آن چه دیگران هم اکنون میخوانند؟
هم اکنون دیگران چه میخوانند؟ ×
۲۲:۰۶
دسته: استان ها
کد خبر: 17811963
8 هزار چاه نیمه عمیق غیرمجاز در تالش وجود دارد
8 هزار چاه نیمه عمیق غیرمجاز در تالش وجود دارد
مدیر امور آب منطقه‌ای گیلان با اشاره به وجود 8 هزار چاه نیمه عمیق غیرمجاز در این شهرستان بر ضرورت احداث سدهای لاستیکی برای جبران کمبود منابع آبی تأکید کرد.
به اشتراک بگذارید:
بهرام بهرام‌پور با بیان اینکه شهرستان تالش ۲۴هزار هکتار اراضی کشاورزی دارد و این مقدار می‌طلبد که ما ۲۴ هزار لیتر در ثانیه آب داشته باشیم، اظهار کرد: با توجه به کاهش محسوس نزولات جوی، ۷۰ درصد از رودخانه‌های شهرستان تالش با کم‌آبی مواجه شده‌اند و در این میان مسئولان با همدلی در تلاش هستند تا مانع آسیب رسیدن به محصولات کشاورزی و مردم شوند.
وی با اشاره به اینکه در شهرستان تالش ۶ هزار و ۳۰۰ حلقه چاه مجاز نیمه عمیق و ۸ هزار چاه نیمه عمیق غیرمجاز فعالیت دارند، افزود: شهرستان تالش دارای ۱۱ رودخانه اصلی و ۳ هزار دهنه چشمه است که اکثر آن‌ها در بالا دست هستند.
بهرام‌پور با یادآوری فعالیت پنج ایستگاه پمپاژ در تالش و وجود ۱۸ پهنه آب بندان با ۷۰ هکتار مساحت که حدود ۳ هزار هکتار از اراضی کشاورزی این شهرستان را پوشش می‌دهد، گفت: ۵۸ حلقه چاه قدیمی نیمه عمیق در شهرستان تالش وجود دارد که می‌توان آب منطقه‌ای آن‌ها را بازسازی و لایروبی کرد.
به گفته این مسئول ۳ هزار و ۵۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان تالش تحت پوشش ۱۲۰حلقه چاه عمیق هستند.
مدیر امور آب منطقه‌ای گیلان با اشاره به ضرورت مکان‌یابی و ساخت آب بندان در شهرستان تالش و زود بازده بودن آن‌ها و همچنین تبدیل انهار سنتی به مدرن، افزود: احداث سد‌های مخزنی و لاستیکی و دیوار حفاظتی رودخانه‌ها در شهرستان تالش بسیار مهم و ضروری است و در این رابطه احداث دو سد لاستیکی در برنامه مطالعاتی شرکت آب منطقه‌ای قرار گرفته است.
مسئولیت صحت محتوای اخبار بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است و خبروان صرفا این خبر را بازنشر داده است.
اخبار مشابه

خط های خبری

پربازدیدترین اخبار

مهمترین اخبار