آن چه دیگران هم اکنون میخوانند؟
هم اکنون دیگران چه میخوانند؟ ×
۲۰:۰۲
منبع: برترینها
دسته: بین الملل-سیاسی
کد خبر: 17836266
بولتون: ایران بهای سنگینی خواهد پرداخت
بولتون: ایران بهای سنگینی خواهد پرداخت
مشاور امنیت ملی کاخ سفید از بحث و تبادل نظر وی با دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا درباره ایران خبر داد.
به اشتراک بگذارید:

خبرگزاری مهر: به نقل از رویترز، جان بولتون مشاور امنیت ملی کاخ سفید امروز دوشنبه در بیانیه ای ضد ایرانی از بحث و تبادل نظر وی با دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا درباره ایران خبر داد.

مشاور امنیت ملی کاخ سفید در این بیانیه آورده است: در طول چند روز گذشته با رئیس جمهور حرف زدم؛ ترامپ به من گفت که اگر ایران اقدام منفی را به انجام برساند، آن ها چنان بهائی را خواهند پرداخت که تا کنون معدود کشوری آن را پرداخته باشد.

سخنگوی وزارت خارجه آلمان هم در واکنش به توییت جنگ‌طلبانه‌ای که امروز دوشنبه دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا علیه ایران منتشر کرد؛ گفت: تهدیدهای جنگی هرگز کارگشا نیست.

این در حالیست که دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا ساعاتی پیش در صفحه توییتر خود به سخنان اخیر حسن روحانی رئیس جمهوری ایران واکنش نشان داده است.

روحانی پیشتر در واکنش به ادعای آمریکایی ها مبنی بر جلوگیری از صادرات نفت ایران تأکید کرده بود: آمریکا با دُم شیر بازی نکند؛ حالا ترامپ در توییتر خود نوشت: خطاب به حسن روحانی رئیس جمهوری ایران؛ هرگز، هیچگاه دوباره ایالات متحده را تهدید نکن.

وی در ادامه مدعی شده است که در صورت تهدید مجدد آمریکا، ایران شاهد عواقبی خواهد بود که تاریخ پیش از این کمتر به خود دیده است. ما دیگر آن کشوری نیستیم که سخنان مخرب شما درباره مرگ و خشونت را تحمل کنیم، مراقب باش!

ترامپ که تمام این توییت را هم با حروف بزرگ انگلیسی نوشته تلاش کرده لحن عصبانی خود را در توییت نیز نشان دهد که این تلاش او با تمسخر کاربران فضای مجازی مواجه شده است. با این حال برخی نیز این توییت ها را مشابه توییت های او علیه کره شمالی دانسته اند و برخی نیز آن را تهدید مستقیم به اقدام نظامی علیه ایران تلقی کرده اند.

مسئولیت صحت محتوای اخبار بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است و خبروان صرفا این خبر را بازنشر داده است.
اخبار مشابه

خط های خبری

پربازدیدترین اخبار

مهمترین اخبار