آن چه دیگران هم اکنون میخوانند؟
هم اکنون دیگران چه میخوانند؟ ×
۱۰:۲۶
منبع: ایرنا
دسته: بین الملل
کد خبر: 18236433
شهرغزنی افغانستان در آستانه سقوط توسط طالبان قرار گرفت
شهرغزنی افغانستان در آستانه سقوط توسط طالبان قرار گرفت
کابل - ایرنا - حملات گروه طالبان که در چند روز گذشته در سطح استان غزنی افغانستان جریان داشت، شب گذشته (پنجشنبه) بر شهر غزنی مرکز آن استان در 145 کیلومتری شهر کابل پایتخت این کشور متمرکز شد و با ورود مهاجمان، این شهر در آستانه سقوط قرار گرفت.
به اشتراک بگذارید:

به گزارش ایرنا، یکی از ساکنان شهر غزنی روز جمعه در گفت و گوی تلفنی با خبرنگار ایرنا گفت که حدود 100 مقرر نیروهای امنیتی در غزنی بدست طالبان افتاده است و در حال حاضر درگیری در حوالی ساختمان های فرماندهی پلیس و استانداری بشدت جریان دارد و مهاجمان در این حملات از سلاح های سنگین استفاده می کنند .
این فرد که خواست نامش بیان نشود افزود، ساختمان فرماندهی پلیس آتش گرفته و تنها صدای شلیک پراکنده به گوش می رسد و بخش های زیادی از ساختمان فرماندهی در دست طالبان قرار دارد و درگیری در ساختمان استانداری نیز بشدت جریان دارد.
وی در مورد میزان تلفات طالبان و نیروهای امنیتی اطلاعی نداشت و تنها گفت که احتمال دارد فرمانده پلیس در بیرون از شهر مانده باشد زیرا وی برای یک عملیات به یکی از شهرستان های نزدیک غزنی رفته بود.
هنوز مقامات رسمی افغانستان درمورد این رخداد گزارشی منتشر نکرده اند.
غزنی یکی از استان های نا امن افغانستان است که بخش های زیادی از آن در گذشته نیز تحت کنترل طالبان بود، افراد طالبان پیش از این نیز بطور پراکنده به شهر غزنی حمله کرده و شکست خورده بودند.
آساق*291*1104*شبس*1613

شهرغزنی افغانستان در آستانه سقوط توسط طالبان قرار گرفت
مسئولیت صحت محتوای اخبار بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است و خبروان صرفا این خبر را بازنشر داده است.
اخبار مشابه

خط های خبری

پربازدیدترین اخبار

مهمترین اخبار