آن چه دیگران هم اکنون میخوانند؟
هم اکنون دیگران چه میخوانند؟ ×
۰۹:۰۲
دسته: اجتماعی-استان ها
کد خبر: 17790618
ضرورت استفاده از صندلی و قفل کودک
ضرورت استفاده از صندلی و قفل کودک
جانشین معاونت اجتماعی پلیس راهور پایتخت: لازم است برای فرزندان خردسال از صندلی کودک استفاده شود که به وسیله کمربند ایمنی، به صندلی عقب متصلمی شود.
به اشتراک بگذارید:
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به این ترتیب ، می توان ایمنی کــودکان را تضمین کرد. ســرهنگ علی اصغر شــریفی درباره وضع نشستن خردسالان در خودرو، بیان کرد: یکی از آسیب هایی که همواره در کمین کودکان داخل خودرو وجود دارد، این است که برخی والدین از روی محبت یا ســهل انگاری، کودکان خود را هنگام رانندگی در صندلی جلو می نشانند یا آنها را در آغوش می گیرند.
خطرناک تر اینکه مشــاهده می شود راننده وسیله نقلیه حین رانندگی، فرزند خردسالش را روی پای خود قرار می دهد.
این مقام انتظامی تصریح کرد : لازم است والدین به این نکته توجه داشته باشند که در چنین شرایطی، کوچکترین ترمز یا برخورد با یک وســیله نقلیه، باعث می شود اولین کسی که به جلو پرتاب می شــود و از این بابت آســیب می بیند، همان خردسالی باشد که به شکل غیرایمن در خودرو نشسته است.
به زبان ساده فرزند خردسال، سپر بلای والدین خود می شود.
سرهنگ شریفی با اشــاره به ضرورت استفاده از قفل کودک، افزود: اگر فرزند خانواده به سنی رسیده است که نیازی به استفاده از صندلی کودک ندارد، به منظور جلوگیری از بازکردن ناگهانی در خودرو، حتما قفل کودک را که روی در خودرو تعبیه شده است ، فعال کنید.
مسئولیت صحت محتوای اخبار بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است و خبروان صرفا این خبر را بازنشر داده است.
اخبار مشابه

خط های خبری

پربازدیدترین اخبار

مهمترین اخبار