستان در سرمقاله‌ی روز شنبه خود سفر سرلشکر باقری و هیات بلند پایه نظامی به اسلام آباد و دیدار با مقامات عالی رتبه نظامی و سیاسی در پاکستان را آغاز دور جدیدی از روابط دفاعی بین دو کشور توصیف کرد.
به اشتراک بگذارید:
به گزارش افکارنیوز،

 سرلشکر 'محمد باقری' رئیس ستادکل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران یکشنبه هفته گذشته در راس یک هیات عالیرتبه نظامی به پاکستان سفر و با ژنرال 'قمر جاوید باجوا' فرمانده ارتش پاکستان و دیگر مقامات سیاسی امنیتی و نظامی این کشور دیدار کرد و در خصوص موضوعات مختلف و مسائل دو جانبه و همچنین آخرین تحولات منطقه ای به تبادل نظر پرداخت. 
وی در سفر سه روزه خود به پاکستان با حضور در کاخ ریاست جمهوری با 'ممنون حسین' رئیس جمهوری دیدار و درباره اهمیت اقدامات مشترک برای اتحاد امت اسلامی به رایزنی پرداخت. 
سرلشکر باقری و هیات همراه همچنین با 'عبدالله حسین هارون' وزیر امور خارجه دولت انتقالی، 'ظفر محمود عباسی' فرمانده نیروی دریایی و 'زبیر محمود حیات' رئیس ستاد مشترک ارتش پاکستان نیز دیدار و گفت و گو کرد.
در سرمقاله روزنامه نیشن پاکستان، با بیان تغییرات و شرایط منطقه آمده است:سناریوهای سیاسی در منطقه به سرعت در حال تغییر است و کشورها بر اساس منافع مشترک تصمیمات جدیدی اتخاذ می کنند.
سفر مقامات عالی رتبه نظامی جمهوری اسلامی ایران به پاکستان در راستای ایجاد هماهنگی برای مبارزه با اشرار و تروریست ها در مرزهای مشترک و منطقه صورت گرفته است.
در این سرمقاله آمده است:سفر هیات نظامی ایران به پاکستان باعث تقویت اعتماد متقابل بین دو ارتش قدرتمند در منطقه شده است و یقینا نزدیک شدن منافع راهبردی دو کشور باعث شده تا روابط دفاعی و نظامی بین دو کشور شکل گیرد . 
کلنگ آغاز دور جدید روابط دفاعی بین دو کشور با سفر ژنرال قمر جاوید باجوا فرمانده کل ارتش پاکستان به ایران در دسامبر سال گذشته میلادی به زمین زده شد و سفر متقابل سرلشکر باقری به پاکستان نیز نشان می دهد که هر دو کشور فهمیده اند که وضعیت ژئوپلیتیک منطقه باعث شده است تا هر دو کشور همکاریهای دفاعی خود را گسترش دهند.
در سرمقاله روزنامه نیشن همچنین با اشاره به اهمیت توافق های مقامات عالی رتبه نظامی دو کشور همسایه برای برگزاری مانورهای مشترک نظامی، تولید جنگ افزارهای دفاعی مشترک و استفاده از تجربیات طرفین در جنگ با تروریسم نوشت:گروه های تروریستی از جمله داعش در پی تردد در مرزهای مشترک دو کشور هستند تا از این طریق ناامنی ایجاد کنند در چنین وضعیت دو کشور می بایست روابط دفاعی و امنیتی خود را گسترش می دادند.
ژنرال های پاکستانی و ایرانی در ملاقات دو جانبه بر گسترش همکاری های در حوزه مدیریت مرزهای مشترک برای تامین امنیت و مبارزه با اشرار و گروه های تروریستی به توافق رسیدند.
روزنامه 'نیشن ' پاکستان در پایان با بیان این که هر دو کشور با تهدیدهای مشترک دست به گریبان هستند،نوشت، در زمانی که منطقه را آشوب و ناامنی فرا گرفته است، اقدام دو کشور همسایه و مسلمان پاکستان و جمهوری اسلامی ایران برای گسترش روابط دفاعی را باید به فال نیک گرفت.

 

مسئولیت صحت محتوای اخبار بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است و خبروان صرفا این خبر را بازنشر داده است.
اخبار مشابه

خط های خبری

پربازدیدترین اخبار

مهمترین اخبار