آن چه دیگران هم اکنون میخوانند؟
هم اکنون دیگران چه میخوانند؟ ×
۱۲:۳۹
منبع: ایرنا
دسته: اجتماعی
کد خبر: 17825001
تاکید محیط زیست بر اصلاح قوانین فعالیت‌های معدنی
تاکید محیط زیست بر اصلاح قوانین فعالیت‌های معدنی
تهران - ایرنا - معاون محیط طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست بر لزوم تدوین ضوابط، قوانین و استاندارد‌های محیط زیستی فعالیت‌های معدنی تاکید کرد.
به اشتراک بگذارید:

به گزارش روز دوشنبه خبرنگار علمی ایرنا، حمید ظهرابی در دیدار با داریوش اسماعیلی رئیس کمیته معدن کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی که به منظور بررسی وضعیت محیط زیستی معادن و تبادل نظر با معاون محیط طبیعی سازمان حفاظت محیط زیست به پردیسان رفته بود، ضمن تاکید بر لزوم تدوین ضوابط و استانداردهای محیط زیستی فعالیت های معدنی، خواستار اصلاح قوانین و مقررات مرتبط با فعالیت های معدنی برای توجه بیشتر به منابع محیط زیستی شد.
همچنین اسماعیلی بر لزوم حفاظت از تنوع زیستی در طرح های صنعتی و معدنی کشور تاکید کرد و گفت: هنر مدیریت محیط زیست ، حفاظت از گونه های حائز اهمیت گیاهی و جانوری در کنار بهره برداری پایدار از منابع معدنی است.
رئیس دبیرخانه تعامل دولت و مجلس در بخش معدن تاکید کرد: باید بهره برداری از منابع معدنی با رعایت ضوابط محیط زیستی انجام شود.
اسماعیلی که از محل نگهداری یوزپلنگ های آسیایی در پارک پردیسان نیز بازدید کرد، خاطر نشان کرد: حتی ارزش های اقتصادی فعالیت های معدنی نیز نمی تواند خسارات ناشی از انقراض گونه های ارزشمندی همانند یوزپلنگ آسیایی را جبران کند.
در این نشست مقرر شد تا با همکاری دانشگاه ها، ضوابط و معیارهای محیط زیستی برای اکتشاف و بهره برداری از معادن مختلف تهیه شود، همچنین دستورالعمل ارزیابی و نظارت بر فعالیت های معدن برای پایش فعالیت ها تدوین و سپس با همکاری مجلس شورای اسلامی به صورت مشترک توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت و محیط زیست برای اجرا به استان ها ابلاغ شود.
علمی 9014**1440

تاکید محیط زیست بر اصلاح قوانین فعالیت های معدنی
مسئولیت صحت محتوای اخبار بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است و خبروان صرفا این خبر را بازنشر داده است.
اخبار مشابه

خط های خبری

پربازدیدترین اخبار

مهمترین اخبار