آن چه دیگران هم اکنون میخوانند؟
هم اکنون دیگران چه میخوانند؟ ×
۲۰:۳۱
دسته: بین الملل
کد خبر: 17810718
دفع حملات گسترده مزدوران سعودی در نوار ساحلی استان الحدیده یمن
دفع حملات گسترده مزدوران سعودی در نوار ساحلی استان الحدیده یمن
شهیدخبر: آخرین تحولات میدانی از سواحل غربی یمن حاکی است نیروهای مزدور وابسته به ائتلاف غربی، عربی، صهیونیستی از منطقه الفازه حملات گسترده‌ای را علیه نیروهای ارتش یمن و رزمندگان انصارالله انجام دادند تا راهی به سمت فرودگاه الحدیده باز کنند.
به اشتراک بگذارید:

آخرین تحولات میدانی از سواحل غربی یمن حاکی است نیرو‌های مزدور وابسته به ائتلاف غربی، عربی، صهیونیستی از منطقه الفازه حملات گسترده‌ای را علیه نیرو‌های ارتش یمن و رزمندگان انصارالله انجام دادند تا راهی به سمت فرودگاه الحدیده باز کنند.

نیرو‌های یمنی مستقر در منطقه با وجود حملات سنگین دریایی، هوایی و زمینی و پس از درگیری‌های سنگین چند ساعته توانستند حملات را در این محور به طور کامل دفع کنند و شمار زیادی از نیرو‌های مزدور را به هلاکت برسانند.

یگان‌های موشکی نیرو‌های یمنی هم مواضع نیرو‌های مزدور را هدف قرار دادند و خسارت‌های سنگین به آنان وارد کردند.

بر اساس اطلاعات به دست آمده نیرو‌های یمنی با شلیک موشک‌های حرارتی تعداد زیادی از خودرو‌های نظامی مزدور که هدایای ائتلاف غربی، عربی، صهیونیستی بودند را منهدم کردند.

به گفته منابع میدانی، مناطق الفازه، الجاه، المدمن و مجیلیس در نوار ساحلی استان الحدیده تحت کنترل نیرو‌های ارتش یمن و رزمندگان انصارالله است.

به گزارش میزان ائتلاف غربی، عربی، صهیونیستی در چندین مرحله تلاش کرد تا از طریق دریا نیرو‌های مزدور بیشتری را به حومه جنوبی فرودگاه الحدیده اعزام کند که با واکنش نیرو‌های یمنی ناکام ماندند.

درحال حاضر ارتباط نیرو‌های مزدور با یکدیگر در چند نقطه نوار ساحلی استان الحدیده قطع شده و آنان امکان امداد رسانی به همقطاری هایشان را در حومه جنوبی فرودگاه الحدیده ندارند.

از مرکز استان الحدیده هم خبر می‌رسد درگیری‌ها درحومه شهر راهبردی تحیتا ادامه دارد و نیرو‌های یمنی با حملات سنگین موشکی مواضع نیرو‌های مزدور را در داخل این شهر هدف قرار می‌دهند تا جایی که تحرکات آنان در محور شرقی به طور کامل فلج شده است.

مسئولیت صحت محتوای اخبار بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است و خبروان صرفا این خبر را بازنشر داده است.
اخبار مشابه

خط های خبری

پربازدیدترین اخبار

مهمترین اخبار