آن چه دیگران هم اکنون میخوانند؟
هم اکنون دیگران چه میخوانند؟ ×
۱۳:۱۰
منبع: شبستان
دسته: استان ها-فرهنگی
کد خبر: 18282517
آیت الله محمدعلی اسماعیل پور قمشه‌ای دار فانی را وداع گفت
آیت الله محمدعلی اسماعیل پور قمشه‌ای دار فانی را وداع گفت
آیت الله محمدعلی اسماعیل پور قمشه‌ای استاد حوزه علمیه قم صبح امروز در شهرضا به دیار باقی شتافت. پیکر مطهر این عالم بزرگوار عصر امروز از مقابل منزلش در شهرضا تشییع خواهد شد.
به اشتراک بگذارید:

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از اصفهان،  آیت الله محمدعلی اسماعیل پور قمشه ای استاد حوزه علمیه قم صبح امروز(۲۱ مرداد) در شهرضا به دیار باقی شتافت.

 

پیکر این عالم بزرگوار عصر امروز از مقابل منزل شخصی اش در شهرضا به سمت میدان شهدای شهرضا تشیع خواهد شد.

 

آیت الله العظمی محمد علی اسماعیل پور قمشه ای در واپسین روزهای ماه آذر 1319 شمسی در خانواده ای مذهبی چشم به جهان گشودند. علوم جدیده را در زادگاه خویش، شهرضا(قمشه) فراگرفتند. سپس به علوم دینی اشتغال پیدا كردند. مقدمات، سطح متوسط و قسمتی از حكمت و كلام را نزد استادان دیار علم گستر خویش فراگرفتند. در ادبیات از محضر حجت الاسلام حاج میرزا نصرالله زارعان، در دروس سطح و حكمت متعالیه از محضر حضرت آیت الله حاج میرزا محمد رضا مهدوی و حكیم وارسته آیت الله شیخ محمد هادی فرزانه بهره ها بردند. مدتی در خدمت حكیم و مترجم بزرگ قرآن كریم، آقای الهی قمشه ای تلمذ نمودند. همچنین قسمتی از طب قدیم را نزد استاد دكتر سید محمد حسین مدرسی آموختند.

 

هر چند عمده اشتغال ایشان در تدریس و تدرّس و تحقیق بوده است، اما در ضمن آن نظارت شرعی و اشراف بر ساختمان و مدیریت مدینة العلم صاحب الزمان عجل الله تعالی له الفرج و مدرسه علمیه صاحب الزمان ـ علیه السلام ـ شهرضا و توسعه و بنای مسجد انصار الحسین علیه السلام در قم و تأسیس محل اقامت طلاب متعلق به همان مسجد و نیز مدیریت آن را از سال 1344 شمسی تا كنون بر عهده داشته اند. وی سال های زیادی است كه عهده دار مرجعیت فتوایی و استفتائی هستند.

 

پایان پیام/ 121
مسئولیت صحت محتوای اخبار بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است و خبروان صرفا این خبر را بازنشر داده است.
منبع: صدا و سیما
۱۳۹۷/۰۵/۲۲ ۱۱:۳۰
منبع: صدا و سیما
۱۳۹۷/۰۵/۲۲ ۱۱:۱۰
منبع: روزنامه کیهان
۱۳۹۷/۰۵/۲۲ ۰۰:۰۵
منبع: رسا
۱۳۹۷/۰۵/۲۱ ۲۳:۲۶
منبع: روزنامه اطلاعات
۱۳۹۷/۰۵/۲۱ ۲۲:۳۱
منبع: صدا و سیما
۱۳۹۷/۰۵/۲۱ ۲۰:۰۲
منبع: باشگاه خبرنگاران
۱۳۹۷/۰۵/۲۱ ۱۸:۵۰
منبع: ایمنا
۱۳۹۷/۰۵/۲۱ ۱۴:۲۹
منبع: ایمنا
۱۳۹۷/۰۵/۲۱ ۱۳:۲۶
منبع: صدا و سیما
۱۳۹۷/۰۵/۲۱ ۱۱:۲۵

خط های خبری

پربازدیدترین اخبار

مهمترین اخبار