آن چه دیگران هم اکنون میخوانند؟
هم اکنون دیگران چه میخوانند؟ ×
۱۴:۵۰
دسته: بین الملل
کد خبر: 17802968
یورش نظامیان سعودی به خانه‌های مردم در العوامیه
یورش نظامیان سعودی به خانه‌های مردم در العوامیه
نظامیان سعودی با حمله به خانه‌های ساکنان غرب شهر العوامیه، تعدادی از جوانان را بازداشت کردند.
به اشتراک بگذارید:

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان، پایگاه خبری مرآه الجزیره گزارش داد نظامیان سعودی به طور مستمر به منازل ساکنان منطقه العوامیه حمله می‌کنند و دست به جنایت‌های جدیدی علیه ساکنان این منطقه می‌زنند و هر روز پرونده خود را در زمینه نقض حقوق بشر سنگین‌تر می‌کنند.

مرآه الجزیره افزود نظامیان سعودی مجهز به انواع سلاح و با پشتیبانی چند خودروی زرهی در سه روز گذشته و طی یک سلسله حملات شدید به خانه‌های مردم در منطقه العوامیه از جمله منزل خانواده الفرج حمله کردند و تعدادی از جوانان این خانواده از جمله حسین طه الفرج، محمد صالح الفرج، محمد مجید الفرج و یوسف طه الفرج را بازداشت کردند.

برخی منابع به مرآه الجزیره گفتند نظامیان سعودی جمعه گذشته به خانه طه الفرج در محله المملحه در غرب شهرک العوامیه حمله و بدون هیچ دلیلی محمد الفرج را دستگیر کردند و او را به مکان نامعلومی انتقال دادند.

این منابع افزودند نظامیان سعودی مانند گذشته و برای ترساندن مردم بی دفاع اقدام به شلیک بی هدف تیرهوایی کردند. نظامیان سعودی روز پنجشنبه نیز یکی دیگر از جوانان خانواده الفرج را به نام حسین طه الفرج در مزرعه اش واقع در نزدیکی محله المملحه در غرب العوامیه بازداشت کردند.

نظامیان سعودی همچنین با حمله به خانه محمد صالح الفرج ۲۰ ساله در شهرک العوامیه او را در برابر چشمان اعضای خانواده اش بازداشت کردند.

ناظران با انتقاد از عملکرد نظامیان سعودی، یاد آور شدند محمد صالح الفرج تازه از آمریکا برگشته و تحت تعقیب سرویس‌های امنیتی عربستان نبوده است. آنان افزودند صالح الفرج جرمی مرتکب نشده است و سابقه فعالیت سیاسی ندارد. 

العوامیه، روستایی واقع در منطقه قطیف در عربستان سعودی است که بیشتر ساکنان آن مذهب شیعه دارند.

انتهای پیام/

مسئولیت صحت محتوای اخبار بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است و خبروان صرفا این خبر را بازنشر داده است.
اخبار مشابه

خط های خبری

پربازدیدترین اخبار

مهمترین اخبار