آن چه دیگران هم اکنون میخوانند؟
هم اکنون دیگران چه میخوانند؟ ×
۱۳:۰۹
دسته: استان ها-فرهنگی
کد خبر: 18282506
بازسازی و تکمیل سیستم‌های حفاظتی در 3 موزه تهران
بازسازی و تکمیل سیستم‌های حفاظتی در 3 موزه تهران
با تکمیل بازسازی سیستم‌های حفاظتی در موزه‌های رضا عباسی و پشت شیشه، تکمیل سیستم‌های اعلام حریق و تردد در موزه فرش با همکاری اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری در دست اقدام است.
به اشتراک بگذارید:

به‌گزارش میراث‌آریا به‌نقل از مرکز روابط‌عمومی و اطلاع‌رسانی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، رویا ساعتیان رئیس اداره فنی اداره‌کل موزه‌ها با اعلام این خبر  امروز یکشنبه 21 مرداد 97 همچنین از آغاز مطالعات، طراحی و اجرای  فاز اول  ایمن سازی برق موزه آبگینه و پشت شیشه خبر داد. 

ساعتیان با تاکید بر تجهیز و بهسازی موزه‌ها به سیستم های حفاظت الکترونیک،  تعمیر و ارتقای سطح کیفی سیستم های موجود در موزه ها را از جمله رسالت های اصلی اداره کل موزه ها برشمرد.

او سیستم های حفاظتی شامل دوربین های مدار بسته، اعلام حریق و تردد غیر مجاز را ابزارهای کمکی ضروری  در کنار تآمین حفاظت فیزیکی و انسانی در موزه ها عنوان کرد و افزود:  «تجهیز و بهسازی موزه ها به سیستم های حفاظت  الکترونیک و تعمیر و ارتقای سطح کیفی سیستم های موجود در موزه ها از جمله رسالت های اصلی اداره کل موزه ها است.»

رئیس اداره فنی اداره کل موزه‌ها  افزود: «با توجه  به شرایط بحرانی برق در آثار  و بناهای تاریخی،  اداره کل موزه ها قبل از هر گونه اقدام اجرایی در خصوص موز های بسته  فراهم  کردن برق ایمن در موز هها را در دستور کار خود قرار داده و در این راستا اقدامات اجرایی ایمن سازی سیستم الکتریکال موزه آبگینه و پشت شیشه شامل سیستم های صاعقه گیر، طراحی رایزرها و تابلوها و سیستم‌های روشنایی، چاههای ارت و... را آغاز کرده است.»

به گفته او  اداره کل موزه ها و اموال منقول تاریخی به منظور حمایت از موزه های بخش غیر دولتی در قالب تخصیص اعتبار بلاعوض، کمک های کارشناسی و فنی، صدور مجوز های لازم  و... ، سال گذشته با  تخصیص اعتباری بالغ بر یک میلیارد تومان برای تجهیز و ارتقای سطح کیفی 24 موزه خصوصی از جمله غارموزه وزیزی تهران، موزه موسیقی اصفهان، موزه پروفسور بازیما خراسان رضوی و... مشارکت کرده است. 

مسئولیت صحت محتوای اخبار بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است و خبروان صرفا این خبر را بازنشر داده است.
اخبار مشابه

خط های خبری

پربازدیدترین اخبار

مهمترین اخبار