آن چه دیگران هم اکنون میخوانند؟
هم اکنون دیگران چه میخوانند؟ ×
۱۱:۳۹
دسته: اجتماعی-بهداشت و سلامت
کد خبر: 17796263
روشی برای فرزندخواندگی کودکان بی‌سرپرست برای کوتاه مدت
روشی برای فرزندخواندگی کودکان بی‌سرپرست برای کوتاه مدت
شبنم میربیگی، رئیس گروه توانمند سازی و مراقبت از فرزندان سازمان بهزیستی گفت: فرهنگ و توجه عمومی جامعه به «فرزندخواندگی» پذیرش دائم کودک است، اما مدل‌های دیگری مانند «امین موقت» برای نگهداری کودکان به مدت 6 ماه تا یک سال نیز وجود دارد.
به اشتراک بگذارید:

ایران آنلاین / شبنم میربیگی با اشاره به هدف اصلی قانون حمایت از نوجوانان و کودکان بی‌سرپرست و بد سرپرست اظهار کرد: هدف اصلی از این قانون پرورش کودک در محیط امن خانواده است. مراکز بهزیستی حتی اگر بهترین استانداردها را داشته باشند نمی‌توانند جای محیط گرم و امن خانواده را پر کنند. مربیان و مدیران دلسوزی در مراکز بهزیستی کشور حضور دارند، اما تاکید ما بر این است که فرزندان به خانواده‌های شایسته سپرده شوند.

رئیس گروه توانمند سازی و مراقبت از فرزندان سازمان بهزیستی خاطرنشان کرد: پیرو تصویب این قانون در سال ۱۳۹۲ روند بهزیستی شکل کامل تری نسبت به گذشته پیدا کرد.

میر بیگی ادامه داد: در گذشته ارزیابی روانشناسی در مورد متقاضیان سرپرستی کودک با محدودیت بیشتری انجام می شد، اما در حال حاضر با دقت بیشتر و طبق نظر متخصصان حرفه‌ای انجام می شود. به جهت این قانون و دستورالعمل ها و نیروی انسانی که در اختیار سازمان بهزیستی قرار گرفته می توان خدمات و شرایط بهتری را به کودکان ارائه داد.

وی ادامه داد: بچه هایی که به فرزند خواندگی پذیرفته می شوند تا قبل از سن بلوغ باید از این مسئله مطلع شوند البته روش اطلاع رسانی در این رابطه توسط متخصصان و کارشناسان به خانواده ها گوشزد می شود.

میربیگی با اشاره به دلیل متقاضیان زیاد برای فرزندخواندگی و طولانی شدن روند واگذاری سرپرستی به خانواده‌ها، خاطرنشان کرد: فرهنگ و توجه عمومی جامعه به فرزندخواندگی دائم است درحالی که مدل‌های دیگری مانند امین موقت به مدت ۶ ماه تا یک سال نیز وجود دارد.

رئیس گروه مراقبت و توانمند سازی فرزندان سازمان بهزیستی تصریح کرد: علاوه بر ملاحظات روانشناسی و مددکاری، عدم سابقه کیفری خانواده ها از طریق استعلام های قانونی و انگیزه متقاضیان نیز توسط گروه متخصصان ارزیابی می شود./ ایسنا

مسئولیت صحت محتوای اخبار بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است و خبروان صرفا این خبر را بازنشر داده است.
اخبار مشابه

خط های خبری

پربازدیدترین اخبار

مهمترین اخبار