آن چه دیگران هم اکنون میخوانند؟
هم اکنون دیگران چه میخوانند؟ ×
۱۵:۰۵
دسته: فرهنگی
کد خبر: 18285999
هر کله‌گنده‌ای مال گنده ندارد
هر کله‌گنده‌ای مال گنده ندارد
به اشتراک بگذارید:
آقای پزشکیان، نایب رئیس مجلس
می گوید :من حاضرهستم از وضعیت زندگی من فیلم بگیرند و منتشرکنند.
*اتفاقا چندی پیش همین پیشنهاد را اول خودم مطرح کردم و گفتم حاضرم اول از وضعیت زندگی من فیلم بگیرند بعد مسئولان. مدیر روزنامه هم گفتند: بد فکری نیست یک مستند هم از زندگی امثال تو بسازند به نام «به گل ماندگان»
*جناب پزشکیان می گوید: درحرفه پزشکی خودم جراحی قلب کنم ماهی پانصد ششصد میلیون درآمد دارم.اتفاقا مدیر روزنامه ما هم می گوید من دفتر روزنامه را اجاره دهم بیشتر برایم صرف می کند تا روزنامه‌نگاری، اما نمی خواهد مشتی قلم‌چی بیکارشوند.
*اما واقعا کدام مسئول حاضر است از زندگی‌اش فیلم بگیرند. یک کاربری در فضای مجازی نوشته بود: دوست دارم به عنوان یک زن بدانم مسئولان چقدر دل به خواسته همسرانشان می دهند؟برایش کامنت گذاشتم : همانقدر که دل به خواسته ملت می دهند البته یک استیکر لبخند هم گذاشتم.
*طبیعی است مردم علاقه‌مندند بدانند آنها از کدام فروشگاه خرید می کنند، چه اجناس مارک‌دار و برندی خریداری می کنند، چه می خورند؟ چه می پوشند؟ خانه‌شان در کدام محله است. بالا محله یا پایین محله است. البته ظریفی می گفت: طفلک مسئولان هم در یک آبادی زندگی می‌کنند. منتهی منظورش از آبادی روستا نبود.
یک جای آباد است..
*واقعا چرا خادمین ملت فیلمی از زندگی ساده خود نشان نمی دهند؟ حتی شاید مسئول داریم شکم‌گرسنه‌تر ازمردم سربربالین می گذارد یا ازغصه ملت اشتها ندارد، باید از زندگی این چنین مسئولانی فیلم بگیرند. رسانه ملی از آنان و زندگی ساده آنان اعتراف ساده‌زیستی بگیرد! چون بین مردم باب شده وقتی از مناطق اعیان‌نشین می گذرند برج و خانه های ویلایی را می بینند، می گویند معلوم نیست مال کدام آدم کله‌گنده‌ای است. پس ای کله‌گنده‌هایی که ملک و املاک ندارید از زندگی‌تان فیلم بگیرید! رسانه ای کنید! چون پشت سرتان حرفه! نترسید ریا تلقی نمی شود.
*میرزا غرالملک در عصر مشروطه در یوم‌المطایبه نوشت: برای میرزا کریم خان معین‌الدوله حرف درآوردند که فلانی که آدم کله‌گنده ای است کلی املاک و مستغلات و مال‌التجاره دارد. طفلک به دفتر ما آمد و سند تنها دارایی‌اش که یک خانه پدری ارثی بود را به ما نشان داد.ما هم به طنز نوشتیم : " فلانی کله‌گنده دارد. اما مال گنده‌ای در بساط ندارد.زد و بندی هم با کسی ندارد"!
مسئولیت صحت محتوای اخبار بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است و خبروان صرفا این خبر را بازنشر داده است.
اخبار مشابه

خط های خبری

پربازدیدترین اخبار

مهمترین اخبار